Dziś jest:
Wtorek, 1 grudnia 2020

Będę dostatecznie bogaty,jeśli zachowam dobre imię.
/Plaut (Titus Maccius Plautus/

Komentarze: 37
Wyświetleń: 23983x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 5 lip 2011 08:49   
Autor: FN, źródło: FN   

Polskie kręgi zbożowe – czy pojawią się po raz siódmy w tym samym miejscu?

Ostatnie deszczowe dni sprawiły, że niepostrzeżenie rozpoczął się lipiec, który jest miesiącem, kiedy najczęściej pojawiają się kręgi zbożowe. W Polsce ten fenomen cały czas występuje, choć jest jasne, że część z kręgów zbożowych jest robionych przez ludzi. Od samego początku, kiedy tylko powstała Fundacja Nautilus czyli od 2000 roku nasze stanowisko jest jasne: kręgi zbożowe są prawdziwym zjawiskiem. Kierowanie się myśleniem „skoro ludzie robią niektóre kręgi, to znaczy, że wszystko fałsz” jest wielkim błędem.

W Polsce jest miejsce, w którym regularnie „jak w zegarku” pojawiają się kręgi zbożowe od sześciu lat. Zawsze w tym samym miejscu. Jeśli chodzi o datę to także widać pewną prawidłowość. Nie chcemy pisać, jakie to miejsce, gdyż jest szansa na to, aby w tym roku… ale o tym może następnym razem. Oto zdjęcia kręgów, które pojawiły się w tym miejscu w latach ubiegłych:

 

W 2010 roku kręgów było pięć, największy miał 15 metrów średnicy.

Czy jest możliwe, że kręgi w tym niezwykłym miejscu wykonują ludzie? Oczywiście, wykluczyć tego nie sposób, ale prawdę mówiąc nie bardzo można dostrzec sens takiego działania, gdyż nagłośniania tego miejsca nie ma w ogóle. Kręgi są precyzyjne, a zdarzało się, że w noc powstawania kręgów dochodziło do zakłócenia w sieci energetycznej, co odnotowali mieszkańcy gospodarstwa znajdującego się w pobliżu tego pola (choć słowo „w pobliżu” jest trochę na wyrost, bo jest to naprawdę wyjątkowe odludzie). Czy będziemy w tym roku robić tam eksperyment? Jak najbardziej. I na pewno zależy nam, żeby to miejsce było "zapomniane przez świat" jak było do tej pory.

 

Warto poświęcić kilka słów miejscowości Wylatowo, gdzie przez wiele lat występował ten fenomen.

To właśnie w Wylatowie w 2001 roku rozpoczęła się słynna operacja obserwacji pól, która zresztą – co sygnalizowaliśmy – pozostawiła po sobie naprawdę unikalne materiały wideo. Trzeba będzie zmontować z nich film, który pokaże wszystkim złożoność i prawdziwość tego zjawiska.

W Wylatowie są nasi koledzy zajmujący się badaniem zjawiska piktogramów, którzy przebywają w domu Jerzego Szpuleckiego. Dostaliśmy od nich list z prośbą o nagłośnienie informacji w sprawie pewnego eksperymentu. Oto jego treść:

 

Wylatowo, niegdyś słynne z powstających tam corocznie kręgów zbożowych nie budzi już takich emocji. Jednak nadal prowadzone są tam pewne eksperymenty, w które zaangażowali się od zeszłoego roku członkowie grupy MUFON -CES - Gerhard Gröschel.

W tej chwili przebywa tam kilka osób, które mają zamiar przeprowadzić parę eksperymentów. Do jednego z nich potrzebują współpracy wielu osób, dlatego zwracają się za pomocą Fundacji Nautilus do ich czytelników, aby stali się częścią tego eksperymentu.

 Sprawa jest w zasadzie dość prosta, ale wymaga pewnej dyscypliny i rzetelności w jej realizacji. Poniżej prezentujemy zdjęcie zrobione w Wylatowie, które wskazuje widok z okna "bazy" (domu państwa Szpuleckich) na pole w Wylatowie.

To zdjęcie będzie potrzebne w odpowiednim czasie. Czas ten to okres, w którym aparatura zgromadzona w Wylatowie będzie nasłuchiwać sygnałów z kierunku, które wskazane jest na zdjęciu. Czytelnicy, którzy chcą wziąć udział w eksperymencie proszeni są o wydrukowanie tego zdjęcia lub wyświetlenie na ekranie monitora dokładnie we wtorek 5 lipca o godzinie 21.00.

Każdy uczestnik eksperymentu będzie miał za zadanie koncentrowanie się na zdjęciu i miejscu, które ono przedstawia, w ten sposób, aby poprosić przyjaźnie nastawione cywilizacje o pojawienie się dzisiejszej nocy w tym miejscu i zamanifestowanie swojej obecności. Najlepiej, aby koncentracja ta trwała około 10 minut, ale może być krótsza. Chcielibyśmy wiedzieć ilu uczestników brało udział w tym eksperymencie, dlatego prosimy o przesłanie krótkiej informacji.

Uruchamiamy także specjalny adres e-mailowy:

eksperyment@wylatowo.org.pl

O wynikach eksperymentu powiadomimy czytelników po jego zakończeniu.

Krótka informacja - jak koncentrować się podczas eksperymentu.

Należy przenieść się w spokojne miejsce i usiąść wygodnie. Po chwili wyciszenia spojrzeć na widok przedstawiony na zdjęciu i próbować przenieść się myślami w to miejsce...

Wylatowo, 2011 

/i jeszcze krótka rozmowa telefoniczna nagrana z Bazy FN z Waldkiem Czarnetzkim, który jest w tej chwili w Wylatowie/


Komentarze: 37
Wyświetleń: 23983x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 5 lip 2011 08:49   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (37)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Śr, 4 lip 2012 16:05 | brak oceny

dave | Gość

jaki kraj takie kręgi haha

Pon, 18 lip 2011 02:50 | brak oceny

Dawid W. | Gość

Witam Serdecznie . Z tej strony Dawid W. (nazwiska nie będę podawać) Chciałbym krótko opowiedzieć co się działo w nocy z 5/6.07.2011r. (nie jestem w 100% pewien tej daty) i przeprosić za to , że nie napisałem tego wcześniej lecz miałem problem z dostępem do internetu .

Zacznę od tego , że w w godzinach rannych/popołudniowych dowiedzieliśmy się (ja wraz z kolegą Kubą) , że p.Waldemar Czarnetzki i reszta ufologów jadą gdzieś za Wylatowo obserwować z daleko (wszystko we wcześniejszym komentarzu opisał sam p.Waldemar)
Jeżeli by się coś działo mieliśmy dać znać p.Waldemarowi .
W godzinach wieczornych wraz z kolegą poszliśmy na patrol . W połowie drogi zadzwonił do nas p.Rafał z prośbą o sprawdzenie czy komputery od monitoringu są włączone wiec poszliśmy szosą do "Bazy" . Doszliśmy do "Bazy" i dowiedzieliśmy się od p.Kazia i pana Domu , że widzieli 2 świecące kule (ok. godziny 22) Jedna koloru czerwonego jedna białego . Oczywiście monitoring nie działał -.- . Jakiś czas później wyszliśmy wraz ze wspomnianym już Kubą na dwór usiedliśmy na leżakach i wpatrywaliśmy się w niebo . W pewnym momencie zauważyłem (tylko ja) świecący obiekt który po 1/2 sek. znikł gdzieś za domem przed którym siedzieliśmy . Obiekt/kula poruszał się dość szybko więc był to ułamek sekundy . Pod moim kątem widzenia leciał on na wysokości dachu "Bazy" lecz w rzeczywistości leciał pewnie tak 5m wyżej . Zdarzenie to miało miejsce ok. godziny 24:00-01:00 .
Jakiś czas później , może 30minut może 50 nie wiem nie pamiętam dokładnie wrócił p.Waldemar z resztą ufologów . Rozmawialiśmy trochę z p.Waldkiem i poszliśmy nagrać sprawozdanie . Omawialiśmy właśnie kulę którą widziałem kolega powiedział , cytuję "wydaje mi sie, ze jesli nie ma kamer to obiekty się pojawią" i w tej chwili przez ułamek sekundy ja z p.Waldemarem zauważyliśmy szybko lecący biały obiekt (mocno świecący) nad konarami drzew , obiekt leciał pod niedużym ukosem (nie aż taki duży ale bardzo mały też nie był) . A to by było na tyle . A no i oczywiście kamery wtedy też nie były włączone bo były dopiero podłączane (ok.2/2:30 w nocy) Tak teraz to już na tyle . Przepraszam , że podałem bez szczegółów ale już teraz nie pamiętam wszystkiego tak bardzo dokładnie a nie chciałbym wam opowiadać czegoś do czego nie mam 100% pewności . Dobra
pozdrawiam serdecznie
Dawid W.

Sob, 9 lip 2011 17:17 | brak oceny

Nieistotne | Gość

A po co sie kregami przejmować, graficiarze się bawią i tyle. ;p ------------- Ciekawsze jest ( Waldek Czarnetzki) "w pewnym momecie, gdy padla wypowiedz '... wydaje mi sie, ze jesli nie ma kamer to objekty sie pojawiaja" to doslownie natychmiastowo doswidczylismy rozblysk bardzo szybko przelatujacego na niskim pulapie jakiegos bardzo jasnego zrodla swiatla ' " - nie dość że wandale to jeszcze psotne. I do tego szpieguja wasze myśli. ;)
----------------
Ale skoro sa przyzywalni to powinno zrodzic kilka nowych koncepcji badawczych, czyż nie? :D

Pt, 8 lip 2011 22:12 | brak oceny

vb | Gość

widac tam jakis blysk w samolocie.

Pt, 8 lip 2011 10:20 | brak oceny

tomQ | Gość

Super. A może by tak jakiś otwarty konkurs na najwymyślniejszy piktogram ogłosić. Mogłyby jakieś nagrody się znaleźć itp. Byłaby fajna zabawa i poprzez wzmożoną konkurencję też ciekawsze wzory, bo to co tu przedstawiacie jest tak biedne...że aż żal mi tych co to robili :)

Śr, 6 lip 2011 21:08 | brak oceny

ark | Gość

Jedi nie gmatwaj tematu ,proszę
Czyli w sumie ,coś było .Ale nikt mimo tego, że była to oczekiwana i nieprzypadkowa chwila ,nie uwiecznił tego czy tych zjawisk na żadnym z nagrań ?

Śr, 6 lip 2011 19:56 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

A tutaj z kolei nowotestamentowe przypomnienie o tych samych wydarzeniach,które będą miały miejsce i są identycznymi z tymi zaprezentowanymi i nakreślonymi w Starym Testamencie:,,Módlcię się tylko,aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.Wtedy bowien nastanie wielki ucisk,jakiego nie było od początku swiata aż dotąd,i nie będzie.A gdyby nie były skrócone owe dni,nie ocalałaby żadna istota,lecz ze względu na wybrabych będą skrócone owe dni''./Mateusza 24,20-22/.Pozdrawiam serdecznie!

Śr, 6 lip 2011 19:56 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

A tutaj z kolei nowotestamentowe przypomnienie o tych samych wydarzeniach,które będą miały miejsce i są identycznymi z tymi zaprezentowanymi i nakreślonymi w Starym Testamencie:,,Módlcię się tylko,aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.Wtedy bowien nastanie wielki ucisk,jakiego nie było od początku swiata aż dotąd,i nie będzie.A gdyby nie były skrócone owe dni,nie ocalałaby żadna istota,lecz ze względu na wybrabych będą skrócone owe dni''./Mateusza 24,20-22/.Pozdrawiam serdecznie!

Śr, 6 lip 2011 19:56 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

A tutaj z kolei nowotestamentowe przypomnienie o tych samych wydarzeniach,które będą miały miejsce i są identycznymi z tymi zaprezentowanymi i nakreślonymi w Starym Testamencie:,,Módlcię się tylko,aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.Wtedy bowien nastanie wielki ucisk,jakiego nie było od początku swiata aż dotąd,i nie będzie.A gdyby nie były skrócone owe dni,nie ocalałaby żadna istota,lecz ze względu na wybrabych będą skrócone owe dni''./Mateusza 24,20-22/.Pozdrawiam serdecznie!

Śr, 6 lip 2011 19:49 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

I jeszcze jedno starotestamentowe przypomnienie:,,Wowym czasie powstanie Michał,wielki książę,który jest orędownikiem synów twojego ludu,a nastanie czas takiego ucisku,jakiego nigdy nie było,odkąd istnieją narody,aż do owego czasu.W owym to czasie wybawiony będzie twój lud,każdy kto jest wpisany do księgi żywota''./Księga Daniela 12,1/.Pozdrawiam serdecznie!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

JASNOWIDZ K. JACKOWSKI O PRZYSZŁOŚCI: ... 'Mamy drugą połowę listopada i uważam, że mamy czas bardzo nabrzmiały, który to czas może niebawem być jeszcze bardziej nabrzmiały i niebezpieczny. Święta Bożego Narodzenia mogą być nie do końca dla nas miłe. Wchodzimy w drugą fazę tego, co zapowiadałem od kilku lat. Wchodzimy w fazę próby poważnego konfliktu na świecie (...) Jak mi się kojarzy Polska w tej sytuacji? Pewna grupa kilka państw jest zainteresowana wywołaniem konfliktu. Niestety Polska jest...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 26 lis 2020 03:00 | Witam, 23.11.2020 nad Białołęką na wysokości osiedla Regaty był widoczny bardzo duży obiekt tuż nad chmurami. Obiekt widziała moja partnerka oraz jeszcze jeden sąsiad podczas spaceru z psami.Jak na razie odnalazłem jeszcze jedną osobę która widziała ten obiekt 15 min później już szybko lecący. Wstępnie oceniamy że obiekt mógł mieć kilkaset metrów długości. Był bardzo dużyProszę popytajcie czy ktoś na Białołęce 23.11.2020 koło godziny 23.15 czegoś nie widział.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

KORONAWIRUS - bestialskie polowania i zjadanie dzikich zwierząt kluczem do zrozumienia tajemnicy pandemii koronawirusa

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.