Dziś jest:
Niedziela, 7 marca 2021

"Człowiek jest zdumiewający, ale arcydziełem nie jest" J. Conrad 

Komentarze: 14
Wyświetleń: 7813x | Ocen: 33

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 17 kwi 2019 05:26   
Autor: FN, źródło: FN   

CZY NOSTRADAMUS PRZEWIDZIAŁ POŻAR KATEDRY NOTRE DAME?


To jeden z największych jasnowidzów i astrologów wszechczasów. Nostradamus (fr. Michel de Nostredame) (ur. 14 grudnia 1503 w Saint-Remy w Prowansji, zm. 2 lipca 1566) to francuski lekarz, astrolog i autor niezwykle trafnych proroctw, które zawarł w tzw. rymowanych czterowierszach. Wiele okazało się niesłychanie trafnych, jak np. trafne wskazanie okoliczności śmierci Henryka II Walezjusza.

We Francji natychmiast po pożarze katedry Notre Dame (15 kwietnia 2019) przypomniano jeden z jego zagadkowych czterowierszy.  


"Le tremblement de terre Morrura,

Caffich saint George demy perfondrez:

Paix assoupie la guerre esueillera,

Dans temple Pasques abysmes enfondrez"

 

/poniżej tłumaczenie/

"Ziemia trzęsie się w Mortarze,

Wyspa św. Jerzego na wpół zanurzona,

Pokój zamroczony, powstanie wojna,

Na Wielkanoc w świątyni otworzone przepaście".

 

 

W publikacjach o tym czterowierszu zwraca się uwagę na to, że Wielkanoc jest trafnie wskazana jako okres „otworzonych przepaści”. Św. Jerzy w czterowierszu ma wiązać się z kaplicą w katedrze, w której znajdują się znane witraże i posąg świętego zabijającego smoka. Przepowiedziana w czterowierszu wojna ma dopiero nadejść. Według interpretatorów przepowiedni słowa o "otworzeniu przepaści” mogą zapowiadać całkowite zawalenia się świątyni, które dopiero ma nastąpić, a którego obawiają się niektórzy eksperci oceniając, jak pożar mógł naruszyć starą budowlę.

 

Na koniec jeszcze kilka wiadomości z naszej „poczty do FN” po tym, jak zapaliła się katedra Notre Dame. Zaczynamy od zdjęcia krzyża, które 15 kwietnia było naszym „zdjęciem dnia”.


From: [dane do wiad. FN]

Sent: Tuesday, April 16, 2019 3:10 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Pożar katedry Notre Dame - znak od Boga

 

Dzień dobry.

 

Pożar katedry Notre Dame to znak od Boga aby ludzkość przebudziła się z duchowego letargu. Wszystko spłonęło, lecz krzyż w katedrze został nietknięty!

Ludzie na Twitterze właśnie o tym piszą!

Przykładowe tweety:

https://twitter.com/kayleecrain__/status/1117979952916377600

https://twitter.com/CovCathedral/status/1118028120383262720

https://twitter.com/PhilipWebster72/status/1118030963102109696

https://twitter.com/Pilaricareb/status/1118005010124636161

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 

From: […]

Sent: Tuesday, April 16, 2019 10:36 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Re: Pilne

 

widzieliscie to ? :o              spróbujcie się z nim skontaktować


 

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Tuesday, April 16, 2019 7:06 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Proroctwa po Notre Dame

 

Witam,

Jeszcze załączam drobną ciekawostkę odnośnie proroctw. Przeczytajcie ostatnie kilka linijek...

Trzymajcie się,

Igor

 


 

[…] Czy wiecie o tym, że w czasie, kiedy płonęła katedra Notre Dame w Paryżu, to w Izraelu w Jerozolimie płonął meczet Al Aqsa? Pożar meczetu Al Aqsa (!) w Jerozolimie - naprawdę w tym samym czasie, tyle że pożar mniejszy. Jednak Żydzi i amerykańska prawica chrześcijańska na 100% pójdą już ku percepcji apokaliptycznej.

 Link:

https://www.newsweek.com/notre-dame-fire-aqsa-mosque-1397259

 Igor

 


 

 I jeszcze zdjęcia z pożaru, które zaintrygowały jednego z czytelników serwisu. Dlaczego? No cóż... być może wprawne oko coś dostrzeże...
 

 

Jedna z naszych załogantek (posługująca się językiem rosyjskim i monitorująca rosyjskie strony dla FN) napisała następujący tekst:

Witam,

Wydarzenia wczorajszego dnia dotyczące  pożaru Notre Dame de Paris, wstrząsające.

Na tych linkach widać jeszcze całe piękno Katedry:

Экскурсия по собору Парижской Богоматери. Париж. (часть 1) 2013

https://www.youtube.com/watch?v=LVvvp_39HuE

 

Экскурсия по собору Парижской Богоматери. Париж. (часть 2) 2013

https://www.youtube.com/watch?v=EwLQh0WwaRQ

Pozdrawiam serdecznie, J.B.

 

 

 

Nasi czytelnicy komentują także informację podaną przez NASA o tym, że 19 września 2019 Ziemia znalazła się na trasie dość dużej (40 metrów) skały kosmicznej, o czym pisaliśmy w dziale FN 24.

 https://www.nautilus.org.pl/news24,500,16-kwietnia-2019--40-metrowa-asteroida-leci-w-kierunku-ziemi.html

 

 From: […]

Sent: Tuesday, April 16, 2019 9:47 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Scenariusz

 

Witam bardzo serdecznie,

 

Tak sobie dzisiaj pomyślałem, czytając news24 o 40 metrowej asteroidzie, o możliwym scenariuszu. Zbierając wszystkie szczątkowe informacje do kupy, m.in. wypowiedź P. Jackowskiego odnośnie "masakry na jesień", wyłania się scenariusz rodem z Hollywood. 9.09.2019 kometa wpada do oceanu, powiedzmy niech to będzie zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Powstaje ogromne tsunami, które pustoszy całe wybrzeże zabijając setki tysięcy, a może miliony osób. Ciężką sytuację stanów zjednoczonych wykorzystuje inne mocarstwo do agresji na inne Państwo, nie koniecznie Stany. I mamy zalążek tego co nieuniknione ...

Pozdrawiam, Wasz stały załogant !

 

 

[…] Jeszcze Ojciec Klimuszko mówił o wielkiej powodzi jednak nie sprecyzował czasu chociaż o obcych na małych stateczkach którzy “atakują “ południe Europy wskazał dokładnie. Być może wszystko się teraz zbiega.

Pozdrawiam

 

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, April 15, 2019 9:00 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: asteroida 09.09.19

 

Witam Kapitanat i Załogę

Informacja o zbliżającej się asteroidzie i uderzenie 9 września 2019 kojarzy mi się z przepowiednią Filipka z Kłodzka. “Prawdziwy potop nastąpi gdy spotkają się 3 dziewiątki”. Może w tym roku się to wydarzy bo Pan Krzysztof Jackowski mówi o wielkim wybuchu, być może naturalnym na jesieni tego roku. Jeśli ta asteroida w padnie do morza lub oceanu skutki mogą być takie jak mówią Jasnowidze.

 Pozdrawiam

Stały Załogant

Komentarze: 14
Wyświetleń: 7813x | Ocen: 33

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 17 kwi 2019 05:26   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (14)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 18 kwi 2019 06:01 | brak oceny

nautilove | Załogant

To tłumaczenie jest BŁĘDNE. Poszukajcie sobie na grupie "Czytelnicy Nieznanego Świata" na Facebooku, jak powinno brzmieć.

Czw, 18 kwi 2019 05:54 | ocena: + 2

lilka123 | Załogant

Magdakowalska48 ,wyobraź sobie co by było gdyby data każdej przepowiedni była precyzyjna.
Gdybym ja miała pewność że lll wojna rozpocznie się powiedzmy 05.05.2019,to już od roku urządzałabym sobie mieszkanko np. w Tajlandii(ciepło i tanio),a gdyby teraz wszyscy myśleli w ten sposób co ja i powynosili się z Europy w bezpieczniejsze miejsca (na pewno dotyczyło by to wszystkich Europejczyków, bo gdyby przepowiednie zgadzały się w 100%z datą i od zawsze(no może nie zawsze bo złym przepowiedniom można by było zapobiec) ,to i wiara w przepowiednie byłaby stu procentowa) to przepowiednia by się nie zrealizowała. Zaludnienie sięgnełoby już Himalajów. Ojoj można by by było bez końca wymyślać co by było gdyby...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 18 kwi 2019 10:31 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@lilka123, dam ci plusa bo masz racje

Czw, 18 kwi 2019 04:53 | ocena: + 2

lilka123 | Załogant

Krzyż zawsze jest był i będzie symbolem cierpienia. Jeżeli tak pięknie się wyeksponował ,to jeżeli miałoby to mieć znaczenie symboliczne ,to może być zapowiedzią zdarzeń ,po których Francja (Europa?) doświadczą takiej traumy,że albo skierują swoje postępowanie na właściwe tory albo żegnaj Gienia.

Ktoś napisał, że z tą wojną to jedna wielka ściema, bo Baba Wanga zapowiadała w 2010 i nic się nie sprawdziło.
Pani Renata Engel jedna z najlepszych jasniwidzek w Polsce już kilka razy poruszyła kwestię dat. Powiedziała,że o ile trafnie potrafi opisać zdarzenie,które ma nadejść, to ma ogromny problem żeby umieścić to zdarzenie w czasie. I ten sam problem dotyczy wszystkich jasnowidzów.

Śr, 17 kwi 2019 23:08 | ocena: + 2

Natenczas_Wojski | Załogant

Krzyż w Katedrze, jak podejrzewam, musiał być obity złotą blachą, dlatego przetrwał nienaruszony. Złoto posiada temperaturę topnienia 1064°C, a takiej we wnętrzu nawy przypuszczalnie nie było. Płonął cały strych i więźba dachowa, skruszone żarem łukowe sklepienie zapadło się miejscami ("w świątyni otworzone przepaście"!), ale raczej nie nad samym głównym ołtarzem, bo inaczej zostałby zdruzgotany. Ogromna temperatura bijąca od góry nie sięgnęła wszędzie poziomu posadzki - wiele dziesiątków metrów poniżej. Widać na pewnych zdjęciach, że nawet niektóre rzędy ławek ocalały. Nie ma więc zapewne w uratowaniu się krzyża niczego cudownego, niemniej jednak: PIĘKNY TO SYMBOL! Widomy znak triumfu; jak Feniks powstały z popiołów wygląda ten krzyż... Oby prorocze to się okazało.

A co do zdjęć: - Oni są wszędzie, gdzie dzieje się coś przełomowego. Nasi Dyskretni Nadzorcy - Anioły czy Diabły Stróże???...

Śr, 17 kwi 2019 18:05 | ocena: + 6

Rimobul | Załogant

Powiem szczerze ale mam duży dystans do przepowiedni Nostradamusa. Są tak enigmatyczne, że można pod nie "podciągnąć" niemal wszystko. Powoływanie się na spełnione przepowiednie ale po czasie... to trochę mało poważne. Nie neguję, iż posiadał zdolność w tej materii ale stawianie sprawy, iż jak coś się wydarzyło to Nostradamus to przewidział, powołując się na tę czy inną "centurię" zaś w przypadku gdy się nie wydarzyło lakoniczne stwierdzenie, iż czas tej przepowiedni jeszcze nie nastąpił. Dla mnie jednak to trochę naciągane. Mam świadomość, że przepowiadanie wydarzeń w przyszłości nie jest kwestią prostą ale też mam mimo wszystko do tego swojego rodzaju dystans. Natomiast w kwestii tych "trzech dziewiątek"... powiem tak... były już dwójki i jedynki same tj. 21-12-2012... o innych, "wielkich" datach końca tego padołu wspominać nawet szkoda toteż proponuję do tych apokaliptycznych wynurzeń podchodzić jednak też z dystansem. Przywołana data "końca świata Majów" zawsze mnie zwyczajnie śmieszyła bowiem musieli by Oni posługiwać się...kalendarzem gregoriańskim a ten jak wiadomo powstał dziesiątki lat po unicestwieniu ich cywilizacji. Więc raz jeszcze proponuję dystans do owych przepowiedni. Bardziej obawiałbym się apokalipsy, którą zafunduje sam sobie nasz podły gatunek bowiem my sami dla nas samych jesteśmy największym zagrożeniem... pozdrawiam całą Załogę Nautilusa!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 18 kwi 2019 07:31 | ocena: + 2

helmut55 | Załogant

@Rimobul, Dokładnie tak! Zgodnie z przepowiedniami Nostradamusa świat doznał armagedonu już wielokrotnie. Przed rokiem 2001 zawsze słyszałem, że Nostradamus wie wszystko, że wszystko przewidział, a nowe jego przepowiednie rodziły we mnie niepokój bądź nawet strach. Dziwiło mnie tylko, że już dawno powinienem popaść w niebyt, a ja słyszę o ciągle nowych zagrożeniach, którymi mnie straszy Nostradamus. W 2001 roku zdecydowałem się wziąć z sobą na jeden z mych wyjazdów książkę wypożyczoną z biblioteki z przepowiedniami tego człowieka, oczywiście z interpretacjami. Przyznam, że nie doczytałem jej do końca. Z lektury centurii odpowiadającej niby tamtym czasom, nie byłem w stanie wyciągnąć żadnych konkretnych wniosków. Jako że mam dystans do siebie, mimo wyższego wykształcenia, umiejętności logicznego myślenia, nie jestem geniuszem i z pewnością na tym świecie jest armia mądrzejszych ode mnie. Postanowiłem posłuchać światłego interpretatora. Co miał mi on do przekazania? A no to, że jestem już po zagładzie świata, zostałem uratowany jako jeden z niewielu, ale nie mogę być szczęśliwym, bo wszystko popadło w ruinę, a możliwości mojego przeżycia są nikłe. Pomyślałem sobie, że chyba znalazłem się w jakiejś rzeczywistości równoległej, bo nic z przepowiedni nie nastąpiło. Sięgnąłem po rok wydania książki; połowa lat 90. ubiegłego wieku. Kiedy nastąpił ten armagedon? W lipcu 1999 roku - roku diabła, bo interpretator przemienił 999 na 666, zapominając o jedynce z przodu. Była to ponoć jedna z najjaśniejszych wizji Nostradamusa. Skoro tak, to nie spodziewałem się, że cokolwiek Nostradamus ma jeszcze dla nas za pazuchą. Jakże się myliłem. Dołączył do majów, by potwierdzać ich rewelacje z grudnia 2012 roku. Znowu się pomylił? Okazuje się, że przewidział pożar katedry Notre Dame. Dziwne, że nie została zniszczona w 1999 roku, a później w 2012? Pewno niektórzy znajdą nawet teksty sprzed pożaru, by potwierdzić jego prawdomówność. Gdybym oblał benzyną Burj Al Arab w Dubaju i go podpalił, z pewnością znajdą się tacy, którzy przypiszą odpowiednie teksty w przepowiedniach tego człowieka temu wydarzeniu. Nie dość tego, to w takie przepowiednie wierzą katolicy, którzy z zasady powinni być sceptyczni, bo tylko Bóg wie... jak tu jednak zachować sceptycyzm skoro nawet św. Jan bawił się we wróżby, popełniając apokalipsę?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 28 kwi 2019 16:13 | brak oceny

roqq | Załogant

@helmut55,

W grudniu 2012 kończył się cykl w kalendarzu Majów a to, że rozdmuchano to i utożsamiono z końcem świata, to już nie Majów wina. Czy przyszłoby Wam do głowy wieszczyć koniec świata każdego ostatniego dnia roku? Kończy się jeden, zaczyna kolejny.

Śr, 17 kwi 2019 18:02 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

krzyz sie nie spalil bo byl z czystego zlota a ci debile mysla ze to opatrznosc boska https://i.imgur.com/QutWrcT.jpg

Śr, 17 kwi 2019 17:50 | ocena: + 3

Alk21 | Załogant

21 grudnia 2012 roku też miał być koniec świata. I co ? I jajco ( Wielkanocne). Wesołych świąt Wielkanocnych wszystkim życzę i więcej optymizmu w tym i tak niewesołym życiu na tej planecie :-)

Śr, 17 kwi 2019 13:55 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

a co z tym pielgrzymem na lysej gorze co podobno jak wejdzie to bedzie koniec swiata? co czlowiek to inny koniec swiata juz przestancie bo to sie robi nudne

Śr, 17 kwi 2019 13:53 | ocena: + 3

magdakowalska48 | Załogant

to ze ktos kiedys przepowiadal to tylko znaczy ze energie byly inne. to sie nie musi juz wydarzyc. miala byc 3 wojna swiatowa przepowiadana przez wange w 2010 i co? i nic. ale wierzcie sobie dalej sprowadzajcie zaglade na siebie i innych

Śr, 17 kwi 2019 08:25 | ocena: + 2

najsampierw | Załogant

Nigdy nie widziałem katedry Notre Dame (lecz wiedziałem o takim słynnym obiekcie w Paryżu), ale gdy zobaczyłem te dramatyczne obrazki, to... dosłownie mnie zamurowało. Nie jestem gwiazdą, drugim Jackowskim, ani tym bardziej Nostradamusem. Nie chcę nikogo straszyć, jednak ten sen z katedrą nie był przypadkowy, musiał coś znaczyć. Kiedyś miałem równie realistyczny sen o ataku Rosji na Polskę. Napisałem chyba o nim na nautilusowym czacie. Specjalnie tam, by po kilku dniach zniknęło i nikt się nie przejmował. Jest to intrygujące, ale lepiej sobie tym tak nie zajmować głowy. Sny potrafią być zwodnicze. W myśl powiedzenia: Co ma być, to będzie :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 18 kwi 2019 10:35 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@najsampierw, a ja nie mialam snu z katedra i co teraz?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...]  Kolejną kwestią zapewne Państwu wiadomą jest wskazanie miejsca ukrycia zwłok małej Madzi z Sosnowca ( głośna sprawa wiele lat temu ) ale nie wiedzą Państwo, że prawie to ciało znalazłem. Pan Jackowski wskazał wtedy w Sosnowcu precyzyjnie miejsce ukrycia zwłok dziecka, małej Madzi ukrytych przez matkę, czytałem wtedy tą wizję wieczorem i od razu skojarzyłem to miejsce, ponieważ jestem z Sosnowca, ale że było późno, postanowiłem poczekać do rana zamiast latać po ciemku...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 18 luty 2021 04:26 | 13.02.2021 roku około godziny 18 w miejscowości Okonek spędziłem czas z rodziną przy ognisku. Niebo było czyste gwiaździste. W pewnym momencie na niebie pokazała się jasnozielona długa łuna światła i zamierzała w stronę ziemi. Nie był to meteoryt czy bolid. Znam te zjawiska . To coś weszło w atmosferę zbyt wolno i w pewnym momencie wygasło bez płomieni i dymu. W ostatnim momencie udało mi się zobaczyć czarny obiekt który leciał dalej. Przez ułamek sekundy i zniknął . Widzieliśmy to wszyscy. Każdy...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 stycznia 2021 | Witam - Panie i Panowie… jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! Takimi słowami ostatnio rozpocząłem wirtualny wykład w sieci (mała fucha na boku) dla pracowników jednej z firm w ramach ‘szkoleń w sieci’. W zasadzie zabrzmiało to jak żart, bo przecież ktoś na naszej planecie musi być bardziej szczęśliwy niż ja, ale potem już po zakończeniu wykładu zacząłem długo o tym myśleć i doszedłem do...

czytaj dalej

FILM FN

21 LUTEGO 2021 OBIEKT UFO OBSERWOWAŁA ZAŁOGA SAMOLOTU LINII AMERICAN AIRLINES NAD NOWYM MEKSYKIEM (USA) - zapis rozmów z kokpitu

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.