Dziś jest:
Sobota, 24 października 2020

Musisz powiedzieć światu, że nie chcemy was skrzywdzić. Wasz świat potrzebuje pomocy. Pomożemy wam w przyszłości, zanim będzie za późno. Jeszcze nie jesteście gotowi, aby to zrozumieć. Wkrótce znowu wrócimy.
/fragment przesłania obcych istot z incydentu z UFO nad rzeką Pascagoula, 1 października 1973 r./

Komentarze: 9
Wyświetleń: 6596x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 16 kwi 2019 05:53   
Autor: FN, źródło: FN   

POŻAR KATEDRY NOTRE DAME W PARYŻU

Ten obraz na zawsze będzie w naszej pamięci – płonący symbol Paryża, czyli katedra Notre Dame. Czarny dzień dla światowej kultury - 15 kwietnia 2019.

 

 

Ogromny pożar w katedrze Notre Dame w Paryżu został ugaszony około czwartej nad ranem. Ogień pojawił się w świątyni tuż przed godziną 19. W wyniku pożaru najpierw runęła iglica, a następnie dach. Przez wiele godzin trwała walka strażaków z żywiołem. Główna struktura Notre Dame została uratowana. Z nieoficjalnych komunikatów wynika, że udało się również ocalić najcenniejsze zabytki i relikwie.

 


Przez wiele godzin trwała dramatyczna walka strażaków o uratowanie katedry. Przed godz. 4 nad ranem pożar został ugaszony. Po północy pojawiły się pierwsze zdjęcia z wnętrza spalonego kościoła.  Prawdopodobnie udało się uratować najcenniejsze zabytki i relikwie z wnętrza katedry

Paryska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania pożaru.

Obszar w centrum Paryża wokół katedry został ewakuowany. Ogień pojawił się prawdopodobnie na strychu budowli, a następnie rozprzestrzenił się na pozostałą część dachu 850-letniej katedry.


 Paryska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania zniszczenia katedry Notre Dame w Paryżu. Śledczy skoncentrowali się w tej fazie dochodzenia na prawdopodobnym zaprószeniu ognia w trakcie prac na dachu świątyni. W nocy przesłuchano robotników zaangażowanych w prace remontowe na dachu.

 Pożar objął iglicę wznoszącą się nad odnowioną częścią kościoła, która po godz. 20 runęła. Zawalił się też dach katedry. Na nagraniach z pożaru katedry Notre-Dame widać, jak runęła jedna z iglic katedry.

 To zdjęcie będzie jednym z symboli czarnego dnia dla Francji 15.04.2019 - w tle płonąca katedra Notre Dame, a na pierwszym planie mieszkaniec Paryża trzymający się za głowę.

 

Nasi czytelnicy zareagowali natychmiast na to wydarzenie. Swoją opinię przesłał nam także nasz przyjaciel, znany pisarz książek o zmianach czekających świat, czyli Igor Witkowski.

 […]Notre Dame raczej nieuchronnie skieruje ludzi (więcej ludzi) ku percepcji apokaliptycznej...

 

E-mail napisał także nasz kolega Mirek - koordynator projektu Messing, który przesłał opinię jednego z jasnowidzów uczestniczących w projekcie Messing.

 

 

From: PROJEKT MESSING
Sent: Tuesday, April 16, 2019 7:21 AM
To: Redakcja Portalu Messing
Subject: Ciekawa opinia Majanki na WIADOMOŚĆ DNIA

 

Z tym pożarem dzisiaj nasuwają się mi duże skojarzenia z atakiem na Tween Tower w NY. Zaczynamy zupełnie nową erę. Katedra w Paryżu ma też dwie wieże i jest niejako symbolem Francji i katolikckiej religii. ( Celowo nie piszę wiary tylko religii.) Pomijając wartość historyczną katedry, uważam że dobrze się stało. To jest czytelny znak,, że zaczynamy Nowe, to co stare musi runąć, żeby zrobić miejsce dla nowych energii. I cieszę się, że mogę brać udział w tych przemianach ziemi i ludzi.

 

 

Poniżej jeszcze wiadomości, które dotarły do nas „w ostatnich godzinach”.

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, April 15, 2019 11:37 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Katedra Notre Dame - przemyślenie

 

Szanowna Fundacjo,

 

Pozwolę sobie skomentować to co dzieje się w tej chwili w Paryżu a mianowicie pożar katedry Notre Dame.

W pierwszej chwili kiedy się dowiedziałem o tym - szok i niedowierzanie. Potworna strata dla ludzkości na ziemi, jeden z symboli naszej kultury, nasze dziedzictwo,  prawdopodobnie zostanie bezpowrotnie zniszczony wraz z historycznymi zabytkami... Myślę że każdy ma podobne odczucia jednak naszła mnie taka refleksja.

Niezaprzeczalnie to ogromna strata dla ludzkości, ale nie pojętym jest dla mnie to, że tak bardzo przejmujemy się historycznym budynkiem, a nie wzrusza nas to jak niszczymy bezpowrotnie i nie odwracalnie ziemię i nic sobie z tego nie robimy. Ile zła czynimy innym ludziom i zwierzętą. Symbolicznie można by tu powiedzieć i ja to troche tak odczuwam, że natura pokazuje nam swoją siłe bo przecież żyjemy w XXI wieku, niby potrafimy tak wiele, a nie umiemy sobie poradzić z jednym z podstawowych żywiołów. Jak niewiele mamy tu do powiedzenia w bezpośrednim starciu z żywiołem.

Z innej strony patrząc jesteśmy na tydzień przed Świętami Wielkiej Nocy, a tu płonie jeden z symboli chrześcijańswa w Europie jeśli nie na świecie, może to jakiś znak zmian w Europie i tego, że czas chrześcijańswa poprostu mija.  Być może to nad interpretacja ale z doświadczenia wiem, że nic nie dzieje się bez przyczyny, świat wysyła nam znaki i tylko od nas zależy czy poprawnie je zinterpretujemy.

 

Pozdrawiam całą Fundacje Nautilus

Paweł K.

 

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, April 15, 2019 8:15 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Dzisiejszy pozar katedry Notre Dame w Paryzu

 

Szanowni Panstwo,

w przepowiedniach mowi sie o pozarach i zamieszkach (zolte kamizelki) w Paryzu.  To co nastepnie wg przepowiedni moze nastapic jest tez znane (ks. Klimuszko). 

Pozdrawiam

[dane do wiad. FN]

Hamburg

 

O pożarze francuskie gazety (przykład poniżej).

 


 

 

Są też dobre wiadomości... 03:02 Północna rozeta przetrwała pożar. 

 

 

 

W sieci pojawiły się opinie, że pożar katedry Notre Dame nie jest „przypadkowym pożarem”, a znakiem dla Europejczyków lub świata.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ECHO-SONDZIE. Dokładnie takie pytanie zadaliśmy naszym czytelnikom. Link do wyników sondy poniżej.

 https://www.nautilus.org.pl/echosonda,524,czy-wierzysz-w-teorie-pojawiajace-sie-w-sieci-www-ze-pozar-katedry.html

Komentarze: 9
Wyświetleń: 6596x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 16 kwi 2019 05:53   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 16 kwi 2019 23:43 | brak oceny

mikuch | Załogant

"Nowa rasa przyjdzie z góry pełna wdzięczności, pożoga
W niebiosach na nowo opromieni damę z Paryża.
Król każe otworzyć ścieżkę przez las, poddany pertraktuje
Z podbitymi przywódcami. Zachód jest gościnny."

Wt, 16 kwi 2019 19:43 | brak oceny

nisperum | Załogant

ciekawe że w tym samym czasie paliło się w meczecie Al-Aksa ... jednym z trzech najświętszych meczetów Islamu... http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24664688,pozar-w-meczecie-al-aksa-w-jerozolimie-swiatynia-plonela-w.html

Wt, 16 kwi 2019 13:08 | brak oceny

lenusia2006 | Załogant

Fragment katedra NOTRE DAME nie żyje

Cyt,,od proroka do serca jest tylko jedna droga i jedna gwiazda ,ta która świecić będzie zawsze ,znajdź to światło i podążaj w jego stronę.
Wystrzegajcie się fałszywych braci ciemności,ogień zawsze świeci w podziemiach obojętności''

Wt, 16 kwi 2019 12:02 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

"jeden z symboli naszej kultury, nasze dziedzictwo, prawdopodobnie zostanie bezpowrotnie zniszczony wraz z historycznymi zabytkami... Myślę że każdy ma podobne odczucia " mam totalne wyjebongo

Wt, 16 kwi 2019 12:01 | ocena: + 3

magdakowalska48 | Załogant

" Tween Tower w NY. " a gdzie dokladnie? twin towers a nie jakis tween tower

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 16 kwi 2019 18:27 | ocena: -1

mayanka | Załogant

@magdakowalska48, pomylka w pisowni, zwyklła literówka. Mialo być Twin Towers w NY. NY to Nowy Jork oczywiscie i atak w 2011

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 17 kwi 2019 15:08 | ocena: -1

magdakowalska48 | Załogant

@mayanka, " i atak w 2011" XDDDDDDDDD 2001 a nie 2011. pisz wolniej. gdzie ci sie spieszy?

Wt, 16 kwi 2019 08:57 | ocena: + 4

najsampierw | Załogant

Możecie wierzyć lub nie, ale to jest katedra, którą widziałem we śnie. Opisałem to w komentarzu tutaj https://nautilus.org.pl/xxi-pietro,915,moje-spotkanie-z-dziwna-kulka-w-kolorze-ognia.html Wprawdzie ognia tam nie widziałem, ale gdy nadchodziła fala to katedra się trzęsła i "sypała" na kawałki. Pisałem tam zwięźle, aby zmieścić trzy z sny w 3 tysiącach znakach. Może ta woda była z gaśnic strażackich!?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 16 kwi 2019 11:31 | ocena: + 1

emczer | Załogant

@najsampierw, a może mniej dosłownie trzeba by to interpretować - woda to też oczyszczenie. Ja osobiście szedł bym w tą stronę interpretacji. Jednak, gdzie nie pójdziesz, to moją radą będzie - nie bój się, nie daj się kontrolować strachowi, pozbądź się go. Im mniej strachu, tym więcej zrozumienia, więc jeśli czegoś się boisz, zrozum dlaczego. ;)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

NASA ogłosiła, że dokonała 'ekscytującego nowego odkrycia' dotyczącego naszego Księżyca. Na razie jednak amerykańska agencja kosmiczna nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Wszystkiego mamy dowiedzieć się już w poniedziałek.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 18 paź 2020 09:32 | Mieszkaniec miejscowości Świebodzin (województwo lubuskie) przysłał informację, że 17 października 2020 roku ok. godz. 23.15 wyszedł na papierosa przed swój dom (mieszka w domu jednorodzinnym). Ok. godz. 23.00 jego uwagę zwrócił dziwny, ciemny kształt, który przemieszczał się nad polem na wysokości ok. 10-12 metrów. Była całkowita cisza, obiekt nie był ani helikopterem, ani dronem. Jego wielkość świadek ocenia na 'rozmiary małego samochodu ciężarowego', czyli długość obiektu wynosiła ok. 8 metrów...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

COVID-19 DO ŚWIATA? Tu mówi koronawirus... - polecane przez czytelnika serwisu FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.