Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 11
Wyświetleń: 31488x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 14 lip 2012 08:28   
Autor: FN, źródło: FN   

Zjawisko kręgów zbożowych jest znane w Polsce od… setek lat!

Ludzie, którzy (z głupoty, niewiedzy lub przekory) negują prawdziwość zjawiska kręgów zbożowych przeważnie za wyjaśnienie „wszystkich, absolutnie wszystkich znaków w zbożu” uznają to, że po prostu „przyszli jacyś studenci czy inni i wygnietli dla żartu”. Nie interesuje ich ani to, że wiele elementów prawdziwych kręgów jest poza zasięgiem wszelkich panów z deskami czy sznurkami, że są prawdziwym „kosmosem”, którego moc widać dopiero z lotu śmigłowcem czy samolotem.

 

Tymczasem to zjawisko jest znane na całym świecie od setek lat. Różnie było nazywane, ale na przykład w Wielkiej Brytanii powszechnie mówiono o nich „kręgi diabelskie”, bo przecież tylko diabeł „kręcąc ogonem” mógł stworzyć tak precyzyjne cuda na polu zboża. Oto słynna rycina z 1678 roku, która wyjaśniała mechanizm powstawania kręgów.

Od wielu lat zbieramy materiały o polskich kręgach zbożowych „sprzed lat”. Niektóre są naprawdę poruszające. Pierwszy udokumentowany opis kręgu zbożowego na ziemiach polskich znaleźliśmy w twórczości zmarłego równo sto lat temu Adolfa Dygasińskiego. W opowiadaniu "Syn Boginki" opisuje on przygody pewnego mężczyzny o imieniu Wojtek, który posiadał nadnaturalne zdolności. W pewnym momencie Wojtek natrafia na wiatr, który budzi przerażenie wśród ludności wiejskiej. Wiatr ów, nazywany "kręcielem", wpada zawsze w dojrzałe zboże i kładzie je tworząc w nim olbrzymie koła!

Fantastycznie ciekawe są relacje z czasów II Wojny Światowej! Mało osób wie, że wtedy na polskich polach powstawało bardzo dużo kręgów zbożowych. Myślicie, że ludzie w czasach okupacji niemieckiej brali deski i szli na pola „wygniatać koła i ścieżki”? Litości…

Oto kilka wybranych relacji z naszego archiwum.

Droga Fundacjo,
Czytam wasz serwis […] nie wiem, czy pisaliście o tym, że w 1941 roku na polach w okolicach Gniezna ludzie znaleźli regularne koła wygniecione w zbożu. Opowiadał mi o tym mój ojciec, który z kolei słyszał o tym od swojego starszego brata. Podobno znaki pojawiły się dosłownie w ciągu jednej nocy i całe pole było pokryte figurami. To były czasy, kiedy nikt nie miał aparatu fotograficznego, a świadkowie już dawno nie żyją. Piszę wam jednak o tym, że warto jest powtarzać to, że zjawisko kręgów nie powstało w latach 80-tych, ale prawdopodobnie występuje na Ziemi od setek lat jeśli nie od tysięcy lat. Przesyłam wam mapę, gdzie były znalezione te kręgi […]

Kolejna relacja jest fragmentem opowiadania o czasach II Wojny Światowej (opartej na wspomnieniach autobiograficznych), której autorką jest Anna Nowotna-Laskus z domu Żółtowska. Tekst ten znalazła nasza koleżanka z pokładu Nautilusa i natychmiast zwróciła uwagę na jeden fragment. Oto ten tekst:

[...] Było ciepłe słoneczne popołudnie. Nie spieszyła się, nie odczuwała głodu ani pragnienia. Wracając do domu, zawsze wybierała dłuższą drogę. Tym razem też tak postanowiła, tym bardziej, że nikt na nią nie czekał, ojca nie było, zajęty był swoimi sprawami, a w domu była tylko pani Aniela. Z daleka widać było już dom. Jednak skręciła z ulicy na polną ścieżkę, która przecinała zieloną łąkę zarośniętą bujną koniczyną. Przycupnęła na ścieżce i wypatrywała czterolistnej koniczynki, która ponoć przynosi szczęście. Szczęściem byłoby zakończenie wojny, która trwała już trzy lata.


Na końcu łąki złociło się wysokie pole zboża, sięgające aż po horyzont. Jak się później okazało, właścicielem był Niemiec. Zauważyła dróżkę prowadzącą w głąb pola – weszła. Pole przecinały ścieżki, które się rozwidlały, tworząc coś w rodzaju labiryntu. Gzie prowadziły? Nie wiadomo! Szła wolno tymi ścieżkami wydeptanymi przez kogo? W jakim celu? Nie zastanawiała się nad tym. Miała swoje zmartwienia, jakie może mieć dziewięcioletnie dziecko w ten wojenny czas. Zrywała kwiaty, rosnące w zbożu: maki, chabry, kąkole. Uzbierała cały bukiet. Nagle, w jednej chwili kwiaty się rozsypały. Mocna dłoń niemieckiego żandarma złapała ją gwałtownie za kark i z dużą siłą uniosła nad łanem zboża jak psiaka. Dusiła się, kołnierzyk bluzki naciskał na krtań, ucisk był bardzo silny. Poczuła potworny ból, ale nie wydała żadnego dźwięku, nie próbowała się oswobodzić.

Żandarm oskarżył ją, że wydeptała ścieżki w zbożu, dokonała dużych zniszczeń i będzie za to surowo ukarana. Później w milczeniu wlókł ją przez pole, ona też milczała, nie płakała, nie prosiła o łaskę. Zgubiła po drodze drewniaki. Nie czuła bólu pokaleczonych stóp. Chwilami padała na kolana, wtedy jednym szarpnięciem stawiał ją na nogi. Wydawało się, że ta droga nigdy się nie skończy. W myślach powtarzała: „Boże! Boże! Daj mi tyle siły, abym nie powiedziała swojego nazwiska, nie wolno mi go wyjawić, bo zabiją mego ojca. Nie wolno! Nie wolno!” Zdawała sobie sprawę, że nie ma dla niej już ratunku, że czeka ją śmierć. Była już nieraz świadkiem okrutnych zdarzeń, widziała niejedną śmierć. Ale co się stanie, zanim ona nadejdzie? Co będzie?  A ona też nigdy nikomu nie opowiedziała, co się wydarzyło – nawet swojemu ojcu.

 

Kolejna relacja dotyczy okresu powojennego, kiedy „znaki wygniatane w zbożu” pojawiały się regularnie!


[…] Drugą sprawą jaką chciałem się z wami podzielić dotyczy piktogramów. Jakiś czas temu rozmawiając z swoją babcią specjalnie się podpytałem czy nie była świadkiem jakiś dziwnych zdarzeń, zjawisk no i zapytałem o kręgi, biorąc pod uwagę to iż moja Babcia wychowywała się na wsi. Babcia powiedziała mi że, właśnie zaraz po II wojnie światowej, 2 -3 lata, w trakcie żniw, kiedy koszono zboże znajdywano dziwnie wygniecione, połacie na środku pola(i to nie jeden raz), wtedy ludzie nie przywiązywali do tego jakiejś specjalnej uwagi, ale to co ich dziwiło ze właśnie były uformowane w różne figury i  kto mógł  to zrobić, skoro na środek pola na pewno nie mógł nikt dotrzeć, bo nie było żadnych wydeptanych ścieżek a z drugiej strony nie  zrobił tego np. wiatr, gdyż zboże było idealnie wgniecione w ziemie.

Relacje mojej Babci mogę w 100% uznać za prawdziwe, gdyż jest to osoba tzw. „Starszej daty”(Babcia ma 81 lat), która nie zmyśla ani nie fantazjuje tym bardziej nie kłamie bo nie miała by żadnego powodu by to robić, poza tym znam ją bardzo dobrze i wiem ze te 3 przypadki na bank odpadają, a że takie sytuacje mają miejsce i że się dzieją w różnych miejscach na świecie, o tym Babcia dowiedziała się dopiero ode mnie. Zapomniałem dodać iż Babcia wychowywała się w miejscowości Teodozjów i Jelitów bo te wioski  są obok siebie, znajdują się obok trasy Katowickiej gdzieś, około 80 km za Warszawą na Południe, około 12 kilometrów przed Rawą Mazowiecką.”

 

 

 

To pierwsza porcja relacji o kręgach zbożowych „sprzed lat”. Jeśli tylko macie Państwo jakieś informacje o wygniecionych znakach na polskich polach sprzed lat – prosimy o informację: nautilus@nautilus.org.pl Na koniec jeszcze jedna rzecz – prośba, którą przysłał do nas czytelnik serwisu, a która być może jest jakimś pomysłem na wakacyjną wycieczkę ze „zjawiskami niewyjaśnionymi” w tle.

 
 

 

W imieniu przewodnika warsztatów "Dokąd odeszli dawni Bogowie", Pana Adriana Pogorzelskiego, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o umieszczenie na Państwa portalu informacji o planowanych przez Polską Fundację Kościuszkowską warsztatach, których zadaniem jest przybliżenie dawnych wierzeń słowiańskich i zwiedzenie miejsc kultu na terenie Mazowsza. Warsztaty prowadzone są w formie jednodniowej wycieczki a głównym organizatorem jest Polska Fundacja Kościuszkowska, działa w niej m.in. wybitny archeolog i popularyzator archeologii, Pan Zdzisław Skrok.
 
Informacje o warsztatach znajdują się na stronie internetowej Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej
http://www.pfk.waw.pl/
 
Będę bardzo wdzięczny za zamieszczenie tej informacji na Państwa stronie w odpowiednim dziale. Poniżej znajdują się dokładne informacje dot. warsztatów.
 
Łączę wyrazy uznania i szacunku,
Michał Ochnio.

Komentarze: 11
Wyświetleń: 31488x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 14 lip 2012 08:28   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (11)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Sob, 28 lip 2012 03:18 | brak oceny

ma3x | Gość

Proszę fundację o artykuł o szamanie Afrykańskim CREDO MUTWIE.Jego wizja przeszłości jest bardzo ciekawa.

Czw, 19 lip 2012 20:26 | brak oceny

rvbin@vp.pl | Gość

Coraz trudniej odróżnić prawdziwy piktogram od tych fałszywek robionych przez ludzi.Oglądałem ciekawy program w telewizji gdzie pokazywali ekipę,która projektuje i wykonuje kręgi.Robią to tak precyzyjnie przy użyciu specjalnych narzędzi więc nie tylko deska wchodzi w grę.Piktogram przez nich wykonany był również bardzo skomplikowany,a co ciekawe idealnie symetryczny z wieloma elementami.

Nie, 15 lip 2012 23:09 | brak oceny

*marcus* | Załogant

jakis czas temu fundacja narzekala na brak kultury na forum i obiecala bardziej kontrolowac to co ktos pisze..jak widac po bardzo kulturalnej wypowiedzi niejakiego"A"w stosunku do mandarina ,mozna wywnioskowac ,ze fundacja zakazuje mądrej polemiki ale chamstwu mowi tak.Prosilbym osobe odpowiedzialna za wpisy o wieksze zwracanie uwagi na to gdy ktos kogos naprawde obraza i usuwaniu tego typu wpisow jesli przeoczą panstwo jakis.pozdrawiam

Nie, 15 lip 2012 14:44 | brak oceny

znawca | Gość

Jedno co mi się chce powiedzieć , to tylko tyle, że ktokolwiek zrobił te kręgi w zbożu , jest odpowiedzialny za przykrości jakie spotkały te niewinną dziewczynkę. Jeśli to robota nieznanych sił natury , to nie ma się czemu dziwić, w końcu na co dzień setki ludzi ginie od piorunów, trzęsień ziemi itp. ale jeśli to robota obcej cywilizacji to odpowiadają za to , że przez ich zabawy człowieka spotkało tyle niezasłużonego cierpienia.

Nie, 15 lip 2012 12:49 | brak oceny

Area 51 | Załogant

Nasza Słowiańska przeszłość, jest jedynie śladem/kontynuacją jeszcze dalszej przeszłości!... Nasi przodkowie już odziedziczyli przekształconą wiarę... Wielu rzeczy nie rozumieli i ułożyli to podłóg swojej wiedzy... Trzeba sięgać do słynnych glinianych tabliczek Sumeryjskich, by poznać początek wszelakich wierzeń/wiar na planecie Ziemia!!!!!!!!!.......... A swoja drogą, ciekawe czym był ów słynny kwiat paproci???..............

Sob, 14 lip 2012 23:31 | brak oceny

Angel | Gość

Witam wszystkich.

Co byście powiedzieli gdyby zjawisko kręgów zbożowych było zjawiskiem naturalnym? Jak byłam mała mieliśmy szklane okna i każdej zimy gdy mróz się pojawiał nad ranem powstawały przepiękne kwiaty na szybach i nigdy się nie powtarzały :))) Więc może kręgi zbożowe to też zjawisko naturalne?

Sob, 14 lip 2012 23:31 | brak oceny

Angel | Gość

Witam wszystkich.

Co byście powiedzieli gdyby zjawisko kręgów zbożowych było zjawiskiem naturalnym? Jak byłam mała mieliśmy szklane okna i każdej zimy gdy mróz się pojawiał nad ranem powstawały przepiękne kwiaty na szybach i nigdy się nie powtarzały :))) Więc może kręgi zbożowe to też zjawisko naturalne?

Sob, 14 lip 2012 20:10 | brak oceny

jacek | Gość

czyz nie jest to dziwne?piktogramy jako forma przekazu.jakiego i miedzy kim?a moze to tylko zabawa?ale czyja?nie neguje ze nie ma zycia poza ziemia,ale czy nie wydaje Wam sie dziwne,ze obcy kontaktuja sie z nami przy pomocy kol w zbozu,od setek lat?albo "oni"nie sa tak rozwinieci,albo nas uwazaja ze debili.ciekawe acz dziwne.

Sob, 14 lip 2012 19:38 | brak oceny

*marcus* | Załogant

dobry film na temat kregow ,glownie tych angielskich .Polecam szczegolnie wszystkim sceptykom!
http://www.youtube.com/watch?v=90Q8N6FDgiM

Sob, 14 lip 2012 17:25 | brak oceny

mandarin | Załogant

O kręgach w zbożu starym sposobem: http://zmiennoksztaltne.blogspot.sk/2012/03/kregi-w-zbozu-i-sprytna-strategia-u.html

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.