Dziś jest:
Sobota, 21 września 2019

Duchy istnieją i staram się trzymać od nich z daleka.  Konfucjusz, najsłynniejszy chiński filozof

Komentarze: 12
Wyświetleń: 3681x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 9 maj 2019 07:59   
Autor: FN, źródło: FN   

TAJEMNICE HISTORII ZIEMI – CZY OBCY STWORZYLI… DINOZAURY?


Na pokładzie okrętu Nautilus w Warszawie mieliśmy gości z USA, którzy są związani z tzw. paleoastronautyką. Najbardziej znanym człowiekiem zajmującym się tym tematem jest oczywiście Erich von Daniken, ale jego niesłychanie trafna i świetnie udokumentowana teza o obecności obcych cywilizacji na Ziemi od początku życia ma zwolenników na całym świecie.


Historia życia na Ziemi obejmuje kilka miliardów lat, (ocenia się, że cała ziemia ok. 3,8 miliarda lat)   od powstania pierwszych organizmów do gatunków jakie istniały i istnieją dzisiaj. Z wyjątkiem ostatnich kilku tysięcy lat, historia życia na Ziemi jest rekonstruowana metodami pośrednimi i tak naprawdę jest wielką zagadką.

Najstarsza znana ziemska materia pochodzenia biogenicznego datowana jest na 3,7 mld lat (grafit w przeobrażonych skałach osadowych z zachodniej Grenlandii. W 2014 roku odkryto także cyrkon mający 4,1 mld lat, w którym znajduje się grafit. Według niektórych badaczy jest on pozostałością po organizmach żywych z tamtego okresu.

Niektóre wydarzenia powstania i rozwoju życia na Ziemi są dobrze udokumentowane, inne są owainą całkowitą zagadką. Przykład? Pojawienie się dinozaurów.

Jest kilka ciekawych pytań, które zadali nasi goście. Dlaczego nagle u początków życia na naszej planecie pojawiły się tak gigantyczne stworzenia, a nie małe? Gigantyzm nie sprzyja na naszej planecie przeżyciu – łatwo o uszkodzenia kości, trudno się biega itp. A tu nagle ni z tego ni z owego na Ziemi zaczynają „biegać ogromne smoki”.


Z wielu źródeł (Erich von Daniken podaje tylko kilka, są także inne – ściśle ufologiczne) płynie wiadomość, że był dość smutny okres w historii Ziemi, kiedy jedna rasa istot przybywających na naszą planetę postanowiła zabawić się w tworzenie „świata pełnego wielkich smoków”. I tak stworzyła dinozaury poprzez inżynierię genami. Były to zwierzęta skazane na śmierć, gdyż taka wielkość nie dawała im żadnych szans na przeżycie nawet minimalnego kataklizmu.

„Obcy” o tym okresie mówią niechętnie – nasi koledzy z USA zbierający relacje od osób, które przeżyły CE III z UFO mówią, że wręcz wstydzą się tego okresu w swoim rozwoju… Tworzenie smoków było bowiem jedynie„zabawą” i niczym innym.







Według oficjalnej nauki dinozaury pojawiły się „tak po prostu – w wyniku ewolucji (!?)” w triasie, około 237 milionów lat temu. Stanowiły dominującą grupę kręgowców lądowych od początku jury (około 201 milionów lat temu) przez 135 milionów lat, do końca kredy (66 milionów lat temu), kiedy wymieranie kredowe (wyznaczające granicę kreda-trzeciorzęd i koniec mezozoiku) doprowadziło do zniknięcia większości linii. Zapis kopalny wskazuje, że w jurze ptaki wyewoluowały z dinozaurów zaliczanych do teropodów, wobec czego przez literaturę przedmiotu wydaną w XXI wieku uznawane są za grupę dinozaurów. Przeżywając katastrofę sprzed 66 milionów lat, dzięki swym potomkom stały się kontynuatorami linii dinozaurów po czasy współczesne.

Po spotkaniu w Bazie FN i rozmowy z naszymi kolegami zajmującymi się paleostronautyką nasze ekipa razem z naszymi gośćmi w ramach „wycieczki rowerowej” odwiedziła jedno z naszych ulubionych warszawskich muzeów, czyli Muzeum Ziemi, gdzie jest fascynująca wystawa, na której można obejrzeć „smoki zrobione przez obcych” z bliska… polecamy!

 

 




Komentarze: 12
Wyświetleń: 3681x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 9 maj 2019 07:59   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (12)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 9 maj 2019 21:05 | ocena: + 3

jogi2 | Załogant

cyt......"Gigantyzm nie sprzyja na naszej planecie przeżyciu – łatwo o uszkodzenia kości, trudno się biega itp. A tu nagle ni z tego ni z owego na Ziemi zaczynają „biegać ogromne smoki”.

Skąd takie wnioski ? Żyły setki milionów lat.Nasza egzystencja to za przeproszeniem jedynie pierdnięcie w sakli tej historii. Także nie można twierdzić ,że jesteśmy lepiej przystosowani

Czw, 9 maj 2019 15:47 | brak oceny

relatysta | Załogant

Świetna historia.
Tłumaczyła by również radykalną i zaplanowaną eliminacje "Jurajskiego Parku".
Wstyd i wyrzuty sumienia musiały być ogromne.

Czw, 9 maj 2019 13:45 | ocena: + 3

Abigail_ | Załogant

Przyszła mi na myśl książka Roberta Monroe i opowieści o hodowli na planecie Ziemia. Lusz miał być energia jaką postanowili wyhodować obcy. Pierwsze były rośliny, ale dawały niewielką ilość luszu. Później stworzyli wielkie istoty, ale jakość tego luszu była niska. Lepszą zapewniały istoty człekokształtne itd. Stąd próby produkcji i wielkie fermy w Afryce. Krzyżówki z istotami pozaziemskimi. Według mojej oceny Robert Monroe najlepiej przedstawił i wytłumaczył istotę stworzenia człowieka.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 9 maj 2019 14:11 | brak oceny

promagna | Załogant

@Abigail_,

Jednak lusz potrzebny jest bardziej po śmierci osobnika. Za życia musimy go magazynować, aby w obliczy "boga" oddać go w imię "KREACJI". To dość prosty i zarazem skomplikowany proces biologiczny w genetyce zwany transkrypcją RNA.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 9 maj 2019 20:48 | ocena: + 2

Abigail_ | Załogant

@promagna, my także hodujemy np. rośliny i zbiory są po ich śmierci. Przyczyniamy się do niej, by zebrać plony. Obcym zaawansowanym technologicznie istotom nie zależy na ujawnieniu, z wiadomych względów.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 10 maj 2019 07:28 | ocena: + 1

promagna | Załogant

@Abigail_,

Dokładnie. Obcy kontaktują się tylko z wybranymi elementami KREACJI

Czw, 9 maj 2019 12:35 | brak oceny

promagna | Załogant

Bardzo ciężkie dinozaury miały kości dość elastyczne i zdaje się, że były lżejsze z powodu porowatości i jam powietrznych. Kolejnym sprzymierzeńcem ciężkich dinozaurów było bardzo gęste powietrze, które zwiększało siłę wyporu tych zwierząt. Dlatego nie jest dziwnym ich waga dochodząca do 122 ton we współczesnej metryce wagi. W cale się nie zdziwię, gdyby dinusie lekko sobie maszerowały i biegały.

https://dinoanimals.pl/dinozaury/najciezsze-dinozaury-top-10/

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 9 maj 2019 15:37 | brak oceny

xorgonite | Załogant

@promagna, Ha! dokładnie dzięki podwyższonemu stężeniu dwutlenku węgla rośliny i zwierzęta były wtedy dużo większe i dłużej żyły niż obecnie. Rośliny pochłaniają CO2 na materiał budulcowy a hemoglobina dzięki CO2 przenosi tlen więc im większe stężenie CO2 tym większe dotlenienie i więcej tlenu hehe

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 9 maj 2019 17:45 | brak oceny

promagna | Załogant

@xorgonite,

W tamtych czasach ciśnienie powietrza wynosiło 2 atmosfery i to chyba minimum.

Czw, 9 maj 2019 16:52 | ocena: -1

Natenczas_Wojski | Załogant

Jamy powietrzne we wnętrzu kości mają do dzisiaj, wywodzące się z dinozaurów, ptaki. Ale wyporność gęstej atmosfery myślę, że jednak nie zrównoważyłaby ogromnej masy tych prehistorycznych zwierząt. Chyba, że byłaby to atmosfera na kształt dzisiejszej wenusjańskiej. Już raczej skłonny byłbym do uznania hipotezy, że ziemska grawitacja była wówczas mniejsza. Przy obecnej jej wartości - te ogromne stwory rozpadłyby się chyba na kawałki pokonane przez własną masę (= bezwładność), gdyby spróbowały nieco prędzej się poruszać. A promień i średnica Ziemi nie wiadomo, czy zawsze były jednakowe, a zatem i grawitacja. Grawitacja w ogóle jest słabo jeszcze poznanym i zadziwiającym fenomenem. Wszak np. fale grawitacyjne odkryte zostały dopiero niemal "przed chwilą". Może z jakichś nie znanych nam dziś powodów, w wyniku ukrytych przed naszym wzrokiem, tajemniczych mechanizmów, faktycznie ona nieustannie wzrasta - na przestrzeni całych eonów, epok i nieskończonych milionleci?...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 9 maj 2019 17:44 | brak oceny

promagna | Załogant

@Natenczas_Wojski,

Nie podzielam Twojej wiary w zjawisko grawitacji. To jest siła wyporu w prawie Archimedesa w gazach. To, co spada z góry jest efektem dociskania siły odśrodkowej na powierzchnię ziemi. Siłę dociskającą produkuje ruch powietrza na takiej samej zasadzie, jak wir w sokowirówce. Wiatry są produkowane przez ładunki elektryczne na wysokości linii Karmana.

Są doświadczenia, które to uwiarygadniają.

Czw, 9 maj 2019 12:26 | brak oceny

promagna | Załogant

A jak to było ze świętym Jerzym, który walczył ze smokiem w Kapadocji, albo ze smokiem wawelskim w Krakowie lub ze smokiem chińskim hmm...? Za dużo tych informacji o smokach w tej historii jaką znamy.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Tym razem nie będzie jednego 'tematu wiodącego', a kilka. Przedstawimy najnowsze informacje w sprawie kilku wybranych naszych projektów, a także postaramy się odpowiedzieć na wybrane pytania naszych sympatyków. Do usłyszenia 22 września o godz. 21.00!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych przyznała, że trzy zarejestrowanie na materiałach filmowych spotkania amerykańskich pilotów z zagadkowymi obiektami są autentyczne i pochodzą z należących do armii myśliwców m.in. F/A-18E. Pentagon zobowiązał się, że teraz każdy tego typu incydent będzie indywidualnie analizowany przez specjalny wydział. Eksperci mają prowadzić szczegółowe śledztwa. Jeśli zdarzenia te nie będą związane z bezpieczeństwem narodowym, zostaną podane do wiadomości publicznej...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 17 wrz 2019 09:18 | Witam, Dnia 13.09 o godz 18:40 wyszedłem na balkon (3 -pietro) obejrzeć na chwile zachód słonca, w pewnej chwili od strony południowej wysoko na niebie zauważyłem bardzo jasną, jak wczesniej myślałem gwiazdę która po chwili przygasła o połowę i zmieniła kolor na czerwony i szybkim ruchem ruszyła w kierunku północnym.Chciałbym dodać że tego wieczoru chmury były bardzo rozrzedzone lecąca kula mocna przeswitywała przez nie. cała obserwacja trwała około 10 sek. Co ciekawe żona dzień wczesniej też...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 4 września 2019 | Kluczem do uratowania świata jest życie zgodnie z zasadami Kreacji! – niezwykłe przesłanie od obcych cywilizacji do mieszkańców Ziemi.

czytaj dalej

FILM FN

US NAVY OFICJALNIE POTWIERDZA PRAWDZIWOŚĆ TRZECH FILMÓW Z UFO

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"



25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.