Dziś jest:
Wtorek, 7 grudnia 2021

Ludzie kwestionujący istnienie UFO są albo ignorantami, albo głupcami. Szukałem trzeciej możliwości, ale jej nie znalazłem.
/Stanton Friedman, światowy ekspert od UFO (1934-2019)/

Komentarze: 42
Wyświetleń: 13879x | Ocen: 31

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Śr, 21 lis 2018 10:37   
Autor: FN, źródło: FN   

PROJEKT KONTAKT – KILKA WAŻNYCH INFORMACJI

Strona: 1 2


Na pokład okrętu Nautilus trafiła historia związana z UFO, ale inna niż wszystko, z czym kiedykolwiek mieliśmy do czynienia. Po dłuższym zastanowieniu uznaliśmy, że wymaga ona wspólnego działania wraz ze wszystkimi, którzy chcą włączyć się w ten projekt. Powiedzieć, że sprawa jest „bezprecedensowa” to jak nic nie powiedzieć. Specjalnie z tą sprawą w serwisie pojawiła się ikonka PROJEKT ‘KONTAKT’.

Znajdziecie ją na dole serwisu po prawej stronie.

Aby jakoś uporządkować informacje pojawiające się w projekcie i dać możliwość komunikacji z naszymi czytelnikami w tym miejscu będą publikowane linki do wszystkich artykułów na ten temat, które ukazały się i będą się ukazywać w serwisie FN. Tam także będą nasze informacje dla osób, które chcą się włączyć w sprawę tego projektu. Będzie to nowy dział, w którym będą się pojawiały także informacje techniczne, a także będzie coś specjalnego… ale o tym napiszemy innym razem.

Kilka tygodni temu na łamach naszego serwisu ukazała się publikacja znacząco odbiegająca od tych, które znają stali czytelnicy. Pokazaliśmy jedno zdjęcie obiektu UFO i jednocześnie poinformowaliśmy, że po pierwsze jest więcej zdjęć, ale są także... filmy! Niezwykłe jest to, że zdjęcia UFO wykonał ojciec, a filmy jego dziesięcioletni syn - nie jest więc tak, że wszystkie materiały są dziełem tej samej osoby. Ale to nie wszystko - ojciec wykonał zdjęcia UFO nie widząc niczego na niebie - dokonał tego pod wpływem dziwnego impulsu, który kazał mu nagle "wziąć aparat i zrobić zdjęcia pustego podwórka". Z jego synkiem jest sytuacja jeszcze bardziej zadziwiająca - dziecko nie pamięta... absolutnie nic. Nawet nie pamięta, aby w ogóle do ręki brał ten aparat. Ojciec nie tylko potwierdza słowa syna, ale nawet dodaje, że syn nie wykazywał najmniejszego zainteresowania aparatem i wtedy w sierpniu 2014 temat "wykonywania zdjęć" dla niego nie istniał. Dzieciak był na etapie oglądania bajek i zabawy klockami... wyklucza, aby dziecko mogło zrobić "numery oszukańcze z filmowanie jakiś modeli UFO" zwłaszcza, że przecież autorem zdjęć jest... on sam, a nie jego syn! Rozmowa z tą rodziną jest wstrząsająca z wielu powodów, ale jeden jest wiodący - nie ma nawet cienia wątpliwości, że nie są to oszuści i mówią prawdę. To warto powtarzać, gdyż ta sprawa jest w tej historii kluczowa.

Po dłuższym zastanowieniu uznaliśmy, że ze względu na wyjątkowość tych wydarzeń tym razem złamiemy schemat publikowania najważniejszych materiałów o tej historii. Na pierwszy ogień wybraliśmy tylko jedno zdjęcie i poprosiliśmy czytelników o ocenę, a przede wszystkim… wykonanie modelu. Z czego? Z czego chcą. Ponieważ w grę nie wchodzi żaden „spodek” czy „kula” poprzeczka była podniesiona znacznie wyżej i spodziewaliśmy się, że nikt nie będzie nawet zbliżyć się do tego, co jest widoczne na zdjęciu. Pierwszy tekst na ten temat pojawił się tutaj:

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3584,projekt-kontakt--mamy-ogromna-prosbe-do-czytelnikow-serwisu-.html

I jeszcze jedna publikacja:

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3588,projekt-kontakt--kolejna-prosba-do-czytelnikow-serwisu.html


Poproszenie o pomoc naszych czytelników było bardzo dobrym pomysłem. Bez włączenia się w tę sprawę innych ludzi nigdy byśmy nie ustalili, jaki program o UFO jest słychać z telewizora, kiedy ten dzieciak nagrywa filmy z obiektem UFO, który jest za oknem. Nie mamy cienia wątpliwości, że nie ma przypadku w tym, że nagrywane są dwa nieprawdopodobne filmy z UFO, a w tle z telewizora idzie… program o UFO!

Jest granica przypadkowości, która tutaj po prostu została przekroczona. Ogłosiliśmy wtedy nietypowy apel poprzez nasz materiał na youtube.com


Dzięki pomocy czytelników okazało się, że jest to „trochę zapomniany” odcinek serii o zjawiskach niewyjaśnionych z 2012 roku (uwaga, przez przypadek wgraliśmy plik wideo, gdzie fragment programu jest powtórzony dwukrotnie... Ale akurat fragment programu pojawiający się w nagraniach UFO słychać znakomicie)

Tytuł oryginalny: Paranatural II, odc. 9 Alien Encounters?

Polski tytuł: Zjawiska paranormalne - Spotkania z obcymi?

Rok produkcji: 2012 (C) NGC Network International, LCC / NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNELS

Polska premiera na kanale NATIONAL GEOGRAPHIC miała miejsce na samym początku maja 2013 roku.

Lektorem był Robert Samot.

 

 

Od tego momentu mogliśmy ruszyć z miejsca i przynajmniej ustalić ponad wszelką wątpliwość, że program ten nie był emitowany w czasie, kiedy doszło do incydentu z UFO i nagrania tych niesamowitych filmów i zrobienia zdjęć. Ale to dopiero początek drogi.

Czas na małe podsumowanie tego, co jest związane z naszą prośbą i materiałami, które przysłaliście w ramach PROJEKTU KONTAKT.

Zrobimy tak: najpierw opublikujemy kilka materiałów od czytelników FN, a na końcu każdego z nich będzie nasz mały komentarz. Na końcu będzie rozmowa z koordynatorem PROJEKTU KONTAKT, naszym kolegą z pokładu okrętu Nautilus, która odbyła się 15 listopada 2018.


-----Original Message-----

From: […]

Sent: Thursday, November 1, 2018 7:33 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Program TV ktorego tytułu szukacie


Witam,

a propos tego programu tv, ktory probujecie zidentyfikować, chyba TVP2 to nadawało gdzieś w latach 1997-99. Pamietam jak dzis, ogladałem to i nawet miałem nagrane na VHS a pozniej zrzucałem to do MPG i na CD, ktore juz przepadły. Program zrobił na mnie wrażenie i pamietam te słowa dokładnie. To była relacja z bazy wojskowej. Sam tytuł jak dobrze pamiętam to: UFO - THE FACTS. Pamietam ze zaczynał sie słowami: ...."w latach ..... w belgii i ...... pojawiały sie masowo obiekty o kształcie trojkata...." Moze Wam to w czyms pomoze. TVP powinna miec to w swoich archiwach.


Sprawa jest już absolutnie wyjaśniona i był to odcinek „Zjawiska paranormalne - Spotkania z obcymi?”, ale ciekawa jest inna sprawa. Było bardzo dużo serii o zjawiskach niewyjaśnionych i sami chwytaliśmy się na tym, że słysząc teksty czytane przez lektora które przebijały się podczas filmu z UFO byliśmy przekonani, że to na pewno jest film, który mamy w naszym archiwum wideo… Ale okazało się, że nikt z nas tej akurat serii w National Georaphic nie oglądał. I w pełni rozumiemy ludzi, którzy także byli pewni, że „już to widzieli”, a potem okazywało się, że to jednak zupełnie coś innego.

 

 


From: […]

Sent: Thursday, November 1, 2018 4:46 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Odp: RE: RE: Poszukiwany program


Aha, teraz po przeczytaniu artykułu, już wiem, o co Wam chodzi... To wychodzi na to, że mogłem sobie darować moje kilkunastogodzinne poszukiwanie w internecie, polegające na sprawdzeniu wszystkich programów w każdej stacji telewizyjnej w danym dniu dostępnej poprzez dekoder DVBT - a było ich ze dwadzieścia.... No ale dzięki temu wiem, że 19 VIII 2014 o godzinie 18:00 w telewizji ATM Rozrywka, dostępnym wtedy przez dekoder DVBT - wyświetlany był program: "W pogoni za UFO" i ten fragment filmu, który ktoś tam gdzieś odnalazł - jest fragmentem tego programu, który trwał godzinę, a więc nie pomieściłby filmu trwającego 1 godzinę i 53 minuty. Zresztą w notatce o tym programie jest to napisane, że to odcinek 4-ty...

https://www.telemagazyn.pl/atm_rozrywka/?dzien=2014-08-19#program

Co prawda nie odpowiada to opisowi 4-tego odcinka, takiego serialu paradokumentalnego serialu o o UFO,

"W pogoni za UFO", czyli pod wspomnianym tytułem, który pojawia się pod tym tytułem, a który obejrzałem specjalnie na przewijaniu programu, a który opowiadał o okaleczaniu bydła, a więc to nie jest ten odcinek.

https://www.telemagazyn.pl/serial/w-pogoni-za-ufo-681077/odc4/

Pewnie ten oryginalny film został podzielony na 4 części po pół godziny i to jest ten pierwszy odcinek. Tu zawsze może chodzić o błędne wpisanie tej nazwy przez kogoś, kto wpisywał te informacje w internet...

Tak więc mogę Wam też oszczędzić mojej opowieści o tym, jak to udałem się do biblioteki publicznej przy ulicy koszykowej, gdzie przechowywane są archiwalne wydania gazet nawet sprzed kilkudziesięciu lat!

Tam dowiedziałem się, że gazety z tamtych czasów są przechowywane, ale programy telewizyjne są przechowywane tylko z bieżącego roku, a wcześniejsze zostały wyrzucone, po prostu się ich nie zbiera.

Można więc zadzwonić do redakcji Superexpressu i zapytać czy mają taki archiwalny egzemplarz i czy może jest na sprzedaż. Po co to wszystko? Żeby ustalić, że tego dnia i roku ukazał się na antenie telewizji dostępnej przez dekoder DVBT program o tytule tematycznie związanym z cytowanym z materiału, którego nikt nie widział, a który do ostatniej chwili ukrywacie, żeby nie wywołać fali śmiechu, jak wszyscy zobaczą co tam jest nagrane i ten śmiech zbagatelizuje to Wasze znalezisko i przesunie je do działu na pokładzie okrętu Nautilus, o nazwie: Sprawy rozwiązane. Nie UFO.

Ale zacznijmy od nagrania, którego nikt nie widział. Znajdują się na nim słowa, które padają w 28 minucie filmu. Jeśli program zaczął się o godzinie 18 i jest 28 minuta filmu, to znaczy, że faktycznie w dniu nagrania jest na zegarze w tamtym pokoju z uchylanym oknem, jest godzina: 18::30.

I co się dzieje?

Najprostsze rozwiązanie:

10-o letni Chłopczyk z gazety wycina fragment jakiegoś zdjęcia z czerwonym kółkiem po środku i prawdopodobnie gotyckim murem z cegły po lewej i jakąś osobą na czarno po środku, z jakimś takim dziwnym motywem barwnym po prawej stronie obrazka. I chłopak z gazety wycina taki dziwny kształt, pluje na obrazek, czy namacza go w wodzie i nakleja na szybę, po czym filmuje go o godzinie 18:30, woła tatę, który nabiera się na widok obrazka w uchylonej szybie, a umieszczonego jakimś nie widocznym klejem, może taśmą klejącą zwiniętą w rulonik od spodu - jak dawniej przyklejało się plakaty do ściany. Ojciec zobaczył coś dziwnego, zrobił 3 zdjęcia o godzinie 18:31 i 18:32, poszedł po lepszy aparat, albo po żonę do sąsiedniego pokoju, a w tym czasie ten chłopak - zgrywus, jak wielu z nas w takim wieku - odkleił wycięty z okładki gazet rysunek i wyrzucił go do kosza, a kiedy ojciec wrócił, to powiedział, że to coś odleciało i znikło. Albo tylko że znikło, i to wystarczyło po latach do stworzenia rodzinnej legendy o statku kosmicznym, który się pojawił, gdy ojciec akurat oglądał program o UFO lecący akurat od godziny 18:00 w ówczesnej telewizji...

Ja oczywiście mówię tu o filmie, którego nie widziałem, o kulisach pewnej afery, której zakończeniem będzie ukazanie przelotu prawdziwego UFO z dźwiękiem Dolby Stereo i z obrazem lepszym jak w najnowszym Avengers. Albo to będzie kolejna wizyta w krainie latających kropek :-)

Tyle w temacie mojego zadania, którego wykonania się podjąłem.

Z zaciekawieniem czekam na ujawnienie dwóch nagrań, które będą niezgodne z moimi przypuszczeniami. I wreszcie wszyscy zobaczą to ufo, jak to z Jerozolimy sprzed kilku lat, które do mnie najbardziej trafia jako nagranie prawdziwego UFO.

Pozdrawiam serdecznie całą redakcję, z kapitanem na czele, z którym dodam, że znamy się osobiście :-)

załogant: ranyjulek


Sprawa związana z opcją „dowcip ojca, jego żony lub 10-ciolatka” jest dla nas jasna od momentu przekroczenia progu domu tej rodziny: wykluczamy to w 100 procentach. Ktoś zapyta: a to dlaczego? Mamy jeden argument: 30 lat doświadczenia w rozmowach z ludźmi i ze świadkami.

Jest bariera, która w tej sprawie została przekroczona i o której w rozmowie opowie nasz kolega. Jest sugestia, że był to „namalowany obrazek przylepiony na ślinę”. Super… ;) Dziesięciolatek wykonuje obrazek, maluje, nalepia, a jego ojciec (nie on, a jego ojciec!) wykonuje zdjęcia czystego nieba przez okno, nie zauważa żadnych „nalepek”, a potem kilka miesięcy później podczas przeglądania zdjęć z aparatu na komputerze o mało nie spada z krzesła, bo na kolejnych zdjęciach „jest to coś, czego gołym okiem nie widział”. Udało się 10-ciolatkowi bez szczególnych uzdolnień plastycznych (chłopak według rodziców w ogóle się takimi sprawami nie interesuje), więc uda się to powtórzyć ludziom dorosłym „bez problemu i w mig”! ;)

Wielkie mi mecyje… wziął, zrobił, nalepił, ojciec zrobił zdjęcia i po temacie... ;) Dobrze wiedzieliśmy, że jest to kompletna bzdura, gdyż elementy obiektu są zbyt ostre i precyzyjne, aby zrobić je "z marszu i ot tak". Dla dziesięcioletniego dziecka? Są niewykonalne. Ale nawet nie dla dziecka - tylko największej klasy artysta posiadający duży budżet może zrobić wierny model tego, co widać na tym zdjęciu! A i tak nie jesteśmy pewni, czy uda mu się osiągnąć taki efekt... a raczej mamy pewność, że go nie osiągnie.

 

Najpierw nasza nieśmiała próba wykonania modelu z modeliny:


Liczyliśmy na duży odzew i mnóstwo „zdjęć jota w jotę obiektów jak ten”, ale odzew był – powiedzmy - mizerny. Ktoś na przykład napisał, że spróbował to zrobić, ale… wyszło tak żenująco, że dał sobie spokój. Inny triumfował, że wykrył „koraliki, takie proste do kupienia w sklepie”, a w ogóle to wystarczy zakupić modelinę. On się co prawda nie przyłożył tak jak „ten dziesięciolatek”, ale wyszło. Jak wyszło? Zdjęcia poniżej… ;)

Autor zakupił w internecie coś, co jest sprzedawane w sieci www jako "klejnoty".

 

...następnie wykonał "wierny model".


Model został nawet przylepiony do szyby... 

 

 

 

...poniżej oryginał dla porównania.

 

Kolejna hipoteza związana z wyjaśnieniem tego, co znalazło się na zdjęciu. To… zwykły malunek na szybie. Autor nawet precyzuje - w grę weszły zwykłe flamastry. Co prawda hipoteza "flamastrowa" kompletnie wysadza w powietrze hipotezę o „modelach z koralików i modeliny lub plasteliny”, ale tym razem zakłada ona bystrego, dziesięcioletniego małego malarza z nieprawdopodobną dbałością o „szczegóły”, który na szybie w pokoju namalował efektowny obraz, którego nie zauważył jego ojciec, kiedy robił zdjęcia. Można? Można. Trzeba tylko chcieć! Nie ważne, czy malarz ma 50 lat, 20, 10 czy 3 – jak się przyłoży, to na szybie „ufo jak malowane”. Jaki problem? Żaden. Żaden!!! ;)  Każdy podobny rysunek jak ten mały chłopiec wykona „w trymiga”, przy użyciu pewnie zwykłych szkolnych farbek lub profesjonalnych kupionych w internecie - a może to jest ich hobby? Wykluczyć tego przecież nie można... ;)


I tu mamy prośbę do wszystkich chętnych do powtórzenia wyczynu dziesięcioletniego chłopca: namalujcie to na szybce z zachowaniem proporcji i kolorów i przyślijcie zdjęcie takiego "malunku na szybie" do nas. Nasz adres: nautilus@nautilus.org.pl

Powróćmy do kolejnych komentarzy lub raczej e-maili, które zostały przysłane do FN.


1. Nie jestem w stanie uwierzyć, że 10 latek nie zapamiętał takiego zdarzenia. Najprostsze wyjaśnienie jest takie, że nie miał o niczym pojęcia i ojciec kłamie. 2. Słychać program o UFO w którym jest mowa o fałszowaniu zdjęć, a którego podobno nie było. Za dużo elementów świadczy o oszustwie jak dla mnie. Pozdrawiam Fundację Wysłane z iPada

/temat "bo ojciec i syn to oszuści. Albo jeden, albo drugi, albo obaj - uważamy dla nas za zamknięty. To nie są oszuści i nie ma w ogóle o czym mówić - hipoteza "rodzina oszustów" jest nieporozumieniem akurat w tym konkretnym przypadku./

/poniżej grafika przysłana przez czytelnika/

 


 -----Original Message-----

From: [...]

Sent: Saturday, November 10, 2018 10:42 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: zdjęcie "pająka" z fotopułapki

Witam serdecznie Załogę i Kapitana.

Wiem, że nie macie Państwo teraz zbyt wiele czasu na czytanie maili, dlatego postaram się "streszczać". Być może wyda się to nieco naciągane, ale mam wrażenie, że "zdjęcie pająka" a właściwie cała sytuacja z wysłaniem sms-a do Kapitana z nieaktywnej karty SIM, może mieć związek z Waszą "bombą atomową" i zamiarem jej publikacji. Wiem, że brzmi to jak teoria spiskowa, ale osobiście doświadczyłem wpływu świadomej energii nie tylko na sieć telefoniczną, ale również na system operacyjny samego telefonu, wiec może stąd Wasz " mały armageddon" w komputerach.

Pozdrawiam i dziękuje, że jesteście.


 

 

Opis do całego wydarzenia jest tutaj:

https://www.nautilus.org.pl/dziennik,177,26-sierpnia-2018--czy-zdjecie-moze-miec-w-sobie-energetyczny.html?year=2018&month=8&day=26)

Poniżej nasza odpowiedź dla czytelnika:

Strzał w dziesiątkę! Ma Pan 100 procent racji w sprawie fotopułapki i tej historii - nowe szczegóły tej sprawy na razie nie będą publikowane, ale miała ona swój nieprawdopodobny ciąg dalszy i jest absolutnie związana z filmami (nie zdjęciami, ale właśnie filmami) nagranymi w tym domu.

Nawet nie wyobraża Pan sobie, jak bardzo Pan trafił... to niesłychane wręcz. W sprawie awarii komputera - stawiamy jednak zdecydowanie na to, że to był przypadek (nie mogliśmy zainstalować ostatniej aktualizacji, a kolejna próba doprowadziła do małego armagedonu). Pozdrawiamy FN

From: […]

Sent: Thursday, November 1, 2018 12:22 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: odnośnie obiektu ze zdjęcia pana A. (niesamowity!!!!)


Dobry wieczór załogo.


Hobbystycznie zajmuję sie fotografią cyfrową 11 lat, w tym także obróbką zdjęć ale główne zainteresowania to czysta fizyka optyki, rejestrowania obrazu. A więc tak, płaszczyzna ostrości obiektywu była blisko, bo na framudze okna, oczywista oczywistość to rozmyte tło (zależnie od stopnia otwarcia przysłony i wielkości matrycy i ogniskowej). Skoro obiekt jest ostry na równi z framugą to musialby być na szybie ale tu dochodzimy do piękna dziedziny fotografii - światło. Obiekt oświetlony światłem naturalnym dziennym z taką samą jasnością jak rozmyte tło. Przepraszam za wyrażenie ale robi się niezły mindfuck, obiekt teoretycznie na szybie w ciemnym pomieszczeniu (każde jest ciemniejsze od jasnego dworu, światła dziennego, a na takie ustawił się aparat, na nie przepalanie światłem większego obszaru zdjęcia, czyli rozmytego tła na dworze). Wiecie doskonale o co chodzi ale tak po prostu muszę dorzucić swoje trzy grosze.

Dlaczego obiekt w takim razie jest ostry skoro światło wskazuje na jego bytność na zewnątrz, gdzieś za budynkami, garażami? Cloaking device, to co stwarza efekt niewidzialności, pole siłowe, bańka przepuszczająca swiatło, macie piekny efekt załamania światła, podobnie uzyskamy gdy zrobimy zdjecie np, przez szklana kulę, płaszczyzna ostrości może byc blisko a tło za szklaną kulą rozmyte (tło widoczne po bokach kuli) a przez środek kuli ostre. Jest późno i śpię na siedząco, mam nadzieję że mimo to w miarę jasno napisałem :)

Pozdrówka z Gdańska


Nasz czytelnik idzie w bardzo dobrym kierunku, obiekt na zdjęciu był bardzo mały, ale jest z tą sprawą pewna historia. Jaka? Otóż on na tym zdjęciu jest bardzo mały faktycznie, ale potem on… zmienia wielkość i to w sposób tak niebywały, że trudno to w jakiś rozsądny sposób opisać. Na razie przyjmijmy jednak, że rozumowanie czytelnika idzie naszym zdaniem w dobrym kierunku.


From: […]

Sent: Wednesday, October 31, 2018 11:24 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Re: poszukiwany program


Szanowna FN,

 

Jeszcze jedna sprawa która nie daje mi spokoju. Zgodnie z Waszym opisem “Mężczyzna czyli A. podchodzi do okna i wykonuje trzy zdjęcia.”  Jakiego wzrostu jest Pan A.? Wrzucone przez Was zdjęcie, wykonane jest z dosyć małej wysokości, powiedziałbym że z wysokości parapetu okna (zwróćcie uwagę gdzie znajduje się klamka sąsiedniego okna – lewy górny róg zdjęcia, pod jakim kątem widać drzewa i zabudowania za oknem). Jeżeli zdjęcie wykonywała osoba dorosła to musiała albo trzymać aparat na wysokości pasa albo siedzieć lub klęczeć/kucać przy oknie. Może to być więc jak najbardziej zdjęcie wykonane przez 10-letnie dziecko trzymające aparat na wysokości twarzy.

Na pewno wiele wyjaśni tu porównanie zdjęć z filmami które kręcił chłopiec, czy przypadkiem nie przedstawiają obiektu i tła z tej samej wysokości co zdjęcia. Jeżeli tak, znaczyłoby to że zdjęcia i film wykonała jednak ta sama (niska) osoba.

Pozdrawiam

Mariusz 


Proszę wykluczyć możliwość, że wykonał te zdjęcia ktoś inny niż ojciec dziecka. Filmy wykonał syn (choć tego faktu w ogóle nie pamięta, jak również w tamtym czasie nie brał tego aparatu do ręki – jego słowa w tej sprawie potwierdza ojciec) Nie było tak żadnej „oszukanki-przekładanki”, nie było żadnej „teatralnej gierki” syna z ojcem i ojca z synem lub oddzielnie każdego z nich… To jest poza zasięgiem tej rodziny. To jest nawet poza naszym zasięgiem, a niektórzy z nas – powiedzmy – mają jakieś zdolności aktorskie. To można wykluczyć i ten temat nawet nie istnieje dla nas, czyli ludzi którzy byli w domu tej rodziny i mieli okazję ich poznać.


From: […]

Sent: Tuesday, October 30, 2018 4:09 PM

To: FUNDACJA NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>

Subject: Re: Poszukiwany film - Projekt Kontakt


Zauważyłem, że film jest już na stronie więc nie wysyłam już linku z plikiem.

Jako ciekawostkę podam, że odcinek ten będzie emitowany za kilka dni w nocy z niedzieli na poniedziałek (4/5.11) o godz. 1:00 na kanale NGC.

W połowie roku 2014 seria Zjawiska paranormalne była emitowana na kanale ATM Rozrywka.


Pozdrawiam serdecznie całą Załogę!

Sławek

I tu nasza pierwsza poważna prośba do czytelników.

Bardzo nam zależy na dokładnym ustaleniu: czy w połowie sierpnia 2014 roku w kanale ATM ROZRYWKA w telewizji naziemnej był emitowany odcinek serii „Paranatural II”, odc. 9 Alien Encounters?

Ważne jest, aby to był dokładnie ten odcinek, którego ścieżkę dźwiękową słychać w tle filmów z obiektem UFO. Czekamy na wszystkie informacje. Mamy ponad 25 adresów e-mail używanych przez FN i wszystkie są czynne w 100 procentach i sprawdzane on-line, ale może na potrzeby tych poszukiwań podamy adres: netfn@onet.eu

 

Poniżej e-maile od naszych czytelników, którzy włączyli się w poszukiwanie programu (za co im ogromnie dziękujemy).

 

From: Waldemar [dane do wiad. FN}

Sent: Tuesday, October 30, 2018 9:06 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Projekt Kontakt: program TV sierpien 2014


Szanowna Fundacjo,


Niestety żaden z przeszukanych przeze mnie kanałów w podanej przez Państwa dacie nie zawierał takowej audycji. A poki co rownież, nie znalazłem informacji by program był gdzies w Polsce emitowany poza National Geographic. Jeśli podane fotografie nie są fałszerstwem, to jest to rzeczywiście niebywałe, i być może jest to jakaś próba kontaktu albo badania reakcji na tematykę UFO? Z ciekawostek, szukając dla Państwa filmów o Rendelsham z podanym tekstem, zapamiętałem, że żołnierze widzieli tam również duże czerwone oko w lesie.... co od razu skojarzyło mi się ze spodem tego obiektu... ale jest jeszcze jedna rzecz która chcę się z Państwiem podzielić.

Cała historia wygląda imponująco i cieszę się, żę próbujecie Państwo ją również zweryfikować pod kątem fałszerstwa. Ale czy wzięliście państwo pod uwagę hipotezę, że film został nagrany kiedy indziej (stąd audycja o rendelsham w tle), a jedynie data w aparacie została przestawiona? Trochu zastanowiło mnie to zdjęcie ze względu na drzewa... jednak w połowie sierpnia drzewa zazwyczaj są pełne liści, a tutaj wyglądają typowo jesiennie. Oczywiście może to być po prostu złudzenie, albo drzewa sa po prostu obumarle, ale jest to łatwo weryfikowalne... wystarczy poczekać do sierpnia :-), albo przejrzeć rzeczywiste zdjęcia okolicy z sierpniowego okresu, nawet na google street view np.


Pozdrawiam całą załogę i życzę udanych rejsów w nieznane :-)

[…]

 

From: M R […]

Sent: Tuesday, October 30, 2018 9:32 PM

To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>

Subject: Prośba o pomoc


Witam

Na wstępie pozdrowienia dla całej ekipy :)

Staram się pomóc w związku z apelem. Po przeglądnięciu stacji z listy : http://www.naziemna.eu/index.php/kanaly

Nie stwierdziłem nadawania programu "Zjawiska paranormalne - Spotkania z obcymi" przez cały dzień tj.19.08.2014r.

( Można to sprawdzić wpisując odpowiedni kanał na stronie :

https://www.telemagazyn.pl/tvp_info/?dzien=2014-08-19

Tutaj akurat dla przykładu TVP info ale można sprawdzić każdy program z tamtego dnia wystarczy podmienić kanał (nazwę) w linku. )

Po wstępnym przeglądnięciu na żadnym kanale nie "leciał " ten program. Oczywiście jeszcze wszystkich nie sprawdziłem ale już chciałem napisać do państwa.

Pozdrowienia i ale dużo światła i uśmiechu :) świetna robota :))

Maciej

 

-----Original Message-----

From: Nencja […]

Sent: Tuesday, October 30, 2018 10:22 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Wiadomość dotycząca zdjęcia obiektu z sierpnia 2014


Witam,


Droga FN, czytając wasz artykuł i zarazem prośbę o wykonanie zdjęcia modelu przyklejonego na szybę, chciałbym zwrócić uwagę na jeden fakt. Z racji wykonywanego zawodu, mam podstawową wiedzę z zakresu fotografii i patrząc na pierwsze zamieszone zdjęcie wydaje mi się niemożliwym aby zarówno obiekt UFO jak i aluminiowa listwa wewnątrz ramy okiennej były na tym zdjęciu ostre. Wniosek - albo rzeczywiście coś jest naklejone na szybę albo ten obiekt UFO jest bardzo mały i  znajduje się bardzo blisko okna. Ewidentnie widać że aparat dobrał ostrość na szybie lub bardzo blisko niej. Z drugiej strony. nie mam pojęcia co może motywować te osoby/rodzinę do zorganizowania tego typu inscenizacji.


Pozdrawiam


ŁD

Co mogłoby zmusić tę rodzinę do takiej inscenizacji? Nie ma takiej rzeczy. Ponieważ tam nie było żadnej inscenizacji. Żadnej! Obiekt zmieniał rozmiary i jest moment, kiedy był mały, stąd rozumowanie naszego czytelnika jest właściwe. Ale do tego jeszcze wrócimy.

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Tuesday, October 30, 2018 11:28 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: W sprawie daty emisji programu Zjawiska paranormalne odc.9


Witam,


Jestem nowy na pokładzie :)

W sumie to na stronę Fundacji Nautilus zaglądam dopiero od kilku dni, w sumie nie wiem dlaczego tak późno tutaj trafiłem, to dzięki Panu Bernatowiczowi i jego audycją które znalazłem na youtubie, zawsze interesowały mnie sprawy niewyjaśnione itp. Bardzo mnie zaciekawiliście tematem Projekt Kontakt do tego stopnia że zamiast kłaść się spać bo rano trzeba wstać do pracy to przeglądam historię programów TV naziemnej z 2014 roku. Odkryłem że w sumie jedna stacja dostępna w tamtym czasie na platformie naziemnej emitowała tego typu programy a dokładnie ATM Rozrywka. Niestety tego dnia czyli 19 sierpnia 2014 roku w godzinach 16-17 nie był emitowany poszukiwany odcinek programu, ale o godzinie 18:00 był emitowany program W pogoni za UFO - Odcinek 4 : Kowboje z kosmosu

USA 2012. Wpadł mi do głowy pomysł może daty się nie zgadzają ktoś coś mógł przekręcić. Więc sprawdziłem jeszcze jakie programy emitowała stacja ATM Rozrywka w pozostałe dni sierpnia i okazało się coś dziwnego, poszukiwany przez Państwa odcinek programu Zjawiska paranormalne - Spotkania z obcymi? odc.9 był emitowany ale 27.08.2014 roku o godzinie 18.

Według mnie jest mało prawdopodobne żeby ten sam odcinek programu był emitowany w innej stacji TV parę dni wcześniej, po za tym jak już wcześniej pisałem nie znalazłem emisji tego programu nawet podobnego treścią w żadnej ze stacji TV w dniu 19 sierpnia 2014 roku między godziną 16-17

link do telemagazynu : https://www.telemagazyn.pl/atm_rozrywka/?dzien=2014-08-27#program

Pozdrawiam

RS


Od FN:

Dziękujemy. To cenne informacje.


 


From: […]

Sent: Tuesday, October 30, 2018 11:31 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Re: poszukiwany program


Szanowna FN,

 

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt, że w 2014 roku możliwe już było odtwarzanie przeróżnych programów przez internet i być może dźwięk z programu “Zjawiska paranormalne – Spotkania z obcymi” nie pochodził z telewizora a np. laptopa, smartfona, tableta, itp. Czy tego typu możliwość również wykluczacie na podstawie wizyty w domu Rodziny?

 

Co do samego zdjęcia, na 99,99% nie jest ani model z plasteliny ani balon ani naklejka, nie wygląda to również na urządzenie techniczne w naszym “ziemskim” rozumieniu, bardziej jak jakiś rodzaj energii, teleport (?). Czekam z niecierpliwością na kolejne informacje dotyczące tej fascynującej historii.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Mariusz

 

Panie Mariuszu,

Zgadza się – pana uwagi w zasadzie są zgodne z naszymi – ten obiekt był złożony z energii i poruszał się w innym wymiarze, stąd tak dziwne zachowanie na filmach i nieprawdopodobne zachowanie na filmach (od minimalnej wielkości przypominającej rozmiarami małego owada do wielkości zakrywającej całe okno).

Czy wykluczamy to, że dźwięk pochodził  z innych urządzeń multimedialnych w tym domu? Nie tylko, że wykluczamy, ale my to stanowczo wykluczamy! A to różnica.

 

-----Original Message-----

From: Justyna […]

Sent: Friday, November 2, 2018 8:18 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: uwaga dotycząca zdjęć Projekt Kontakt


Dzień dobry


W czasie oglądania zdjęć obiektu rzucił mi się w oczy jeden szczegół w tle zdjęcia - a mianowicie wygląd drzew.


Świadek podaje, że zdjęcia zostały wykonane 19 sierpnia 2014 r. Proszę spojrzeć na drzewa na zdjęciu - okrywa z liści jest bardzo skąpa jak na lato i jest jasnozielona. Wygląd drzew wskazuje na późny kwiecień. I nie jest to jedno "łyse" drzewo, co możnaby wytłumaczyć letnią suszą, lecz wszystkie drzewa w tle wyglądają podobnie, tak jakby zdjęcia były zrobione wczesną wiosną.


Być może moje spostrzeżenie to kolejna cegiełka do układanki związanej ze sprawą i mam tu do czynienia z manipulacją czasem...


Serdecznie pozdrawiam


[…]

Wrocław


Cenna uwaga – zapamiętamy ją. Pięknie dziękujemy.

 

ATM Rozrywka jest możliwe do odbioru w telewizji naziemnej jest od 1 sierpnia 2012 roku.

Dodatkowo kilka dni wcześniej tzn. przed datą 19 sierpnia 2014, a dokładnie w dniach 11-14 sierpnia 2014 na kanale National Geographic leciały filmy z cyklu Zjawiska Paranormalne, ale o godzinie 6 rano

https://www.telemagazyn.pl/national_geographic/?dzien=2014-08-14#program


 

From: Katarina […]

Sent: Wednesday, October 31, 2018 11:14 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: PROJEKT KONTAKT – KOLEJNA PROŚBA DO CZYTELNIKÓW SERWISU

 

Na stronie internetowej https://www.telemagazyn.pl jest możliwość sprawdzenia archiwum dla poszczególnych stacji TV.

Sprawdziłem wszystkie z telewizji naziemnej na dzień 19 sierpnia 2014 r.

Tego dnia na ATM Rozrywka był program o UFO, ale inny i zaczynał się o godzinie 18:00 https://www.telemagazyn.pl/atm_rozrywka/?dzien=2014-08-19

Na pozostałych kanałach telewizji naziemnej nie było w godzinach 16-18 nic na tematy związane z UFO.

Na National Geographic NIE BYŁO tego konkretnego programu tego dnia.

 

-----Original Message-----

From: Michał [dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, October 31, 2018 9:57 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: projekt kontakt.


Witam serdecznie!


     W nawiązaniu do:

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3588,projekt-kontakt--kolejna-prosba-do-czytelnikow-serwisu.html


Zdjęcie wygląda nad wyraz ostro i precyzyjnie przedstawia obiekt. Mam pewną sugestie... Krawędzie i czerwony środek przypominają mi elementy klocków lego, które - otoczone plasteliną - mogą przypominać widoczny na zdjęciu model. Jeśli uda mi się znaleźć u dzieciaków podobne klocki, postaram się zrobić zdjęcie i podesłać na skrzynkę.


Pozdrawiam

MM

 

Wszystkie modele są jak najbardziej wskazane. Bardzo prosimy je przysyłać na adres: netfn@onet.eu lub dowolny inny adres fundacji.

I jeszcze wywiad z naszym kolegą zrobiony na pokładzie okrętu Nautilus 20 listopada 2018. Aby go przeczytać, trzeba kliknąć ikonkę z liczbą "2" poniżej - artykuł ze względu na objętość jest stronicowany.

 

Strona: 1 2

Komentarze: 42
Wyświetleń: 13879x | Ocen: 31

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Śr, 21 lis 2018 10:37   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (42)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Pt, 30 lis 2018 23:44 | brak oceny

Chronos | Załogant

Jeśli historia jest prawdziwa, to opis okoliczności brzmi jak żywcem wyjęty ze wszystkich CE III. Ojciec miał dziwny impuls, zrobił zdjęcia, nic nie pamięta, syn też niczego nie pamięta, a jednak zdjęcia i filmy powstały. W tamtym domu musiało zdarzyć się dużo więcej niż to, co opowiadają uczestnicy tej historii. Ciekawe jaki byłby wynik zastosowania na nich regresji hipnotycznej.

Swoją drogą, może by sprawdzić, kiedy ten program o UFO leciał w jakiejś ogólnodostępnej przez satelitę telewizji, którą ta rodzina mogła odbierać? Może obiekt wcale nie emitował tego programu, tylko nastąpiło przesunięcie w czasoprzestrzeni do dnia, kiedy ten program był emitowany - i stąd wiosenny wygląd drzew? Warto sprawdzić, czy ten program nie był kiedyś emitowany na wiosnę.

Trudno nie odnieść wrażenia, że tak jak wy macie swój projekt "Kontakt" tak samo ktoś u góry też ma swój projekt "Kontakt" i testuje, jak daleko może się posunąć i jakie są reakcje ludzi. Ktoś wybrał sobie was na obiekt testów, puszcza oko i sprawdza reakcję, a może nawet próbuje przekazać jakąś wiadomość. Teraz ruch jest po waszej stronie - ciekawe, jak odpowiecie ;)

Pt, 30 lis 2018 23:13 | ocena: + 1

Keyna | Gość

Model wykonany z masy plastycznej i przyklejony do szyby od zewnątrz. Krzywe w Photoshopie po rozjasnienu pokazują linię - tam gdzie model styka się z powierzchnią szyby. W środku jest plastikowe kółko

Pt, 30 lis 2018 08:59 | brak oceny

Wiesiek | Gość

Dlaczego nie jest to dysk czy inny metaliczny obiekt bo jak go zrobić. To jest bardzo prymitywne no cóż a efekty komputerowe dają praktycznie nieograniczone możliwści. Prawda? słowa przeciw prawdzie wizualnej.

Pt, 30 lis 2018 08:52 | ocena: -1

Wiesiek | Gość

Nie jest przypadkiem wygląd jakby był zrobiony z ogólnie dostępnych materiałów ale skoro niekwestionowani eksperci twierdzą że jest to energia to napwno zmienia kształy np.kuli sześcianu dla energii nie ma ograniczeń . Jeśli chcecie obejżeć prawdziwe cudeńka to do youtuba. Miłych prawdziwych orgiałów.

Czw, 29 lis 2018 16:07 | ocena: + 1

Mariusz | Gość

Efekt przejścia światła przez klejnoty w obu przypadkach modelu o orginału jest taki sam orginał nie jest doświetlony od dołu lecz jaśniejszą połową przywiera do szyby . Zbyt grubymi nićmi wszystko szyte.

Śr, 28 lis 2018 01:28 | brak oceny

Kuman | Gość

Jezus Maria i św.Tereso dajcie chociaż drugie zdjęcie, ileż można czekać. Z nerw wszystkie paznokcie obgryzione, a wy trzymacie ludziska w napięciu. Dajcie chociaż kawałek i zamażcie resztę w cholere haha. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 28 lis 2018 11:59 | ocena: + 1

Antares | Gość

@Kuman, Z pozostałymi zdjęciami i filmem jest tak jak ze zwiastunem do Avengers 4 (zainteresowani wiedzą o co chodzi :) ) A tak na poważnie, prędko pewnie nie zobaczymy tych zdjęć i filmu. Takie mam przeczucie. U mnie jest tak, że im dłużej nie ma dalszych informacji to ciekawość maleje. Zajrzę na stronę za pół roku, może do tego czasu coś dalej będzie wiadomo. Na razie wszystkie spekulacje są dla mnie nic nie warte.

Wt, 27 lis 2018 11:23 | brak oceny

Wiesiek | Gość

Hey inteligentne tempaki dlaczego promienie słoneczne go nie oświetlają. Kiedy bedzie następny temat ? Jak myślicie? BRAWO PLASTROWCY DAJECIE POPIS !!!!!!!!

Wt, 27 lis 2018 10:10 | brak oceny

Marcin | Gość

Odnośnie drugiej strony medalu przepowiedni jackowskiego dla mediów jest trzecia strona jeśli tego niewiem to mówię że niewiem a nie wiedząc że będzie opublikowane fantazjuje jest to nieodpowiwdzialne zachowanie gówniarza a wy jesteście na jego poziomie.

Pon, 26 lis 2018 23:27 | brak oceny

Malaga-07 | Załogant

Dlaczego moj komentarz nie został opublikowany?

Pon, 26 lis 2018 19:31 | ocena: + 1

Jurek | Gość

Do Jackowskiego on powie prawdę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

6 grudnia:// [...] Polecamy nowy wpis w Dzienniku Pokładowym - o Emilcinie i nie tylko...  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 5 gru 2021 09:03 | [...] Bardzo ciekawe zjawisko obserwowałem razem z moim bratem w nocy z 1 na 2 grudnia 2021 ok. 1.00 w nocy. Mieszkamy w podwarszawskich Łomiankach. Nagle mój brat zauważył, że na niebie pojawiło się silne białe światło. Zatrzymaliśmy samochód i wysiedliśmy z niego. Nie zdążyłem zrobić zdjęcia, kiedy światło nagle ruszyło i odleciało z ogromną prędkością w kierunku północnym. Wszystko trwało najwyżej 30 sekund i gwarantuje, że nie było gwiazdą czy satelitą. Moje dane do wiadomości fundacji [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 6 grudnia 2021 | Historia batalii o prawdę w sprawie spotkania Jana Wolskiego z UFO w Emilcinie wraz z publikacją materiału wideo Zbigniewa Blani-Bolnara „Zdarzenie w Emilcinie” z 1994 roku wkroczyła w zupełnie nową, fascynującą fazę. Pasjonaci UFO śledzący parszywą i zakłamaną próbę opluskwienia tego incydentu idiotyczną teorią o „Wawrzonku – mistrzu hipnozy” mają fantastyczną okazję spojrzeć uważnie w twarze ludzi...

czytaj dalej

FILM FN

ZDARZENIE W EMILCINIE - DOKUMENTACJA o Bliskim Spotkaniu III Stopnia z UFO w 1978 roku - ARCHIWUM FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.