Dziś jest:
Czwartek, 18 października 2018

'Podążaj za tym, który wie'
Wergiliusz

Komentarze: 22
Wyświetleń: 35938x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 22 sty 2010 17:24   
Autor: FN, źródło: FN   

Powrót FN na Wyspy Salomona

Dwukrotnie już na naszych stronach zamieszczaliśmy informacje dotyczące dziwnych i jak dotąd niezbadanych zjawisk i bytów na Wyspach Salomona - "Smoczych Węży", "gigantów" oraz "małych ludzi", zwanych Kakamora.  Nasz oficer Wojtek Bobilewicz, specjalizujący się w tajemnicach i zagadkach z odległych stron świata, opisywał zagadkowe światła, widywane przez miejscowych mieszkańców jednej z wysp, na której znajduje się tzw. Góra Smocza. Kiedy dotarł w pobliże tej góry, sam zobaczył takie światła (historia ta była przez nas opisywana i jest w naszym archiwum). Pojawił się tam wtedy także wątek tzw. gigantów, Kakamora i śladów świadczących o tym, że w tym miejscu naszego globu takie istoty są widywane przez tubylców.

 

Warto jednak podkreślić, że tajemniczość Wysp Salomona nie polega wyłącznie na niezwykłych manifestacjach, lecz także na dziwnych, starożytnych budowlach, których pochodzenia, wieku i przeznaczenia nikt do końca nie zna, a które znajdują się na wyspie Malaita.  

 

 

 

W świetle innych publikacji (szczególnie warto polecić książkę innego naszego oficera Nautilusa Igora Witkowskiego  "Oś świata", strony 97-116 w najnowszym wydaniu tej książki) - okazać się może, iż legendy o budowlach wzniesionych  przez gigantów mają swoje uzasadnienie i potwierdzenie nie tylko w satelitarnych obrazach, lecz także w powtarzanych na niemal wszystkich wyspach Pacyfiku przekazach o rasie BIAŁYCH GIGANTÓW, istniejącej tysiąclecia temu.

 

Ruiny te widać zresztą dość dobrze na obrazach satelitarnych w programie Google Earth.

 

 

A zatem niezależnie od tego, czy na Guadalcanal, Malaicie i Makirze istnieją jakieś hominoidy, czy też nie - prawdopodobnie te i inne pacyficzne lądy zamieszkiwali niegdyś biali ludzie o wzroście znacznie przekraczającym wzrost współczesnych Melanezyjczyków czy Polinezyjczyków, czyli od 200 cm wzwyż!  Być może to ONI właśnie, a nie "włochate stwory", są budowniczymi dziwnej cywilizacji Ramo, o której mówi Marius Boirayon w książce „Solomon Islands Mysteries”. Wspomina on także o tej sprawie w korespondencji:

Chciałbym także zwrócić Państwa uwagę na fakt, że po różnych częściach wyspy Malaita porozrzucane są pozostałości zagubionej cywilizacji rasy gigantów.  Nie bez powodu używam słowa "cywilizacja".  Wokół wzgórza położonego niedaleko Góry Mala w interiorze Malaity Północnej wije się spiralnie mur, wzniesiony z idealnie dopasowanych olbrzymich bloków kamienia [i znowu narzuca się analogia z tematyką przedstawioną w książce I. Witkowskiego - W. Bobilewicz].  Ścieżka wiedzie do spłaszczonego obszaru na wierzchołku góry, na którym kolejny olbrzymi mur wydziela następny, położony wyżej płaski obszar, mieszczący kamienny ołtarz.  Nieco dalej znajduje się miejsce pochówku, przykryte idealnie płaskim kamiennym głazem o wymiarach ok. 550 cm x 185 cm x 30 cm.  Ludzie z buszu, zamieszkujący nieco dalej mówią, iż pochowany tu został bardzo wysoki rangą Ramo.

  Na kamiennym, złożonym z bloków murze wyryte są także hieroglificzne inskrypcje.  Mniej więcej dziesięć lat temu, gdy mieszkańcy wyspy przeprowadzali wycinkę dżungli, aby odsłonić ten obszar, odnaleźli ceramikę i inne przedmioty.  Rejon, w którym odkuto owe kamienne bloki znajduje się wiele kilometrów dalej, poza łańcuchem górskim, na zachodnim wybrzeżu niedaleko morza.  Nawiasem mówiąc miejscowi mieszkańcy zazdrośnie strzegą tego miejsca, niemniej dla pragnących zobaczyć owe mury nie powinno to stanowić problemu, choć musi zostać załatwione przy pomocy odpowiednich napiwków.  Zaleca się wynajęcie helikoptera. Opowiedziałem o tym kilku osobom, lecz - tak jak w przypadku wszystkiego innego - z tego czy innego powodu nikt mi nie wierzy.  Cóż, budowle owe są tam od kilku tysięcy lat, więc pewnie jeszcze kilka tysięcy lat postoją.

W każdym razie dla zainteresowanych podaję dane.  Okrągła struktura na środku obrazu, z chmurą nieco po lewej stronie, to pozostałości po Ramo.  Ma średnicę około 190 metrów.  Koordynaty to: 8 stopni 41 minut 06,88 sekund szerokości południowej.  160 stopni 45 minut 43,42 sekundy długości wschodniej.  Na miłość boską!  Czy ktoś mógłby coś zorganizować i dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi?  Ja nie jestem w stanie tego zrobić!  Będziecie potrzebować helikoptera!  Pamiętajcie, obecne, międzynarodowe siły pod przywództwem Australii nie będą chciały was tam wpuścić.  Powodzenia...

A tak przy okazji.  W ciągu ostatniej dekady, w kilka lat po odkryciu ruin właściciele tych ziem, jak mi opowiadają, wycinali dżunglę, odsłaniając budowle w nadziei, że jakaś istota z nieba, do której te struktury należą, zobaczy ją z góry.  Otaczają to miejsce wielką czcią i kojarzą ją z cywilizacją Ramo.  Ponoć w latach 90-tych XX wieku strażnicy owego sekretnego miejsca wyobrazili sobie, że miejsce to może być ważne dla chrześcijaństwa i ze wszystkich krajów wybrali - co dziwne - delegację z Izraela, by sprawdziła ona ruiny.  Delegacja wyjechała, stwierdzając, że nie mają one nic wspólnego z chrześcijaństwem.  Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego wówczas nie powiedzieli reszcie świata co tam odnaleźli i kim w istocie byli ci ludzie?

Tyle Marius Boyraion.  Dodać wypada, że - tak jak domniemane owłosione istoty, zamieszkujące interior trzech wysp i podobnie jak dziwne latające obiekty/światła - także i ten aspekt tajemnic Salomonów wymaga dogłębnego zbadania.  I to nie z pokładu helikoptera (co mogłoby jedynie ułatwić lokalizację obiektu, nie mówiąc już o POTĘŻNYCH kosztach związanych z jego wynajęciem), lecz z bliska, co wymaga po pierwsze sporych nakładów finansowych, przeznaczonych - rzecz ujmując dosadnie - na spore łapówki dla miejscowych mieszkańców, po drugie zaś - "potu, krwi i łez", czyli ogromnego wysiłku fizycznego, niezbędnego, by przedzierając się przez chaszcze w dżungli wspinać się po obślizgłych, stromych zboczach.  Potencjalna "nagroda" za ów trud i wysiłek - "odkrycie", czy potwierdzenie istnienia, pradawnych budowli w samym centrum dżungli wśród "prymitywnego" ludu - jest chyba jednak tego warta.I jeszcze apel, który nasz oficer kieruje do czytelników FN. Wszyscy, którzy chcą się włączyć w pomoc w organizacji drugiej wyprawy FN na Wyspy Salomona proszeni są o przysyłanie e-maila na adres:

 

w.bobilewicz@nautilus.org.pl

 

Wojtek Bobilewicz prosi także o kontakt naszego czytelnika, który pod jednym z tekstów o Wyspach Salomona pozostawił swój komentarz, a który mieszka w Japonii i myśli o zorganizowaniu na Salomony wyprawy/ekspedycji. Prosimy o kontakt na powyższy adres e-mail.

I jeszcze relacja naszego oficera w formie materiału wideo, nagranego w Bazie FN. Wojtek Bobilewicz dokładnie opisuje, co widział na Wyspach Salomona.

 

 

Według Wojtka Bobilewicza tylko ponowna wyprawa na Wyspy, możliwie jak najbardziej profesjonalnie zorganizowana ekspedycja pozwoli być może określić, co tak naprawdę kryje się za dziwnymi światłami, gigantami i "małymi ludźmi": obcy przybysze i hominoidy, czy też oszustwa, działalność człowieka, siły przyrody i/lub po prostu nieznane (a może znane) nauce zwierzęta.  Kwestię tę rozstrzygnąć może tylko bezpośrednia obserwacja z możliwie jak najmniejszej odległości oraz nagrania i pomiary, a do tego potrzebna jest ekspedycja FN. I dlatego już teraz uruchamiamy taki projekt Fundacji.

 

 

I jeszcze jedna sprawa: mieliśmy okazję wysłuchać świadka niezwykłej obserwacji UFO. Jest to właściciel warszawskiej firmy, który podróżował samolotem nad Oceanem Indyjskim. W pewnym momencie dostrzegł pod skrzydłem samolotu niezwykły kształt, który przypominał „odwrócony spodek do góry dnem”. Zamieszczona obok grafika pokazuje tę sytuację. Mamy jeszcze jedną prośbę do naszych czytelników. Na pokładzie Nautilusa powstaje tekst „Obserwacje z pokładów samolotów”. Jeżeli ktoś z Państwa sam miał okazję zobaczyć niezwykły obiekt przez okno samolotu lub zna taką osobę, prosimy o kontakt z naszym pokładem:

 

nautilus@nautilus.org.pl

 

 

Komentarze: 22
Wyświetleń: 35938x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 22 sty 2010 17:24   
Autor: FN, źródło: FN   * Komentarze są chwilowo wyłączone.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

CZY TO BYŁO UFO NAD WARSZAWĄ? Dostajemy wiele e-maili w tej sprawie. Zapraszamy koniecznie do odwiedzenia naszej KAJUTY ZAŁOGI i działu NAUTILUS ON-LINE. Tam piszemy o tej sprawie. Wystarczy się zalogować do systemu i kliknąć napis KAJUTA ZAŁOGI ... do zobaczenia w tajnej części naszego okrętu z banderą N!

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 16 paź 2018 14:31 | Witam serdecznie wszystkich. Ten wpis umieściłem dzisiaj (15 października 2018 - przyp. FN) około południa na czacie. Pracuję w Tarnowie, o godzinie 12,03 nad dzielnicą Zabłocie zauważyłem szybko poruszający się OBIEKT z południa na północ. OBIEKT silnie świecący prawdopodobnie w kształcie kuli . Mniej więcej nad moją pozycją wykonał kilka szybkich skrętów , następnie odleciał w kierunku północno-zachodnim. Mam 53 lata i w swoim życiu widziałem trzykrotnie niezidentyfikowane obikty latające. / ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 23 września 2018 | Ta historia czasami jest przeze mnie opowiadana podczas spotkań z czytelnikami w różnych miejscach Polski. Ludzie mówią mi wtedy, że słuchając jej czują ciarki na plecach. I mają rację, choć nigdy słowa nie opiszą tego, jak ja się czułem, kiedy usłyszałem ją od jej uczestników.

czytaj dalej

FILM FN

Tajemnicza dziura k. Janówka (Lubelskie) - film pokazuje latarkę spuszczoną na dół otworu. Głębokość dziury to 18 m!

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.