Dziś jest:
Sobota, 24 października 2020

Musisz powiedzieć światu, że nie chcemy was skrzywdzić. Wasz świat potrzebuje pomocy. Pomożemy wam w przyszłości, zanim będzie za późno. Jeszcze nie jesteście gotowi, aby to zrozumieć. Wkrótce znowu wrócimy.
/fragment przesłania obcych istot z incydentu z UFO nad rzeką Pascagoula, 1 października 1973 r./

Komentarze: 1
Wyświetleń: 4540x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 13 gru 2018 08:52   
Autor: FN, źródło: Dziennik Polski   

DZIWNE TRZY ODGŁOSY EKSPLOZJI NAD KRAKOWEM

W piątek 7 grudnia 2018 wieczorem mieszkańcy północnej części Krakowa usłyszeli trzy potężne grzmoty. Przywodziły na myśl albo wybuch bomby, albo bardzo głośne wyładowanie atmosferyczne. Czy to były odgłosy burzy? Świadkowie mają wątpliwości.
O sprawie dowiedzieliśmy się dzięki informacji przysłanej przez czytelnika serwisu.


From: [dane do wiad. FN]
Sent: Wednesday, December 12, 2018 9:58 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Ufo z Krakowie

Witam, odnośnie waszego artykułu o UFO a Krakowie: https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3617,ufo-w-ksztalcie-kuli-nad-krakowem.html

    

Na kilka dni wcześniej było słuchać potężny wybuch którego nikt nie jest w stanie ustalić co dziwne żadne służby - myślę, że to coś ma wspólnego z tą obserwacją UFO

Tutaj artykuł z krakowskiej gazety:   

https://dziennikpolski24.pl/w-krakowie-slychac-bylo-trzy-potezne-wybuchy-wojsko-to-nie-byly-f16-nowe-fakty-i-relacje-swiadkow/ar/13726508
Poniżej skrót treści artykułu z Dziennika Polskiego.
W Krakowie słychać było trzy potężne wybuchy. Wojsko: to nie były F-16

Nadal nie wiadomo, co było przyczyną trzech potężnych grzmotów, które usłyszeli w piątek wieczorem mieszkańcy północnej części Krakowa i okolicznych miejscowości. Przywodziły na myśl albo wybuch bomby, albo bardzo głośne wyładowanie atmosferyczne. Służby nie zanotowały jednak żadnych interwencji, ani zgłoszeń od zaniepokojonych mieszkańców Krakowa. Na nasz e-mail trafiły relacje kolejnych świadków, przytaczamy je poniżej.

[…] Tajemnicze odgłosy w poniedziałek zostały spowodowane... burzą! Nad Krakowem pojawiły się wyładowania atmosferyczne i w związku z tym w mieście było słychać grzmoty. […] Pojawiły się sugestie, że tajemnicze odgłosy spowodowały samoloty F-16, które przekroczyły barierę dźwięku. Skąd miałyby się wziąć nad Krakowem? Np. jako zabezpieczenie odbywającego się w Katowicach szczytu klimatycznego COP24.

- We wskazanym terminie samoloty F-16 nie realizowały żadnych lotów w rejonie Krakowa - poinformował zapytany o to kmdr por. Czesław Cichy z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Z naszych ustaleń wynika, że nawet, gdyby w tym czasie F-16 latały nad Krakowem, nikt nie wydałby pilotom zgody na przekroczenie bariery dźwięku nad terenem zurbanizowanym.

Przypomnijmy. Pierwszy grzmot pojawił się około godziny 18. Dwa kolejne - krótko po sobie - około godz. 23. Na pewno ostatniemu z nich towarzyszył rozbłysk na niebie. Potężny huk słyszeli mieszkańcy Nowej Huty, Prądnika Białego i Prądnika Czerwonego, ale także sąsiadującej z nimi gminy Zielonki, m.in. Węgrzc. Huk słychać było także w oddalonych o kilka kilometrów Michałowicach, a nawet w Miechowie..

"Czy ktoś z Was słyszał przed kilkoma minutami kilka głośnych.. wybuchów? Ciężko mi powiedzieć w którym miejscu. Na Prądniku Białym aż czułam drgania" - czytamy na profilu FB "Kraków - sorry że nie w temacie". W tym samym miejscu inny mieszkaniec napisał: "Słyszałem także, coś podobnego do grzmotów, dwa razy".

Oto jak pierwszy z wybuchów zapamiętała czytelniczka "Dziennika Polskiego", która napisała e-mail do naszej redakcji: "Dzień dobry, potwierdzam że dziwny wybuch miał miejsce w Krakowie między 17.15 a 17.30. Byłam wtedy przy Alei 29 Listopada obok Smoczego Jadła. Stałam, usłyszałam huk wybuchu i zobaczyłam rozświetlone na biało niebo za blokiem na Wileńskiej, tym który ma na parterze sklep Czerwona Maszyna. Widziałam paru mieszkańców tego bloku jak podbiegali nerwowo do okien szukając źródła tego hałasu. Wyglądało na to że wydarzyło się to gdzieś dalej, między Olszą a Olszą 2, na linii Tauron Areny, choć dźwięk był naprawdę mocny. Co ciekawe, jakiś czas później słychać było dużo syren, więc byłam przekonana że to wybuch gazu czy coś podobnego i niedługo wszyscy o tym napiszą. Zastanawiający jest ten rzekomy brak interwencji... Pozdrawiam i mam nadzieję, że wkrótce dowiemy się gdzie i co tak naprawdę się wydarzyło (zachowano pisownię oryginału)".

Inny Czytelnik relacjonował: "W piątek około godziny 23 również słyszałem dwa następujące po sobie bardzo głośne wybuchy w rejonie Uniwersytetu Rolniczego przy Al. 29 Listopada. Podczas drugiego miałem wrażenie, że za oknem zrobiło się jasno, jakby rozbłysk światła, jednak przez zasłonięte rolety nie byłem w stanie ocenić, czy było to wyładowanie atmosferyczne. Na pewno nie brzmiało to jak burza, bardziej jak eksplozja ładunku wybuchowego. Po drugi wybuchu, podszedłem do okna, widziałem, że sąsiedzi również to zrobili, lecz nic więcej się nie wydarzyło. Przez jakiś czas nasłuchiwałem syren służb ratunkowych, jednak nie było ich słychać".

Kilkoro Czytelników sugerowało, że tajemnicze odgłosy miały związek z aktywnością studentów w sąsiedztwie klubu "Arka" przy al. 29 listopada. "Przyczyną wybuchów były race puszczane przez paru młodych chłopaków przy klubie studenckim "Arka" niedaleko akademika "Oaza". Słyszałam wszystkie 3 wybuchy, a dwa widziałam wprost z mojego okna z akademika. Było to kilku młodych chłopaków. Puszczali race zaraz przy grillowisku przy klubie. Jestem przeciwna takim pomysłom , ponieważ przysporzyło to wiele stresu okolicznym mieszkańcom a zwłaszcza zwierzętom domowym. Teren ten jest bezpośrednio monitorowany przez klub dodatkowo dokładnie na tę część trawnika jest skierowana jedna z kamer parkingu. Według mnie powinno się przejrzeć monitoring i ukarać tych panów za zakłócenie spokoju mieszkańców" - napisała kolejna Czytelniczka.

Jak powiedziała nam rzeczniczka uczelni Izabella Majewska, że jeśli doszło rzeczywiście do takiego zdarzenia, nie było to związane z oficjalną działalnością klubu "Arka".

W sobotę rano Bartłomiej Rosiek, rzecznik komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, informował, że strażacy nie interweniowali w tamtym czasie. - Nie było też zgłoszeń od mieszkańców - mówi rzecznik KM PSP w Krakowie.

- Żadne zgłoszenie nie dotarło też do Centrum Powiadamiania Ratunkowego na numer 112 - powiedziała rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo. Nikt nie alarmował też o tajemniczych odgłosach Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego,

Nie doszło także do wybuchu w hucie ArcelorMittal, co sugerowali niektórzy użytkownicy FB.

"Sprawdziłem na detektorze wyładowań i nie odnotowano żadnych doziemnych wyładowań" - powiedział nam w sobotę rano również przedstawiciel Małopolskich Łowców Burz.

Jak mówi dr Tomasz Ściężor, miłośnik astronomii, fizyk z Politechniki Krakowskiej być może mieliśmy do czynienia z... burzą. - Nad regionem przechodziły w tym czasie fronty burzowe, i nawet jeśli nie odnotowano wyładowań doziemnych, mogło do nich dochodzić między chmurami. A z literatury i własnego doświadczenia wiem, że zimowa burza brzmi nietypowo - mówi dr Tomasz Ściężor.

Z kolei informacji o upadku żadnego meteorytu nie ma na razie Polska Sieć Bolidowa.

źródło: https://dziennikpolski24.pl/w-krakowie-slychac-bylo-trzy-potezne-wybuchy-wojsko-to-nie-byly-f16-nowe-fakty-i-relacje-swiadkow/ar/13726508

Komentarze: 1
Wyświetleń: 4540x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 13 gru 2018 08:52   
Autor: FN, źródło: Dziennik Polski   


Komentarze (1)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 13 gru 2018 14:16 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

"usłyszeli trzy potężne grzmoty" to tylko Delorean wracal z podrozy w czasie lol

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

NASA ogłosiła, że dokonała 'ekscytującego nowego odkrycia' dotyczącego naszego Księżyca. Na razie jednak amerykańska agencja kosmiczna nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Wszystkiego mamy dowiedzieć się już w poniedziałek.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 18 paź 2020 09:32 | Mieszkaniec miejscowości Świebodzin (województwo lubuskie) przysłał informację, że 17 października 2020 roku ok. godz. 23.15 wyszedł na papierosa przed swój dom (mieszka w domu jednorodzinnym). Ok. godz. 23.00 jego uwagę zwrócił dziwny, ciemny kształt, który przemieszczał się nad polem na wysokości ok. 10-12 metrów. Była całkowita cisza, obiekt nie był ani helikopterem, ani dronem. Jego wielkość świadek ocenia na 'rozmiary małego samochodu ciężarowego', czyli długość obiektu wynosiła ok. 8 metrów...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

COVID-19 DO ŚWIATA? Tu mówi koronawirus... - polecane przez czytelnika serwisu FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.