Dziś jest:
Czwartek, 12 grudnia 2019

Te obiekty są częścią naszej rzeczywistości czy to się komuś podoba, czy też nie... UFO jest faktem.
/Juan José Benítez, hiszpański badacz Niezidentyfikowanych Obiektów Latających/

Komentarze: 21
Wyświetleń: 27540x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 30 mar 2010 17:26   
Autor: FN, źródło: FN   

Tajemniczy kamień może być „dziełem ludzkich rąk” lub tworem natury

Jest taka książka Michaela Cremo i Richarda Thompsona pt: „Zakazana Archeologia”, która jest na naszej półce biblioteki w Bazie FN. W niej autorzy przedstawiają wyniki swojej kilkunastoletniej pracy w poszukiwaniu na całym świecie spraw i incydentów, o których archeolodzy chcą jak najszybciej zapomnieć, gdyż burzą one ich „wizję historii świata”. Mówiąc w największym skrócie są tam przedstawione znaleziska świadczące o tym, że na Ziemi przed milionami lat była obecna zaawansowana cywilizacja, która pozostawiła po sobie subtelne "pamiątki". Jak bowiem ocenić idealną metalową rurę znalezioną w litej skale... na samym dnie kopalni węgla w RPA? Przykładów takich jest mnóstwo, a autorzy książki wykonali naprawdę gigantyczną pracę, aby podróżując po całym świecie dotrzeć do osób, które uczestniczyły w znalezieniu takich niezwykłych artefaktów.

Czy kolejnym elementem do „kolekcji zakazanej archeologii” może być kamień, który trafił na pokład Nautilusa?

Kamień wzbudził emocje także wśród ekspertów z Muzeum Geologicznego, a także wśród naszych "oficerów". Takie historie zdarzają się dość rzadko. Powód? Jest to bowiem wyjątkową sytuacja, kiedy ktoś z czytelników serwisu FN znajduje coś, co trudno w sposób jednoznaczny określić i „zaszeregować”.

Wszystko wydarzyło się we wrześniu 2007 roku. Archeolog z Warszawy Wiktor Kukliński bardzo lubi prowadzić hobbystyczne poszukiwania różnych dziwnych rzeczy, które można znaleźć przy użyciu wykrywacza metali (na pokładzie Nautilusa jest także silna sekcja miłośników tego sprytnego urządzenia). Był akurat w okolicach Raszyna, gdzie nagle prowadząc poszukiwania na polu jego uwagę zwrócił dziwny mały kamyczek.

Tak opisał go w 2007 roku zawiadamiając o sprawie FN:

[...] chciałbym przesłać Państwu pewną ciekawostkę (być może do opublikowania) - zdjęcia

artefaktu, czy tez ekofaktu, który znalazłem ok. miesiąc temu na polu pod Warszawa. Z jednej strony wygląda jak zwykły kamyczek, czy tez bryłka wypalonej ,wygładzonej twardej glinki. Z drugiej jednak widnieje na nim zaskakująco regularny i plastyczny odcisk!

Być moze to skamieniałość, ale w każdym razie wygląda to intrygująco. Jestem otwarty na hipotezy (sam przedmiot mogą przynieść na spotkanie).

Zdjęcia z podziałka przesyłam w załączniku.

Pozdrawiam

J. W. Kuklinski

Istotnie, zdjęcia były intrygujące.

 

W 2007 roku spotkaliśmy się z Wiktorem Kuklińskim w Bazie FN i uznaliśmy sprawę za bardzo ciekawą, gdyż nikt z nas nigdy nie spotkał się z tak dziwnym kamieniem. Do sprawy mieliśmy wrócić, ale ciągle – jak to zwykle na pokładzie Nautilusa – pojawiały się sprawy nie cierpiące zwłoki.

Wreszcie 22 marca 2010 roku na świąteczne spotkanie Fundacji NAUTILUS w Bazie FN pojawił się także Wiktor Kukliński. Tym razem zrobił nam ogromną niespodziankę, gdyż... zdecydował się przekazać kamień do archiwum Fundacji (za co mu pięknie dziękujemy). Oto krótki materiał wideo w ramach naszego projektu NAUTILUS HD, który zarejestrowaliśmy w Bazie FN.

 

Warto pokazać zdjęcia tego kamienia, które zrobiliśmy w Bazie FN.

 

Uprzedzony o zbliżającej się publikacji archeolog przysłał nam jeszcze jednego e-maila.

Witam ponownie.

Przed publikacją materiału o kamyku chciałbym jeszcze wnieść parę szczegółów: otóż przedwczoraj odwiedziłem warszawskie Muzeum Geologiczne i pokazałem znalezisko fachowcom. Muszę powiedzieć, że poświęcili mu sporo uwagi i zorganizowali małe konsylium, zanim sformułowali hipotezę.

Najprawdopodobniej jest to odcisk fragmentu skamieniałego pancerza jeżowca lub innego szkarłupnia (z grubsza pasowałoby do załączonej fotografii "jeżowiec.jpg"- negatyw guza, w którym osadzona była igła, i otaczającego go kręgu brodawek). Obok odcisku widoczne są białe ślady drobnych kolonijnych organizmów morskich - mszywiołów.

Wykonana z użyciem kwasu solnego próba wykluczyła, że jest to nieprzekształcona skała osadowa (brak wydzielania CO2), w jakiej najczęściej występują skamieniałości. Więc jest to rzecz nietypowa – odcisk w skale, która uległa wtórnej mineralizacji poprzez wyparcie węgla przez krzem.

Dodatkowo, imponujący jest przypuszczalny wiek znaleziska, pochodzącego według wstępnej oceny specjalistów z karbonu lub dewonu (350-400 mln. lat temu).

Jeśli więc nawet nie jest to przedmiot z gatunku "X-files", to ciekawe jest jak znalazł się w młodych, czwartorzędowych glebach pod Warszawą - albo został przywleczony z daleka - pewnie ze Skandynawii – przez lodowiec, albo był częścią kolekcji jakiegoś zbieracza i trafił na pole ze śmieciami lub - po wojnie – z gruzami. Można tu popuścić wodze fantazji...

Tyle zdołałem się dowiedzieć. Niemniej pozostaję otwarty na pomysły, hipotezy i skojarzenia. Proponuję też ożywienie wątku dotyczącego różnych osobliwych przedmiotów czy znalezisk.

Pozdrawiam,

Wiktor Kukliński

Na naszym pokładzie mamy także archeologów z wykształcenia, a jednym z nich jest Gosia (bardzo ważna osoba na pokładzie Nautilusa, o czym wiedzą wszyscy wtajemniczeni...)

Oto, co napisała w e-mailu na "główny pokład":

 

Subject: kamyk

Znalazłam w książce Jerzego Dzika "Dzieje życia na Ziemi" (klasyka gaturnku) coś trochę podobnego, przynajmniej fragmentami - ta część w środku. Nazywa się to Kokkolit. Te drobne punkciki wokół są opisywane jako otwornice z kredy niżu polskiego.

M

Niezależnie od tego, jaka jest prawda o niezwykłym znalezisku Wiktora Kuklińskiego, kamień jest naprawdę intrygujący. Oglądaliśmy go pod naszym fundacyjnym mikroskopem i wręcz trudno uwierzyć, jak bardzo precyzyjne są wszelkie wyżłobienia i mini rowki. O tym, że znalezisko jest wyjątkowe mogą świadczyć reakcje i oceny archeologów, bardzo często sprzeczne ze sobą. W każdym razie ów kamyczek na pewno wzbogaci naszą kolekcję osobliwych znalezisk z terenu Polski, która znajduje się w Bazie FN.

Zbliżają się pierwsze wyjazdy naszej ekipy i pierwsze duże projekty. Już niedługo zobaczycie niezwykłą akcję mającą na celu wyjaśnienie jednej z największych zagadek z terenu Polski związanej z incydentem z UFO. W trakcie tej operacji będą użyte amfibie, które... ale na szczegóły musicie poczekać.

Na razie w Bazie FN rozpoczynamy prace remontowe i na pokładzie Nautilusa jest przez to małe zamieszanie, które na szczęście zakończy się wraz z końcem remontu. Planujemy także zakupy nowego sprzętu, a już za tydzień będziemy pisać relacje z miejsca, w którym zatrzyma się nasz konwój. Pamiętajcie, że jeśli spotkacie nas "na trasie", naszym hasłem wywoławczym poprzez CB jest... Nautilus!   ;)

 

Komentarze: 21
Wyświetleń: 27540x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 30 mar 2010 17:26   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (21)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Nie, 4 kwi 2010 20:15 | brak oceny

| Gość

To bardzo stary kamień pochodzenia wulkanicznego. To kółko powstało po pęknięciu pęcherzyka gazu.

Sob, 3 kwi 2010 12:30 | brak oceny

| Gość

Plytka jezowca w krzemieniu. Banal...

Sob, 3 kwi 2010 10:57 | brak oceny

| Gość

O Boże, przecież to najzwyczajniejszy wytwór Szatana. Poznaję po kształcie. Bardzo charakterystyczny. Łatwo rozpoznać jego prace, bo uwziął się na te kamienie i jak go próbowaliśmy z Zeusem odwieść od tego, to Szatan na to: Nie - i tak mu zostało. Wszystko tylko na nie. Zupy nie zje. W brudnych skarpetach chodzi po ogrodzie. No i nie chce brać witamin. Ale cóż, takiemu to wolno...

Kiedyś Zeus do mnie przychodzi i mówi, że go porwało ufo. No to idziemy tam i pytam się ich kulturalnie "co zrobiliście Zeusowi". A oni, że nic, że tylko chcieli mu pobrać narządy wewnętrzne i takie tam. Normalnie jak dzieci, jak dzieci. To ja im mówię: Nie. A oni do mnie Szatan! szatan! To ja im z bańki a Zeus im jakieś kabelki poprzestawiał. Jak odlatywali, to walnęli w Księżyc i tak doszło do przesunięcia. Ileśmy się narobili, żeby to wszystko odwrócić to nie macie pojęcia...

Sob, 3 kwi 2010 08:44 | brak oceny

| Gość

jeżowiec to nie karbon ani dewon tylko jura bądź kreda...

Sob, 3 kwi 2010 00:13 | brak oceny

| Gość

podobno ojciec pio mówil ze na ziemi zylo juz wczesniej kilka cywilizacji jak nasza i ze polozenie ksiezyca zostało zmienione ludzką ręką Pozdrawiam !

Pt, 2 kwi 2010 20:28 | brak oceny

| Gość

Zwykły krzemień ze skamieniałością jeżowca. Pewnie eratyk. Znalezisko jakich wiele rozdmuchane przez fantastów. Do rozpoznania przez każdego adepta nauk geologicznych lub biologicznych. "Zakazana archeologia" to oczywiście kompletne bzdury i banialuki, mogące trafić jedynie do kogoś bez podstawowej (szkolnej) wiedzy o Ziemi i życiu na niej.
Dawid Mazurek, Instytut Paleobiologii PAN

Czw, 1 kwi 2010 14:27 | brak oceny

|

Pierwsza mysla jaka przyszla mi do glowy,kiedy zobaczylam powiekszenie tego kamienia
bylo::to jest odcisk jakiegos urzadzenia elektronicznego,super mini aparatu fotograficznego.
I tak juz zostalo.Nic wiecej nie przychodzi mi do glowy ale co ja tam wiem....Nie znam sie
na tym.

Śr, 31 mar 2010 21:06 | brak oceny

| Gość

Od pierwszego artykulu bylo wiadomo, ze jest to znalezisko archeologiczne lub skamielina (ze wskazaniem na to drugie). Tyle ze tamte zdjecia byly tak niewyrazne, ze trudno bylo to ocenic. Na tych obecnych widac to jak byk - zauwazcie zreszta ze obok omawianej formy, wokol wystepuja slady innych dawnych zyjatek. Pan Kuklinski jako specjalista powinien stwierdzic czy jest to dzielo ludzkie, a jak nie to odrazu pokazac pierwszemu lepszemu geologowi lub paleontologowi. Niestety sie troszke tym "dziwnym" odkryciem osmieszyl - bo po obejrzeniu pierwszy lepszy amator skamienialosci by to stwierdzil. Sam mam kilka ciekawych skamielin, z ktorych moznaby robic pseudosensacje. Co nie zmienia faktu, ze to ciekawa skamielina, ale nic wiecej. A propo Zakazanej Archeologii - czytalem ta ksiazke jak bylem dzieciakiem, ale ona moze trafiac co najwyzej wlasnie do dzieciakow z podstawowki. Wiekszosc opisanych tam odkryc jest typu tego kamienia, gdzie niektorzy doszukiwali sie pozaziemskich pozostalosci, a okazuje sie zwykla skamielina. Zauwazcie, ze wiele przypadkow opisanych w tej ksiazce jest typu - zostalo znalezione w XIX wieku, ale zaginelo (przyklad zlotego lancuszka bodajze z kopalni). Albo kule metalowe z kopalni sprzed bodazje 4 miliardow lat - ludzie kochani nie bylo wtedy warunkow zeby na tej ziemi zyla jakakolwiek istota inteligentna i to stworzyla. Natura jest tak zadziwiajaca, ze czesto plata nam takie figle - sam niejednokrotnie sie o tym przekonalem. Jaka stopa czlowieka i dinozaura - jak pod koniec ery dinozaurow powstawaly pierwsze ssaki w stylu malych myszek. Wiekszosc odkryc jest typu ktos tam kiedys znalazl - typu przyjaciel przyjaciela mojego praprapra dziadka cos tam znalazl. Pamietajcie ze ludzie tez lubia tworzyc legende - tak jak z tej skamieliny mozemy stworzyc fragment statku UFO. Sa rzeczy na tej ziemi nadal nieodkryte, nieznane, metafizyczne, moze odwiedzaja nas obcy. Ktoz to wie. Ale przy tym wszystkim trzeba zachowac choc odrobine zdrowego rozsadku czego zycze wszystkim.A w tej ksiazce go prawie nie ma.

Śr, 31 mar 2010 19:57 | brak oceny

| Gość

Wszystkie wywody archeologów i innych to TEORIE. Badanie C-14 to bujda. Zwłoki człowieka w odpowiednich warunkach mogą skamienieć zaledwie w kilka lat !!! Teoria Darwina jest totalną bajką i mnóstwo innych. Egiptologia tak samo nie dopuszcza faktów. Piramidy to nie grobowce budowane z idealną precyzją to generatory darmowej , wolnej energii. Polecam wszystkim 1,5 godzinny film pt; Kod Piramid. Temat ciekawy.

Śr, 31 mar 2010 12:46 | brak oceny

mamoru007 | Załogant

Jak bylem maly to znalazlem skamienialy kasztan. Wygladal zupelnie jak normalny kasztan ale byl z kamienia. Czy ktos wie od ilu milionow lat drzewo kasztanowe jest na ziemi?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Ekipa FN wyrusza na Śląsk na operację Otwarte Niebo - wracamy w piątek.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 5 gru 2019 13:01 | Chciałem krótko potwierdzić relacje o dziwnym przelocie grupy obiektów z 3.12.2019 r w godzinach 6.00 widzinych z okolic Gniezna. Obiekty poruszały się z zachodu na wschód, w jednej lini, w miarę równych odległościach, tylko obiekt zamykający kolumnę odstawał od reszty nieznacznie. Wyglądem przypominały satelity ale jednak nieco wyrażniejsze i jakby na niższym puapie. Brak dzwięku i lamp pozycyjnych typowych dla samolotów. Liczba widzianych obiektów około 40, z tym że obserwacja była już w trakcie...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 2 października 2019 |  Jeden z moich znajomych powiedział, że czytając serwis Fundacji Nautilus wiele lat temu doznał czegoś, co nazwał ‘przebudzeniem’. To był jeden tekst, który zmienił całe jego życie, gdyż przed tym tekstem nie brał pod uwagę, że istnieje reinkarnacja, a po jego lekturze już był pewien, że wędrówka dusz jest prawdą.  Podobnie było z naszą drogą do filozofii Zen.

czytaj dalej

FILM FN

Olbrzymie UFO sfilmowane nad Kalifornią w USA - 10-19-2019

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.