Dziś jest:
Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Kiedy w Ziemię uderzy asteroida i zakończy ten bajzel? Prawdę mówiąc codziennie pijąc poranną kawę myślę, czy to przypadkiem nie jest ten dzień.
/Peter Diamandis, znawca makrokosmosu/

Komentarze: 11
Wyświetleń: 4751x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 9 sty 2019 11:46   
Autor: FN, źródło: Dziennik Bałtycki   

CZY POTĘŻNY HUK NA POMORZU ‘PRZESTAWIAJĄCY W DOMU MEBLE I ROZBIJAJĄCY SZYBY’ SPOWODOWAŁY DWA ODRZUTOWCE?

We wtorek (08.01) przed godz. 19 mieszkańcy Kwidzyna, Grudziądza i okolic słyszeli dwa przerażające, następujące po sobie huki. W wielu domach zatrzęsły się meblościanki i pękły szyby. Do władz miast docierały kolejne zgłoszenia przerażonych ludzi. Według najnowszych ustaleń za hałas odpowiadają myśliwce, choć to tylko informacja z Twittera.

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, a dokładniej pow. świeckiego, Grudziądza i Kwidzyna właśnie siadali do wtorkowej kolacji. Szybko jednak stracili apetyt. A wszystko przez trwający około minutę przerażający huk, a zaraz po nim następny, podobnie mrożący krew w żyłach.- Przy sonic boom samolot przekracza prędkością baterię dźwięku.. ten dźwięk trwa zazwyczaj kilka sekund. TEN dzisiejszy trwał ponad minute..może i nawet ok 2. To było jak niekończące się grzmoty burzy - czytamy wypowiedź pana Piotra na łamach "Dziennika Bałtyckiego" (pisownia oryginalna).Siła nieznanego uderzenia była tak potężna, że z wielu okien wypadły szyby. Ludzie wpadli w panikę. Zaczęli dzwonić pod numery alarmowe, aby czym prędzej dowiedzieć się, co tak naprawdę się wydarzyło. Co ciekawe, ani straż, ani policja nie odnotowały żadnego zdarzenia, które można by powiązać z potężnym hukiem. Jedną z teorii były przelatujące nad miastami samoloty.Jak donosi "Dziennik Bałtycki", we wtorek wieczorem potężny huk przypominający dźwięk eksplozji był słyszany w okolicach Kwidzyna, Grudziądza i Świecia dwukrotnie przed godziną 19.

Hałas nad Pomorzem i Kujawami. "Przelot dwóch myśliwców"?


Oprócz hałasu, we wtorkowy wieczór na Pomorzu i Kujawach odczuwalny był też wstrząs. Jak poinformował rzecznik Centrum Zarządzania Kryzysowego, w powiecie grudziądzkim i świeckim odnotowano straty materialne - w oknach pękały szyby, a w jednym z mieszkań w Grudziądzu przewróciła się meblościanka.


- Nie mamy informacji, by ktokolwiek ucierpiał - mówił rzecznik kujawsko-pomorskiego Wojewódzkiego Zarządzania Kryzysowego w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".


Ostatecznie te doniesienia późnym wieczorem potwierdził przedstawiciel Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. Poza lakoniczną, jednozdaniową informacją na Twitterze nie pojawiły się jednak żadne szczegóły.W teorię z myśliwcami nie wszyscy jednak wierzą.- Wojskowe samoloty nie mogą przekraczać bariery dźwięku nad terenem zabudowanym. Mogą to robić tylko na pułapie FL340 bądź nad morzem lub oceanem - wyjaśnił spec od lotnictwa Mirosław Gawroński dziennikarzom Dziennika Bałtyckiego.

Co więcej, informacji o głośnym przelocie nie potwierdziła nawet 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku, która ma pod kontrolą tamtejsze niebo. Kto lub co zatem odpowiada za te tajemnicze eksplozje, które "wybijały szyby i przestawiały meble"?

Komentarze: 11
Wyświetleń: 4751x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 9 sty 2019 11:46   
Autor: FN, źródło: Dziennik Bałtycki   


Komentarze (11)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 19 sty 2019 01:00 | brak oceny

SantiSantus | Załogant

Seneca Guns. Testy tajnej broni?

Pt, 18 sty 2019 19:01 | brak oceny

turgon82 | Załogant

wczoraj późnym wieczorem w okolicach chełmży także wystąpiło podobne zjawisko poprzedzone białym błyskiem był to pojedynczy błysk i huk jednoczesnie cos jak wyładowanie atmosferyczne jednak nie zgadzał mi się kolor i potężny huk zaraz po nim no i dwa przed pójściem do łóżka wyglądałem przez okno nie było nigdzie chmur burzowych a zjawisko wystąpiło może 15 min po tym jak sie polozylem kierunek północ

Czw, 17 sty 2019 06:24 | brak oceny

kolejar | Załogant

Najpierw uzupełnię wiadomość.
Otóż Dowództwo Sił Powietrznych RP oficjalnie powiadomiło, iż:
"W tym rejonie miał miejsce tzw. grom dzwiękowy, wywołany przez przekraczającą barierę dzwięku parę dyżurną F-16C na pułapie 10000 m. Maszyny wykonywały misję zgodnie z rozkazem i procedurami dowództwa NATO odnośnie przechwytywania cywilnych statków powietrznych w stanie zagrożenia. Dalsze szczegóły nie mogą być ujawnione."
Moje uwagi są takie:
Przekraczanie bariery dzwięku na 10000 m nie wywołuje aż takich skutków. Może o "0" się pomylili? Nie, bo na 1000 m to by dachy pozrywało! Czyli oni lecieli jakoś pomiędzy, ale łamiąc wszelkie procedury i przepisy!
Jeśli to było zgodne z procedurami NATO (jak zapewnia armia), to tylko w przypadku... "W"!!!
Dziwna jest ta "tajemnica wojskowa" odnośnie powodu tak gwałtownej akcji pary dyżurnej - czegoś takiego jeszcze nie było! To raczej na pewno nie był "cywilny statek powietrzny w stanie zagrożenia" - takich nie goni się raczej z szybkością 2 M i to tak nerwowo na niskim pułapie (F-16 mogą operować na 16000 m).
Jestem przekonany, że to faktycznie były gromy dzwiękowe wywołane przez parę dyżurną F-16C, ale w wielkiej panice! Dlaczego?
UFO, czy konkretne naruszenie przestrzeni powietrznej NATO przez nieprzyjazne siły? Obstawiam... jednak to drugie po prostu... Tajemnica... Ambasador Federacji Rosyjskiej pewnie już był na rozmowie w MSZ RP i tajemnica...
PS: Jak F-16 nad głową (ok. 1000 m) przeleci tylko podzwiekowo z dopalaczem, to silnik Pratt&Withney wnętrzności rozrywa! Doświadczyłem kiedyś 2 razy! W USAF te maszyny nazywają Viper - Żmija...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 19 sty 2019 06:41 | brak oceny

kolejar | Załogant

@kolejar, Jeszcze dodam, że są publicznie znane 2 skuteczne ataki F-16 bez użycia broni!
1. Para F-16 lotnictwa IDF zniszczyła totalnie obóz Hezbollachu w Libanie, przekraczając barierę dzwięku na niskim pułapie - demolka niemal jak od bomb!
2. F-16 USAF zneutralizował skutecznie oddział Talibów w Afganistanie przez... przelot z szybkością poddzwiękową z dopalaczem tuż nad głowami Talibów - szok i wyłączenie z akcji na sporo minut!
F-16 są 1-silnikowe, ale ten jeden Pratt&Withney rozwala powietrze! Viper to dziwny samolot...

Śr, 16 sty 2019 18:07 | brak oceny

Irek7 | Załogant

Jestem mieszkańcem Kwidzyna akurat szedłem do domu chodnikiem z zakupami z Mrówki i powiem szczerze że tak pierdykło gdzieś nade mną że aż przysiadłem z wrażenia. A za chwilę drugi raz tak samo mocno. Parę razy w życiu słyszałem jak samolot przekracza barierę dźwięku ale to brzmiało jak wybuch bomby atomowej. Wszyscy ludzie powychodzili na balkony ze zdziwienia. To było bardzo dziwne.

Śr, 16 sty 2019 14:47 | ocena: + 1

brodacz | Załogant

Po pierwsze samoloty pasażerskie nie przekraczaja już prędkosci dźwięku (tylko wtedy rodzi się fala uderzeniowa). Myśliwcom faktycznie nie wolno tak latać, co nie znaczy, że jednak nie leciały. A jeśli nie nasze, to czyje?
Sprawa śmierdzi z daleka.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 20 sty 2019 17:24 | brak oceny

kolejar | Załogant

@brodacz, sprawa jest oficjalnie wyjaśniona przez Dowództwo Sił Powietrznych RP - to była para dyżurna F-16C z bazy w Krzesinach. Barierę dźwięku przekroczyli na rozkaz Dowództwa Obszaru NATO. Reszta tajna, więc dlaczego???

Śr, 16 sty 2019 01:05 | brak oceny

Jolaos | Załogant

Takie dźwięki były już slyszane w wielu miejscach na świecie i też ludzie pytali urzędasów co i ci ich zbyli - bo sami skąd mieli wiedzieć ? Na pasku informacyjnym tego nie pisano.
To samo i tu u nas - skąd niby straż miejska ma wiedzieć o hałasie skoro był on tak nietypowy ?

Więc by zapobiec dalszym " nękaniem " zbywają co im tam na myśl przyjdzie z nadzieją że i tak nikt nie sprawdzi.

Wt, 15 sty 2019 22:07 | brak oceny

Karof | Załogant

Mieszkam w Kwidzynie i żadnego huku nie słyszałem. Jestem zdziwiony, bowiem szczęśliwie ani szyby nie wypadły ani meble się nie przewracały.
Przed wieloma laty, podczas trzęsienia ziemi , z epicentrum w rejonie Królewca odczułem wstrząs w domu i dźwięk drgających kaloryferów. Tym razem jednak niczego nie zauwazyłem.

Wt, 15 sty 2019 19:53 | ocena: -2

ludek | Załogant

Po co nam tacy radni, urzędnicy, posłowie, PREZYDENTOWIE MIAST ...skoro nie reprezentują nas i wciskają tylko jakiś KIT "dla naszego dobra". Po to płacimy ich z naszych podatków, żeby dbali o nasze sprawy i nas reprezentowali a tymczasem to się robi K L I K A bandziorów. Jak ten w Gdańsku ...mam nadzieję, że to się przerodzi w nową modę rozliczania "bezkarnych i nietykalnych urzędników" kasty, która za nasze pieniądze oszukuje nas i jest z tego dumna.

Taki Grzegorz Siwszcz-wypasiony w lidlu i przebrany w garnitur, dla niepoznaki. A JEGO KOMENTARZ...ZBYWAJĄCY, ŻE NIBY przeloty myśliwców w środku miasta TO TAK OCZYWISTE, ŻE ZMIEŚCIŁ SIĘ W 2 ZDANIACH. A my tacy głupi i się damy nabrać własnie na ten garnitur, gruby brzuch ( dobrobyt!) krawat no i OKULARY - dno : /

Wt, 15 sty 2019 18:01 | ocena: + 2

SovietVixen | Załogant

Gdyby faktycznie zwykły odrzutowiec mógł narobić takiego syfu, to w oknach masowo mieli byśmy szyby kuloodporne.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

UWAGA CZYTELNICY SERWISU! Jeden z naszych czytelników zauważył, że ryba ze znakami (o niej jest jeden z naszych ostatnich tekstów) została wyłowiona praktycznie tuż obok Emilcina, gdzie w 1978 roku doszło do Bliskiego Spotkania Trzeciego Stopnia. Na końcu publikacji przedstawiliśmy grafiki i mapkę przysłane przez tego czytelnika. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 14 kwi 2021 08:51 | Białoruś oskarżyła Polskę o naruszenie jej przestrzeni powietrznej przez niezidentyfikowany obiekt latający. Do incydentu miało dojść w poniedziałek. W odpowiedzi polski resort obrony narodowej oświadczył, że tego dnia wieczorem wojskowe statki powietrzne nie wykonywały lotów w pobliżu granicy z Białorusią. „12 kwietnia 2021 r. o godz. 20:45 (19:45 w Polsce) odnotowano fakt naruszenia granicy państwowej Białorusi w przestrzeni powietrznej od strony Polski, przez niezidentyfikowany obiekt latający...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 22 marca 2021 | Każdy dzień pandemii koronawirusa przekonuje mnie, że jest to największy dar dla ludzkości. Świat już nigdy nie będzie taki sam, choć te zmiany na razie są ledwo dostrzegalne. Ale właśnie rozpoczął się proces przebudzenia ludzkości z paskudnego, egoistycznego i szkodliwego snu. Myślicie, że za chwilę wszystko powróci do tego, jak było? No cóż… Radzę wszystkim - obserwujcie spokojnie to, co się będzie...

czytaj dalej

FILM FN

OBIEKT UFO NAD KIEŁCZÓWEM - 11 kwietnia 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.