Dziś jest:
Czwartek, 18 lipca 2019

21 lipca 1969 roku - dokładnie 50 lat temu - dowódca misji Apollo Neil Armstrong stanął na Księżycu jako pierwszy człowiek w dziejach ludzkości.

Komentarze: 17
Wyświetleń: 4451x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 11 cze 2018 10:32   
Autor: FN, źródło: FN   

ROZWIĄZANIE EKSPERYMENTU FN ‘NA POSTRZEGANIE POZAZMYSŁOWE’

Znowu jesteśmy na pokładzie okrętu Nautilus! Kilka ostatnich dni byliśmy nieobecni i mocno zajęci, gdyż sprawy wymagały, aby pojawić się na miejscu tu i tam w Polsce. Co to oznacza dla serwisów FN? Praktycznie natychmiastowe zaległości – ilość zdjęć, filmów, relacji i innych zgłoszeń do Fundacji Nautilus jest tak potężna, że nawet kilka dni ‘nieobecności’ powoduje, że przez kilka najbliższych dni będziemy powoli odpowiadać na e-maile i wszelkie wiadomości, które dostajemy kanałami ‘facebook, twitter i nasz system wewnętrzny serwisu FN’. Ale damy radę!

Od czego jednak zaczniemy? Na ‘pierwszy ogień’ czas podać rozwiązanie naszego małego konkursu na ‘przekaz pozazmysłowy”, który ogłosiliśmy kilkanaście dni temu. Poniżej link do tego tekstu (opis eksperymentu telepatycznego jest na końcu).

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3521,obce-cywilizacje-moga-przybywac-na-ziemie-uzywajac-tylko-swojego.html

Oto materiał wideo, który został zamieszczony 11 czerwca b.r.

 

Poprosiliśmy naszych czytelników o podawanie swoich propozycji „w komentarzach”, co ich zdaniem było przedmiotem będącym obiektem „eksperymentu telepatycznego”. Poniżej przykład odpowiedzi z komentarzy „pod tekstem”. Warto przejrzeć wszystkie komentarze i samemu ocenić, kto był „najbliżej prawdy”.Co było w takim razie owym „przedmiotem z Bazy FN”? Poniżej materiał wideo nagrany przy pomniku UFO przez naszą ekipę.

Poniżej zdjęcia "naszego przedmiotu z Bazy FN" użytego podczas eksperymentu!7 czerwca pojawiliśmy się w Emilcinie ponownie, ale tym razem dosłownie na chwilę. Po drodze na pokładzie naszego pojazdy 'testowaliśmy' nasze najnowsze kamery z kartami GSM.


Na miejscu w Emilcinie zdecydowaliśmy się przeprowadzić małą operację przypominającą trochę dawne "czyny społeczne" z lat minionych -  ‘czyszczenia znaków drogowych i tablic’ zniszczonych przez wandali. Już w trakcie pracy dostaliśmy pomoc fachową od miłej mieszkanki z Emilcina w postaci… bardzo cennej rady i "niezwykłej mocy" płynu do usuwania tego typu zabrudzeń! Dzięki temu (dziękujemy!) cały proces przebiegł szybko i sprawnie. Ustaliliśmy także tryb postępowania wobec podobnych wydarzeń w przyszłości...
Wieczorem ustawiliśmy naszą „piramidę szkieletową”, a nasi przyjaciele z Emilcina sami mogli wykonać kilka zdjęć – jedno z najciekawszych prezentujemy poniżej…
Po drodze w czasie naszej wyprawy na chwilę odwiedziliśmy Serock, gdzie odbywał się festiwal „Wibracje” – tam był nasz wykład.


Dostaliśmy bardzo miłe wiadomości po tym wykładzie (przykład poniżej)

[...] Dobry wieczór . Dziękujemy za bardzo ciekawą interesującą prelekcję za miłe spotkanie i poświęcenie wieczornego czasu nad jeziorem . Było jak zwykle bardzo miło i z nie cierpliwością oczekujemy następnego spotkania. Pozdrawiamy Pana i całą FN , Monika i Paweł :)

Tak wyglądał nasz pojazd zaparkowany na terenie Festiwalu tuż przy „głównej drodze wjazdowej”.


Wieczorem odsłona eksperymentu „Otwarte Niebo” w wielce urokliwym miejscu tuż nad wodą.


 

Dzień później spotkanie w czasie „nocy bibliotek” w Warszawie i znowu „pełna sala” – pozdrawiamy wszystkich uczestników tego spotkania!


W czasie naszej wyprawy przekonaliśmy się, jak wiele osób śledzi „serwis FN” i jak ważne dla nich jest to miejsce w sieci. To niesłychane, jaką siłę ma ten serwis, a warto pamiętać, że właśnie obchodziliśmy mały jubileusz – okręt NAUTILUS pojawił się bowiem w sieci www 27 maja 1996!!!

Tak wyglądała nasza pierwsza witryna jeszcze jako „Nautilusa Radia Zet’…


Od tego czasu zmieniło się wszystko, a tamte czasy wspominamy z rozrzewnieniem i… łezką w oku. ;)

 

Komentarze: 17
Wyświetleń: 4451x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 11 cze 2018 10:32   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (17)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 14 cze 2018 01:44 | ocena: + 2

Natenczas_Wojski | Załogant

Jeszcze à propos wyników eksperymentu: - Noszszsz... jaki to niby "płetwonurek"??... To nurek w pełnym kombinezonie typu ciężkiego, z przykręcanym hełmem, używanym do głębinowych nurkowań. I bez płetw, a w specjalnych butach z obciążnikami. Ten akurat typ skafandra na figurce jest dość archaiczny. Gdzieś z połowy ubiegłego wieku albo jeszcze starszy...

Czw, 14 cze 2018 01:40 | brak oceny

Faust | Załogant

Najprościej było się skupić na osobie ukrywającego i właśnie jego obserwować. Ja akurat skupiłem się na samym przedmiocie i użyłem rv (zresztą ponad rok nie używałem). A ograniczenie w czasie było być może dodatkowym utrudnieniem

Pon, 11 cze 2018 21:49 | brak oceny

bibi1 | Załogant

Łezka w oku to i mi się kręci, ale z żalu, ze nie byłam na spotkaniu z wami. To jedyny powód, ze chciałabym mieszkać w Polsce. Na szczęście Nautilus całkiem dobrze działa w necie.
Właśnie przekonałam się dzięki zrobionym przez was zdjęciom, ze w tym Emilcinie to musi być coś niezwykłego, skoro przyciąga tak wiele orbs. No i ufo oczywiście. Ciekawe czy macie jakaś teorie na ten temat?

Pon, 11 cze 2018 17:04 | brak oceny

Christi | Gość

Dziś śniło mi się że zgubiłam 10 zł a jakiś starszy człowiek mi je oddał. Miał mi za towar zapłacić i, zamiast trzymać pieniądze w kieszeni to wetknął je w ziemię. A w ziemi było dużo śmieci, makulatura. Wtej makulaturze znalazłam papierowy pieniądz z arabskimi napisami. Pochodził on z państwa islamskiego. Wart był tyle co makulatura. Sen ma znaczenie symboliczne. Isis ma walutę jak makulatura.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 11 cze 2018 18:55 | brak oceny

promagna | Załogant

@Christi,

To chyba nie będzie makulatura, lecz monety oparte na miedzi, srebrze i złocie. Póki, co handel wymienny trwa w USD$, czyli w walucie rezerwowej tego świata finansów ;)

https://youtu.be/PdkjMNHP2Tw

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 12 cze 2018 21:12 | brak oceny

Christi | Gość

@promagna, ......ale śmieci dotarły do Polski.Przeczytaj odpowiedż dla Pedro.Ponadto w tym śnie jest jeszcze jeden wątek.Gdzie tkwi prawdziwa wartość,w srebrze czy złocie.Nie prawdziwa wartość tkwi w Ziemi.Srebrem się nie pożywisz a Ziemia produkuje chleb tak potrzebny do życia.Można kupić chleb a;le gdy go zabraknie to nie kupisz Zatem pieniądze nasze tkwią w ziemi.Tak interpretuję ten sen- starszy człowiek chowa pieniądz do ziemi a starzy ludzie dawniej byli autorytetem.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 12 cze 2018 21:24 | brak oceny

promagna | Załogant

@Christi,

Prawdziwa wartość jest umiejętnościach człowieka, a nie w pieniądzu, czy ziemi. Jak ktoś nie zna się na ogrodnictwie, zielarstwie i survivalu to będzie głodny.

Jednak masz rację, sen to symbolika.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 13 cze 2018 21:49 | ocena: + 1

Christi | Gość

@promagna, owszem wiedza i umiejętności są potrzebne .Trzeba jeszcze dostrzegać potrzebę wiedzy.Pamiętam na studiach taki obrazek dotyczył on życia w glebie.Ilość organizmów żyjących w glebie.i tam gdzie stosowano zmianowanie ,międzyplony a mniej oprysków było więcej życia .W obecnym, rolnictwie nie stosuje się rozbudowanego płodozmianu ,brak resztek organicznych w połączeniu z dużąilością ochrony chemicznej powoduje zanik życia w glebie co przekłada się na obniżenie żyzności i żle wpływa na pruchnicę.Tak że wniosek jest jeden mniej chleba.Możeswz się znać ale wiedza cię nie nakarmi.Trzeba jedynie walczyć by ta rabunkowa gospodarka w końcu się skończyła.Rabujemy naszą przszłość,kosztem zaspokojenia pootrzeb podniebienia.Pszczoły w Chinach.rozpaczliwa walka orangutana z buldożerem niczym ludzie w czasie powstania warszawskiego.kiedy ludzie pojmą ze jego dom jest naszym domem. TAKA WIEDZA JEST POTRZEBNA.pozostaje modlić się i wierzyć w cud

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 14 cze 2018 08:12 | ocena: + 1

promagna | Załogant

@Christi,

Rolnicy wiedzą, że źle to wpływa na próchnicę gleby. Obecnie jest to model intensyfikacjiw rolnictwie ze względu na dźwignię finansową (kredyty). W obecnym systemie tego nie zmienisz. Każdy chce spłacić maszyny, nowe budynki i przy okazji dobrze zarobić.

A "gleba" kilka (naście) metrów pod powierzchnią ma się dobrze. Jest tam np. torf, węgiel brunatny w którym też są drobnoustroje, tyle tylko, że beztlenowe. Problemem jest jednak to, że cała "ziemia" weszła już w etap anafazy, a to nie jest dobry sygnał dla nas ludzi i całej fauny. Zaśmiecanie mórz i oceanów, rabunkowa gospodarka gleby jest tylko małym elementem destrukcyjnym. Nawet takie ISIS to tylko mały element tej gry.

Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 16 cze 2018 10:33 | brak oceny

Chri44sti | Załogant

@promagna, rolnicy odpowiadaja na poirzeby społeczeństwa,ponoszą tylko część odpowiedialnśći.W skrucie .Jesteś człowiekiem który chce uchodzić za oczytanego,o wszechstronnej wiedzy i otwartym umyśle i w porządku .Takich ludzi nam brakuje ale to zdanie trąci mi stereotypem,staraj się unikać takich wpadek.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 16 cze 2018 21:24 | brak oceny

promagna | Załogant

@Chri44sti,

Akurat na studiach ekonomicznych liznąłem trochę wiedzy o ekonomice w rolnictwie. Dlatego nie do końca zgodzę się z Tobą. Od wejścia Polski do UE ziemia zaczęła drożeć, a to nie sprzyja modelowi ekstensywnemu (eko). Specjalizacja średnich i dużych gospodarstw rolnych do 300 ha również nie ma w najbliższej przyszłości szans na powtórny model wielofunkcyjny, gdzie dominował przysłowiowy koń, krowa i ptactwo, a w ziemi rosły wszystkie warzywa. Teraz każdy liczy kasę, którą musi spłacić do banku. Wiele małych i średnich gospodarstw zostało zlicytowanych z różnych powodów, a kredyty trzeba było spłacać. Współcześnie rolnicy z dużych i średnich gospodarstw mają podpisane umowy z lepszymi lub gorszymi odbiorcami na swoje produkty rolne i to one (te umowy) decydują o płodozmianie. Wpasowanie się w niszę konsumencką typu eko jest wyzwaniem dla małych gospodarstw i to można nazwać odpowiedzią na potrzeby społeczne. Reszta to uprawy po pestycydach, nawozach, a człowiek wszystko i tak zje, bo pasożyty w kiszkach trzeba nakarmić.

No i można zastanawiać się, jaki jest dokładny udział odpowiedziallności rolnika za dewastację gleb w Polsce. Rolnik odpowiedzialny prowadzi zrównoważony system upraw, bo np. wywozi obornik na pole, bo nie używa środków ochrony roślin. Ale z takiego eko poletka dużo nie wyrośnie, a rzeba zaplacić podatek gruntowy, opłacić KRUS, trzeba utrzymać się. W dużej mierze rolnicy są postawieni również pod ścianą. Wiedz o tym, że co roku rolnik musi zakupić ziarno kwalifikowane w nasiennictwie. Jesli tego nie zrobi i zasieje ziarno z poprzedniego kłosa i gdy inspekcja z nasiennictwa przyjdzie sprawdzić skąd ma nasiona na obecny zasiew to zapłaci karę i to dość wysoką. Podsumowując, rolnicy nie mając mozliwości dbania o glebę intensyfikują poziom kwintali / ha, aby dobrze funkcjonować i pisząc kolokwialnie mają w głębokim poważaniu stopień zdrowotności konsumenta.

Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 17 cze 2018 13:54 | ocena: + 1

Chri44sti | Załogant

@promagna, nie zrozumieliśmy się ,jestem co prawda jedynie po byle jakich studiach rolniczych ale tam też była odrobina ekonomii i znam trochę prawa rynku podaż napędza popyt.Np.moje jajka trafiają na barzo chłonny rynek.Rolnicy produkują dla społeczeństwa.I nie rolnicy ustalają potrzeby rynku lecz spełniają jego potrzeby.A rynek wymaga przede wszystkim dużo jajek i tanio a potem jeszcze ekologicznie.A może prościej karp bożonarodzeniowy,uchoduję go dla ciebie i zabiję go dla ciebie na święta.Masz czyste ręce .Możesz bronić praw zwierząt to tylko ten rolnik jest bezduszny bo on zabija .Nie wiem czy czujesz to zakłamanie. Kwestia ekonomii w gospoarstwach to temat rzeka.I długo by pisać .Dwa prykłady właśnie pada wielohektarowe gospodarstwo popegerowskie,murzyn podpisuje sprzedaż majątku.Padło bo jakiś rolnik z marszałkowskiej chce ziemi.Wielu tu takich rolników z marszałkowskiej co ziemię uprawiają dla dopłat,posieje byle co i byle kiedy i zbytnio się nie troszczyo plon.Kosi dopłaty.Są prawdziwi rolnicy z dziada pradziada którzy dbają o plon .A chemia-jeden rolnik uprawiał pszzenicę bez chemii,nawet nie zaprawił funabenem t .Zebrał ekologiczny plon i nawet udało mu się sprzedać ale klient złożł reklamację.Głownie i śniecie sprawiły że pszenica się nie nadawała do sporycia.A sporysz.Wiesz co to sporysz.Nie chodzi mi by mieć tzw rację.Stwierdzam fakty.Rolnik jest tylko częścią społeczeństwa które odpowiada za stan ziemi.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 17 cze 2018 22:06 | brak oceny

promagna | Załogant

@Chri44sti,

Ty również jesteś kochana :)

Nie, 17 cze 2018 14:16 | ocena: + 1

Chri44sti | Załogant

@promagna, no i jeszcze jeden drobiazg gleba powstaje ze skały macierzystej i ten torf ,psiasek czy ił to skała a my mówimy tu o wierzchniej warstwie gleby która uborzeje w próchnicę .Wiem co to intensywne gospodarowanie wynike ono z potrzeb rynku i na zachodzie kwitnie od wielu lat.Gadka szmatka o spłatach maszyn i budynków ,trzeba jakoś żyć .Ciężki kawałek chleba .Sobie wyobrażasz że to życie na górze złota bo ma ha.Ale susza do biura nie zajrzy i ulewne deszcze nie zniszczą pracy.Coż nic dodać nic ująć -tak promagna madry jesteś ,znasz sie ,matka cie niedopieściła więc muszę to zrobić ja .Promagna jesteś kochany.

Wt, 12 cze 2018 10:45 | ocena: + 2

Pedro | Gość

@Christi, a mnie się dzisiaj śniło, że zostałem rozstrzelany w jakiejś kawiarni właśnie przez bojowników ISIS. Czułem dosłownie jak ulatuje ze mnie życie. To było straszne...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 12 cze 2018 21:01 | ocena: + 1

Christi | Gość

@Pedro, oczywiście że straszne .Moje sny czasami się sprawdzają.Śniła mi się śmierć SZimona Peresa i tego samego dnia została ogłoszona.To że pod domem znajduję banknoty Isis może też świadczyć że tu przyjdzie i bedziemy musieli walczyć.To wyglądało na sprowadzoną makulaturę.Masa śmieci jest problemem cywilizacyjnym,ile dziewnnie ich produkuijesz,chleb w folii,kiełbasa w plastikowym opakowaniu,butelki po sokach napojach .Isis może nie przyjdzie ale jej śmieci tak.Podobno jakieś rząd sprowadza,cudze śmieci.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 14 cze 2018 01:22 | ocena: -1

Natenczas_Wojski | Załogant

Rząd PiS-u sprowadza do Polski śmieci od ISIS. Rozczulające, ...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN [...] Napiszcie artykuły o tych istotach z tej książki co dostaliście z chin [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 14 lip 2019 05:05 | [e-mail z 13 lipca 2019] Cześć, dzisiaj około 12:30 dostrzegłem przelot czegoś bardzo dziwnego. Początkowo myślałem że to klucz ptaków, później że może formacja samolotów ale w końcu nie wiem co to było. Udało mi się to nawet dość wyraźnie  nagrać moim telefonem Huawei Y6. W każdym razie pomyślałem, że to może coś nietypowego wartego uwagi.Widziałem to z Samogoszczy obok Wilgi, leciało właśnie na Wilgę. Dodam, że nie słyszałem żadnego dźwięku. Odnoszę wrażenie, że w ogóle nastała jakby...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 11 czerwca 2019 | Ludzie mnie pytają: A gdzie jest piekło? Z odpowiedzią na to pytanie nie mam najmniejszego problemu – ono jest schowane tuż za rogiem, w hospicjach i szpitalach, gdzie ludzie cierpią i szykują się do pożegnania z życiem doczesnym. Nigdy o tym świecie nie zapominam… choć jest to przecież tak proste, kiedy świeci słońce. Nazywam tych ludzi „podróżnikami na lotnisku w hali odlotów”. Wtedy tracą na znaczeniu...

czytaj dalej

FILM FN

Krzysztof Jackowski o zaginięciu małego Dawidka

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.