Dziś jest:
Sobota, 17 sierpnia 2019

Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.
/Leonardo da Vinci/

Komentarze: 78
Wyświetleń: 29781x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pt, 21 gru 2012 11:52   
Autor: FN, źródło: FN, wp.pl   

21 grudnia 2012 okazał się przepięknym, słonecznym i mroźnym dniem!

 

To bardzo znamienna scena. Ekipa telewizji National Geographic dotarła do prawdziwych Majów mieszkających w Ameryce Południowej. Okazało się, że zapytani o datę „21 grudnia” zupełnie nie wiedzieli, o co chodzi…

- Koniec Świata? To bzdury… - odpowiadali rozbawionej ekipie ND. Okazało się zresztą, że większość z nich to katolicy, gdyż kiedyś porzucili dawne wierzenia i przyjęli system wartości przyniesiony do Ameryki przez Hiszpanów.

 

Majowie z Gwatemali narzekają, że moda na "koniec świata", który rzekomo przepowiedzieli ich przodkowie, przekracza już wszelkie dopuszczalne granice. Dodatkowo można zauważyć, że poszczególne kraje starają się zbić kapitał na wszystkim, co związane jest z datą 21 grudnia 2012 r.

 

"Jesteśmy przeciwko oszustwom, kłamstwom, przekręcaniu prawdy, a także przemodelowaniu naszej historii na folklor dla zysku. Oni nie mówią prawdy na temat kolejnych cyklów" - powiedział Felipe Gomez z Oxlaljuj Ajpop.

 

Majowie w zdecydowanych słowach domagają się przerwania cyrku, w którym liczba 2012 zaczęła się kojarzyć – niesłusznie jak twierdzą przedstawiciele tej kultury – z końcem świata. Tymczasem w promocję inicjatywy, która w krzywdzący sposób utrwala stereotypy na temat starożytnej cywilizacji oraz jej dorobku zaangażowały się już rządy poszczególnych krajów.

Ministerialni urzędnicy w Gwatemali zapowiedzieli, że 21 grudnia w stolicy tego kraju odbędzie się wielka impreza, podczas której ludzie wspólnie będą mogli oczekiwać nadejścia wielkiego końca. Władze spodziewają się, że weźmie w niej udział ok. 90 tysięcy osób - poinformowała agencja AFP.

Zdaniem Felipa Gomeza, organizacja takich wydarzeń, jakie zaplanowały władze w Gwatemali, jest rażącą manifestacją braku szacunku dla kultury Majów. Jego stanowisko popiera wielu naukowców, specjalistów zajmujących się kulturą Majów, którzy także uważają, że przedstawiciele tej kultury nigdy nie zwiastowali końca świata, a w ramach swojego kalendarza ustalali jedynie nadejście nowego cyklu.

 

W Polsce mamy przepiękną pogodę (przynajmniej w Warszawie), co nastraja optymistycznie i bardzo pogodnie na końcówkę roku. W naszej Bazie FN dojdzie do spotkania, które nazwaliśmy roboczo „ostatnia wieczerza”. Danie główne? Suchary i woda.

I jeszcze jedna sprawa, w której mamy swój „drobny udział”. To rodzaj słuchowiska na wzór słynnej audycji Orsona Wellesa z 1938 roku. Oto garść informacji przysłanych przez autora tego słuchowiska, Jarka Pijarowskiego:

 

STARTUJEMY O PÓŁNOCY!!!!!!!!!!! 21 - 22 XII 2012

http://www.mmbydgoszcz.pl/435196/2012/12/20/koniec-swiata-w-radiu-pik?category=news

 

 

...o dla Was o Was i z Wami

jest mózgu naszego dynamit...

 

 

link do transmisji:

 

http://www.radiopik.pl/go.php/o_nas/historia/art3.html

 

 

Adres URL:

http://stream.radiopik.pl:9004/listen.pls

 

STARTUJEMY O PÓŁNOCY!!!!!!!!!!! 21 - 22 XII 2012

 

w imieniu Teatru Tworzenia zapraszam serdecznie

Jarek Pijarowski

 

Wylatowo - Bydgoszcz - Gdańsk - Warszawa - Kraków- Poznań -Kraków - Wrocław - Berlin - Zurich - Praga - Moskwa - Nowy Jork-Tuluza-Londyn - Wyspy Owcze - Sydney - Tokio - Montreal - Dublin - Toronto i setki innych... w tych miastach już wiadomo, że będzie słuchana ta audycja!

Komentarze: 78
Wyświetleń: 29781x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pt, 21 gru 2012 11:52   
Autor: FN, źródło: FN, wp.pl   


Komentarze (78)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5 6 7 8

Sob, 12 sty 2013 17:43 | brak oceny

grambler | Gość

Tak jakby majowie o tym decydowali.......

Śr, 2 sty 2013 21:56 | brak oceny

Łukasz | Gość

A Ja jadąc do pracy rano w dniu 21-12-2012 roku straciłem lewe lusterko w samochodzie bo jakiś kretyn wyjechał mi na mój pas ruchu. Oczywiście zdążyłem zrobić manewr unikając kolizji ale lustro rozbiło się na strzępy. Wracając z pracy dostałem jeszcze mandat za nie zapięte pasy bo spiesząc się do domu po zakupach na obiad, gdzieś policja mnie zauważyła i zatrzymała. Skończyło się to stu złotowym mandatem i rozbitym lusterkiem. Oto taki prezent na święta od losu na koniec roku. A raczej na KONIEC ŚWIATA. Jak to mówił św. pamięci Popiołek z serialowego Domu.

Wt, 1 sty 2013 17:41 | brak oceny

prezeslesio | Załogant

Najważniesze to zgromadzić tłumy naiwnych idiotów i wydoić ich z kasy. To stary i oklepany chwyt a nadal działa. Wszelkiej maści kapłani - z obecnymi włącznie - robili to i robią. Należy nastraszyć i doprowadzić do poczucia winy. A potem zaoferować zbawienie. Oczywiście tylko w jeden jak zawsze słuszny sposób czyli taki jaki oferują kapłani danej religii. A wiadomo, że "co łaska" jest w tym niezbędna. Mimo, że jestem katolikiem to moje pojmowanie Boga jest diametralnie różne niż to co próbują wtłaczać "owieczkom" do głów księża. Majowie też mieli swoich bogów do których dostęp mieli ich kapłani. I tak się jakoś dziwnie składało, że to oni decydowali co jest dobre a co złe i ewentualnie ilu nieszczęśników trzeba zarżnąć by modły zostały wysłuchane. A jeżeli nie były to była oczywiście wina ludu. Czyli nadal nic się nie zmieniło. Nadal są dobrzy kapłani i zły lud. W prawdzie Kościół nie straszy obecnie końcem świata to nadal wizja piekła płonącego siarką i kotłów pełnych smoły jest wersją oficjalną. Swoją drogą czy ktoś z Was się zastanawiał, że nie za bardzo wiadomo jak jest w Niebie a wiadomo jak jest w Piekle?

Wt, 1 sty 2013 16:25 | brak oceny

zbyszek | Gość

@kamilos zapomniałem ci dopisac poprzednio:-))) wiele z tego co napisałem zostanie "odkopanych" po bardzo wielu latach,z tym jak funkcjonuje czas,wymiary. będą robić eksperymenty po mojej śmierci.jeden z naukowców dopracuje w szczegółach wszystko bo to będzie jego rola:-)) ludzie zaczną przenosić się w czasie.wyprzedzając twoje pytanie,nie można zmienić czasu i tego co się stało.jeden z naukowców odnajdzie mnie w tramore :-)) samo jego bycie spowoduje że zacznę "myśleć" o teoriach czasu hihi czyli stanie się on zapalnikiem. pamiętaj że wszystko ma swoją przyczynę i skutek i nic się nie dzieje przez przypadek :P nawet moja obecność tutaj :-))

Wt, 1 sty 2013 16:11 | brak oceny

zbyszek | Gość

@kamilos to nie jest tak jak mówisz.to co mogłem to powiedziałem.napisałem wam jak powstała nasza ziemia,księżyc odrzuciliście to nawet Annka z biwaku darła łacha ze mnie,powiem ci tylko że właśnie trwają badania,sprawdzenie tego co napisałem,przez jeden z uniwersytetów UK i USA,/OXWO/.dużo spraw sam nie rozumie a nie będę czegoś pisał czego sam nie jarze :-)))intryguja mnie te słowa"5 bochenków chleba" co napisałem,wiem że to jest jakaś forma odmierzania czasu ale zabij mnie a nie wiem ile to jest/szok czegoś nie wiem hahah/nauczyłem się żyć z tym co Bóg mi dał i niech tak zostanie,średnio co 7 lat zdaję "egzamin" z tego czego się nauczyłem.jeżeli będę coś więcej jarzył i będę mógł powiedzieć to chętnie się podzielę tą wiedzą.
@do kolegi który pytał się mnie czy przeczytałem te książki- nie jeszcze ich nie przeczytałem nie miałem czasu ale już mam je na tablecie przekonwerterowane a to już dużo hahah przejrzałem je jedynie i zapowiadają sie dosyć ciekawie:-))

Wt, 1 sty 2013 13:32 | brak oceny

dziadek | Gość

Jestescie juz w wiekszej gęstości ? Bo mi sie jakos tam zle chodzi opornie , za duza gęstosc chyba sie zrobiła

Wt, 1 sty 2013 13:25 | brak oceny

vbm | Gość

Majowie to majowie ..Składali masowo ofiary z ludzi swoim bogom , zabijali ich hurtowo ,ale ich bogowie ich olali i wygineli i tak , a moze wlasnie przez to..

Wt, 1 sty 2013 05:26 | brak oceny

adgufo | Gość

2013

Wt, 1 sty 2013 00:29 | brak oceny

zbyszek | Gość

@kamilos zycze ci szczesliwego nowego 2013 roku.taki prezencik dostalem na nowy rok :-))))
http://www.youtube.com/watch?v=eHUmuYdqwgw

Pon, 31 gru 2012 23:59 | brak oceny

multivizja | Gość

Ludzie wierza w co chca wierzyć , to sie przekłada na ich życie .
Więc przyjrzyjcie sie zyciu ludzkiemu i odpowiedzcie sobie na te pytania.
Każdy ma wpływ na swoje życie , walka i determinacja , a przede wszystkim dążenie do poznania istoty swego istnienia, jego celu, osiągniecie celu . Droga ta mozolna , długa i cierpieniem okupiona , ale efekt jest nieziemski.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5 6 7 8
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

UWAGA WSZYSCY INTERESUJĄCY SIĘ POSTACIĄ JEZUSA CHRYSTUSA I JEGO POTENCJALNEGO POWROTU NA ZIEMIĘ ...  w sobotę 17 sierpnia mieliśmy opublikować ciekawe informacje na ten temat. Ze względu na przedłużający się wyjazd wracamy do Warszawy w niedzielę i dopiero wtedy ukaże się ten tekst. Pozdrawiamy wszystkich czytelników! FN

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pon, 12 sie 2019 07:57 | Drogi Nautilusie. W piątek (9 sierpnia 2019 - przyp. FN) przed godziną 7-mą rano szedłem z kolegą do pracy.Gdy już zbliżaliśmy się do miejsca pracy,oczom naszym ukazał się widok metalicznego obiektu,który leciał sobie powoli na niebie.Nie było by to nic dziwnego,gdyby nie to,ze ten obiekt nagle zniknął.po prostu rozpłynął się.Czy możecie mi wyjaśnić co to mogło być? Stały Wasz czytelnik Marek

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 25 lipca 2019 | 22 lipca 2019 roku odszedł w stronę światła Marek Rymuszko. Twórca i pomysłodawca miesięcznika ‘Nieznany Świat’, który przebudził miliony ludzi ze snu i sprawił, że dostrzegli inny, nieznany świat. Ale odszedł przede wszystkim bliski mi człowiek, którego brak odczuwać będę do końca mojej ziemskiej wędrówki.

czytaj dalej

FILM FN

JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI - ostrzeżenie przed oszustami sprzedającymi 'Amulety Jackowskiego'

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.