Dziś jest:
Sobota, 17 sierpnia 2019

Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.
/Leonardo da Vinci/

Komentarze: 6
Wyświetleń: 2562x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 9 cze 2019 06:13   
Autor: FN, źródło: FN   

ZJAWISKO NAZYWAMY ‘CHMURĄ KUL ORBS’- JEST ZAGADKOWE I CZĘSTO POJAWIA SIĘ PODCZAS MEDYTACJI

Wydarzenie miało miejsce w jednym z klasztorów buddyjskich w Tybecie w 2016 roku. Dwóch mnichów zgodziło się przeprowadzić medytację przywołujących ‘niewidzialne byty duchowe’ na oczach świadków – zapewniali, że jest szansa, że coś ciekawego pojawi się na zdjęciach…

Oto fragment relacji świadka tego wydarzenia:

„Mnisi początkowo medytowali siedząc na ziemi, nic się nie działo. Robiliśmy im zdjęcia, kiedy nagle ktoś krzyknął, że coś się dzieje i żeby szybko robić fotografie teraz! I faktycznie na zdjęciach pojawiło się coś, czego ludzki umysł nie wyjaśni – wokół mnichów były tysiące kul w różnych kolorach. To wszystko przypominało rzekę z małych kulek, w której zanurzeni byli medytujący mnisi. Potem jeden z nich wstał, a to morze kolorowych kul było wokół niego… Nigdy nie zapomnę tej chwili. Całość trwała ok. dwóch minut. Potem nagle kule znikły i na zdjęciach z mnichami nie było widać absolutnie nic – wyraźnie to zjawisko zostało przez nich jakoś przywołane. Nie potrafię tego w żaden racjonalny sposób wyjaśnić, nie było żadnego wiatru, żadnego pyłu czy owadów – wszystko było widoczne tylko i wyłącznie na ekranie kamery cyfrowej, co oznacza, że te kule (czymkolwiek były) miały tę cechę, że nie można ich było zobaczyć gołym okiem, a jedynie ich częstotliwość była wychwytywana przez matrycę aparatów cyfrowych”.

Poniżej dwa zdjęcia z całej serii fotografii wykonanych tego dnia. 

Na naszą pocztę dostajemy od czasu do czasu zdjęcia pokazujące to zagadkowe zjawisko. Oto kolejny przykład.

-----Original Message-----

From: […]

Sent: […]

To: […]

Subject: Kule ORBS?

 

Szanowni Państwo,

Przesyłam 2 zdjęcia na których są świetlne kule. Zapewniam, że tej nocy kiedy je zrobiono była ładna pogoda, nie padał deszcz ani śnieg. Na żadnym innym ujęciu tej nocy nie było już niczego nietypowego:) Pozdrawiam serdecznie.

[…]

 


 

Takich fotografii, które pokazują zjawisko „chmury orbs” lub „stada orbs” (też tak je nazywamy) mamy w naszym archiwum tysiące. Oto kilka przykładów.

 


 

25 września 2009 roku doszło w naszej Bazie FN do ciekawego wydarzenia. Ustawiliśmy na stołku mały model piramidy (na terenie naszej bazy), po czym otoczyliśmy go kamerami monitoringu. Nie było żadnego wiatru (zero!), nie było żadnego „pyłu gnanego przez wiatr” ani „inwazji milionów małych owadów”, kiedy nagle pojawiło się na ekranach naszych monitorów bardzo osobliwe zjawisko… wideo z tego dnia poniżej.

 

Potem pojawiło się coś jeszcze bardziej dziwnego… „chmura małych kul” znikła, a wtedy zobaczyliśmy jeden duży obiekt, który zawisł nad piramidą.

 

 

Na naszą pocztę dostaliśmy właśnie ciekawego e-maila.

From: […]
Sent: Saturday, June 8, 2019 7:28 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Latające pręty

 

Witam, chciałbym przekazać do analizy wycinki z monitoringu dotyczące zjawiska latających prętów (rods). Założyłem niedawno monitoring i z ciekawości zaglądam co się dzieje nocą. A dzieje się :) zauważyłem dziwne latające jakby larwy bardzo szybko poruszające się których nie można zobaczyć gołym okiem ( zrobiłem kilka zdjęć polując na nie stop-klatką przed telewizorem) Jest to zjawisko codzienne i z każdej kamery, zaczyna się kiedy w kamerach włącza się podczerwień ( nie musi to być ciemna noc wystarczy tylko szarówka) Nietoperze też się nagrywają ale wyraźnie można je rozpoznać. Poszukałem w internecie i takie zjawisko sklasyfikowane jest jako "rods" i co ciekawe są identyczne jak te w innych rejonach świata. Sugerując się rozmiarem mijanych przez te istoty przedmiotów myślę, że mogą mieć długość do 20 i więcej cm. Niektóre są jakby półprzeźroczyste (te cieńsze) a niektóre różnią się ilością "fałd grzbietowych" :) od 3 do 8 , inny rodzaj jest bardziej jak latająca galareta "struktura ameby" ale podłużne. Przy przejeździe jakiegoś pojazdu (auto) jest jakby popłoch tych istot poruszających się głównie w jednym kierunku. Próbowałem z żoną obserwować siedząc na dworze z podglądem monitoringu w telefonie, ale mimo że przelatywały obok nas nie widzieliśmy nawet żadnego  owada czy chrabąszcza. Pozdrawiam.

 

 

Dostaliśmy filmy (pliki wideo) – jeden z nich prezentujemy poniżej.

 

I jeszcze zdjęcia przysłane przez czytelnika serwisu.
 

 

Tego typy „chmury kul” wychodziły nam także na zdjęciach podczas eksperymentów z udziałem wielu osób. Poniżej przykład takiej fotografii z 2017 roku.


W najbliższy weekend odbędzie się spotkanie projektu "OTWARTE NIEBO" w sprawie trasy naszego wakacyjnego objazdu Polski. Mamy wiele propozycji, ale... wybierzemy ok. 10-ciu najciekawszych.

Komentarze: 6
Wyświetleń: 2562x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 9 cze 2019 06:13   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 19 cze 2019 20:15 | ocena: + 1

de press | Załogant

ho ho ,jak dwóch mnichów tyle orbsów sprokurowało,to ile tego może być ,gdy obraduje konferencja naszego epidjaskopatu?

Wt, 11 cze 2019 12:35 | brak oceny

sunflower85 | Załogant

Zdjęcia są fenomenalne!

Pon, 10 cze 2019 19:45 | brak oceny

Solejukowa | Załogant

Byłam pod ogromnym wrażeniem filmów z FN, gdzie była ich super manifestacja. Obejrzałam mnóstwo zdjęć w sieci i sama wypuściłam się z aparatem w czarną noc. One są wszędzie! Czasami złapałam szare zbliżające się i mam też kolorowe nad ogrodem prywatnej posesji (przechodziłam chodnikiem obok). Jest to dla mnie coś fascynującego. Nie mam ich tyle co na zdjęciach z mnichami ale są :)

Nie, 9 cze 2019 21:05 | brak oceny

Senlandia | Załogant

Hmm,
widywałem na swoim monitoringu wielokrotnie różne latające obiekty, zawsze myślałem że to tylko owady, deszcz itp. Ale dziś zaintrygowany tym artykułem popatrzyłem sobie uważniej i też zauważyłem latające pałeczki. Nie są one tak liczne jak na zamieszczonych zdjęciach ale widać je od czsu do czasu wyraźnie, nawet bez robienia stopklatki. Najwyraźniej nie są to obiekty szczególnie rzadkie chociaż niewidzialne gołym okiem.
Link do zrzutu z przykładowym rodem u mnie: https://1drv.ms/u/s!AidmgcBm9Z99oROPTOrdkshak1J3

Nie, 9 cze 2019 14:19 | brak oceny

promagna | Załogant

Większość, albo prawie wszystkie zdjęcia z orbsami prezentowane przez szanowną FN są robione w nocy, lub gdy jest zmierzch, szarówka. Czy posiadacie w swoim archiwum zdjęcia orbsów sfotografowane w dzień? Ja parę lat temu zrobiłem sobie "selfy" 3 fotki w pociągu w słoneczny i bardzo gorący dzień bez flesza i widać na nich, że są one raczej bardzo delikatnie kolorowe, ale nie jest to paleta intensywnych kolorów. Prawdopodobnie światło słońca tłumi ich własny kolor.

Bardzo dużo zdjęć nocnych przedstawia orbsy w odcieniach szarości i są to zdjęcia z błyskiem flesza. Natomiast są zdjęcia nocne z kolorowymi orbsami w obecności mnichów.

Czy macie jakąś sugestię w sprawie kolorów orbsów? Może ktoś z załogantów ma podobne zdjęcia robione w dzień?

Nie, 9 cze 2019 11:04 | ocena: + 3

Jolaos | Załogant

Heh - to samo ja mam w moich kamerach co dają przekaz z działki rekreacyjnej. Latają sobie orbsy jak przysłowiowe elfy i już.
A co mi tam - szkody żadnej nie robią , kręgów w zbożu nie wygniatają bo nie mam zboża :)
Więc niech latają

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas odwiedził w czwartek 15 sierpnia najbardziej wysunięte na północ terytorium Kanady, Nunavut, by zobaczyć efekty globalnego ocieplenia w rejonie Arktyki i spotkać się z pracującymi tam niemieckimi naukowcami. Według kwietniowego raportu ministerstwa środowiska Kanady, ocieplenie klimatu w tym kraju postępuje dwa razy szybciej niż na świecie. Z kolei sama Arktyka według różnych badań ociepla się od dwóch do trzech razy szybciej.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pon, 12 sie 2019 07:57 | Drogi Nautilusie. W piątek (9 sierpnia 2019 - przyp. FN) przed godziną 7-mą rano szedłem z kolegą do pracy.Gdy już zbliżaliśmy się do miejsca pracy,oczom naszym ukazał się widok metalicznego obiektu,który leciał sobie powoli na niebie.Nie było by to nic dziwnego,gdyby nie to,ze ten obiekt nagle zniknął.po prostu rozpłynął się.Czy możecie mi wyjaśnić co to mogło być? Stały Wasz czytelnik Marek

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 25 lipca 2019 | 22 lipca 2019 roku odszedł w stronę światła Marek Rymuszko. Twórca i pomysłodawca miesięcznika ‘Nieznany Świat’, który przebudził miliony ludzi ze snu i sprawił, że dostrzegli inny, nieznany świat. Ale odszedł przede wszystkim bliski mi człowiek, którego brak odczuwać będę do końca mojej ziemskiej wędrówki.

czytaj dalej

FILM FN

JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI - ostrzeżenie przed oszustami sprzedającymi 'Amulety Jackowskiego'

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.