Dziś jest:
Poniedziałek, 24 września 2018

Cały czas, kiedy astronauci byli w przestrzeni kosmicznej, nigdy nie byli sami. Tam była stała obserwacja prowadzona przez obiekty UFO.
/Scott Carpenter - amerykański astronauta, uczestnik programu Merkury/

Komentarze: 8
Wyświetleń: 3731x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 12 cze 2018 06:32   
Autor: FN, źródło: NASA   

NASA: NA MARSIE ZNALEZIONO SZCZĄTKI ORGANICZNE

O sprawie pisaliśmy kilka dni temu zapowiadając konferencję NASA. Sprawa okazała się rzeczywiście wyjątkowej wagi!

Na Marsie znaleziono ślady materii organicznej - poinformowała Amerykańska Agencja Kosmiczna. Zdaniem naukowców z NASA, to przełom w badaniu planety i niezbity dowód na możliwość istnienia tam życia.
Przełomowe odkrycie było możliwe dzięki pracy łazika Curiosity. 6 lat temu wylądował on na powierzchni Marsa.

Rozpoczął badanie terenu w rejonie krateru Gale'a. Pojazd pobierał próbki gruntu tuż spod powierzchni marsjańskiej ziemi. Zbadał też skład obecnych w okolicy skał. Maszyna dokonywała analizy, a wyniki trafiały do ekspertów z NASA. W pobranych próbkach potwierdzono ślady materii organicznej.

Odkryto miedzy innymi związki siarkoorganiczne. Lądownik wykrył też w marsjańskiej atmosferze zmienne stężenie metanu. Zdaniem naukowców, gaz może być pochodzenia organicznego. Podczas badań potwierdzono też, że różnica temperatur w lecie i zimie pozwala na obecność na Marsie wody w stanie ciekłym. Ponad 3 miliardy lat temu krater Gale'a był wypełniony wodą. "

Znaleźliśmy cząsteczki organiczne w skałach ze starożytnego jeziora. One mogą pochodzić od organizmów żywych. Nie wiemy czy istnieją jakiekolwiek formy życia na Marsie" - powiedziała Jennifer Eigenbrode, kierownik grupy badawczej z NASA. Naukowcy zapowiadają dalsze badania w ramach misji Mars Science Laboratory. Za 2 lata w kosmos ma zostać wysłany kolejny pojazd badawczy. Łazik na razie ma roboczą nazwę - Mars 2020.
NASA ogłosiła, że łazik Curiosity znalazł nowe dowody wskazujące, że na Marsie mogło istnieć życie. Jego potencjalne ślady znaleziono w skałach i marsjańskiej atmosferze. Te nowe dowody to molekuły organiczne w skałach osadowych sprzed trzech miliardów lat oraz sezonowe zmiany poziomu metanu w atmosferze.

Molekuły organiczne zawierają węgiel i wodór. W ich skład mogą wchodzić też tlen, azot i inne pierwiastki. Ich obecność zwykle jest związana z istnieniem życia, ale mogą one również powstawać w procesach niebiologicznych i niekoniecznie są dowodami na istnienie życia.

- Mars mówi nam, żebyśmy nadal szukali dowodów na istnienie życia. Jestem pewien, że nasze kolejne misje przyniosą kolejne niesamowite odkrycia związane z Czerwoną Planetą - mówi Thomas Zurbuchen szef Dyrektoriatu Misji Naukowych NASA.Curiosity nie określił pochodzenia tych molekuł. Jednak niezależnie od tego, czy jest to zapis dawnego życia, dowód na istnienie materii podtrzymującej życie czy też molekuły te istniały bez obecności życia, materia organiczna na Marsie zawiera wiele odpowiedzi dotyczących historii tej planety, dodaje Jen Eigenbrode z Goddard Space Flight Center, która jest główną autorką dwóch artykułów na temat odkrycia opublikowanych w Science.

Obecnie powierzchnia Marsa nie nadaje się do życia. Jednak już wcześniej zdobyto dowody, że w przeszłości na Marsie mogła istnieć woda w stanie ciekłym. Teraz w Kraterze Gale, w którym przed miliardami lat istniało jezioro, istniały też wszystkie składniki potrzebne do pojawienia się życia. Powierzchnia Marsa jest wystawiona na działanie promieniowania kosmicznego. Promieniowanie to wraz z różnymi związkami chemicznymi rozbijają materię organiczną. Znalezienie materii organicznej na głębokości pięciu centymetrów pod powierzchnią marsa, która znalazła się tam w czasie, gdy na Marsie mogło istnieć życie, zachęca nas do dalszych poszukiwań. W ramach przyszłych misji będziemy wiercili głębiej, dodaje Eigenbrode.
Naukowcy opisują też sezonowe zmiany poziomu metanu w atmosferze Marsa. Curiosity wykrywał takie zmiany przez trzy marsjańskie lata, co odpowiada sześciu ziemskim latom. Metan mógł powstać w wyniku interakcji wody ze skałami, jednak nie można wykluczyć jego organicznego pochodzenia. Przeprowadzona przez Curiosity badania wykazały, że poziom metanu wzrasta podczas gorących letnich miesięcy i spada w czasie zimy.

Obecnie ludzkość prowadzi kilka misji marsjańskich. Na orbicie planety znajdują się Mars Odyssey (NASA), Mars Express (ESA), Mars Reconnaissance Orbiter (NASA), Mars Orbiter Mission (Indie), MAVEN (NASA) oraz ExoMars Trace Gas

W tej sprawie dostaliśmy bardzo ciekawy komentarz naszego czytelnika, który dołączamy do tego tekstu.

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, June 9, 2018 2:21 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: o

 

Witam ponownie. Tym razem chciałem tylko króciutko odnieść się do tego najnowszego odkrycia łazika curiosity na Marsie. Dla mnie to żadna sensacja ani rewelacja:] Ludzie "przebudzeni" wiedzą doskonale, że życie [przede wszystkim duchowe, energetyczne ale także i fizyczne] tętni w całym wszechświecie-przy czym tu na planecie ziemia nasza cywilizacja dopiero raczkuje, jest na razie jedną z najbardziej dzikich, barbarzyńskich i prymitywnych:]  NOL-e myślę znaczaca ich większość odwiedza nas przylatując przez tunele casoprzestrzenne z innych galaktyk, niemniej jakaś część cywilizacji przylatuje z najbliższej "okolicy" czyli właśnie między innymi z Marsa czy księżyca -gdzie  mają swoje bazy.

Ale teraz króciutko o co mi chodzi z tym najnowszym odkryciem curiosity- otóż uważam, że to bardzo ważne odkrycie!!! , żeby w końcu ludzie się przebudzili, przestali zajmować się bzdurami , "kołami fortuny i d... Maryny" :]  Żeby w końcu zrozumieli, że planeta ziemia jest jak "kropla wody w oceanie", w każdej chwili może zostać unicestwiona przez kosmos. Żeby w końcu zdali sobie sprawę, ze patrząc w kosmos- patrzymy w naszą przeszłosć, terazniejszość i przyszłość. Żeby w końcu zdali sobie sprawę, że życie nie kończy sie w momencie śmierci ciala fizycznego, a nasze przyszłe wcielenia w kolejnych etapach reinkarnacji-zależą właśnie od tego czy wybierzemy "d... Maryny, koło fortuny" i będziemy ciągle tkwić w punkcie "zerowym", czy będziemy sie rozwijać z wcielenia na wcielenie dobrze odrabiając lekcje minionego życia?

I właśnie wydaje mi sie, że takie spektakularne odkrycia [choćby propagandowo] potwierdzone "naukowo" [chociaż oficjalna nauka jak na razie jest bezradna,  nie ma pojęcia o najważniejszych sprawach] - mogą ludzi w końcu przebudzić.

A odn. odkrycia curiosity- TO SPRAWA PRZEŁOMOWA I BARDZO WAŻNA- odkrycie związków organicznych itd... , ale najważniejsze odkrycie to ŚWIEŻY METAN!!! , którego stężenie waha się cyklicznie w lato jest go więcej , w zimę mniej. METAN to taki gaz, który musi pochodzić [ w sposób naturalny] od organizmów żywych, bądz jest wytwarzany [w sposób nienaturalny]przez organizmy żywe- nie ma innego wyjścia. Jedno i drugie potwierdza życie na Marsie, natomiast osobiście bardziej stawiam na ten drugi wariant.

 I na koniec mam pytanie odn. tego najnowszego odkrycie łazika curiosity na Marsie- DLACZEGO MEDIA MILCZĄ???

Pozdrawiam serdecznie cała załogę FN.

[dane do wiad. FN]

Komentarze: 8
Wyświetleń: 3731x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 12 cze 2018 06:32   
Autor: FN, źródło: NASA   * Komentarze są chwilowo wyłączone.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Uwaga czytelnicy! Od 22.00 (23 września) do 9.40 (24 września) dostawca naszych usług home.pl miał awarię i nie tylko nie było dostępu do naszych serwisów, ale także poczta wysyłana do nas nie mogła dotrzeć na naszą skrzynkę. Wszystko już działa normalnie - zapraszamy do odwiedzania pokładu okrętu Nautilus.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 21 wrz 2018 09:31 | [...] Witam, w dniu wczorajszym tj. 19.09.2018 byłem ze znajomym [...] w okolicach Młynar jest to województwo warmińsko-mazurskie. [...] Była godzina 21. Do godziny 21:55 [...] Niebo było bardzo gwieździste. Zaczęliśmy się przyglądać latającym samolotom i ocenialiśmy gdzie jaki leci. Nagle zauważyłem jakiś dziwny obiekt w kształcie prostokąta gdzie jedna połowa migała kolorem zielonym druga jakimś dziwnym ani to żółty ani czerwony ciężko mi określić co to był za kolor. Były one bardzo jaskrawe...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 23 września 2018 | Ta historia czasami jest przeze mnie opowiadana podczas spotkań z czytelnikami w różnych miejscach Polski. Ludzie mówią mi wtedy, że słuchając jej czują ciarki na plecach. I mają rację, choć nigdy słowa nie opiszą tego, jak ja się czułem, kiedy usłyszałem ją od jej uczestników.

czytaj dalej

FILM FN

UFO 11 września 2018

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.