Dziś jest:
Środa, 17 stycznia 2018

Wybuchy bomb atomowych na Ziemi naruszyły tkankę czasoprzestrzeni, wpłynęły na terażniejszość, przyszłość i nawet naszą przeszłość, odczuły to także inne cywilizacje zamieszkujące obce planety i światy.  /Marc Davenport, amerykański badacz UFO/

Komentarze: 50
Wyświetleń: 6355x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 7 sty 2018 06:39   
Autor: FN, źródło: FN   

ZNAK Z ZAŚWIATÓW – SAMOCZYNNIE PĘKAJĄCE SZKŁO

O tym, jak wielkie wrażenie robi znak „pękającego szkła” miało okazję przekonać się wielu czytelników serwisu FN, gdyż od lat dostajemy takie właśnie relacje. Można założyć ze 100 procentową pewnością, że w komentarzach pod tym tekstem także pojawią się opisy naszych czytelników, którzy także na własne oczy mieli okazję zobaczyć "znak pękającego szkła".

Wygląda to zawsze tak samo: nagle, zupełnie bez powodu i bez żadnego dotyku narzędzia czy ręki pęka szklanka lub kieliszek. Bardzo często jest to związane z bardzo głośnym hukiem, o wiele większym, niż zwykłe pęknięcie szklanki czy kieliszka.


Potem okazuje się, że np. był to znak: o śmierci danej osoby, o ważnej rocznicy odejścia kogoś bliskiego lub po prostu znak, który może zrozumieć i odebrać tylko świadek takiego wydarzenia. Takich relacji w naszym Archiwum FN  mamy dosłownie setki, ale ostatnio pojawiła się bardzo ciekawa relacja, której autorką jest znana dziennikarka Joanna Racewicz, której mąż zginął w katastrofie smoleńskiej. Pojawiła się ona w dzienniku Fakt.

http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/joanna-racewicz-wspomina-chrzciny-syna/2j9zlxh


Poniżej fragment tego artykułu.

Na chrzcinach syna również wydarzyło się coś niezwykłego. Kiedy goście wchodzili do restauracji, wszystkie kieliszki szampana na tacach kelnerów pękły w jednej chwili... 

- To prawda. Goście skomentowali, że: "Chłopcy wpadli na chrzciny", mając na myśli kolegów Pawła z BOR, którzy lecieli z nim tego dnia do Smoleńska. To były imieniny męża, 29 czerwca. 

Czuje pani opiekę męża? 

- Absolutnie. Ale minęło już prawie osiem lat, jestem dziś w innym miejscu. Mam wrażenie, że odprowadziłam już Pawła…I jeszcze jedna, bardzo poruszająca (z czysto ludzkiego punktu widzenia) sprawa związana z wpisem, który Joanna Racewicz, opublikowała na Facebooku w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej - wzruszający wpis poświęcony zmarłemu mężowi. Do wpisu dołączyła piękne, czarno-białe zdjęcia męża bawiącego się z ich synem Igorem. 

Moglibyśmy długo cytować z naszego archiwum setki opisów „znaków pękającej szklanki czy kieliszka”, ale wybraliśmy tylko jeden – bardzo niezwykły i unikalny pod każdym względem. Nasz kolega Wojtek mieszkający w Toruniu opisał nam bardzo ciekawe wydarzenie, które miało miejsce w 2004 roku.

Wojtek uczestniczył w operacji Wylatowo`2003. Kilka miesięcy potem miał okazję nagle wspomnieć o pewnej rzeczy w rozmowie prywatnej (nie możemy zdradzić tematu ani sprawy, o której rozmawiał nasz kolega). I wtedy pękła szklanka w bardzo osobliwy sposób!

/poniżej tekst Wojtka/

okoliczności właściwie są wam znane, miejsce - moje mieszkanie w Toruniu, data - piątek 11 czerwca ok.22:00. z moją dziewczyna rozmawiałem o [do wiad. FN], gdyż zamierzałem napisać [do wiad. FN]. I wtedy pękła szklanka z piwem! Najpierw zauważyliśmy małe pionowe pęknięcie, po kilku minutach pojawiło sie kolejne poziome - równoległe do obwodu szklanki. pozdr. Wojtek

/zdjęcia szklanki poniżej – Archiwum FN/

 Komentarze: 50
Wyświetleń: 6355x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 7 sty 2018 06:39   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (50)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 8 sty 2018 13:39 | ocena: + 8

ŁukaszM | Gość

Tak potwierdzam. W kilka dni po śmierci babci siedzieliśmy z dziadkiem, ojcem i mną w pokoju i wspominaliśmy. Szklanka która stała na stole (pamietam była z dość grubego szkła, dodatkowo jakby karbowanego, więc tym bardziej wzmocniona) pękła sama.
Nigdy wcześniej czy później się z tym nie spotkałem. Przypadek?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 9 sty 2018 09:23 | brak oceny

qaz | Gość

@ŁukaszM, tak

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 sty 2018 11:11 | ocena: -17

pitu | Gość

pitolenie, a może se duch alkoholik polać nie umiał z powodu deliry...

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 sty 2018 09:02 | ocena: + 2

staryjuh | Załogant

Gdzie są "Pytania do Fundacji Nautilus"?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 sty 2018 18:59 | brak oceny

szczyglis | Oficer Techniczny

@staryjuh,
Są nadal na swoim miejscu: https://www.nautilus.org.pl/pytania.html ;)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 9 sty 2018 09:19 | brak oceny

staryjuh | Załogant

@szczyglis, ale gdzie jest przycisk prowadzący bezpośrednio do tego tematu?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 9 sty 2018 12:05 | ocena: + 1

staryjuh | Załogant

Tzn. nie do tego, tylko do tego z Pytaniami do FN :-)

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 sty 2018 19:17 | ocena: + 4

joanna XXX | Gość

tez mam historię z pękającą szklanką i kolejnych bardzo dziwnych zdarzeniach

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 sty 2018 18:27 | ocena: + 6

George | Gość

Trochę naiwny ten tekst. Sugeruje, że wpływ na materię mają duchy - to bardzo popularny ale zgoła infantylny pogląd. Istnienie napięć w szkle które pod wpływem innych czynników mogą naruszyć jego strukturę wewnętrzną nie musi być jedyną tego przyczyną. Mogą to być duchy, może być ingerencja innego bytu, jak również emocjonalna energia wyzwolona spontanicznie (albo i nie) przez domowników. Nie wykluczał bym tu efektów militarnych eksperymentów psychotronicznych czy HARP owych.
Tak czy siak, pękanie szkła nie jest w mojej ocenie na tyle sensacyjne aby się nad nim rozwodzić.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 sty 2018 19:18 | ocena: + 9

promagna | Załogant

@George,

Z własnego podwórka wiem, że w mojej rodzinie zdarzył się taki incydent ok. 50 lat temu z grubym kuflem od piwa, który pękł na pół mniej więcej w tym samym czasie, gdy mój chrzestny został zmiażdżony przez zderzak kolejowy między dwoma wagonami. Ten kufel był w użytku tylko przez chrzestnego. Przez wiele dni po pogrzebie zmarły przychodził do swojej żony, a mojej cioci i siadał na łóżku obok swojej zapłakanej żony. Pozostawiał po sobie odciśnięty ślad w pościeli.

Rzeczywiście są wady szkła podczas jego produkcji, ale to zupełnie inny problem.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 sty 2018 21:27 | ocena: + 1

George | Gość

@promagna, zgadza się. W swoim poście zaznaczyłem, że działanie tzw. duchów to nie jedyna alternatywa manifestacji takiego zjawiska. Choć prawdopodobnie jedna z częstszych. Co nie wyklucza innych, których jeszcze nie rozgryźliśmy. Chodzi mi o to abyśmy byli elastyczni w definiowaniu zjawisk i nie tworzyli jednoznacznych definicji jak; zawartość żelaza w szpinaku to 2 x więcej niż w pozostałych warzywach, uchodźca to zarażony terrorysta, czarnoskóry ma długiego wacka, ekolog to ekoterrorysta itp. Takie sztywne określenia grożą dogmatyzacją i na trwałe programują fałdy pod kopułą. Miejmy świadomość, że naszymi zmysłami postrzegamy tylko wycinek rzeczywistości. Więc jeśli nam pęknie szkło podczas picia piwa to miejmy świadomość, że może to świadczyć o odwiedzinach ale nie w 100%.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 sty 2018 23:41 | ocena: + 4

promagna | Załogant

@George,

Szkło w postaci kielichów, szklanek, czyli w połowie zamkniętych naczyń ma zdoność rezonowania w różnych częstotliwościach fal dźwiękowych. W objętości naczynia zaczyna wirować fala, a pęknięcie szkła to przekroczenie częstotliwości drgań wiązań luźno poustawianych związków krzemianów schłodzonego płynu szkła. Tak, więc mogą rzeczywiście być różne źródła pękania naczyń szklanych. Jednak zawsze jest to fala mechaniczna (akustyczna) przenikająca przez szkło lub odbijająca się od niego.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 sty 2018 10:00 | ocena: + 1

George | Gość

@promagna, z tym się zgadzam. Pozostaje kwestia wytropienia źródła powstania fali rezonującej ze szkłem.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 sty 2018 10:47 | ocena: + 3

promagna | Załogant

@George,

Myślę, że wystarczy założyć, że fala mechaniczna nie mogłaby się dostać do mieszkania przez ściany. Otwarte okno też może zakłócić falę przeszkodami na jej drodze znajdującymi się w mieszkaniu. Chyba, że kielich stoi na parapecie, a nie w zamkniętej szafce. W tym kontekście to bardziej by pasowało na atak falą elektromagnetyczną z otwartej przestrzeni

Potem pozostaje wada ukryta w szkle podczas jego formowania. Czynnik termiczny (częste schładzanie i nagrzewanie szkła).

A duchy to na samym końcu. Jednak duchy mają to do siebie, że gdy się manifestują w tym wymiarze, to ściągają energię z otoczenia i gwałtownie potrafią ją schłodzić. Jeśli takim miejscem jest środek kufla od piwa to pęknie bardzo szybko.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 sty 2018 14:18 | ocena: + 3

George | Gość

@promagna, uważam, że Twoje argumenty mają sens.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 sty 2018 16:49 | ocena: + 2

promagna | Załogant

@George,

Chyba innej opcji nie ma, choć inni też powinni jakoś to tłumaczyć :) po swojemu.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 sty 2018 15:28 | ocena: + 13

Kuba | Gość

@brodacz,
Pękające szkło teoretycznie bez żadnej przyczyny zewnętrznej to jest efekt naprężeń wewnętrznych i niewłaściewgo tzw odpuszczenia szkła.
Znałem człowieka, szklarza, który potrafił wydmuchać takie kieliszki że popękały wszystkie mniej więcej jednocześnie w 10 dni po wydmuchaniu.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 sty 2018 17:47 | ocena: + 7

brodacz | Załogant

@Kuba, Znam się na technologi obróbki, i nie musisz mi tego mówić. Jednak zwalanie na karb przypadku, że szyba na stole używanym codziennie przez kilka miesięcy pada akurat gdy rozmawia się o zjawiskach paranormalnych to co najmniej lekkomyślność.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 sty 2018 09:52 | ocena: + 13

Logic | Gość

Wczoraj znowu zastanawiałem sie nad sensem istnienia, istnienia wszystkiego - materii, energii, kreacji, świadomości, wszechświatów równoległych.
Jaki jest sens istnienia tego wszystkiego ?
I w pewnym momencie pojawia sie myśl ze odpowiedź na to mogła by mnie przerazić.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 sty 2018 09:16 | ocena: + 4

czytelnik | Gość

@Logic, Leibniz , - Dlaczego istnieje raczej coś niż nic ? Od czasu powstania filozofii ludzie zadają to pytanie. I mam wrażenie ze ciągle nic nie wiemy a nawet mniej wiemy niż w czasach Leibniza [16, 17 wiek ] Wtedy zdecydowana większość myślała ze pierwotna przyczyna wszystkiego to Bóg. Naprawdę nieliczni kwestionowali istnienie Boga. Dzis ateistów jest zdecydowanie więcej , ale odpowiedzi na pytanie Leibniza jak nie było tak nie ma. Do tego pojawiły sie nowe możliwe warianty odpowiedzi na powyzsze pytanie. Dzis najwybitniejsi fizycy teoretycy dopuszczają mozliwosc ze np. cały nasz wszechświat i my sami to jedynie projekcja [ wirtualna rzeczywistość ] jakiegoś superkomputera z innego wymiaru. Ażeby było jeszcze ciekawiej to dotychczasowa historia wszechświata , świata , ludzkości i techniki wskazują ze za jakiś czas [ może 100 lat , może 1000 , a może 100 milionów lat ] ludzie sami będą w stanie stworzyć taki superkomputer i powołać wirtualne wszechświaty identyczne albo bardzo podobne do naszego świata. W dzisiejszych czasach możliwych odpowiedzi na pytanie Leibniza jest zresztą zdecydowanie więcej. I dużo z tych potencjalnych odpowiedzi jest bardzo prawdopodobnych.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 sty 2018 09:13 | ocena: -5

duch | Gość

Po przeczytaniu biblii masz 14 dni na zwrot, bo inaczej... :)

https://www.youtube.com/watch?v=BF-10c261Vw

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 sty 2018 07:42 | ocena: + 34

brodacz | Załogant

A ten przypadek gdy przedstawiciel pewnej fundacji zajmującej się tym co nasz portal, będąc w studiu telewizyjnym opowiadał o tych sprawach i gdy spotkał się z lekkim, ale jednak dystansem że strony tam obecnych, został wsparty przez pękającą szybę stolika przy którym wszyscy siedzieli. Dopiero wtedy miny obecnym tam osobom z lekka się odmieniły.

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 sty 2018 10:37 | ocena: + 7

Grzegorz | Gość

@brodacz, znajdziemy na YouTube?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 sty 2018 17:42 | ocena: + 3

brodacz | Załogant

@Grzegorz, Szukałem i chyba usunęli bo było. Nawet swego czasu tutaj linkowano.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 sty 2018 01:12 | brak oceny

Olo868 | Gość

@brodacz, To zapewne efekt Mandeli, nie znajdziesz ;)

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 sty 2018 18:57 | ocena: + 7

led76 | Załogant

@brodacz, Tym przedstawicielem fundacji, był sam Robert Bernatowicz.
https://www.youtube.com/watch?v=1Qd1g2gMdOg

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 sty 2018 16:52 | brak oceny

brodacz | Gość

@led76,
Nie do końca chyba rozumiesz jakie miałem intencje. RB nie chce być kojarzony z tą fundacja bo wie jak wiele może stracić jako dziennikarz gospodarczy. Zatem oficjalnie to nie on jest prezesem fundacji a w publikacjach o niej występuje pod pseudonimem.
Uszanujmy to jako załoganci.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 sty 2018 20:45 | brak oceny

led76 | Załogant

@brodacz, jakoś nigdy nie odniosłem takiego wrażenia, że nasz kapitan jakoś szczególnie dba o ukrycie swoich powiązań z Nautilusem. Udziela się przecież publicznie, zarówno jako dziennikarz jak i znawca tematów związanych np z ufo. No chyba, że masz informacje z tzw. pierwszej ręki, czyli od samego zainteresowanego.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Czy zauważyliście, że zmieniło się oskryptowanie strony? Piszemy o tym w KAJUCIE ZAŁOGI w dziale 'NAUTILUS ON-LINE' ..  aby przeczytać tekst, wystarczy się zalogować i kliknąć ikonkę KAJUTA ZAŁOGI... zapraszamy!

UFO24

więcej na: emilcin.com

Sob, 13 sty 2018 11:52 | W amerykańskim stanie Kalifornia mieszkańcy stali się świadkami pojawienia się trzech małych obiektów obok innego dużego UFO. Miało to miejsce w grudniu 2017. Piszemy o tym w serwisie www.emilcin.com w dziale ŚWIAT ... ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 14 stycznia 2018 | Brawo "my"! Kolejny sukces w „nadrabianiu zaległości” – znowu serwisy FN są aktualne, a poczta całkowicie czysta, czyli wszystkie e-maile i listy doczekały się odpowiedzi. Cała maszyneria Fundacji Nautilus wymaga absolutnej precyzji i ciężkiej, systematycznej pracy. I nie znosi błędów! Odpuścisz sobie na kilka dni? Natychmiast powstaje zator, który trzeba usuwać tygodniami.

czytaj dalej

FILM FN

DWUNASTA ROCZNICA OBSERWACJI UFO W ZDANACH - FN 2018

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.