Dziś jest:
Wtorek, 26 marca 2019

Nie możesz być silniejszy od przeznaczenia.
Eurypides

Komentarze: 1
Wyświetleń: 4165x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 12 cze 2018 09:20   
Autor: FN, źródło: FN   

METEORYT, KTÓRY... ZMIENIŁ TOR LOTU I SZYBOWAŁ TUŻ NAD ZIEMIĄ!

Na pokład okrętu Nautilus trafiła fantastycznie ciekawa historia związana z obserwacją UFO. Rzecz miała miejsce w 1986 roku, kiedy działo się wiele ciekawych rzeczy związanych z Niezidentyfikowanymi Obiektami Latającymi. Za zgodą autora przytaczamy ją w całości.


[...]

Dzień dobry. Zanim opiszę moją przygodę z UFO nadmienię że wtedy nie była to moja pierwsza styczność z czymś niewyjaśnionym, ani ostatnia. Jestem rocznik 1966 więc, jakieś doświadczenie życiowe i zawodowe posiadam. Pracowałem przez 22 lata na lotnisku wojskowym i widziałem różne zachowania statków powietrznych i dziwne zjawiska meteorologiczne. Jak również mam świadomość że opisane zjawisko widziane z innej perspektywy mogło wyglądać inaczej, tak jak widziany tyko z boku samochód, nie wiemy jaki ma przód tył itd. można się tylko domyślać, o ile widziało się kiedykolwiek samochód ze wszystkich stron, wtedy wyobraźnia podpowie.

      Nie dorabiam tu żadnej teorii, że to kosmici itp. Opisałem jedno ze zdarzeń które przeżyłem wraz z inną osobą i nie był to wytwór wyobraźni.

      W czerwcowy sobotni wieczór roku 1986, poszedłem z dziewczyną na spacer w miejscowości Parchatka, droga 824, woj. Lubelskie. Na końcu wsi przy wale przeciwpowodziowym, usiedliśmy na leżącej przy drodze kłodzie drewna. Siedzieliśmy tam dość długo obserwując w oddali wiejskie wesele, którego odgłosy w nocnej ciszy były bardzo wyraźne, mimo że dzieliło nas przynajmniej 600m.

W pewnym momencie kontem oka zauważyłem błysk, taki jak lampa błyskowa aparatu fotograficznego. Błysnęło gdzieś w górze, nie było widać gwiazd i pomyślałem ze może była jakaś dziura w chmurach i przez ułamek sekundy pojawiło się światło gwiazdy. Było to dość dziwne  błyśnięcie, ale nie pytałem dziewczyny czy też to zauważyła. Siedzieliśmy zwróceni w kierunku północnym, a za plecami od południa były pola i łąki jakieś 2 km., i dalej zaczynały się zabudowania wsi Bochotnica, od wschodu  porośnięte lasem wzniesienia o wysokości jakieś 30 metrów od poziomu doliny rzeki Wisły. Było ciemno i dość chłodno, byłem ubrany w koszulkę i na to dresowa bluza. Zbliżała się północ na widocznym w oddali weselu kapela przestała grać i słychać było rozmowy biesiadników.


 Nagle na plecach poczułem ciepło, takie jak w chłodny dzień wyjdzie słońce zza chmury i oblewa swoim ciepłem - to było takie uczucie. Wstaliśmy i odwróciliśmy się  jednocześnie w kierunku południowym skąd to ciepło dochodziło. W górze zobaczyłem nieforemną ogromną bryłę, wyglądała jak ogromny rozżarzony w piecu kawał koksu lub węgla. Powiedziałem o ku….. jaki wielki meteoryt.

Leciał pod kontem jakieś 45 stopni z góry i od zachodu. W ułamku sekundy przemknęła mi myśl że uderzy w zbocze wzniesienia po wschodniej stronie. Odruchowo chciałem się rzucić do pobliskiego rowu, bo miałem świadomość że jak uderzy coś tak dużego to eksplozja nas dosięgnie. Jednak obiekt zwinnie zmienił tor lotu i poszedł płasko nad wzniesieniem terenu, przez chwile oświetlając czerwono purpurowym światłem las i okolice.

Całe zdarzenie trwało 3 może 5 sekund, to było tak szybko. Nie było przy tym żadnego dźwięku, cisza. Staliśmy z dziewczyną jak wryci, po chwili zapytałem czy czuła to ciepło, potwierdziła i powiedziała że dlatego się odwróciła w tamtym kierunku. Popatrzyłem w stronę wsi gdzie widać było oświetlone budynki i latarnie, na tej podstawie oszacowałem wielkość tego obiektu, bo przeleciał w podobnej odległości od nas jaką my mieliśmy do oświetlonych zabudowań, czyli nie bliżej niż 600 m. Moim zdaniem kubatura, co najmniej wiejskiego domu piętrowego.

Na gorąco zaczęliśmy komentować co widzieliśmy i nasze obserwacje były zbieżne, czyli nic żadnemu z nas się nie przewidziało, widzieliśmy i czuliśmy dokładnie to samo. Od tego przelotu  minęło może dwie minuty i słyszymy gdzieś w górze cichy, ale coraz głośniejszy wysoki ton, taki gwizd z nakładającym się na to szumem, jak by coś cięło powietrze, odruchowo rozglądamy się po niebie żeby zlokalizować z którego kierunku to dochodzi, - po paru sekundach pojawia się jasno zielona kula z poświatą, leci dokładnie tym samym torem i z podobną prędkością jak ten pierwszy obiekt, ale jest bardzo mała, max wielkość okna w widocznych oddalonych budynkach. I znów zapytałem czy widziałaś to zielone?, potwierdziła, i dodała jakaś zjawa?, widzieliśmy dokładnie to samo. Popatrzyłem na zegarek była godzina 23:45 może 48 bo zegarek wskazówkowy wtedy miałem. Czekaliśmy jeszcze jakieś 10 min w tym miejscu że może coś jeszcze się  wydarzy, ale nic się nie działo. Postanowiliśmy pójść do weselników na wsi i zapytać czy może ktoś coś widział, ale żaden z tych których udało się zapytać niczego nie zauważył.


 

Podsumowując, pierwszy obiekt który emitował ciepło nie wydawał dźwięku, był wielkości co najmniej wiejskiego domu jednorodzinnego, piętrowego. Zadziwiająco lekko, zwinnie przeszedł do lotu poziomego, jak by nie posiadał masy, był czystą energią, - zauważyłem jakby skalistą powierzchnie, nieregularną strukturę, jak głaz wyrzucony przez wulkan.

A jak przeszedł do lotu poziomego tuż nad lasem, to przez ułamek sekundy widziałem jakby połączone pięć kul, taki pięciokąt, tak rozżarzony że trudno zobaczyć szczegóły, bo właśnie to światło, czerwień wpadająca miejscami w purpurę i fiolet oblewało ten kształt. Gdyby nie ciepło jakie emitował pewnie byśmy go nie zauważyli.

Natomiast ten drugi kulisty jasno zielony, z jaśniejszą bardziej żółtą poświatą było słychać zanim go zobaczyliśmy i dźwięk narastał wraz ze zbliżaniem się i ucichł jak obiekt się oddalił i zginą za lasem, oświetlając okolice.

W jakiś tydzień po tym zdarzeniu jechałem motorowerem, i zauważyłem gdzieś w górze  taki sam błysk. Flesz aparatu gdzieś wysoko?. Przysłowiowe ciarki przeszły mi po plecach i uświadomiłem sobie, że wtedy,  tamten błysk poprzedzający przeloty tamtych obiektów, to nie było przewidzenie.

     Miałem kilka innych niewyjaśnionych przeżyć i mam świadomość istnienia sił i zjawisk których ludzkie zmysły i urządzenia nie wykrywają. Jeszcze nie wykrywają.

  Pozdrawiam załogę Nautilusa oraz wszystkich których zainteresowałem moją historią.

     


Pięknie dziękujemy za tę bardzo ciekawą relację, która natychmiast trafia do naszego ARCHIWUM FN. Oczywiste, że był to obiekt UFO, ale... jego zachowanie było fenomenalnie ciekawe, co zresztą bardzo ładnie opisał autor obserwacji.

Na koniec jeszcze jedna sprawa. Przygotowujemy tekst o kulach, które były widziane tuż przy kościołach (lub blisko wież kościołów). Niesłychane, ile takich relacji jest! O jednej z najciekawszych przypomniał nam czytelnik serwisu FN.

-----Original Message-----
From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, June 9, 2018 11:21 PM
To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: filmik


Witam załogę :)

Na kanale YT znalazłem taki ciekawy filmik:

Może Was on zainteresyje :)

Serdecznie pozdrawiam :)
DarekKomentarze: 1
Wyświetleń: 4165x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 12 cze 2018 09:20   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (1)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 12 cze 2018 22:02 | ocena: + 3

mandarin | Załogant

Pracując na terenie elektrowni Atomowej dotarłem do relacji człowieka którego w pobliskiej okolicy goniła kula światła. Uciekali w panice przed nią samochodem (świadków było więcej). Kula w pewnym momencie została zatrzymana lub zatrzymała się nad wiejskim kościołem, dzięki czemu udało im się uciec. Niestety świadek nie zgodził się na rejestracje jego przeżycia.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Sprawa operacji KONTAKT jest jednym z najbardziej fascynujących projektów FUNDACJI NAUTILUS. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak bardzo obszerne materiały dotarły na pokład naszego okrętu w tej sprawie na początku 2019 roku [...] porozmawiamy o nich w naszym najnowszym LIVESTREAM z pokładu okrętu - zapraszamy 31 marca 2019 o 21.00. Do zobaczenia na pokładzie okrętu NAUTILUS!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN [...] w Srode 20/03/2019 od godziny 21:48 do godziny 23:30 przeprowadzalismy tzw. sesje. Jest nas troje: ja i Sylwia jestesmy mistrzami Reiki a Hanuta jest Wielkim Mistrzem Reiki. Od jakiegos czasu tzn po przesluchaniu i obejrzeniu NAJBARDZIEJ NIEZWYKŁA HISTORIA O UFO... EVER! - zapis LIVESTREAM FN 'PROJEKT KONTAKT' mielismy sny i wizje zwiazane z incydentem w Rendelsham Forest.  Mowiac bardzo na skroty te wizje pokrywaly sie u nas wzajemnie, do tego doszlo tez do dziwnego...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 06:49 | [...] Witam. W sprawie artykułu 'OBIEKT UFO WIDZIANY NAD PRZASNYSZEM' chciałbym powiedzieć że też widziałem te światła. Tego samego dnia o podobnej porze tylko widziane z innego miejsca. Mam też nagrany podobny filmik, mogę udostępnić w razie potrzeby. Trzeba też uczciwie powiedzieć że tego dnia były w tym rejonie co najmniej 3 samoloty prawdopodobnie wojskowe myśliwce.Pozdrawiam.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 21 lutego 2019 | Zrozumiałem, jak bardzo mylił się Steven Hawking. Czytając jego najnowszą (i niestety ostatnią) książkę powoli dotarło do mnie, że archiwum i wiedza zgromadzona przez Fundację Nautilus jest kluczem do wyjścia z impasu, w którym znalazła się fizyka teoretyczna.

czytaj dalej

FILM FN

RELACJA O OBSERWACJI UFO w nocy z 19 na 20 marca 2019

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.