Dziś jest:
Piątek, 3 grudnia 2021

Nie budźcie mnie nawet na koniec świata, chyba że miałby naprawdę dobre efekty specjalne.
Roger Zelazny, pisarz S-F

Komentarze: 52
Wyświetleń: 54925x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 9 luty 2012 06:42   
Autor: FN, źródło: FN   

W kopalniach w pokładach węgla wiele kilometrów pod ziemią znajdowane są przedmioty… zrobione ludzką ręką!

Michael A. Cremo (ur. 25 lipca 1948 roku w Schenectady w stanie New York) to amerykański pisarz, autor słynnej książki „Zakazana Archeologia”. Postawił w niej odważną tezę, że wiele milionów czy wręcz nawet miliardów lat temu na Ziemi istniały rozwinięte technicznie cywilizacje, które pozostawiły ślady swojej obecności. Dowodem na to mają być udokumentowane w wielu przypadkach przez obecną naukę znaleziska archeologiczne. Autor zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań.

Wywiad z Michaelem A. Cremo

FN: W jaki sposób po raz pierwszy trafił pan na zjawisko zakazanej Archeologii?

Cremo: Zainspirowała mnie do tych badań lektura staroindyjskich dokumentów napisanych sanskrytem. Około 30 lat temu zostałem członkiem międzynarodowego Stowarzyszenia Chrześcijańskiego Uświadomienia i w 1984 roku zostałem przydzielony do pracy w Instytucie Baktuwedant, który jest instytucją naukową zajmującą się różnymi koncepcjami współczesnej nauki w świetle tych antycznych sanskryckich pism. Kwestia, którą postanowiliśmy zająć się jako pierwszą, to pochodzenie rodzaju ludzkiego. Te antyczne pisma sanskryckie mówią o cywilizacji ludzkiej, która istniała już dziesiątki milionów lat temu. Pomyśleliśmy, że jeżeli uznać te stwierdzenia choć w części za prawdę, a nie tylko mitologię hinduską, powinny być jakieś namacalne dowody popierające te tezy. Oczywiście, kiedy sprawdzaliśmy współczesne podręczniki i opracowania archeologiczne, nie było tam mowy o żadnych takich dowodach. Mój współpracownik, Thomas Wilson i ja, prowadziliśmy przez osiem lat poszukiwania z zakresu historii archeologii i to co znaleźliśmy, jest całkiem zaskakujące. Odkryliśmy, że w ciągu ostatnich stu pięćdziesięciu lat archeolodzy odnaleźli ogromną ilość dowodów na to, że istoty ludzkie takie same jak my żyły na Ziemi przez ostatnie kilkadziesiąt, a nawet kilkaset milionów lat, tak jak mówiły antyczne pisma sanskryckie. Jednak to nie tylko antyczne źródła sanskryckie mówią o ludzkiej cywilizacji istniejącej na Ziemi od tak długiego czasu, można to znaleźć w oryginalnych dokumentach z staroegipskich czy babilońskich. Również starożytni Chińczycy i wiele innych kultur twierdzi to samo.

FN: Czy może pan wymienić kilka rzeczy znalezionych pod ziemią?

Cremo: Jedną z moich ulubionych spraw są odkrycia w jednej z kalifornijskich kopalń złota. W ostatnim stuleciu złoto zostało odkryte w Kalifornii, ludzie tłumnie tam podążali, kopali tunele w głąb gór i głęboko, już w warstwach litej skały znajdowali ludzkie szkielety, takie jak nasze, nie jakichś praludzi. Tam również znaleziono setki kamiennych narzędzi i broni. Te narzędzia i broń były znalezione w warstwie litej skały, pochodzącej sprzed milionów lat. Według standardowej ortodoksyjnej nauki ludzie podobni nam, zdolni do wytworzenia tych narzędzi, nie pojawili się na Żiemi wcześniej niż 150-200 tysięcy lat temu, więc skoro znaleziono dowody ich istnienia sprzed 50 milionów lat, jest to naprawdę niezwykłe. Te dowody odkrył dla nauki dr. J. D. Whitney, który był stanowy geologiem w Californi. On właśnie wydał dużo publikacji na temat tych odkryć , które zostaly wydane na uniwersytecie w HARVARDZIE w 18833r. Nie możemy usłyszeć na temat tych odkryć w dzisiejszych czasach ponieważ wszystko jest fałszowane i filtrowane przez naukowców, którzy nie chcą dopuścić prawdy. Wracając do sprawy odkryć w kalifornijskiej kopalni, był jeden posiadający dużą władzę i autorytet naukowiec w Instytucie Smithsonian w Waszyngtonie, który nazywał się William B. Holmes, antropolog. Jego zdaniem gdyby doktor Whitney zrozumiał teorię ewolucji gatunku ludzkiego, to nie powiedziałby, że ludzie są aż tak starzy. Innymi słowy, jeżeli są fakty, które zaprzeczają teorii ewolucji, muszą być odrzucone. Miałem osobiste przeżycie z filtrowaniem wiedzy na temat naszego pochodzenia. Kilka lat temu byłem zaangażowany w procesie powstawania filmu pt. Tajemnice pochodzenia człowieka, który był emitowany w NBC, największej amerykańskiej stacji telewizyjnej. Podczas kręcenia filmu powiedziałem producentom, że powinni iść do Muzeum Historii Naturalnej stanu Kalifornia w Berkeley, ponieważ wiedziałem, że te przedmioty sprzed 50 milionów lat są tam właśnie trzymane. Oni chcieli to zrobić, jednak dyrekcja muzeum użyła wielu dziwnych wymówek, aby tylko nie wpuścić ich tam z kamerami. Kiedy program w końcu został wyemitowany, użyliśmy fotografii tych przedmiotów, które pochodziły z XIX wieku, lecz i tak program ten był tak denerwujący dla naukowców amerykańskich, że próbowali odwieść NBC od puszczenia go, więc kiedy NBC pokazało go, zwrócili się do rządu o to, by kazał zapłacić stacji milion dolarów kary za wysunięcie zbyt odważnych teorii. Muszę z radością przyznać, że rząd tego nie zrobił, ale to wszystko trwa.

FN: Są dwie teorie tłumaczące zakazaną archeologię. Jedna jest taka, że przed milionami lat na naszej planecie była rozwinięta cywilizacja, która potem wymarła. Druga teoria mówi o przybywających na Ziemię kosmitach, którzy coś zostawili... Co Pan o tym sądzi?

Cremo: Nie znalazłem niczego podczas swoich badań, co udowadniało by obecność na Ziemi kogoś z zewnątrz i chociaż myślę, że nasza planeta była odwiedzana przez obcych, to znalezienie dowodów na to w antycznych warstwach skał jest ogromnie trudne. Myślę, że większość znalezionych rzeczy uważana jest przez naukę za ślady prymitywnej cywilizacji dlatego, że naukowcy tak naprawdę tylko tego szukają. Według antycznych podań sanskryckich było wiele cywilizacji, które cyklicznie pojawiały się i znikały. Problem w tym, że za znaki nowoczesności uważamy komputery, odtwarzacze płyt kompaktowych i samoloty, a one nie zachowują się dobrze w warunkach panujących na Ziemi. Wydaje nam się, że metale są bardzo wytrzymałe, tymczasem już po kilku tysiącach lat one ulegają zniszczeniu w procesie utleniania. Z wyjątkiem złota. To zresztą jeden z powodów, dla których uważamy złoto za tak wartościowe, może ono przeleżeć w Ziemi wiele milionów lat, nie ulegając zniszczeniu. To dlatego większość przedmiotów, jakie zostały znalezione w czasie badań archeologicznych jest zrobiona ze złota. Tak było w przypadku kobiety z USA, która wkładała kawałek węgla do pieca. Kiedy ten kawałek pękł, w środku znalazła złoty łańcuch. Ten węgiel pochodził sprzed 300 milionów lat, więc jednak istnieją przedmioty tak stare, a świadczące o wysokim poziomie cywilizacji. Złoty łańcuch przecież świadczy o średnio zaawansowanym poziomie cywilizacji, na pewno wyższym niż kamienne narzędzia i broń. Oczywiście, wszystko organiczne, takie jak papier, plastik, drewno także ulega zniszczeniu stosunkowo szybko. Inaczej mówiąc, gdybyśmy mieli książkę, mającą tysiąc stron i wyrzucilibyśmy z niej 950, zostałoby nam tylko 50. Ogromnie trudno byłoby na tej podstawie odtworzyć całą książkę. Tak samo jest ze znaleziskami archeologicznymi. Około 95 % przedmiotów uległo zniszczeniu, a to, co mamy, nie pozwala na odtworzenie wszystkiego.

Komentarze: 52
Wyświetleń: 54925x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 9 luty 2012 06:42   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (52)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5 6

Sob, 25 luty 2012 23:53 | ocena: + 1

Peter | Gość

Czytałem tą książkę z dużym zainteresowaniem, ponieważ sam byłem świadkiem dziwnego znaleziska.
W latach 60-ych, jako nastolatek,byłem na zimowisku w Komańczy. Ogrzewanie było na piece kaflowe/węglowe i do na należało rozpalanie i dokladanie węgla. Węgiel nosiliśmy z piwnicy w wiaderku. Po pewnym czasie w piwnicy zostały same duże bryły węgla, które nalezało rozbijać starym młotkiem. W trakcie rozbijania brył wegla, z jednej, ze środka wypadł kawałek dziwnego przewodu (kabla ?) w niespotykanej krystalicznej (ceramicznej ?) izolacji jasnozielonego koloru. Rdzeń był nie z miedzi a raczej mosiadzu (brązu) miał ciemnozłoty kolor. Wyglądał na "wrośnięty w bryłę, z tym , że z jednej strony był przerwany z lekko wykruszoną ceramiką - od strony powierzchni bryły, tak jak gdyby zostal świeżo oderwany w procesie wydobywania węgla . Drugie zakończenie było płaskie, rdzeń wystawał na 3-4 mm z ceramiki. Średnica rdzenia, jakieś 3 mm, ceramiki 5mm, całosć długie na jakieś 10-12 cm. Zaskakujący był ciężar tego przedmiotu, był za lekki jak na swoje gabaryty. Zaintrygowani pokazaliśmy to znalezisko nauczycielowi (geograf). Stwierdził, że jest to końcówka górniczej elektrody spawalniczej - i tu kuriozum - "wtopionej" na skutek gorąca, w węgiel. Wyrzucił to gdzieś potem i nie mogliśmy tego odnaleźć. Przypominam sobie, że na pokruszonych kawałkach tej bryły wegla, pozostał wyrażny czysty odcisk tego przedmiotu i bynajmniej nie nadpalony czy "nadtopiony". Niestety, węgiel poszedł do pieca.

Czw, 23 luty 2012 18:37 | brak oceny

PROSATANUS | Gość

Wt, 21 luty 2012 01:20 | brak oceny

cosmonaut | Załogant

Co się ludzie z wami dzieje? Ciągle gadacie o diabłach, a w szczególności mandarynka.
W głowie się przewraca. Myślcie pozytywnie, nie zaprzątajcie umysłu śmiećmi, one się tym właśnie żywią.

Nie, 19 luty 2012 20:40 | brak oceny

nk | Gość

pod ziemia zyja obcy.

Sob, 18 luty 2012 15:26 | brak oceny

PROSATANUS | Gość

" Wanga wieszczyła, że w Rosji powstanie nowa religia, na wzór starodawnej indyjskiej filozofii Białego Bractwa. Obejmie cały świat, znikną wszystkie dotychczasowe religie. Serbscy jasnowidze Milosz i Mitar Tarabicz również przepowiadali opanowanie świata przez jeden język i wiarę. Także amerykański prorok Edgar Cayce powiedział: - Największa nadzieja świata weźmie swój początek od religii rosyjskiej. Od Rosji nadejdzie zbawienie świata".Mandarin to prawda oczywista ,odrzuć obce i fałszywe nawet posługujesz fałszywym kalendarzem , abyś zatracił rachubę czasu i zapomniał o innej rzeczywistosci , Przeważnie się zapomina o złych czasach w taki sposób , chyba nie powiesz że dwa tysiace lat te ostatnie to sielanka??? wymordowano miliardy ludzi!

Pt, 17 luty 2012 22:28 | ocena: + 1

PROSATANUS | Gość

Mandarin poszukałem coś ekstra dla Ciebie oglądałem to kiedyś !coś ci się należy od życia bo się sam zamienisz w krokodyla http://www.youtube.com/watch?v=S_1JFQfCl5s

Pt, 17 luty 2012 19:01 | brak oceny

PROSATANUS | Gość

Pierwsze ludzkie istoty przybyły na ziemie ( układ słoneczny ) około 1,5 miliarda lat temu z najbliższej historii potop był dokladnie przed rokiem 13020 od tej daty nastąpił czas zimna , wracając do potopu jest prawda że przez miesiąc woda leciała i nieba, dosłownie ! nawet dzisiaj tak zwana nauka określa na ponad 12 tys lat monumentalne budowle pozostawione w rożnych częściach globu,zimno przyszło w tym samym miesiącu . została zachwiana równowaga termiczna ziemi ( mamuty zamarzły z godziny na godzinę) ,Podobnie skończyła żywot Antarktyda , ta czapa lodowa ma dokladnie 13020 lat nie jak twierdza cwaniaki "naukowe" 32 miliony lat ,roztopienie lodowca jego cofniecie nie była przyczyna podniesienia się wod w oceanach kompletna bzdura cwaniaczków , było to w tym samym czasie kiedy nastąpiło zalanie ziemi woda z orbity średnio poziom wod podniósł się o 80 metrów doliczając do tego ilosc lodu zalegającego na biegunach (dzisiaj ) można obliczyć ilosc wody jaka spadła na ziemie ,zresztą szkielety mamutów na dnie morza północnego wskazują na to że kiedyś nie było tam wody ,Nadmiar wody spływający z północy po okresie zlodowacenia był powodem przelania się wod z morza czarnego do śródziemnego , świadczy to też o tym że wcześniej zbiornik ten kumulował cala wodę , zaś obca woda (z orbity ) była zamarznięta dodatkowa rezerwa .Czas potopu i zimna spowodował wędrówki ludzi poniewarz części kontynentalne zostały zatopione albo się dodatkowo zapadły , Atlantyda , Mu itp to nie wymysły .Reszty zagłady dokonały wojny przed 5 tys lat . Cala kultura Europejska wywodzi się z środkowej Azji dzisiejsza (Rosja Środkowa ) Indie, Iran) Słowianie, Aria to ta sama rodzina ( Rasa ludzi Bogów ) Inne narody ziemi nie maja nic wspulnego z sobą jedynie to że przybyli tu na ziemie jako wspólnota emigranci z kosmosu i niemu tu na ziemi żadnej ewolucji tych ras jako wspulnego ziemskiego zarodka , mamy coś wspulnego gdzie tam w kosmosie ale nie tu .Runy to coś więcej niż pismo dawny alfabet chiński składał się z tych znaków , jedynym porównywalnym znaczeniem jest obecny germański który przetrwał na obrzeżach europy .

Pt, 17 luty 2012 09:44 | brak oceny

mandarin | Załogant

Z cala odpowiedzialnoscia potwierdzam: Smoki istnieja! Sa do zmiennoksztalne istoty o spotkaniach z ktorymi relacjonowali najwiarygodniejsi z ludzi! Kto probuje podwazyc ich przezycia, lub pomniejszyc przez racjonalizowanie - okazuje pyche. Oni to przezyli tak jak to opisali, a istoty te do dzis sie pojawiaja, przybierajac tylko inny wyglad (choc od czasu do czasu ukazuja swoje smocze oblicze): http://www.ufoklub-trnava.sk/index.php?strana=galeria&kategoria=6&zoradenie=datum&stranka=1

Czw, 16 luty 2012 13:08 | brak oceny

koval321 | Załogant

Rozwiazanie zagadki moze byc bardzo proste, byla tam kiedys stara kopalnia o ktorej wszyscy zapomnieli i odkopali ja na nowo znajdujac te rzeczy.

Śr, 15 luty 2012 23:04 | brak oceny

mroczny wedrowiec | Gość

nie ma potrzeby kopac w ziemi , moze ktos wie kto to wykreowal, mozna zobaczyc na wlasne oczy w Japonii, ktory Wam najbardziej przypadl do gustu?
http://pinktentacle.com/2009/03/monster-mummies-of-japan/

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5 6
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

2 grudnia:// [...] Zapraszamy wszystkich do obejrzenie filmu Zbigniewa Blani-Bolnara z 1994 p.t.: 'Zdarzenie w Emilcinie' Film trwa ponad 1,5 godziny i jest najdłuższym dokumentem o przypadku CE III w historii. Można go obejrzeć w naszym serwisie, jest zaprezentowany w okienku FILM FN  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 1 gru 2021 08:30 | 29 listopada 2021 jeden z naszych czytelników widział przelot jasnego obiektu nad Żywcem. Była to jasna kula, która poruszała się i zatrzymywała, w pewnym momencie jak opisuje świadek 'zgasła'. Manifestacja była widoczna ok. 20 sekund , natomiast według świadka była godzina ok. 23.55, czyli tuż przed północą.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

ZDARZENIE W EMILCINIE - DOKUMENTACJA o Bliskim Spotkaniu III Stopnia z UFO w 1978 roku - ARCHIWUM FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.