Dziś jest:
Piątek, 22 marca 2019

Nigdy nie traćcie okazji do największego wysiłku.
/Juliusz Verne (1828–1905), autor serii książek o okręcie Nautilus/

Komentarze: 4
Wyświetleń: 4056x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 14 kwi 2018 07:48   
Autor: FN, źródło: CNN, wprost.pl, tvn24.pl   

ZAGADKOWA ŚMIERĆ PTAKÓW W IDAHO FALLS (USA)

Do tego zagadkowego wydarzenia doszło w sobotę nieopodal miasta Idaho Falls. Miejsca, w których natrafiono na martwe ptaki, były dwa. 51 gęsi - 48 śnieżyc dużych i trzy śnieżyce małe - znaleziono na jednym z parkingów. Kolejnych 61 ptaków zalegało na dachu okolicznego domu towarowego.Jak zaznacza James Brower z lokalnego departamentu do spraw ryb i dzikiej zwierzyny, najbardziej prawdopodobnym wytłumaczeniem jest to, że gęsi zostały rażone piorunem, kiedy migrowały na północ.


W okolicy szalała burza. Jak mówił Brower, pojedyncze porażenie może być śmiertelnie niebezpieczne dla całego klucza, ponieważ gęsi w locie trzymają się bardzo blisko siebie. Na zdjęciu można zauważyć, że zwłoki zostały poparzone, co jest kolejną oznaką tego, że gęsi mogły zginąć w ten sposób.Żeby ustalić to, czy przyczyną było faktycznie rażenie piorunem, u kilku ptaków przeprowadzona zostanie sekcja zwłok.


To wydarzenia można jak najbardziej wyjaśnić w racjonalny sposób właśnie uderzeniem pioruna, ale zdarzają się takie historie z "deszczem ptaków", kiedy wszelkie logiczne hipotezy tracą rację bytu. Wystarczy przypomnieć incydent, który miał miejsce 1983 w polskim Radziejowie. Był tam obserwowany obiekt UFO, a przy okazji doszło do śmierci około 200 ptaków.

Opowiada pan Józef Mielcarek, mieszkaniec Starego Radziejowa - jego relacja jest w Archiwum FN:

„… Byliśmy zajęci w gospodarstwie, około godz. 12.30 wyjeżdżałem ciągnikiem z podwórka na przebiegającą obok domu szosę. Nagle zobaczyłem, że na moje pole pada gawron, jakby postrzelony. Widziałem, że kołują nad nim inne ptaki jak zwykle wtedy, kiedy jednemu się coś stanie. Spojrzałem na drogę przed sobą i zobaczyłem jak leżą tam trzy martwe ptaki….W powietrzu kołowało olbrzymie stado. Ptaki nadlatywały ze wszystkich stron i nagle jakby ulegając jakiemuś porażeniu zaczynały bezwładnie bić skrzydłami, „fajtać”, jak to mówią myśliwi i padać. Tam, na ziemi jeszcze trzepotały się przez chwilę i stawały się martwe. W sumie, w krótkim czasie na polu było około 100 do 150 martwych gawronów i kawek, ale były też i szare wrony. Wyglądało to dziwnie – mam na myśli ten moment, kiedy lot ptaka się załamywał – zupełnie jakby uderzał w jakąś niewidzialną ścianę i to gdzieś na wysokości czterdziestu metrów. Dolatywał tam zupełnie normalnie i nagle, jakby porażony, padał. Wszystko odbywało się w kwadracie 300 na 300 metrów. W innym miejscu niczego takiego nie było,. Ptaki przelatywały normalnie. I jeszcze jedno. Nad obszarem tym, dołem przelatywały ptaki mniejsze, chyba wróble, także z nimi się nic nie działo. Przelatywały zupełnie normalnie.”Drodzy czytelnicy serwisu FN!

Od kilkunastu godzin jesteśmy bombardowani informacjami o pojawieniu się dziwnego zjawiska w chmurach (w tym nad Warszawą). Niestety obawiamy się, że jest to po prostu akcja reklamowa związana z wejściem na rynek jakiegoś produktu. Oto przykład takiej informacji:

Szanowni Państwo,
wczoraj w dziale Hydepark zamieszczono post o dziwnych światłach nad Opolem. Dziś rano (13 kwietnia) dziwne zjawisko zaobserwowano w Warszawie. Piszą o tym niektóre serwisy. Na tej stronie, do której link podaję poniżej, są dwa filmy zrobione przez warszawiaków. Na pierwszym są dziwne dźwięki, na drugim (z kamery samochodu) dziwny owalny rozbłysk. Może te dwie sprawy się łączą?
Pozdrawiam
Rafał


http://www.echodnia.eu/radomskie/wiadomosci/radom/a/dziwne-niebo-nad-radomiem-oraz-na-s7-w-okolicach-grojca-niezwykly-film-internauty-pokazuje-tajemnicze-zjawisko-atmosferyczne-co,13093961/

http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,23266264,huk-czerwona-luna-i-rozblysk-niepokojace-zjawisko-nad-warszawa.html#Z_BoxLokKrajImg

Tak miało wyglądać "zagadkowe zjawisko w chmurach".

Informację w tej sprawie zamieścił na swoim koncie na portalu społecznościowym tweeter dziennikarz zajmujący się gadżetami, czyli Zbigniew Urbański.


Ten "niezwykły widok w chmurach" ma znakomity odgłos dźwiękowy, który jest identyczny w "jadącym samochodzie", jak i dla "przypadkowego przechodnia idącego warszawką ulicą". UFO jest w 99.99 procentach zjawiskiem  widocznym na niebie tylko w całkowitej ciszy, a poza tym nasze doświadczenie mówi nam wyraźnie: to jest część jakieś akcji reklamowej.

Mamy ważną wiadomość. Jeśli rejestrujecie się do naszego systemu, to koniecznie prawidłowo wpisujcie adres e-mail. Wiele osób robi błędy, a potem czeka na e-mail z potwierdzeniem, a ten nigdy nie przyjdzie ze względu na błędnie wpisany adres. Taka sytuacja dotyczy na przykład naszego czytelnika, którego screen z systemu serwisu FN zamieszczamy poniżej. Jeśli mieliście sytuację, że mimo rejestracji nie dostaliście potwierdzenia i e-maila z systemu strony, napiszcie:

fundacjanautilus@onet.eu

Spróbujemy pomoc!

Komentarze: 4
Wyświetleń: 4056x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 14 kwi 2018 07:48   
Autor: FN, źródło: CNN, wprost.pl, tvn24.pl   


Komentarze (4)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 15 kwi 2018 13:19 | ocena: + 1

cicinho | Załogant

nie wiem co to za akcja reklamowa mialaby byc ale ja wracajac z krakowa do tarnowa w piatek okolo godziny 20 tez widzialem dokladnie dwa takie rozblyski na niebie. nawet sprawdzilem czy gdzies w okolicy jest burza ale nic takiego nie mialo miejsca pozdrawiam.

Nie, 15 kwi 2018 09:43 | ocena: + 1

LOCOMOTION | Załogant

ALBO POLE SIŁOWE UFO

Sob, 14 kwi 2018 23:00 | ocena: + 1

Slawek21Nysa | Załogant

Co do tych dwóch filmików, powiem tak, słysząc czy widząc coś czerwonego rozbłyskującego na niebie nie idę dalej nagrywając tego, tylko stoję w miejscu, więc w mojej opinii gościu szedł i zagrywał, a dziewczyna coś zobaczyła nie ten czerwony rozbłysk na niebie, poza tym widać, że dziewczyna jeszcze zanim rozbłysk nastąpił powiedziała "widzisz to?" a następnie dokonał się rozbłysk.
Drugi film to marna kopia pierwszego nawet dźwięk był skopiowany i lekko zmieniony i ta reakcja kierowcy mówiąca wszytko co się stało.

Sob, 14 kwi 2018 22:22 | ocena: + 1

Pawel-77 | Załogant

Na pokładzie w Emilcinie również były gawrony . Przy lądowaniu obcych coś się dzieje z ptakami

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Sprawa operacji KONTAKT jest jednym z najbardziej fascynujących projektów FUNDACJI NAUTILUS. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak bardzo obszerne materiały dotarły na pokład naszego okrętu w tej sprawie na początku 2019 roku [...] porozmawiamy o nich w naszym najnowszym LIVESTREAM z pokładu okrętu - zapraszamy 31 marca 2019 o 21.00. Do zobaczenia na pokładzie okrętu NAUTILUS!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN [...] Witam serdecznie zespół Fn Nautilus [...] Pisze bo chciałem zwrócić państwa uwagę na pojawiające się doniesienia o cyklicznych manifestacjach niezidentyfikowanych obiektów pojawiających się w okolicy płońska Wyszogrodu nasielska od 11.03.2019 [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 08:43 | Na pokład okrętu Nautilus zadzwonił p. Lech Chaciński z informacją, że miał okazję zobaczyć bardzo niezwykłą manifestację UFO. Miało to miejsce w nocy z 19 na 20 marca 2019, kiedy wracał do domu z pracy. Dojechał akurat do wiaduktu koło Szczecinka, na którym przeżył Bliskie Spotkanie Trzeciego Stopnia w 2003 (11 sierpnia). kiedy nagle zobaczył jasny przedmiot startujący z ziemi. Opis obserwacji w serwisie www.emilcin.com w dziale RELACJE

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 21 lutego 2019 | Zrozumiałem, jak bardzo mylił się Steven Hawking. Czytając jego najnowszą (i niestety ostatnią) książkę powoli dotarło do mnie, że archiwum i wiedza zgromadzona przez Fundację Nautilus jest kluczem do wyjścia z impasu, w którym znalazła się fizyka teoretyczna.

czytaj dalej

FILM FN

RELACJA O OBSERWACJI UFO w nocy z 19 na 20 marca 2019

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.