Dziś jest:
Czwartek, 6 października 2022

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Cóż straciłem umierając?
/Dżelal-uddin Rumi/

Komentarze: 38
Wyświetleń: 48041x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 25 lip 2011 13:14   
Autor: FN, źródło: The Guardian   

Kolejna wielka dziura w Gwatemali, ale tym razem… powstała w mieszkaniu!

Sprawa wielkich dziur w Gwatemali powraca regularnie, ale tym razem dziura jest dość osobliwa, bo powstała w mieszkaniu. Relacja o tym wydarzeniu pojawiła się na łamach „The Guardian”.

Inocenta Hernandez, 65-letnia mieszkanka miasta Gwatemala, w środku nocy usłyszała coś, co przypominało eksplozję.

- Myślałam, że to gaz u sąsiadów - opowiadała później. Natychmiast wybiegła na zewnątrz, ale z przerażeniem odkryła, że dźwięk dochodził z jej domu. 

Kiedy wróciła do domu, znalazła pod swoim łóżkiem dziurę o głębokości 12 metrów i średnicy 80 centymetrów.

 

(fot. AFP / Johan ORDONEZ)

 

 

Oficjalne wyjaśnienie tego fenomenu jest związane ze… specyfiką tego terenu. Miasto Gwatemala zostało zbudowane na słabo związanym podłożu skalnym. Wymywanie skał (m.in. wapienia) powoduje powstawanie lejów, takich jak ten pod łóżkiem pani Hernandez.

Warto przypomnieć dziurę, która powstała w tym mieście w maju 2010 roku. Szalejący w Gwatemali huragan "Agata" spowodował lawiny i osunięcia ziemi. W jednej z dzielnic miasta Gwatemala utworzył gigantyczną dziurę, w której zniknął trzypiętrowy dom. Dziura miała ponad 60 metrów głębokości i ok. 30 metrów średnicy.

 W północnej części miasta Gwatemala doszło do niecodziennego zjawiska. Osunęła się ziemia i powstała gigantyczna dziura w ziemi, która pochłonęła obszar całego skrzyżowania. Świadkowie i mieszkańcy tamtejszej dzielnicy twierdzą, że trzykondygnacyjny budynek po prostu zapadł się w tym miejscu. Oficjalnie przyczyną powstania dziury są „ogromne opady tropikalnych deszczy”.

 W chwili, w której powstał gigantyczny lej, na terenie skrzyżowania przebywala co najmniej jedna osoba. Wedlug oficjalnej wersji przedstawionej przez władze Gwatemali, dziura głęboka na 70 metrów i szeroka na 30 metrów, powstała w wyniku działania burzy tropikalnej.

 Czy rzeczywiście taka jest przyczyna powstania takich otworów?

 Oto zdjęcia tego zjawiska:

 

I film zamieszczony na youtube

 

 

 

 

Trudno sobie wyobrazić, jak „tropikalne deszcze” mogły doprowadzić do powstania dziury o tak idealnych kształtach. Prasa południowoamerykańska przyniosła kilka bardziej fantastycznych hipotez wyjaśniających to niezwykłe zjawisko. Ich zdaniem mogą to być pozostałości „podziemnych miast starożytnych Bogów”, do których według legend miały prowadzić pionowe tunele. To właśnie tymi tunelami pojazdy „starożytnych Bogów” miały wlatywać do podziemnych kompleksów. Niezależnie od tego, jaka jest natura tego zjawiska, jedno trzeba przyznać: jest ono fascynujące.

 Przy okazji trzeba powiedzieć, że szkoda, że Gwatemala jest zbyt daleko, aby dojechać tam naszym pojazdem…

Komentarze: 38
Wyświetleń: 48041x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 25 lip 2011 13:14   
Autor: FN, źródło: The Guardian   


Komentarze (38)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Pon, 5 sty 2015 20:13 | ocena: -1

sandor139 | Gość

Jak dla mnie porównanie tworzenie się dziury przez "ogromne opady tropikalnych deszczy" jest co najmniej komiczne. Dlaczego? Zobaczcie kanty wszystkich dziur na zdjęciach w tym artykule. Co widzicie? Że są równe. Jedna z dziur jest robiona jakby cyrklem. Moim zdaniem ktoś naciął ziemię od spodu przy pomocy lasera a ziemia w następstwie grawitacji zapadła się pochłaniając to co znajdowało cię na niej. Nie ważne co miałoby to być. Nawet jeśli chodziłoby o morderstwo, (bo czemu by nie, skoro w swoim mniemanym zadufaniu jest się wszechwładnym).

Śr, 20 luty 2013 14:37 | brak oceny

wc | Gość

to po prostu wychodek - tradycyjny ;>

Pon, 1 sie 2011 17:47 | ocena: -1

wielkimis | Załogant

A ja się ciesze że inni mają większe dziury niż na naszych drogach

Sob, 30 lip 2011 21:16 | brak oceny

Taki_Jeden | Załogant

mi się wydaje że jednak to są pewne znaki

Czw, 28 lip 2011 17:59 | brak oceny

dejmien | Gość

ta dziura jest wymurowana -,-' i pieknie plytki sie same wyciely...

Czw, 28 lip 2011 09:55 | brak oceny

pracowity | Gość

Mo.z echodzi o to zeby woda spływała w razie czego - jak w wannie (?) . U nas by mogło takich dziur porobić duzo , toby robota była prz zasypywaniu

Czw, 28 lip 2011 08:27 | brak oceny

Dareski | Gość

Ta dziura to zapewne ściema. Ale wiele jej podobnych to efekty przelecenia przez nie magnokraftu.
Wirujący "wir plazmowy". Wir ten uzyskiwany jest dzięki zawirowywaniu chmury zjonizowanych cząsteczek otaczającego statek ośrodka przez wirujące pole magnetyczne magnokraftu. Z kolei taka chmura wirującej niszczycielskiej plazmy jaka otacza powłokę magnokraftu formuje rodzaj "plazmowej piły tarczowej" która bez trudu wcina się w nawet najtwardsze materiały odparowując w tych materiałach szkliste tunele. To z kolei pozwala magnokraftowi na latanie nawet w ośrodkach stałych, takich jak skały, budynki i bunkry, oraz na wypalanie w tych ośrodkach szklistych tuneli.
Pełny opis: http://www.totalizm.pl/magnocraft_pl.htm

Śr, 27 lip 2011 20:10 | brak oceny

Kontrapunkt | Załogant

Żeby coś powiedzieć na temat tego zjawiska, to trzeba pierwsze podkreślić, że miasto Gwatemala jest wybudowana na wysokości od 1200 do ponad 1500 m.n.p.m. A grunt na którym to miasto zostało wzniesione, jest zbudowane ze skał krasowych ( wapienie, dolomity, margle, gips, anhydryt..itp ). Oprócz tego, to znajdują się tam aktywne wulkany, dochodzi tam również do trzęsień ziemi, oraz występują tam częste i obfite opady deszczu - dodam, że występują tam dość częste huragany. Więc, skały krasowe które budują grunt pod miastem Gwatemala, są skałami kruchymi i rozpuszczalnymi w wodzie. Woda po licznych opadach deszczu, na tym terenie przez setki lub tysiące lat, wypukiwała i rzeźbiła w skałach krasowych różne systemy jaskiń w pionie i w poziomie, o rożnych długościach, szerokościach i głębokościach. A zapadanie się danego terenu w tych obszarach, jest zjawiskiem dość częstym i jak najbardziej naturalnym niż paranormalnym. Można to wytłumaczyć następująco, że pewna górna ściana jakiejś tam pieczary, została osłabiona drobnym wstrząsem z powodowanym przez wulkan, ( gdzie w tym rejonie znajduję się aż pięć aktywnych wulkanów ), gdzie dzięki temu powstało pękniecie, a późniejszym czasie przez obfite deszcze, przez to pękniecie przeciskała się woda, która wypukiwała i drążyła co raz to większą szczelinę i w którymś momencie, górna ściana pieczary nie wytrzymując już masy i nacisku ziemi oraz fragmentu tego miasta, po prostu zaczyna się zapadać i niszcząc przy tym całą pieczarę i dany fragment miasta lub też domostwa. Dodam jeszcze dla ciekawostki, że najgłębszą dziurą i podobną do gwatemalskich dziur w ziemi, jest jaskinia Sótano de las Golondrinas, tyle że powstała dawno temu i na terenie niezamieszkałym, o to link do fotek: http://www.google.pl/search?q=Sotano de las Golondrinas&hl=pl&client=firefox-a&hs=YyT&sa=N&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=ivnsm&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=f1EwTvKBAYXFtAb89bQ1&ved=0CCMQsAQ&biw=1440&bih=761. Pozdrawiam.

Śr, 27 lip 2011 19:44 | brak oceny

tomQ | Gość

Też mi sensacja...w polskich drogach nie takie dziury sie spotyka...

Śr, 27 lip 2011 08:20 | brak oceny

Janek84 | Załogant

Hobbystycznie zajmuję się również groto łażeniem. Takie dziury i zapadliska są całkowicie możliwe. Sam nieraz odkrywałem leje o idealnych kształtach,choćby na Jurze. Jak to u nas się mówi: "dziura puściła".

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Dziś Swiatowy Dzień Zwierząt – święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

KONGRES USA O MATERIAŁACH ZWIĄZANYCH Z UFO

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.