Dziś jest:
Czwartek, 12 grudnia 2019

Te obiekty są częścią naszej rzeczywistości czy to się komuś podoba, czy też nie... UFO jest faktem.
/Juan José Benítez, hiszpański badacz Niezidentyfikowanych Obiektów Latających/

Komentarze: 26
Wyświetleń: 25853x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pon, 24 mar 2014 11:05   
Autor: FN, źródło: FN   

CZY TO ZDJĘCIE POKAZUJE SŁYNNĄ… EKTOPLAZMĘ?

Od lat dostajemy na naszą skrzynkę e-mailową setki zdjęć, których autorzy dostrzegli coś, czego wyjaśnić nie potrafią. Tym razem zdjęcie zostało wykonane na meczu ligowym. Przedstawia zawodnika, który… no właśnie – i tu pojawia się prawdziwa zagadka. Najpierw jednak zobaczmy e-maila od autora zdjęcia, który zgodził się pod wiadomością w serwisie ujawnić swoje imię i nazwisko. Autorem dziwnego zdjęcia jest nasz czytelnik, p. Dariusz Grochal.

 

 

From: Dariusz Grochal [e-mail do wiad. FN]

Sent: Sunday, March 23, 2014 12:39 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: dziwna fotka

 

Witam

 

Podczas ostatniego meczu ligowego pomiędzy Wisłą Kraków a Zawiszą Bydgoszcz, zrobiłem bardzo dziwne zdjęcie. Zorientowałem się dopiero podczas przeglądania zdjęć, w celu ich obróbki.

Wygląd jak piłkarz, opierający się o słupek i czekający na wznowienie gry z rzutu rożnego wypuszczał lub wciągał do ust dym!

Początkowo myślałem że może to woda, którą piłkarz, korzystając z chwili przerwy zaczerpnął i wypluwał, ale jak obejrzy się z bliska to zdjęcie trudno stwierdzić aby była to woda.

Bardziej jak jakiś duch bojowy :)

Wyrażam zgodę na opublikowanie zdjęcia w portalu, jest ono moją własnością, nie jest to żaden fotomontaż, zdjęcie wysyłam w oryginalnym formacie bez żadnej obróbki.

Pozdrawiam

Dariusz Grochal

 

 

 

 

 

Zobaczmy to zdjęcie:

 

 

 

I jeszcze spójrzmy na powiększenie interesującego nas fragmentu:

 

 

 

 

 

 

 

 

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej: to nie wygląda ani na wodę, ani na ślinę… choć na pewno wiele osób nie mających doświadczenia w tym temacie natychmiast tak właśnie zareaguje. Ale to błąd, gdyż – choć trudno to uwierzyć – nie jest to pierwsze tego typu zdjęcie, które trafiło do naszego archiwum.

Bardzo dużo wskazuje na to, że nasz czytelnik sfotografował fenomenalnie rzadkie zjawisko, kiedy z ust człowieka wydobyła się tzw. ektoplazma. Zanim napiszemy o tym więcej, najpierw inna historia z 2002 roku.

Na przyjęciu biznesowym w jednej z warszawskich restauracji zostało wykonane zdjęcie, na którym widać dziewczynę, której z ust (lub nosa) wydobył się właśnie taki „dziwny dym/nie dym”. Gwarantujemy, że nie jest to żadna naturalna rzecz (katar itp.). Zdjęcie to wywołało prawdziwą panikę u sfotografowanej osoby, więc skutecznie zasłaniamy jej twarz i twarze osób stojących obok.

 

 

Tego typu zdjęcia są b. rzadkie! Czasami nie są zbyt estetyczne, więc osoby sfotografowane stanowczo nie chcą, aby ujawniać tego typu fotografie. Ze zdjęciem takim - jak przysłane przez p. Dariusza - jeszcze się nie spotkaliśmy, ale jest wielce prawdopodobne, że udało mu się uchwycić ten kosmiczny moment, kiedy z usta człowieka wychodzi owa ektoplazma.

Nie wiemy wiele. Ektoplazma to gęsta energia wydzielanej przez żywe organizmy w chwilach albo silnego transu, albo – choć rzadziej – potężnego zmęczenia. To właśnie ektoplazma służy duchom do materializacji podczas seansów spirytystycznych. Odbywa się to zawsze w ten sam sposób: z ust medium nagle zaczyna wydobywać się dziwny dym o niespotykanej gęstości, który po chwili zaczyna formować się w kształty ludzi, zwierząt i przedmiotów. Media tłumaczą, że oni muszą użyczyć duchom swojej ektoplazmy, aby mogły one uformować się w kształt, który potem widzą świadkowie seansu.

Pisaliśmy kiedyś o słynnych seansach przedwojennego medium Franka Kluski. Setki, jeśli nie tysiące osób było świadkami tego, jak z jego ust zaczynała się wydobywać jakaś dziwaczna, przypominająca dym substancja, z której potem powstały ruchome postacie ludzi. Wiadomo, że w takich seansach uczestniczyła cała przedwojenna elita Polski, w tym marszałek Józef Piłsudski. Nikt nie był w stanie wyjaśnić owego zjawiska, nikt nie był w stanie wykazać, że Franek Kluska był oszustem.

Jego zdaniem ektoplazma to część składowa ludzkiego ciała duchowego. Normalni, żywi ludzie mają ją w małej ilości, a swobodnie potrafią nią dysponować jedynie potężne media mające od dziecka zdolność do kontaktu z duszami zmarłych. Ektoplazma jest więc swoistym „paliwem dla duszy”. Nie ma sensu mówić o jakichś teoriach naukowych, gdyż nauka potępia wszelkie dywagacje o ektoplaźmie w czambuł kwestionując jej istnienie. A jednak kiedy spojrzymy na kilka zdjęć z naszego archiwum, na których widać znane światowe media i moment wydobywania się z ich ust ektoplazmy, wtedy podobieństwo jest uderzające. Do czego podobieństwo? Do zdjęć opublikowanych na początku tego tekstu. Oto kilka przykładów z Archiwum FN:

 

 

 

 

 

 

Na chwilę załóżmy, że zdjęcia są prawdziwe. Ze nie jest to żadna „ślina, woda czy dym z papierosa”, ale to samo, co pojawia się na seansach spirytystycznych i wydobywa się z ust mediów. Dlaczego nagle dochodzi do tak dziwnego zjawiska?

Być może to chwila zmęczenia sprawiła, że nagle był „ten moment”. Być może także jest to znak, że coś czeka takiego człowieka i tego typu manifestacja nie była przypadkowa, choć… są to tylko dywagacje. Jak zawsze w tego typu przypadkach poruszamy się we mgle niewiedzy, przypuszczeń, jakichś domysłów. Oczywiście najlepiej sprawę wyśmiać, wytupać, wykpić, wygwizdać i sprowadzić do banału tarzając się ze śmiechu z „ludzkiej naiwności”. Widzieliście taki obrazek? My także wielokrotnie, ale… materiał posiadany przez FN w sprawie Franka Kluski pozwala postawić jasną tezę: z ust tego człowieka naprawdę wydobywał się dziwaczny dym/nie dym, który potem przybierał kształ ludzi, zwierząt czy przedmiotów. To powinno być poza sporem.

Komentarze: 26
Wyświetleń: 25853x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pon, 24 mar 2014 11:05   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (26)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Czw, 28 sty 2016 15:33 | brak oceny

Roma | Gość

A widzieliście co on ma na szyi? To też ślina? Poczytajcie , przejzyjcie dokumenty czy to z bibliotek czy z internetu i wtedy komentujcie.

Sob, 14 mar 2015 23:05 | brak oceny

astrofizyk | Gość

ściema i tyle, nie ma się nad czym rozwodzić. łowcy tanich sensacji

Śr, 14 sty 2015 15:40 | brak oceny

Dollar | Gość

Sam nie znam do końca tego zjawiska. Dla zaciekawionych proponuje poszukać artykułu Jana Pająka - uznanego fizyka ,który zakłada istnienie czegoś takiego jak "przeciwmateria" nie mylić z antymaterią. Tym hasłem możecie szukać w googlach. Choć wg. mnie nie powinna ona zostawiać cienia - teorytycznie.

Śr, 14 sty 2015 15:30 | brak oceny

Dollar | Gość

Ja piernicze ,jakie z was prostaki ,ignoranci i debile - mam na myśli komentujących. "Gaza ,wklejone w nią zdjęcia" ,gwarantuje ,że wszystkie te fotografie zostały wykonane aby wprowadzić was w błąd. Specjalnie aby was oszukać. Połowa z was nie wyściubiła nosa ze swojej dziupli w ciągu życia (Polski mam na myśli), 90% nie ma zielonego pojęcia o zjawisku ,które komentuje ,tak na prawdę nie znacie świata ani trochę gdyby nie mapy i tv oraz podręczniki szkolne. A wy podejmujecie się komentarza zjawiska takiego kalibru ,którego cywilizacja nie dysponuje żadnym sprzętem aby zbadać ,zmierzyć?

Śr, 9 kwi 2014 11:22 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Wczoraj dostałem napadu kichania, aż się u... A to okazuje się EKTOPLAZMA! Jaki ja jestem niedouczony!

Pon, 7 kwi 2014 17:49 | brak oceny

bhn | Gość

moze to slina

Śr, 2 kwi 2014 21:39 | brak oceny

chemiczny | Gość

Przecież on pluje ten piłkarz a nie ektoplazma

Pon, 31 mar 2014 22:36 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Modrzejewski był wyjątkowy. A na tych zdjęciach, mimo kiepskiej jakości, widać że to po prostu wypluwana gaza. (Nawet obrębiona!). Każdy kto tego nie widzi powinien iść do okulisty! Szczególnie urocze jest ostatnie. W kłąb gazy wklejono fragmenty zdjęć i rysunków.

Nie, 30 mar 2014 21:57 | brak oceny

Piotrek | Gość

No, matko!!! Nie!!!

Pt, 28 mar 2014 23:38 | brak oceny

gunhawk | Gość

Ostatnie zdjęcie w artykule wygląda jak jawny przykład fałszerstwa wykonany w Photoshopie

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Ekipa FN wyrusza na Śląsk na operację Otwarte Niebo - wracamy w piątek.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 5 gru 2019 13:01 | Chciałem krótko potwierdzić relacje o dziwnym przelocie grupy obiektów z 3.12.2019 r w godzinach 6.00 widzinych z okolic Gniezna. Obiekty poruszały się z zachodu na wschód, w jednej lini, w miarę równych odległościach, tylko obiekt zamykający kolumnę odstawał od reszty nieznacznie. Wyglądem przypominały satelity ale jednak nieco wyrażniejsze i jakby na niższym puapie. Brak dzwięku i lamp pozycyjnych typowych dla samolotów. Liczba widzianych obiektów około 40, z tym że obserwacja była już w trakcie...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Środa, 2 października 2019 |  Jeden z moich znajomych powiedział, że czytając serwis Fundacji Nautilus wiele lat temu doznał czegoś, co nazwał ‘przebudzeniem’. To był jeden tekst, który zmienił całe jego życie, gdyż przed tym tekstem nie brał pod uwagę, że istnieje reinkarnacja, a po jego lekturze już był pewien, że wędrówka dusz jest prawdą.  Podobnie było z naszą drogą do filozofii Zen.

czytaj dalej

FILM FN

Olbrzymie UFO sfilmowane nad Kalifornią w USA - 10-19-2019

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.