Dziś jest:
Niedziela, 26 luty 2017

Ten obiekt był sterowany przez inteligentną siłę. Nie mogę uwierzyć, że media tak mało mówią o takich historiach.
 /Haroldo Westendo, brazylijski pilot - przeżył Bliskie Spotkanie II Stopnia z UFO/

Komentarze: 48
Wyświetleń: 3984x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 15 luty 2017 11:22   
Autor: FN, źródło: FN   

PROJEKT FN 'MOC ENERGII CHI'

Ludzie, którzy opanowali posługiwanie się energią Chi (lub Ki - przyp. FN), budzą postrach i bezgraniczne zdumienie. W Azji takie osoby darzy się szacunkiem i nazywa mistrzami. Właśnie ruszył nasz projekt związany z energią Chi.


 

Nauka o jej istnieniu milczy. Wiemy o niej głównie dzięki temu, że mówią o niej wschodni mistrzowie. Nie ma o niej ani słowa w podręcznikach medycy, milczą wielkie światowe sławy medyczne, nawet się na jej temat nie zająkną podręczniki akademickie. O tym, że owa tajemnicza energia „Chi” istnieje, przekonać się mogą jedynie nieliczni adepci wschodnich sztuk walki, którzy na swojej drodze spotkali mistrzów, którzy opanowali posługiwanie się tą energią. Ich opisy takich spotkań przypominają scenariusze filmów S-F. Oto jedna z takich relacji:

 „Mam na imię Tomek i wydarzenie, które opisuję, miało miejsce na ostatnim roku moich studiów w 1996. Wtedy to rok wcześniej zapisałem się na kurs Aikido, co miało tę zaletę, że zaliczało zajęcia z WF. Byłem wtedy dość sprawny fizycznie, tak mi się przynajmniej wydawało, stąd miałem pewność, że sobie na tych zajęciach poradzę. Przez dwa lata chodziłem na treningi i pod koniec 1996 roku do Polski przyjechał jeden z japońskich mistrzów tej dyscypliny, który na zamkniętym pokazie zademonstrował działanie energii Ki, o której pisaliście w tekście na stronach. Opiszę jak to było, gdyż zostałem wytypowany do pokazu mistrza. Wiem, że wiele osób będzie miało kłopot ze zrozumieniem tego, ale trudno. W każdym razie wyglądało to tak, że każdy ze studentów podchodził do mistrza i miał go zaatakować techniką dowolną. Tymczasem mistrz posługując się energią Ki po prostu doprowadzał do całkowitego paraliżu każdego z nas. To było tak, jakby dotknąć kabel pod napięciem. Wystarczył moment, kiedy mistrz zbliżył rękę do takiego człowieka, a ten natychmiast czuł całkowity bezwład ciała. Piszę tutaj wyraźnie o jedynie zbliżeniu ręki, bo jestem przekonany, że akurat w moim wypadku w trakcie pokazu mistrz jedynie zbliżył rękę do mojego nadgarstka i w ogóle go nie dotknął. Poczułem silne uderzenie jakieś energii i po prostu padłem, nie mogłem wykonać żadnego ruchu. Dopiero szybka reakcja mistrza, który położył na mnie ręce sprawiła, że odzyskałem pełną sprawność.

Powinniście zainteresować się tym przypadkiem i tą energią, którą on nazywał „ki”. Potem mistrz mówił, że posiada ją każdy człowiek, ale nie potrafi się nią właściwie posługiwać. Jest to naprawdę niesamowite co opisuję, ale daję słowo, że dokładnie tak było.

Pozdrawiam

Tomek”

 

Co wiemy na temat energii „Chi”?

     Energia Chi to według wschodnich mistrzów potężna, pierwotna energia, którą każdy z nas jest obdarzony w chwili urodzenia (Chi indywidualne) i która otacza nas zewsząd (Chi kosmiczne). Jest to naturalna energia będąca źródłem wszelkiego życia, zwana również „prana” czy „mana”.


       Informacje o niej pojawiają się w wielu różnych miejscach na świecie, choć jest ona różnie nazywana. Chińczycy o tej energii mówią Qi (Chi), Hindusi nazywają ją Prana. Melanezyjczycy Mana, Irokezi Orenda. W Egipice była znana i użytkowana jako Sa, na Madagaskarze Hasinaa np. u Algonkinów "duch" ten zwany jest jako Monitou, a u Siuksów natomiast Wkanda. W nowej Gwineii - Dema, w tradycji starogermańskiej - Hamingja, w Gredji zaś Pneuma.

      Hebrajczycy energie tą nazywają El, czyli Moc. Arabowie energie Chi nazywają Baraka, jednak jest to określenie bardziej określające Chi kosmiczne (wszechświata) aniżeli Chi indywidualne każdego z nas, którą posiadali np. chrześcijańscy święci. W chrześcijaństwie energia Chi pojawia się wtedy, kiedy według terminologii chrześcijańskiej następuje tzw. zesłanie Ducha Świętego. Wtedy człowieka wypełnia owa Chi kosmiczna uzupełniając jego zapas Chi indywidualnego.

 

       Jednak w każdej z tej religii, wierzenia czy miejsca jest to jedna i ta sama energia. Nie jest ona ani dobra ani zła. Każdy człowiek czy roślina, każde stworzenie jest nią obdarzony, a Chi kosmiczna jest wszędzie. Oznacza to, że owa energia jest w każdej żywej istocie, choć w niektórych jest jej więcej, inni mają jej mniej. Prawdziwą potęgę jej mocy czują ci nieliczni, którzy potrafią ją się posługiwać w sposób świadomy.

        Chi możemy podzielić na dwa rodzaje: Chi indywidualne i Chi kosmiczne. Chi człowieka zużywamy codziennie, podczas codziennego funkcjonowania naszego organizmu, natomiast w trakcie snu następuje naturalna regeneracja tejże energii. Następuje to w kontakcie z Chi wszechświata, które uzupełnia nasze wyczerpane zasoby. Takiej regeneracji możemy jednak dostąpić podczas głębokiej relaksacji czy transu. Chi zamknięte w człowieku przejawia się jako energia ciała (biologiczna, witalna czy seksualna), jako energia myśli czy emocji. Na zewnątrz energia ta uwalnia się poprzez kanały ( zwane też czakrami). Poprzez dany kanał możliwy jest przesyła energii na zewnątrz. Zbyt duże nagromadzenie energii na jednym kanale doprowadzić może to do dysharmonii organizmu człowieka (patologii czy odchyleń stąd np. pewne anomalie w zachowaniach ludzi. Nadmiar bądź niedobór Chi jest równoznaczny z chorobą.

        Dochodzimy w tym momencie do kwestii przepływu (przesyłu) Chi. Osoby z silnym potencjałem Chi może przesyłać energie osobie chorej, ale także pobierać ją od kogoś, kto ma jej w nadmiarze. Oczywiście umiejętność ta wymaga posługiwania się energią (ładowanie, rozładowanie i równomierne rozprowadzenie energii). Chi zawarta w człowieku posiada trzy stopnie: Pierwszy z nich to stopień witalny związany z ciałem witalnym człowieka, drugi zaś to stopień uczuciowy związany z emocjami i uczuciami człowieka, trzeci to stopień myśli (siła stwórcza myśli). Użycie energii Chi w danym celu zależy wyłącznie od człowieka, tak jak nie ma Magii białej i czarnej, tak Chi jest neutralną energią. Więc w zależności od sumienia człowieka będzie on wykorzystywał ją do danych celów.

        Indywidualne Chi jest związane z oddychaniem, a oddychanie istnieniem. Bez energii Chi nie możemy oddychać, bez oddychania nie możemy żyć natomiast bez regeneracji z Chi wszechświata tracimy Chi indywidualne. Trening oddechu pozwala nam dobrze użytkować naszą energię, a jej równomierne rozprowadzenie czyni nas silnymi i zdrowymi zarówno na ciele, jak i na duchu. Podczas treningu oddechu poznajemy własna energię, pracujemy z nią następnie jesteśmy gotowi do kontaktu z Chi wszechświata, które oprócz regenerowania naszych własnych zasobów może być używane także do oczyszczania nas z wszelkich "brudów" jakie w sobie nosimy.

        Tego typu filozofia oznacza, że niezależnie od tego kim jesteśmy, posiadamy część energii wszechświata, a więc jesteśmy wszyscy jedną całością z nim. Energia Chi jest pasem transmisyjnym łączącym nas z Uniwersum. Jest tajemną mocą, której cząstkę ma każda ludzka istota i która prawdopodobnie jest ową siłą, która stoi na początku stworzenia wszechrzeczy.


 O tym, jak działa energia Chi mieliśmy się okazję przekonać podczas naszego ostatniego pobytu w Hong Kongu. Spotkaliśmy tam chińskiego mistrza, który potrafił siłą energii Chi... za pomocą palca przecinać papierowe kartki! O oszustwie nie mogło być mowy, bo robił to z kartkami przywiezionymi z Polski! I tu jeszcze jedna uwaga - on tym palcem nie dotykał tej kartki, tylko tak jakby na nią wskazywał, a ona... nagle była przecięta. Jego szkoła zabrania robić tego typu publicznych pokazów i zamieszczać je w internecie, stąd są to naprawdę rzeczy ukrywane przed opinią publiczną.

Małą próbkę mocy, którą daje opanowanie energii Chi, można zobaczyć na filmie poniżej.

Komentarze: 48
Wyświetleń: 3984x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 15 luty 2017 11:22   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (48)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Dziś, 18:24 | brak oceny

Gruzol | Gość

trzeba by było zapytać się Franciszka co sądzi o chi

Dziękujemy za ocenę.

Dziś, 18:18 | brak oceny

Gruzol | Gość

co do chi-kościół wyraźnie potępia medytację.ale to jego problem, a wielu świętych(szczególnie ojciec pio) bawili się chi i doszli do wysokiego poziomu ale o tym kościół nie gada gada się tylko o męczennikach.

Dziękujemy za ocenę.

Dziś, 13:18 | brak oceny

Gruzol | Gość

dziad masz rację trochę pokory by się przydało :)

Dziękujemy za ocenę.

Wczoraj, 17:57 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Oj Gruzol! Ty już chyba zrobiłeś ten krok, ale oświecenia po efektach nie widać. Raczej to drugie...Nie chcę być niegrzeczny.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Dziś, 13:40 | brak oceny

George | Gość

A ja mam wątpliwości, czy pojęcie oświecenia nie jest tu mylone z odjazdem po zażyciu czegoś tam. Sądząc po komentarzach.

Dziękujemy za ocenę.

Wczoraj, 15:50 | brak oceny

Rasiak | Gość

co do chi mistrzowie potrafią robić absolutnie wszystko!!!historyczne przykłady?budda jezus ojciec pio bomjun czy sai baba(ale nie jestem pewien czy to nie czasem oszust)obecnie chyba najbardziej rozwiniętym człowiekiem jest ram bomjon(2 miejsce po mnie)

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 22 luty 2017 14:44 | brak oceny

Gruzol | Gość

co do LD LD przyspiesza rozwój tak że 72 poziom można osiągnąć w jedną noc xD

Rozwiń odpowiedzi (3) Dziękujemy za ocenę.

Dziś, 13:36 | brak oceny

George | Gość

To LD powinni rozdawać zamiast zamiast prezerwatyw. Jeśli 72 poziom (poziom czego?) można uzyskać w jedną noć to co ja się pytam, dlaczego to stado baranów z telewizora jeszcze tego LD nie ćpa? A wogółe co to jest to LD i kto to diluje?

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 22 luty 2017 23:31 | brak oceny

Antykatolik | Gość

Komentarz poniżej poziomu, lub oznaczony jako SPAM. Kliknij, aby rozwinąć.

Śr, 22 luty 2017 15:01 | brak oceny

promagna | Załogant

Musiałeś mieć niezłą jazdę przez jedną noc Gruzol, ale poważnie. Aby odczuwać Chi trzeba najpierw odblokować mały obwód tzn, aby energia była w obiegu przedniego i tylnego głównego regulatora. To są dwa centralne meridiany wzdłuż ciała.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 22 luty 2017 14:41 | brak oceny

Gruzol | Gość

jest takie powiedzenie:o krok od oświecenia to o krok od szaleństwa nie pamiętam tylko gdzie to przeczytałem nie dziwne że ten chłopak medytujący porzucił praktycznie wszystko tylko żeby osiągnąć oświecenie :)
paradoksalnie nie ma potrzeby z czegokolwiek rezygnować poza własnym EGO.
poprzez chi można także zahamować proces starzenia i uzyskać wieczną fizyczną i duchową nieśmiertelność choć to wysoka półka
mi się udało :D

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 22 luty 2017 14:32 | brak oceny

Gruzol | Gość

na ulicy jest wiele osób niby niepozornych a którzy potrafią robić różne cuda xD pomyśl może jakby to było i co gdyby tak było jakby np.twoja matka miała zdolność uzdrawiania?tyle że nikt się nie przyzna ;p
chociaż widać że nauka i społeczeństwo coraz bardziej mówią o chi i sidhi bez obawy czasy ukrzyżowań już minęły przykład?były przypadki że w telewizji polskiej gadali o LD czyli świadomych snach :)
OOBE?to już bardziej temat tabu zresztą stan OOBE do mnie nie przemawia wolę LD bo to bezpieczniejsze i mające więcej korzyści doświadczenie.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 21 luty 2017 17:38 | ocena: + 2

Gruzol | Gość

sidhi są spotykane w wielu religiach ale zwłaszcza w chrześcijaństwie i w buddyzmie :) niemniej wielu uważa że sidhi są złe nawet w internecie o tym pisze że są "be" a to błąd! dusza chcę i musi doświadczyć wszystkiego(poza cierpieniem)

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 17 luty 2017 21:20 | brak oceny

relatysta | Gość

Typowy mistrz Chi:
https://www.youtube.com/watch?v=vqBMRNw_nfQ

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 18 luty 2017 12:44 | ocena: + 1

promagna | Załogant

Hipnotyzer swoich uczniów :) , którzy elegancko i posłusznie kładą się na macie. Nie ma to nic wspólnego z "chi".

Lepszy jest film o pierwszym polskim mnichu buddyjskim, który wyemigrował do skandynawii.

https://www.youtube.com/watch?v=mqfwkIArqMs&list=PLED709C1A4B84C889

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zebrany przez FN materiał z Polski i ze świata mówi wyraźnie - zbliża się moment oficjalnego "Kontaktu". Wiadomo, że obce cywilizacje nas dyskretnie obserwują, prowadzą badania, monitorują. Będzie jednak moment, kiedy ich obecność stanie się informacją równie oczywistą jak to, że... istnieje Antarktyda. Jak będzie wyglądał ten kontakt? Co wie na ten temat FN? O tym podczas multimedialnego czatu - jego data zostanie podana wkrótce!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN ... witam mam 49 lat około 42 lata temu widziałem razem z kolegami coś dziwnego około tysiące meteorów lecących z północy na południe jakieś 100-200 metrów nad ziemią kolor meteorów nie czerwony nie różowy godzina jakaś 18 wieczorem jesień [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 05:49 | Włoskie wojsko ujawniło informacje o UFO. Setki obserwacji, zdjęcia i filmy. Najczęściej o UFO dowiadują się... karabinierzy. Więcej w dziale ŚWIAT w serwisie FN poświęconym UFO www.emilcin.com [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 25 luty 2017 | Jak to jest: zabić drugiego człowieka? W grach komputerowych i filmach sensacyjnych to prosta sprawa - "w życiu" jest to trudne... Ta pozornie drobna kwestia stanowi śmiertelny cios dla tzw. teorii spiskowych 11 września 2001.

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.