Dziś jest:
Sobota, 20 października 2018

Według relacji biblijnej Księgi Rodzaju (Rdz 2,9), Bóg zasadziwszy rajski ogród – Eden, sprawił, że w jego środku wyrosło drzewo życia.

Komentarze: 42
Wyświetleń: 9229x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 20 kwi 2018 12:18   
Autor: FN, źródło: FN   

KILKA SŁÓW O PRZEZNACZENIU

Ten temat nie pojawiał się do tej pory na stronach Fundacji Nautilus, a przecież miłość dwojga ludzi i jej wszelkie konsekwencje stanowią główną część naszego życia. Wiele osób dostrzega w spotkaniu dwojga ludzi coś więcej, niż tylko „przypadek”. Ta sfera życia dostarcza wiele bólu i radości, bolesnych rozczarowań i szczęścia, łez i śmiechu – to wszystko możemy dostrzec wokół nas. Jeśli jest ktoś, kto nigdy nie przeżył tego niezwykłego uczucia radości z przebywania w pobliżu drugiej „istoty ludzkiej”, niewypowiedzianego szczęścia i naprawdę zadziwiającej błogości, to... nie zrozumie, o czym naprawdę jest ten tekst.

 Okazuje się, że problem spotkania „drugiej połowy” nurtuje także wielu czytelników stron Nautilusa. Pozwólcie, że zacytujemy fragment e-maila.

 


 

[...] Droga Fundacjo Nautilus.

    Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Ale najpierw chciałbym wyrazić swoje podziękowanie, szacunek oraz podziw dla tego, co robicie.

   Na Waszą stronę natrafiłem 2 lata temu i od tamtego czasu jestem na bieżąco z materiałem. Jestem uzależniony. Dzień zaczynam i kończę od sprawdzenia czy coś nowego się pojawiło, a jeśli z jakichś przyczyn coś opuszczę to nadrabiam to. Dzięki Wam wiem więcej o otaczającym nas świecie i chciałbym wiedzieć więcej, dlatego kieruje się do Was z pytaniem, które nie daje mi spokoju.

   Po długotrwałych przemyśleniach wydaje mi się, że teoria „dwóch połówek tej samej pomarańczy” jest słuszna, ale nie mam, co do tego pewności. Czy wiecie coś o tej teorii? Czy macie jakieś przesłanki, co do jej prawdziwości? A jeśli tak, to jak odnaleźć tę „drugą połówkę”? Czy pomocna może okazać się astrologia? A może numerologia, wróżbiarstwo, chiromancja? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? A może też wiecie, że teoria ta jest nieprawdziwa? Tak czy inaczej myślę, że wiele osób chciałoby wiedzieć coś na ten temat.

   Świat, w którym nie marnowałoby się czasu na poznanie „kogoś odpowiedniego” – piękna perspektywa. Jeszcze raz dzięki za wszystko i z niecierpliwością czekam na odpowiedz jakakolwiek by nie była (to dla mnie bardzo ważne). No chyba, że nic nie wiecie na ten temat, to nie odpisujcie (wiem, że macie wiele na głowie).

 K.

(personalia do wiadomości redakcji)

 

 

 

Czy można wierzyć w przypadek? Oto historia jakich wiele - dwoje ludzi poznaje się na przyjęciu w dużym mieście. Następnego dnia (!) spotykają się na ulicy w innym punkcie tego gigantycznego miasta. Gdyby nie to spotkanie, nigdy później „ich historia nie miałaby dalszego ciągu”. I nie zmieniłaby ich życia na wiele lat, a pewien sposób także na całe życie. A przecież w mieście żyje 2 miliony osób, a oni wcale nie mieszkali w pobliżu siebie... Wydaje się, że boski plan chciał, aby tych dwoje ludzi miało swoją „historię”, ich spotkanie było zapisane w gwiazdach. To tylko przykład historii jednej z tysięcy, które zdarzają się w każdym miejscu naszego świata.

 Patrząc na ludzi wokół możemy sobie zadawać wiele pytań. Oto dwoje bliskich ludzi po pewnym czasie przestają „ze sobą być”. Wszystko, co ich kiedyś łączyło, idzie w zapomnienie, pojawiają się „nowi, lepsi partnerzy”, a między nimi rozpoczynają się mistrzostwa świata w okazywaniu sobie pogardy i obojętności... Ich rozmowy do końca życia będą przypominać krótkie, burkliwe szczeknięcia psa. Czy to też było zapisane w gwiazdach? Czy to też wynika z przeznaczenia? Jak widzicie pytań związanych z tą sferą życia jest bardzo, bardzo wiele...

 Wiele osób przeżywa prawdziwy dramat z poszukiwaniem „drugiej połówki”. Często mają pretensje do siebie, dostrzegając w sobie przyczynę zamieniania tej sfery życia w gruzowisko, szukają pomocy u wróżek, jasnowidzów... Niestety, ta droga nie prowadzi do niczego dobrego. Są łzy, jest smutek – wiele osób traktuje nas niczym swoich przyjaciół i opisują nam swoje losy. Wiemy, jak wiele osób cierpi - dostajemy naprawdę poruszające listy.

 Jak ludzie cierpiący na samotność mają odnaleźć swoją drugą połowę? Czy w grę wchodzi mistyka? Niektóre historie naprawdę zadziwiają, a przykładem może być ta historia z Wielkie Brytanii.

[...]Para bliźniąt, zaadoptowanych przez dwie różne rodziny i wychowywanych oddzielnie w różnych miastach, spotkała się w dorosłym wieku i zawarła związek małżeński nie wiedząc, że są bratem i siostrą. Wiadomość o tym przypadku podał lord Alton podczas debaty nad eksperymentami embriologicznymi w brytyjskiej Izbie Lordów.

Lord Alton wyjaśnił, że mimowolny związek kazirodczy został sądownie unieważniony. Fakt ten jednak dowodzi jak ważne jest, by dzieci znały swych biologicznych rodziców. Jest to niepodważalne prawo dziecka. - Ukrywanie prawdy nic nie da, gdyż prędzej czy później wyjdzie ona na jaw - stwierdził lord Alton.

Podobnego zdania są przedstawiciele organizacji charytatywnych, zajmujących się adopcją. Ich zdaniem przypadki takie, jak opisany w Izbie Lordów, są niezmiernie rzadkie, ale wytłumaczalne. Świadomość więzów krwi jest bowiem bardzo silnym czynnikiem hamującym seksualną skłonność ku sobie. Brak tej świadomości wyzwala skłonność do osoby, która jest podobna - do przysłowiowej "drugiej połowy". Dlatego też obecnie podejmuje się wszelkie starania by przy adopcji nie rozdzielać rodzeństwa. [...]

 

 Kiedy sięgniemy do wiedzy duchowej propagowanej przez wschodnich mistrzów, wtedy zrozumiemy, że są ludzie, którzy mieli się pojawić na naszej „drodze życia”. W tym całym potoku „szarych ludzi”, którzy niczym kamienie po drodze mijamy i o nich zapominamy, potoku który nas oblewa z lewej i prawej są takie krótkie momenty, które nagle zmieniają nasze życie. Pojawia się „ktoś”, z kim musimy przeżyć coś, co ma nas... czegoś nauczyć, dzięki czemu musimy coś zrozumieć. Stać się przez to lepsi, doskonalsi. Nawet bolesne rozczarowania mają – jeśli wierzyć mądrym księgom – głęboki sens. Nie ma wątpliwości, że jest w tym wielka tajemnica, choć współczesność zamieniła tę sferę naszego życia w prymitywny ochłap sugerując, że chodzi jedynie o „dobrą zabawę”. Ale przecież ten krótki moment spotkania drugiej osoby, tych kilka sekund wpływa często na wiele lat, a zdarza się, że i na całe życie.

 Sprawa zaczyna być naprawdę interesująca, jeśli na spotkanie dwojga ludzi spojrzymy z punktu widzenia doktryny reinkarnacji. Wtedy bowiem musimy przyjąć, że dwoje ludzi spotyka się przeżywając własną „historię”, gdyż już wcześniej mieli wspólne przeżycia, które były „lekcją niedokończoną”. Ten wątek bardzo często powraca w opowieściach małych dzieci, które pamiętają swoje wcześniejsze wcielenie. Okazuje się, że miłość do drugiej istoty jest ogromna także po przejściu do „krainy światła”. O niezwykłych „spotkaniach w nowym życiu” napiszemy oddzielny tekst, gdyż zebraliśmy już w tej sprawie całkiem obszerny materiał. Opierać się będziemy tylko i wyłącznie na tym, co przysłali nam ludzie opisujących opowieści swoich dzieci pamiętające swoich partnerów z poprzednich wcieleń. Jeżeli przyjąć te opowieści za prawdziwe, to wniosek jest oczywisty:

„na naszej drodze życia spotykamy ludzi, których mieliśmy spotkać”. Przypadek nie istnieje. Reszta niech pozostaniem milczeniem... ;)

 /W tym dniu pozdrawiamy wszystkich „szczęśliwych i smutnych” na drodze poszukiwania swojej "drugiej połowy"!/


Komentarze: 42
Wyświetleń: 9229x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 20 kwi 2018 12:18   
Autor: FN, źródło: FN   * Komentarze są chwilowo wyłączone.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Już w najbliższy weekend spotkanie Rady FN w naszej Bazie. Ustalona zostanie strategia postępowania wobec nowych informacji, które dotarły do Projektu KONTAKT.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 16 paź 2018 14:31 | Witam serdecznie wszystkich. Ten wpis umieściłem dzisiaj (15 października 2018 - przyp. FN) około południa na czacie. Pracuję w Tarnowie, o godzinie 12,03 nad dzielnicą Zabłocie zauważyłem szybko poruszający się OBIEKT z południa na północ. OBIEKT silnie świecący prawdopodobnie w kształcie kuli . Mniej więcej nad moją pozycją wykonał kilka szybkich skrętów , następnie odleciał w kierunku północno-zachodnim. Mam 53 lata i w swoim życiu widziałem trzykrotnie niezidentyfikowane obikty latające. / ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 23 września 2018 | Ta historia czasami jest przeze mnie opowiadana podczas spotkań z czytelnikami w różnych miejscach Polski. Ludzie mówią mi wtedy, że słuchając jej czują ciarki na plecach. I mają rację, choć nigdy słowa nie opiszą tego, jak ja się czułem, kiedy usłyszałem ją od jej uczestników.

czytaj dalej

FILM FN

Tajemnicza dziura k. Janówka (Lubelskie) - film pokazuje latarkę spuszczoną na dół otworu. Głębokość dziury to 18 m!

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.