Dziś jest:
Niedziela, 26 maja 2019

Centuria I czterowiersz 56:
Szybko, choć i tak za późno, odczuje się wielką zmianę.
Spowoduje ona Wielki Strach, a potem próby tłumaczenia.
Bowiem, gdy Księżyc otrzyma towarzysza,
Cały firmament zacznie się chwiać!

Komentarze: 17
Wyświetleń: 6941x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 3 cze 2018 12:13   
Autor: FN, źródło: FN   

ZIEMIA JAKO DUCHOWY BYT RATUJĄC SIĘ PRZED ZNISZCZENIEM PRZEZ NASZĄ CYWILIZACJĘ PRZYCIĄGA APOKALIPSĘ

Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się z pogodą w maju – był on podobnie jak kwiecień, najcieplejszy od ponad stulecia. Cieplej mogło być tylko w maju 1889 roku, ale nie jest to takie pewne, bo dane z tak odległych lat nie są pełne. Jeśli brać pod uwagę jedynie te najbardziej wiarygodne pomiary, to właśnie doświadczyliśmy wydarzenia historycznego z punktu widzenia śladów pokazujących ocieplenie się klimatu.

Najcieplejsze okresy przypadły na sam początek miesiąca, okolice przełomu pierwszej i drugiej dekady, a także na samą końcówkę maja. W tym czasie średnie temperatury powietrza najbardziej odstawały od normy wieloletniej na plus. Poniżej normy były zaledwie 2 dni.


Ze wstępnych danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW-PIB) wynika, ze średnia ogólnokrajowa temperatura sięgnęła minionego maja ponad 16 stopni, a więc przekroczyła normę wieloletnią o ponad 3 stopnie. W Warszawie, gdzie średnia miesięczna temperatura wyniosła 17 stopni, była taka, jaka powinna być normalnie w czerwcu, a nie w maju, która oscyluje w okolicach 14 stopni. Podobnie było w większości regionów kraju.

Końcówka maja przyniosła nam dotąd najwyższą temperaturę od początku roku. M.in. w Toruniu termometry pokazały 31 maja aż 32 stopnie w cieniu. W niektórych miejscach północnej Polski nigdy wcześniej tak gorąco w maju nie było.


Coraz więcej dwutlenku węgla z rzek i strumieni - kolejne ostrzeżenie!

 Strumienie i rzeki będą emitować coraz więcej dwutlenku węgla do atmosfery w miarę jak globalne ocieplenie klimatu będzie podnosiło w nich temperaturę wody – wynika z nowej analizy opublikowanej w ”Nature Geoscience”.

Międzynarodowy zespół badawczy przeprowadził analizę przepływów węgla do i ze strumieni w sześciu głównych strefach klimatycznych Ziemi. Naukowcy zbierali dane ze zlewni i działów wodnych od Portoryko i amerykańskiego stanu Oregon po Australię i Alaskę.

Monitorowali strumienie i rzeki pod względem temperatury wody, zawartości w nich tlenu rozpuszczonego oraz ilości światła słonecznego docierającego do powierzchni wody.
Badali też, jak wzrost temperatury wody o 1 st. Celsjusza wpływa na równowagę między procesami fotosyntezy (pochłaniającej dwutlenek węgla z powietrza) i respiracji (uwalniającej z powrotem CO2) wszystkich organizmów żyjących w tych rzekach.

Uzyskany wynik potwierdzał wyraźną zmianę – o 24 proc. - na korzyść respiracji, czyli większego emitowania dwutlenku węgla do atmosfery. Tendencja ta była wyraźniejsza w ciepłych strumieniach.

To ważne ustalenie – mówią autorzy badania - bo wymiana węgla między rzekami i strumieniami na całym świecie a atmosferą ma skalę porównywalną do ekosystemów na lądzie oraz do oceanów. Jeśli globalne ocieplenie będzie postępowało w obecnym tempie, rosnące emisje węgla ze strumieni mogą znacząco ”dołożyć się” do wysokich poziomów CO2 w atmosferze, ostrzegają badacze.

"Nasza publikacja potwierdza rolę rzek i strumieni jako aktywnego źródła dwutlenku węgla w atmosferze, które mogą stać się jeszcze ważniejsze wraz ze wzrostem globalnych temperatur” – potwierdza Alba Argerich z Uniwersytetu Missouri (USA), współautorka badania, która pobierała próbki ze strumieni w Oregonie.

Jak zaznacza, jest to pierwsze badanie, które analizowało wpływ zmian klimatu na metabolizm rzek i strumieni na różnych kontynentach za pomocą obserwacji terenowych. "Takie podejście uwzględnia złożoność ekosystemu, a nie tworzy w modelu jego uproszczoną wersję" – podkreśla Argerich.

Na obieg węgla w rzekach i strumieniach wpływ mają też inne czynniki, jak roślinność i mikroby w ekosystemie oraz składniki odżywcze przedostające się do wody z lądu.

źródło: https://www.nature.com/articles

Sygnały o tym, że coś ważnego dzieje się z klimatem dochodzą do nas z całego świata i można by je mnożyć w nieskończoność nawet w tej publikacji, ale tym razem warto wspomnieć o innej rzeczy. Na pokład okrętu Nautilus dotarł ciekawy materiał ze Stanów Zjednoczonych od ludzi, którzy monitorują to, co mówią szamani z plemion indiańskich. Ostatnio coraz częściej wspominają oni o tym, że byt zwany Ziemią jest gotowy zatrzymać dewastację naszej planety przez człowieka, zwłaszcza spowodowaną wydobywaniem surowców naturalnych i niszczeniem atmosfery. O tym, że Ziemia także ma swój „duchowy odpowiednik duszy” jest wiadomo od dawna. W światowej literaturze ezoterycznej ten byt ma nawet nazwę: Gaja.

 

Gaja (gr. Γαῖα Gaía, Gḗ ‘Ziemia’, łac. Tellus, Terra) – w mitologii greckiej Ziemia-Matka.

W  każdej starożytnej kulturze planeta jest ukazywana jako żyjąca i czująca istoty. To rodzaj bytu duchowego, potężnego i posiadającego coś w rodzaju świadomości. Wszechświat jest dualny i wszystko ma swoje odzwierciedlenie w żeńskiej i męskiej energii. Tak jak Słońce od zawsze stoi na straży Układu Słonecznego, dając nam ciepło i energię do życia, tak Ziemia wychowuje nas każdego dnia, pozwalając czerpać z jej nieskończonych darów – tak twierdzą indiańscy szamani.

Gaja przyciąga wydarzenie, którą ją oczyści… dla nas będzie oznaczało zagładę lub katastrofę przypominającą biblijny armagedon!

Zbliżający się „moment zmiany” ma być związany z integralną wolą tego potężnego bytu. Można powiedzieć, że Matka Gaja planuje zabieg korygujący, oczyszczając się ze „wszelkich chorób” w jednym i zdecydowanym ruchu.

Nagromadzona przez ostatnie lata negatywna energia związana z działalnością człowieka przekroczyła masę krytyczną, a Ziemia jako żywa istota już podjęła decyzję o oczyszczeniu. Informację tę odczytało wielu szamanów i – co ważne – ogłosili to praktycznie w tym samym momencie wcześniej się nie kontaktując ze sobą. To według naszych amerykańskich przyjaciół najlepszy dowód na to, że taki proces faktycznie ma miejsce.

Co nas czeka? Jest tylko kilka możliwości. Gaja może przyciągnąć na płaszczyźnie zdarzeń karmicznych  na przykład uderzenie w Ziemię asteroidy, które zatrzyma proces dewastacji planety. W grę wchodzi także przebiegunowanie lub apakaliptyczne trzęsienia ziemi obejmujące całą planetę. Już w te wakacje planujemy wyjazd do USA i spotkanie z osobą, która zajmuje się zbieraniem informacji od szamanów. Nagramy z nią także rozmowę, którą pokażemy w serwisie FN.

Na koniec ciekawostka z naszej poczty.

 

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Sunday, June 3, 2018 7:58 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Zdjęcie satelitarne

 

Witam Was.
Przesyłam Wam dosyć interesujące zdjęcie z programu pogodowego SAT24. Sprawdzałem pogodę na dziś i kliknąłem na podgląd w podczerwieni. Są tam trzy punkty świetlne ułożone w jednej lknii. Być może jest to tylko odbicie od chmur ale wygląda intrygująco. Oceńcie sami.
Pozdrawiam. [dane do wiad. FN]
 

 

Komentarze: 17
Wyświetleń: 6941x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 3 cze 2018 12:13   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (17)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 14 cze 2018 21:21 | brak oceny

Syn Burzy | Gość

Im cieplej tym wiecej CO2 a nie na odwrot, ze im wiecej CO2 tym cieplej!
W kraju w ktorym mieszkam byl najzimniejszy maj od 5 lat.
Wszystko znane co zyje na naszej planecie ma budowe weglowa, wiec CO2 nie jest niczym niewlasciwym. Plastik teraz sie wszyscy uparli na plastik, 20 lat temu byly termometry z rtecia, ze niby jedna kropla zabija wszystkie ryby w jeziorze. Kochani za 400 lat nie bedzie w wodzie sladu po platiku z reszta teraz tez go nie ma no chyba ze na Karaibach albo Kanarach. A Gaja gdyby chciala sie otrzasnac ze wszystkich pchel co na niej siedza to otrzasnie sie tez z innych zywych istot takich jak drzewa kwiaty ptaki itp.
A tu napisze co wiem:
1. Nie bylo zadnego wielkiego wybuchu
2. Wody nigdy nie zabraknie
3. Nie ma zadnej dziury ozonowej
4. Komunia swieta to kanibalizm
5. Nie ma zadnego globalnego ocieplenia
itd.

Czw, 7 cze 2018 17:37 | brak oceny

Gruzol | Gość

żadnej Apokalipsy nie będzie!nasza planeta nie odstaje duchowo od innych planet we wszechrzeczy xD

Pon, 4 cze 2018 17:08 | ocena: + 1

promagna | Załogant

@magdakowalska48,

Znajdź mi takiego naukowca to z nim podyskutuję. Miesiąc temu wysłałem 3 pytania w ramach projektu "zapytaj fizyka" na tematy kosmologiczne i do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi :)

Jedno z pytanie było o soczewkowaniu grawitacyjnym, drugie w kwestii modelu ilościowego ciemnej materii. Trzecie w kwestii szybkości ruchu obrotowego galaktyk. Wszystkie pytania mają odnośniki do źródeł naukowych.

Łatwo naukowcom odpowiadać na proste i trudne pytania, które mają teoretycznej wyliczenia na papierze. Natomiast, gdy chodzi o rzeczywiste obserwacje to naukowcy zaczynają nabierać wody w usta. Obecnie powoli i systematycznie nauka wycofuje się rakiem z teorii BIG BANG, a to dopiero początek.

Zacznij od budowania własnej wiedzy o świecie i bądź krytyczna wobec wiedzy naukowej, bowiem jest w niej dużo nieścisłości i sprzeczności.

Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 7 cze 2018 23:26 | brak oceny

Zenek | Gość

@promagna,
Problem w tym głupi Jasiu, że żaden poważny naukowiec z Tobą nie pogada... Za dużo ujadasz a za mało mleka dajesz. Dziwię się FN, że jeszcze Cię tolerują... Pochwalony.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 8 cze 2018 00:34 | brak oceny

promagna | Załogant

@Zenek,

Żartowniś z ciebie. No, uśmiałem się po pachy. W kwestiach formalnych, naukę i fakty traktuje bardzo poważnie.

Nie, 3 cze 2018 23:53 | brak oceny

promagna | Załogant

Szanowna FN

Już dawno nie czytałem takiego artykułu sporządzonego z różnych faktów. Naukowcy kontra szamani. Można i tak, ale po co mieszać jeszcze do tego byt duchowy Gaji? Wygląda to na pasztet informacji. Proszę się nie gniewać, że tak pisze, ale taki sposób opisu rzeczywistości to wysysanie z palca dyrdymałow.

Gdyby tak było, jak piszecie to byt duchowy Marsa wybiłby do nogi poprzednią cywilizację na tej planecie i uzdrowiłby swoją atmosferę. A jednak tak się nie stało. Zadajcie sobie pytanie dlaczego Mars jest martwy na powierzchni od strony bytu duchowego?

A "Ziemia" to nie jest żadna planeta, więc jeśli szukacie wyczerpujących odpowiedzi zapoznajcie się z biologią komórki i to co się dzieje w jej wnętrzu. Jest mnóstwo poszlak i faktów ogólnie dostępnych, które sugerują, że żyjemy we wnętrzu gigantycznej komórki biologicznej. Wystarczy się tylko pochylić nad faktami, aby zdać sobie sprawę, że kręcicie się w kółko bez ładu i składu.

Pozdrawiam serdecznie

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 4 cze 2018 16:29 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@promagna, "A "Ziemia" to nie jest żadna planeta" XDDDDDDDDDD a co to jest? ksiezyc? gwiazda? slonce? kazdy naukowiec zabilby cie smiechem jakby to uslyszal

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 8 cze 2018 18:50 | brak oceny

promagna | Załogant

@magdakowalska48,

Uprzejmie Ci podpowiem. Może to zmusi Cię do zastanowienia. Księżyc jest akrosomem (odmiana lizosomu męskiego), a Słońce jest lizosomem żeńskim komórki macierzystej.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 10 cze 2018 14:26 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@promagna, ok a teraz powiedz to jajoglowym. kazdy wie ze ksiezyc jest sztuczny

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 10 cze 2018 17:09 | ocena: -1

promagna | Załogant

@magdakowalska48,

Nigdy nie rozglądałem się za tzw. "jajogłowymi". Nawet ich nie spotkałem.

Co do Księżyca to w pewnym sensie jest on sztuczny. Dr Robin Brett, naukowiec z NASA, pokusił się nawet o stwierdzenie, że "O wiele łatwiej wyjaśnić nieistnienie Księżyca niż jego istnienie". :)

A w kwestii formalnej, naukowcy nie zmaleźli do tej pory podobnego ustawienia w astronomii dla trzech ciał niebieskich w przestrzeni kosmicznej, która byłaby identyczna, jak układ Słońce, Księżyc i Ziemia podczas zaćmień Księżyca lub zaćmień Słońca. Chodzi o stosunek ~1:400 dla odległości i średnic ciał niebieskich. Dokładniej Księżyc jest ~395 razy mniejszy od Słońca, ale Słońce jest 395 razy dalej niż Księżyc w zależności od ustawienia na orbitach.

Nie, 3 cze 2018 19:52 | ocena: + 1

akgb | Załogant

Astrolog Laksman Kandell mówił wiele lat temu, że 2021 lub 2024 to czas uderzenia meteorytu zagłady w Ziemię. Większość słynnych astrologów w Indiach mówi to samo....bawmy się, niewiele czasu nam zostało

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 5 cze 2018 13:05 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

@akgb, pamiętasz Patricka Geryla i rok 2012. Z rokiem 2024 będzie podobnie.

Nie, 3 cze 2018 13:16 | ocena: + 3

Vrill | Załogant

Sam dwutkenek węgla to nie jedyny sposób w jaki trujemy Matkę Nature. Niedługo w oceanach będzie więcej plastiku niż żywej biomasy. A no i żyjemy w trakcie masowego wymierania gatunków spowodowanego działalnością (a to ci niespodzianka) cZŁOwieka Brawo my :(


choć może jest jakiś promyk nadziei
https://youtu.be/c5l9SQdGRhA

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

27 maja 1996 roku pojawił się okręt Nautilus w sieci www jako NAUTILUS RADIA ZET . [...] To było 23 lata temu - pozdrawiamy wszystkich czytelników serwisu, którzy pamiętają ten moment [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 03:47 | [KONTAKT] Witam, piszę w sprawie zjawiska w nocy z dnia 24 na 25 maja 2019r. Również z koleżanką zauważyłyśmy wyraźny ciąg świateł. Jesteśmy z województwa opolskiego. Nie jestem w stanie jednak określić ile czasu to trwało. Natomiast my widziałyśmy to jakiś czas przed pierwszą w nocy. Było to niesamowite, nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Nieświadoma tego zjawiska myślałam że to po prostu jakieś samoloty. Dziwi mnie fakt, że inni zauważyli to nawet o 23:30, a my dopiero około 00:50. ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 10 maja 2019 | Czy widzieliście kiedyś sytuację, kiedy samochód mocno „wchodzi w zakręt”, ale szybkość jest zbyt duża i jest skazany na wypadnięcie z tego zakrętu? Na nic zda się hamowanie, kontrowanie kierownicą czy jakieś spektakularne manewry skrzynią biegów – katastrofa jest nieunikniona. W takiej sytuacji znalazła nasza cywilizacja na Ziemi. Powodem jest oczywiście bezwzględne eksploatowanie naszej planety ...

czytaj dalej

FILM FN

SABAT CZAROWNIC

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.