Dziś jest:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 4
Wyświetleń: 9831x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pon, 21 gru 2015 10:35   
Autor: FN, źródło: FN   

CZY NASZ RODAK SFOTOGRAFOWAŁ ŚLAD ‘CZŁOWIEKA ŚNIEGU’ W KANADZIE?

O tej historii powiadomił nas czytelnik serwisu Fundacji Nautilus, gdyż dotyczy ona jego brata mieszkającego w Kanadzie.

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy e-mail, w którym opisał on dziwne wydarzenie związane z profesją jego brata. A jest to rzecz wyjątkowa – to kierowca ogromnych ciężarówek, który przemierza tzw. „Drogę Śmierci”, czyli jeździ po zamarzniętych jeziorach północnej Kanady, które w okresie zimy są używane na podobnej zasadzie jak autostrady.

W pewnym momencie zobaczył on niezwykłe ślady, które były widoczne w śniegu. Napisaliśmy do naszego rodaka w Kanadzie i otrzymaliśmy opis, który prezentujemy poniżej.

 

 

 

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Sunday, December 20, 2015 4:29 AM

To: FN

Subject: Drogi zimowe w północnej Kanadzie .


Droga redakcjo Fundacji Nautilus !

Przepraszam ze zajęło mi chwile aby odpowiedzieć na Wasz list i pytania w nim zadane . Jak już brat wspomniał wcześniej pracuje w północnej części Kanady i nie zawsze mam dostęp do swojej poczty internetowej, poza tym chciałem spotkać kogoś kto mieszka w tamtych stronach i mógł by potwierdzić moja teorie o tych wielkich stopach lub powiedzieć mi coś więcej na ten temat . Ale teraz do rzeczy: pytacie państwo czy wyrażam zgodę na opublikowanie tych zdjęć ? Jak najbardziej zgadzam się jeżeli ma to pomóż w odkryciu tej zagadki .

Do listu dołączę odcinek mapy północnej Manitoba gdzie te ślady widziałem .


 

 

Miało to miejsce na początku marca 2010 roku . Jechaliśmy z Winnipeg do Island Lake  (rezerwat Indiański) . Przeważnie jedzie się tam 2 dni w jedna stronę jeżeli warunki pogodowe są względne . Tego dnia pogoda była słoneczna a temperatura w ciągu dnia około 0 stopni C. W takich okolicznościach nie możemy kontynuować podróży w ciągu dnia ponieważ droga śnieżna i mosty lodowe nie wytrzymują pod ciężarem ładunku, dozwolona jest tylko jazda nocą.

Zmuszeni byliśmy wiec zaparkować  swoje ciężarówki i czekać aż słońce zajdzie  i się trochę ochłodzi.  Po obiedzie poszliśmy się przejść przez zamarznięte jezioro do oddalonej na nim wyspy.  Wracając z tej wyprawy natknęliśmy się na te ślady. Wyglądało na to, że nie były to świeże ślady - przypuszczam że z poprzedniego dnia, ponieważ jak widać na zdjęciu są lekko przysypane śniegiem.

 

 

W okolicy nie było żadnych śladów ani ludzkich ani zwierząt.  Zresztą dla porównania dołączę do listu jeszcze odcisk łapy niedźwiedzia polarnego .

 

Ślady te prowadziły z wyspy przez jezioro na północ w linii prostej w stronę lasu . Droga zimowa jest na zachód od jeziora i wyspy. Ślady od drogi były około 3 km . Jestem wręcz pewny ze ślady te nie zostały w żaden sposób sfabrykowane!

Przede wszystkim było to zbyt daleko od jakiejkolwiek osady a w okolicy nie zauważyliśmy żadnych śladów skuterów śnieżnych lub ludzkich. Lokalni Indianie i koledzy pracujący ze mną tak naprawdę nie mają jakiejś pewnej opinie na ten temat każdy okazał zdziwienie i w pewnym sensie zazdrość ze mnie i koledze z którym jechałem w ten dzień udało się odkryć ślady wielkoluda. 

W środku lokalnych ludzi są jakieś opowiadania na ten temat ale szczegółów nie znam . Po prostu nie miałem okazji zająć się tym na bieżąco ponieważ było to pod koniec sezonu i już tam nie wróciłem. Postaram się pojechać w tamte strony w tym sezonie i może coś więcej się dowiem co by Was zainteresowało .

Dziękuję za zainteresowanie się ta zagadka i gorąca pozdrawiam z mroźnej Kanady.

Również życzę Zdrowych i Wesołych świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w nowym roku .

L. G.

Poniżej jeszcze kilka zdjęć załączonych przez autora

 

 

 

 

 

Pięknie dziękujemy za tę relację. Oczywiście także dołączamy nasze życzenia Wesołych Świąt, z ciepłej Polski (trudno uwierzyć, że to jest zima…) dla mroźnej Kanady! Wśród różnych zjawisk niewyjaśnionych akurat sprawa „Człowieka Śniegu” jest dla nas absolutnie prawdziwa. Jeszcze w latach 90-tych nagrywaliśmy relację uczestników polskiej wyprawy w góry Kaukazu, kiedy nagle taka właśnie istota zakradła się do obozu…

Ta relacja jest w formie audio i gdzieś jest w Bazie FN, trzeba jej tylko poszukać. W każdym razie z tej relacji wynikało, że ten stwór (w Kanadzie i USA nazywa Bigfoot, w Nepalu Yeti) ma zdolności pozazmysłowe, bo wzrokiem sparaliżował kilka osób.

I to zrobił to tak skutecznie, że nie mogli się ruszać do momentu, kiedy Yeti zniknął za fragmentem skały. Ci, którzy słuchali audycji „Nautilus Radia Zet” na pewno pamiętają ten odcinek, w którym pojawiły się relacje o Yeti (czy też jak kto woli – Bigfoot). W naszym archiwum mamy także wiele zdjęć, które zostały wykonane w Nepalu w Himalajach przez uczestników wypraw w wysokie góry, którzy nagle dostrzegali ślady ogromnych stóp prowadzące gdzieś w wysokie partie gór, gdzie żadne normalne zwierzę nie jest w stanie przeżyć nawet jednego dnia!

Oto kilka zdjęć "z naszego Archiwum FN".

 

 

 

 

Czekamy z niecierpliwością na wszelkie informacje od „naszego człowieka z mroźnych, pustych przestrzeni północnej Kanady”. Jeśli będzie miał jakiekolwiek nowe wiadomości w sprawie „Człowieka Śniegu” i prześle je na pokład okrętu Nautilus – natychmiast je opublikujemy.

W ostatnią sobotę w naszej Bazie FN odbyło się już legendarne, tradycyjne „spotkanie wigilijne Fundacji Nautilus”. Było dzielenie się opłatkiem, były kolędy, także niezwykłe historie.

 

 

 

 

Nasz kolega Marcin przekazał do Bazy FN małą figurkę obcej istoty, która pojawiła się w Emilcinie podczas najsłynniejszego w Polsce Bliskiego Spotkania III Stopnia w 1978 roku.

Oto krótki materiał wideo nagrany podczas naszej „wigilii na pokładzie okrętu Nautilus”.

 

Komentarze: 4
Wyświetleń: 9831x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pon, 21 gru 2015 10:35   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (4)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 29 gru 2015 10:02 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Na drugim zdjęciu to na pewno ślad wilkołaka!

Sob, 26 gru 2015 21:43 | brak oceny

wielkimis | Załogant

Na kanale Planety był niedawno dokument pod tytułem Śladami Yeti.Składał się z 3 odcinków.
W sposób naukowy badano relacje osób i próbki włosów.Potwierdzono w nim że Yeti istnieje.Próbki DNA
z 2 różnych miejsc potwierdziły że Yeti je niedźwiedziem.Występuje w nim DNA niedźwiedzia brunatnego i polarnego.Czyli przetrwała forma z przed rozdzielenia gatunków.
Drugi odcinek był o Wielkiej stopie,Próbki poddane analizie,mimo ze było ich dużo nie potwierdziły istnienia Wielkiej stopy.Były to włosy różnych zwierząt.
Trzeci odcinek był o ałmas z Rosji tez próbki nie potwierdziły istnienia tego zwierzęcia

Czw, 24 gru 2015 13:19 | brak oceny

Piotr | Gość

1 zdjęcie Ferdek Kiepski? :D

Wt, 22 gru 2015 13:48 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

>ma zdolności pozazmysłowe, bo wzrokiem sparaliżował kilka osób.< Po przeczytaniu czegoś takiego mam do wyboru dwie możliwości: 1. sparaliżowało ich ze strachu 2. wszystko to bujda na resorach.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.