Dziś jest:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 37
Wyświetleń: 35711x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 3/5


Pt, 25 mar 2011 17:13   
Autor: FN, źródło: FOX NEWS   

Po raz drugi w historii sfilmowano słynną „Wielką Stopę”?

Jeśli to jest oszustwo (a oczywiście może być), to nie ma o czym mówić. Jeśli jednak film jest prawdziwy, to mamy do czynienia ze światową sensacją. Informację tę podała jedna z największych stacji informacyjnych FOX NEWS, piszą o niej wszystkie światowe serwisy informacyjne a także oczywiście witryny zajmujące się "zjawiskami niewyjaśnionymi", od Chin po USA. Nasi czytelnicy przysyłają linki i sugerują, żeby koniecznie wspomnieć o tym, co nagrał mieszkaniec Północnej Karoliny! Na amerykańskich stronach kryptozoologii już ukazały się analizy filmu. I krytyczne, i sugerujące jego prawdziwość.

Na razie wiemy jedynie tyle, że Thomas Byers podróżował samochodem z przyjaciółką bardzo zalesionym terenem. Nagle zauważył, że coś przechodzi a raczej przebiega przez drogę Golden Valley Church Road. Zdążył chwycić swoją kamerę wideo i zarejestrować pięciosekundowy film. Zwierzę było w odległości 6 metrów od samochodu!

Nagrania natychmiast opublikował na swojej stronie internetowej i błyskawicznie filmy (choć niewyraźne) stały się przebojem youtube. Thomas Byers twierdzi, że wszystko odbyło się błyskawicznie.

- Wielka Stopa na naszych oczach przebiegła przez drogę i zniknęła w lesie. Udało mi się to sfilmować. Na filmie słychać jak Wielka Stopa warczy na mnie – napisał Byers w mailu do lokalnej stacji telewizyjnej.

Mężczyzna dodaje, że zwierzęciu towarzyszył okropny zapach. Odniósł również wrażenie, że zwierzę nie było zadowolone z faktu, że spotkało człowieka – tak podaje dailytelegraph.com.au.

Oto, co podaje na swojej stronie internetowej:

Bigfoot (albo “Knobby” jak autor filmu nazywa to stworzenie) miał około 220 cm wysokości, śmierdział jak zwierzęca padlina i szedł w bardzo osobliwy sposób. Nagrany film jest bardzo krótki, trwa niewiele ponad 4 sekundy. Wszystko wydarzyło się 22 marca we wtorek, kiedy razem z przyjaciółką Carolyn Wright jechali drogą Golden Valley Road w okręgu Rutherford County. Była to droga 226.

Oto film pokazujący przejście stworzenia przez jezdnię

 

Film 1

 

 

I drugi film zamieszczony przez autora zawierający ich rozgorączkowane komentarze tuż po nagrania dziwnego stwora.

 

Film 2

 

 

 

20 października 1967 Roger Patterson i Robert Gimlin w Bluff Creek (Kalifornia) po raz pierwszy sfilmowali legendarną istotę. Oto klatka z tego filmu:

 

 

 

 

 

 

 

Akurat jesteśmy w Stanach Zjednoczonych, ale niestety nie "w tej części tego pięknego kraju", więc dojechać na miejsce nie damy rady mimo wynajętych samochodów. Wyruszając z Teksasu potrzebowalibyśmy kilku dodatkowych dni, których nam brakuje. Przy tej okazji warto jednak przypomnieć sobie legendarny film, na którym widać "Wielką Stopę". Można go zobaczyć w tym dokumencie poświęconym "Bigfoot", który jest zamieszczony na końcu tekstu.

Z filmem jest ciekawa historia. Przez wiele lat autorzy byli namawiani przez kolejnych producentów lub stacje telewizyjne do ujawnianie mistyfikacji. Oferowano im przywoite pieniądze - konsekwetnie odmawiali twierdząc, że widzieli coś, co "nie było człowiekiem". Gazety czy telewizyjni producenci nie byli zainteresowani "prawdziwością filmu", ale tylko "ujawnieniem fałszerstwa na ich łamach". Sytuacja trwała wiele lat.

Po kilkunastu latach firma jednego z nich zbankrutowała i w desperacji ten bez wiedzy swojego kolegi... zgłosił się do jednego z amerykańskich wydawców z prośbą o "zakup szczegółów mistyfikacji". Drugi autor filmu początkowo groził mu procesem, ale po czasie i wielomiesięcznej dyskusji z prawnikami zgodził się dołączyć do kolegi i ujawnić mistyfikację. Ukazała się książka i ekskluzywny wywiad w jednej ze stacji TV.

Autorzy ogłosili, że był to żart, pokazali nawet ślady - czym robili i jak. Za całóść ujawnienia "dowodów fałszerstwa" wzieli duże pieniądze. To sprawiło z kolei, że pokłócili się... między sobą. Jeden chciał wszystko odwołać - powstała dziwna sytuacja. Potem ukazało się szereg artykułów w USA na temat tego, że prawdziwe wydarzenie zostało przez nich zamienione w "mistyfikację", gdyż tak wymusiła to sytuacja finansowa jednego z nich... Jak było naprawdę - wiedzą tylko autorzy filmu.

 

 

 

Komentarze: 37
Wyświetleń: 35711x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 3/5


Pt, 25 mar 2011 17:13   
Autor: FN, źródło: FOX NEWS   


Komentarze (37)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Pon, 19 gru 2016 18:14 | brak oceny

N | Gość

wy weryfikujecie te materialy w jakikolwiek sposob?!

Czw, 27 paź 2011 17:17 | brak oceny

Joannita | Załogant

Dla mnie ten pierwszy filmik to debilizm autora który myślał że będzie "kozak" i zaistnieje w świecie kryptozoologi. Natomiast drugi filmik tak na dobrą sprawę też niczego nie wyjaśnia. Może mniej wygląda na mistyfikacje bo jest takiej słabej jakości ale dla mnie to oba filmiki są wytworami ludzkiej wyobraźni...chorej wyobraźnie autorów...

PS: Dobrze że nie ma dzieci które piszą "uwaga its fake"...żal mi takich dzieci które nie potrafią słowa "fake" zastąpić słowem "mistyfikacja"...

Śr, 30 mar 2011 22:35 | brak oceny

Von Holstein | Gość

Ten pierwszy filmik jedzie wręcz tandetą i to tak silną iż można by rzec że kpi sobie z odbiorcy.
Na drugi szkoda słów,ale krótko przypomnę iż został on już dawno zdemaskowany przez współ autora regoż i nie wiem co on jescze robi w śród łowców "Wielkich Łapek".

Śr, 30 mar 2011 22:09 | brak oceny

internetas.pl | Załogant

No niestety, ale wygląda to na nieudolną mistyfikację.

Wt, 29 mar 2011 13:12 | brak oceny

DEMO | Gość

dziwne ze epoce kamer full hd z naprawde dobrym autofocusem ktore sa umieszcozne prawie w kazdym kompaktowym aparacie - zawsze zjwiska dziwne rejestrowane sa jako zamazene i niewyrazne - powiedzmy ze ufo emituje jakies fale zklucajace OK - ale YETI? czym yeti zakluca kamery? Coraz bardziej ejstem sklonny do tego ze wszystkie tzw zjawiska paranormalne to bzdury

Pon, 28 mar 2011 20:06 | brak oceny

tomQ | Gość

No...to sie nazywa "twardy dowód"...

Pon, 28 mar 2011 13:35 | brak oceny

Weteran | Załogant

W dzisiejszych czasach żaden film przeciwstawiający sasquatcha nie stanowi dowodu. Jak pokazała historia filmu Pattresona - wystarczy odpowiednio dobrać kostium i znaleźć ponad 2 m człowieka, dzisiaj ludzie są wyżsi, więc nie trudno o odpowiedniego aktora. Jeśli film będzie w HD, wówczas zarzucić mu można 'reżyserkę' , nikt nie udowodni czy filmowana wielka stopa to nie aktor w przebraniu. Druga strona medalu to niewyraźny film, nic niewnoszący do sprawy, pozostawiający tylko kolejne pytania. Swoją drogą gdybym ja nakręcił film takiej jakości jak ten Byersa, wolałbym pozostawić go dla siebie...to co pokazuje to 'śmiech na sali' , koleś szuka naiwniaków i nakręca się dyskusją. Jedno jest pewne - świat usłyszał o nim, jeśli chciał rozgłosu to zdobył go...

Pon, 28 mar 2011 06:02 | brak oceny

FH | Gość

Jak zwykle jesli chodzi o cos waznego i cos nieprawdopodobnego to filmik jest totalnie slabej jakosci, co to za kamera? chyba w zegarku albo starym telefonie sprzed paru lat, juz ten film z lat 70-tych jest bardziej wyrazny:) ktos robi sobie jaja i tyle, w Ameryce dziwakow nie brakuje:)

Nie, 27 mar 2011 03:04 | brak oceny

marcin | Gość

Jak to po raz drugi. Pierwszy film to gość w futerku który gania po leśie ,sami śię do tego przyznali, więc ten jest pierwszy ,chyba że gościu znowu chciał pohasać w cudzym futrze na łonie natury.

Sob, 26 mar 2011 22:57 | brak oceny

Ziko81 | Załogant

Przyznali się pojechali na koniach w odludzie z tym strojem i to nakrecili :)A dziś znowu pojawiaja sie spekulacje że to nieprawda że oni nie mogli tego zrobić.Tak samo jest z UFO jedni mówia że to wyreżyserowane a drudzy nie wierzą tym co to wyreżyserowali.Kompletna paranoja i po co się tym zajmować? jak to jedno wielkie bagno!!!!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.