Dziś jest:
Piątek, 12 sierpnia 2022

Niech żywi nie tracą nadziei.
Juliusz Słowacki

Komentarze: 6
Wyświetleń: 8032x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 3/5


Czw, 17 sty 2019 12:17   
Autor: FN, źródło: FN   

PROJEKT KONTAKT – OPINIA PROFESJONALNEGO MODELARZA O OBIEKCIE UFO ZE ZDJĘCIA Z 2014

Powoli wstajemy po „Armagedonie”, jakim były kłopoty z serwerem, a raczej nie tyle kłopoty, co… zablokowanie nam transferu danych przez firmę, od której kupujemy przestrzeń na serwerach. Powód? Ogromna ilość użytkowników i wejść na nasze serwisy w ostatnich tygodniach.

Niestety (lub „stety” – zależy, jak na to spojrzeć) przyczyniło się do tego to, że ukazał się LIVESTREAM o „Projekcie KONTAKT”, który cieszy się ogromną popularnością w serwisie youtube i przysporzył nam ogromną ilość nowych sympatyków, a na pewno ludzi zainteresowanych projektem. To właśnie w nim zaprezentowaliśmy historię związaną z UFO, która była wyjątkowa pod każdym względem. Jeśli ktoś jeszcze nie obejrzał naszego LIVESTREAM o PROJEKCIE KONTAKT, to prezentujemy go poniżej.

Napisał do nas czytelnik serwisu, który zajmuje się wykonywaniem modeli statków i od razu dostrzegł wiele rzeczy, których nie widzą osoby niemające zielonego pojęcia o wykonywaniu modeli, a sprawę oceniających przez taktykę „no tak mi się wydaje, że tak jest”. Chodziło o obiekt, który bardzo szczegółowo można obejrzeć na zdjęciu wykonanym przez świadka.

 

 

 

From: EUROMODEL.com.pl

Sent: Tuesday, January 8, 2019 12:14 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: model ufo

 

Witam załogę Nautilusa

 

Jestem waszym stałym czytelnikiem od bardzo dawna oraz od 15 lat pracuję zawodowo przy budowie modeli statków.

Nasze prace można zobaczyć tu: https://www.facebook.com/Euromodel-587351091408964/

 Czytając na waszej stronie o projekcie kontakt i oglądając zdjęcia obiektu wpadł mi pomysł do głowy aby taki model obiektu zrobić.

W momencie kiedy doczytałem że obiekt jest wielkości zapałki szczęka mi opadła ;) nie tylko dlatego że obiekt jest autentyczny, zdałem sobie sprawę jako modelarz z wieloletnią praktyką że zrobienie identycznego modelu jest nie tylko poza zasięgiem przeciętnego człowieka ale i być może także moim.

Przesyłam efekt mojej pracy, jest to można powiedzieć model roboczy - niewykończony. Największym problemem będzie wierne pomalowanie takiego modelu aby efekt choć trochę przypominał oryginał.

Kształty modelu to trochę efekt mojej inicjatywy ponieważ nie miałem dokładnych zdjęć i rysunków obiektu.

 

Pozdrawiam serdecznie załogę i czekam na ocenę modelu :)

 Paweł

 

Pan Paweł przysłał także zdjęcia.

 
Odpisaliśmy mu natychmiast.

wt., 8 sty 2019 o 01:20 Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl> napisał(a):

Nareszcie!

Cudownie, że zrobił Pan ten model… oczywiście w cuglach „wykasował” Pan całą konkurencję. Szkoda, że dopiero teraz mamy tak znakomity model i zdjęcia… ale lepiej późno niż wcale!

I oczywiście w 100 procentach ma Pan rację – to jest prawdziwe UFO, którego nikt za Chiny Ludowe nie odtworzy. My to dobrze wiemy!

Ludzie z projektu są w tej chwili poza Bazą FN – jak wrócą, to na pewno będą ZACHWYCENI!

Jeszcze raz podziękowania.

Niech Pan jeszcze pomaluje model i … będzie cudownie. Czekaliśmy tyle czasu na modelarza z prawdziwego zdarzenia. Tyle czasu! ;)

Pozdrawiamy serdecznie

FN

 

Następnie dostaliśmy model już pomalowany… oto kolejny e-mail od naszego czytelnika.

From: EUROMODEL.com.pl  

Sent: Tuesday, January 8, 2019 6:02 PM

To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>

Subject: Re: model ufo

 

Witam Nautilusa,

 

Udało mi się dziś pomalować, efekt końcowy - wygląda jak zabawka.

Myślę że może jedynie profesjonalne studia robiące modele do filmów s-f dały by radę wykonać wierną kopię, chociaż w tej skali to nie lada wyzwanie.

Jeżeli chcielibyście taki model do prób, zdjęć lub po prostu na pamiątkę to niema problemu, zrobiłem dwa i jednym chętnie się podzielę :)

 

Robicie wspaniałą pracę która zmienia ludzi na lepsze, tak trzymać.

Pozdrowienia dla całej załogi.

Paweł

 


 

Z naszym czytelnikiem z grupy EUROMODEL odbyliśmy bardzo ciekawą rozmowę, którą prezentujemy poniżej. Jest ona niezwykle ważnym elementem w długim procesie udowadniania, że ta historia jest prawdziwa w 100 procentach, a model UFO ze zdjęcia p. Mariusza… jest nie do wykonania nie tylko dla 10-latka (!!!!!), ale nawet dla ludzi zawodowo parających się modelarstwem.

 

 

Szykujemy naprawdę duży materiał o sprawie o niebo ciekawszej niż zdjęcia obiektu UFO wykonane przez p. Mariusza – chodzi o filmy z tym obiektem, które nakręcił jego 10-letni wtedy syn Mateusz. I tu mamy ogromną prośbę do czytelników.

Jeśli założymy, że obiekt był na szybie w jednym miejscu, to idealnie można policzyć jego wymiary dzięki pewnemu fragmentowi filmów, które nakręcił 10-latek. Ta sprawa pojawiła się w jednym z komentarzy w serwisie (była to odpowiedź na pytanie – skąd wiemy, że obiekt miał wielkość zapałki)


I tu prosimy naszych czytelników o dokładne policzenie wielkości obiektu na podstawie tych dwóch zdjęć. Pierwsze to klatka z filmu – obiekt znajduje się bardzo blisko klamki, której wymiary na oknach są mniej więcej standardowe (można je znaleźć w sieci).


Drugie zdjęcie zostało przysłane przez naszego czytelnika, a widać na nim zapałkę przylepioną do szyby bardzo blisko identycznej klamki na oknie. Wnioski są niezwykle ciekawe, ale najpierw… zaczekamy na opinię naszych czytelników.Odebraliśmy model obiektu z naszej poczty. Dopiero wzięcie w palce modelu uświadamia człowiekowi, jak... miniaturowy był ten obiekt! Wykonanie takiej miniatury przez rodzinę świadków, którzy uczestniczyli w tym incydencie? To jest po prostu niemożliwe.


Komentarze: 6
Wyświetleń: 8032x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 3/5


Czw, 17 sty 2019 12:17   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 7 luty 2019 22:16 | brak oceny

Ernestto | Załogant

Chyba popełniamy błąd, hipoteza sceptyczna jest taka, że ten obiekt ulepiło dziecko, więc próby dokonywane przez wielkie męskie i grube paluchy chociażby sprawne i modelarskie nie wyczerpują metody badawczej :P

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 8 luty 2019 12:03 | brak oceny

ŻyczliwySceptyk | Załogant

@Ernestto,
Błąd jest znacznie bardziej elementarny. Opiera się na założeniu, że ewentualny model musiał zostać specjalnie w tym celu ulepiony.
Oczywiście nie musiał - to może być część od jakiejś zabawki, względnie został sklejony z 3 części.
To, że nikt takiego zestawu/zabawki nie umie wskazać nie oznacza, że ona nie istnieje. Przykładowo mogę sobie wyobrazić, że to guzik zwalniający sprężynę jakiegoś modelu katapulty lub np. tylna oś jakiegoś bajkowego pojazdu. Nie twierdzę, że to na pewno żarcik, ale fakt, że nie da się tego ulepić z plasteliny niczego nie dowodzi.

Pt, 25 sty 2019 17:19 | brak oceny

SyriusM | Załogant

ściema a zdjecie robione o zachodzie slonca a to cos "swiecacego" to odbija slonce zachodzace i jest to pomaranczowy krazek w czarnej plastetlinie z elementami z klockow lego


nautilus. prowadzicie falszywa narracje od dawna. BYŁEM czestym odwiedzajacym. teraz patrze tylko jak czesto probojecie ukrywac rozne rzeczy... pora zamykac interes "droga", "fundacjo"

kosmici sa, antygrawitacja, darmowa energia... ja to wiem bez zagladania tu. ja to widzialem.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 26 sty 2019 10:01 | ocena: -1

nikodem | Załogant

@SyriusM, tak z ciekawości zapytam - 1). na czym według Ciebie polega antygrawitacja ? Jak opiszesz , wyjasnisz działanie antygrawitacji ?

2). darmowa energia - czyli według Ciebie jak to działa ?

3) no i kosmić - możesz opisac szerzej ?

Pon, 21 sty 2019 13:28 | brak oceny

ŻyczliwySceptyk | Załogant

Zakładając, że obiekt jest bezpośrednio przy szybie najlepiej jest wyznaczyć jego wielkość odnosząc ją do szerokości profilu okiennego, gdyż widzimy je pod tym samym kątem (okno jest uchylone).

https://i.imgur.com/FXu6h6X.jpg

Taki profil (licząc z listwą mocującą szybę zespoloną) ma jakieś 6-7 cm (można poprosić świadka o zmierzenie).
Zakładając 6.5cm otrzymujemy 0.78*6.5=5 cm.

Warto zwrócić uwagę, że na obu filmach odległość obiektu od lewej krawędzi szyby jest cały czas stała - około 1.5 szerokości obiektu. Jeśli nie był przyklejony, to musiał pozostawać w bezruchu tuż przy szybie.

BTW - czy pokazano pozostałe 2 zdjęcia - ba jakoś nie zauważyłem.
Chętnie zobaczyłbym na nich ten wiatromierz, który świadek ponoć chciał sfotografować.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.