Dziś jest:
Niedziela, 27 listopada 2022

Posłuchaj mnie Solonie, będzie to opowieść dziwna, ale ze wszech miar prawdziwa...
Platon - „Timajos”

Komentarze: 37
Wyświetleń: 9602x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 18 cze 2019 08:31   
Autor: FN, źródło: FN   

CZY PRZEZNACZENIE MOŻNA ZMIENIĆ? CZY ŚMIERĆ MOŻNA OSZUKAĆ?

Nic nie jest równie niezrozumiałe jak śmierć dziecka. Ale ta śmierć jest wyjątkowa, gdyż okrutna w stopniu, w którym w zasadzie brakuje słów. Pojawia się tutaj pytanie: czy takie było przeznaczenie tej małej dziewczynki? Czy ta śmierć była „jej zapisana w gwiazdach”?


Kilka słów o samym dramacie. 10-letnia Kristina zaginęła w czwartek ok. 13. Wcześniej skończyła lekcje w szkole. miała udać się do pobliskiego Żarowa na lekcję śpiewu. Żeby tam dotrzeć, musiała minąć dom, w którym mieszkała z rodziną. Ostatnia widziała ją wychowawczyni. To było ok. 200 m od domu dziewczynki, tuż przy miejscowym boisku. To tam, na bramie prowadzącej do obiektu, znaleziono dżinsową kurtkę dziecka...

Kiedy ok. godz. 14 koleżanka Kristiny zaalarmowała jej bliskich, że dziewczynka nie dotarła na zajęcia, rozpoczęto poszukiwania. Najpierw przy pomocy szkoły, potem policji i Ochotniczej Straży Pożarnej. Ok. godz. 17:45 w lesie, w odległości 6 kilometrów od rodzinnej miejscowości dziecka, przypadkowi spacerowicze natrafili na zwłoki. Ciałko było częściowo roznegliżowane i – jak wynika z informacji od śledczych – pokłute ostrym narzędziem.

Śledczy nie mają żadnych wątpliwości, że to Jakub A. (22 l.)  z zimną krwią zabił małą Kristinę z Mrowin. Przyznał się do winy, miał motyw, a wczesny obraz śledztwa wskazuje, że Jakub A. okrutną zbrodnię zaplanował w najdokładniejszych szczegółach. Bestialsko zamordował bezbronną Kristinkę, bo przeszkadzała mu w... romansie z matką dziewczynki.

 Do naszego Projektu MESSING działającego w ramach FN przyszedł e-mail. Jego treść prezentujemy poniżej.

[…] Jestem wstrząśnięty śmiercią tej małej dziewczynki. Zastanawiam się, czy jest coś takiego jak przeznaczenie, które można zmienić? Czy była możliwość, aby odwrócić bieg wydarzeń, zatrzymać mordercę i sprawić, że to dziecko żyło by dalej? Ta sprawa jest wielkim znakiem zapytania dla teologów. Wyjaśnienie śmierci małych dzieci dla miłośników teorii „żyjesz-umierasz-sąd-potem raj lub trochę gorzej” jest po prostu niemożliwe. Bardzo interesuje mnie Państwa opinia.

Z poważaniem

[dane do wiad. FN]

 

Sprawa była przez nas poruszana wielokrotnie w serwisach, a także długo na ten temat rozmawialiśmy podczas ostatniego spotkania załogi FN w naszej Bazie. Oczywiście absolutna zgoda – śmierci małych dzieci jak tej dziewczynki wysadzają w powietrze teorie zakładające, że „jest tylko jedno życie”. Powtarzamy to od dawna.

Czy śmierć była jej pisana? To zależy. Należałoby sprawdzić jej poprzednie wcielenia, czy już wcześniej była „uwikłana karmicznie” więzami „przeznaczenia” ze swoim mordercą. Jeśli nie, to znaczy, że sprawca ma ‘jak w banku’ przed sobą lekcję, w której zrozumie swój błąd. Może to być z kolejne życie z tym dzieckiem lub bez niego – ale potężna lekcję dostanie na pewno.

Dobrze to prawo oddaje ten prosty rysunek poniżej... Prawo "Przyczyny i Skutku" działa bezbłędnie. Precyzyjnie. Zawsze.


Tak działo prawo karmy – prawo przyczyny i skutku, które jest miliard razy bardziej sprawiedliwe i bolesne niż tak uwielbiana przez Polaków kara śmierci (śmierć za śmierć itp.). Znając reguły wiedzy duchowej trzeba to powtarzać: nie wolno odbierać nikomu życia nawet w ramach zemsty i „wyrównywania rachunków”, co tak bardzo wielu osobom wydaje się sprawiedliwe. Sprawca powinien być izolowany nawet do końca życia, ale życia nie wolno odbierać. Gdyby ludzie domagający się „kary śmierci dla bydlaka” wiedzieli, że kiedyś w kolejnym życiu będzie musiał po stokroć odczuć to, co zrobił i milion razy przebije to „stryczek w zakładzie karnym” – wtedy nie domagaliby się kary śmierci (popiera ją blisko 70 proc. Polaków). Niestety w reinkarnację „nikt nie wierzy”, a mglista perspektywa „smażenia się w piekle grzesznika” tym bardziej do ludzi nie trafia, bo oni w sprawiedliwość po śmierci nie wierzą, a w życiu doczesnym – jak najbardziej…

Tak to jest z wiedzą duchową. Jej brak powoduje milion przeróżnych problemów w życiu ludzkości, ale to temat na zupełnie oddzielny tekst.

W temacie przeznaczenia – otrzymaliśmy bardzo ciekawy e-mail z opisem pewnego wydarzenia sprzed kilku dni.

From: […]
Sent: Monday, June 17, 2019 11:45 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Niezwykły zbieg okoliczności

 

Witam!
Chciałam podzielić się z Państwem sytuacją, która przydarzyła mi się wczoraj, a właściwie moimi odczuciami z nią związanymi, które jeszcze mocniej utwierdziły mnie w przekonaniu, że w naszym życiu nie ma przypadków.
Wczoraj pomimo nieznośnego upału i porannego wahania "iść, nie iść, iść nie iść - takie gorąco nie chce mi się, a dam sobie spokój...ale dawno nie byłam - może jednak pójdę" ostatecznie zdecydowałam się pójść do kościoła na mszę. Na marginesie napiszę, że jak już jestem w kościele, zawsze modle się do końca i czekam na błogosławieństwo - nie zdarza mi się wychodzić wcześniej, chyba że w przypadkach losowych.
Tym razem ksiądz wyjątkowo długo mówił kazanie, najpierw do dzieci, potem do dorosłych, w pewnym momencie wyłączyłam się i przestałam słuchać - trochę się już zirytowałam, bo trwało t naprawdę długo, ale myślę "ok - przyszłam to będę do końca". Jednak w pewnym momencie ksiądz poruszył bardzo drażliwą dla mnie kwestię ( nie ma znaczenia jaką ), w każdym razie zdenerwowałam się i jak - podkreślam- nigdy tego nie robię, tak teraz  po prostu wyszłam w środku mszy. Nie raz zdarzało mi się nie zgadzać, z tym co mówią księża na kazaniu ale tym razem jakby coś kazało mi teraz po prostu wyjść ! Miałam iść do domu, ale w ostatniej chwili myślę, "a wstąpie sobie na loda" - to całkiem w drugą stronę, ale ok.
No do meritum:
Wracam z tym lodem, uszłam dwa kroki -  leży nieprzytomny młody chłopak na chodniku. Upał 40 stopni, ludzie jacyś go mijają - nie bardzo zwracają na niego uwagę. Podchodzę, patrzę - oddycha, zaczynam go cucić, pytać, co się stało - nic, bez kontaktu, zero reakcji .Zatrzymał się jakiś starszy człowiek koło mnie i mówi" pani, on tu przed chwila jeszcze na schodach siedział", ale bardziej niż pomóc to widzę przyszedł popatrzeć. Rozglądam się - nikogo więcej nie ma. łapie za telefon, dzwonie po pogotowie, w międzyczasie jeszcze się pojawiła jakaś starsza para, ale ogólnie taki skwar że większość ludzi siedzi w domu. Dalej próbuje chłopaka cucić - zero reakcji. Karetka przyjeżdża prawie natychmiast. Zabierają go, nie wiem co z nim dalej - czy może był pijany, naćpany czy zemdlał, uderzył się w głowę - miał jakiś udar w tym skwarze czy co. Nie wiem, czy przeżył. Ale zrobiłam, co mogła, żeby mu pomóc.
Ale po tym wszystkim jak wracałam do domu poczułam ten wasz słynny"powiew kosmosu na plecach"!
Jasne że może by go znalazł i zadzwonił ktoś inny, ale ja zdałam sobie sprawę jakby Opatrzność w tej akurat chwili mi kazała najpierw  w ten skwar w ogóle pójsć do tego kościoła, potem w tym a nie innym momemcie wyjść w środku kazania,nie iść prosto do domu tylko wrócić się na te cholerne lody - chociaż wiecznie sie odchudzam i unikam słodyczy .
Trudno to wytłumaczyć, ale ja naprawdę poczułam, ze tym momencie akurat tam miałam  się znaleźć!
Niby zwykła historia, może nawet nie kwalifikuje się do waszego serwisu, ale ciągle to przeżywam i musiałam z kimś się podzielić. Wiem od zawsze, że naszymi krokami kieruje Opatrzność, ale ta historia utwierdziła mnie w tym jeszcze mocniej.
Pozdrawiam Zalogę. Życzę wszystkiego dobrego!
[…] ( imie do wiadomości redakcji )

 

Z tematem przeznaczenia zmierzył się także jasnowidz Krzysztof Jackowski w swoim najnowszym wideo-blogu. Polecamy jego uważne obejrzenie, gdyż wiele przemyśleń jasnowidza jest w 100 procentach zbieżnych z tym, jak my oceniamy ten temat na podstawie zebranego przez nas materiału przez ostatnie 30 lat.


Komentarze: 37
Wyświetleń: 9602x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 18 cze 2019 08:31   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (37)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Sob, 29 cze 2019 12:03 | brak oceny

Jarek76 | Załogant

No zaraz chwilka a co z dziećmi które poszły do pieca w 39-44 i co im powiedzieć goń marzenia jakoś to mi nie pasuje ?

Śr, 26 cze 2019 00:36 | ocena: + 2

odjaniepawlacz | Załogant

Ciekawe czy jak jest reinkarnacja, to ta dziewczynka może jeszcze wrócić?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 26 cze 2019 23:04 | ocena: + 1

karakan | Załogant

@odjaniepawlacz, Jak wrócić? Do matki? - Istnieje taka możliwość.

Wt, 25 cze 2019 15:12 | ocena: + 1

Agnieszka | Załogant

Mnie zastanawia jeszcze jedna kwestia związana z tym tragicznym wydarzeniem: na pewno każdy z Was czytał, że dokładnie tego samego dnia, mniej więcej o tej samej godzinie na Ukrainie została porwana 11-letnia Daria. Jej ciało po kilku dniach znaleziono w studzience kanalizacyjnej. Dziecko zostało uduszone, a o dokonanie morderstwa podejrzewany jest jej 22-letni sąsiad, którego już zatrzymano.
Zauważcie, jaki dziwny zbieg okoliczności: dwie dziewczynki w podobnym wieku (10 lat i 11 lat) zostają uprowadzone tego samego dnia, o podobnej godzinie (Kristina ok. 13, Daria ok. 14), obie w drodze na lekcje dodatkowe (Kristina na lekcje śpiewu, Daria na zajęcia taneczne), obie zostają znalezione martwe, a wiek sprawców jest także podobny (21 lat i 22 lata). Dziewczynki zostały także pochowane dzień po sobie: najpierw pochowano Darię, a dzień później odbył się pogrzeb Kristiny. Obie uroczystości żałobne wyglądały bardzo podobnie: białe trumny, morze ludzi i kwiatów...
Jaki to życie jest kruche...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 26 wrz 2019 16:36 | brak oceny

swistak | Załogant

@Agnieszka, Rzeczywiscie niezwykle wiele podobienstw. Moze dziewczynki byly jakos karmicznie ze soba powiazane?

Pon, 24 cze 2019 16:45 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

Witam wszystkich Załogantów dzisiaj znalazłem ciekawy test pt. "Kim byłeś w poprzednim wcieleniu" https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/kim-byles-w-poprzednim-wcieleniu-psychotest/5gwg56f może to zabawa ale wg. mnie warto spróbować-bynajmniej pobawić się... Mnie test wykazał, że byłem "starożytnym myślicielem" :) ciekawi mnie również co WAM moi drodzy wyjdzie? Pozdrawiam serdecznie

Pon, 24 cze 2019 10:09 | brak oceny

Pleione | Załogant

To jest dopiero idiotyczne założenie, że te dusze będą w kolejnych życiach na siebie oddziaływały. W różnych wariantach. I tak przez tysiące kolejnych żyć. Jakiś sens? W taki sposób można w ogóle nie przerwac tego ciągu. Zastanówcie się nad wadami założen reinkarnacji. Jakie szkody może przynosić takie myślenie. I czy oby na pewno jest to sprawiedliwe.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 24 cze 2019 16:31 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

@Pleione, reinkarnacja dla Dusz nie istnieje. Przytoczę słowa Archanioła - "bliższą prawdy jest mowa o siódmym niebie, jak wam podpowiedziała wasza intuicja, niż o reinkarnacji ".

Nie, 23 cze 2019 22:15 | brak oceny

qadro75 | Załogant

Co od reinkarnacji to zasada jest bardzo prosta czym krócej żyjesz tym mniej masz do zrobienia

Sob, 22 cze 2019 21:48 | brak oceny

odjaniepawlacz | Załogant

Przeznaczenie można zmienić. Morderca zmienił przeznaczenie Kristinki zabijając ją. To nie było jej pisane. Zrobił to, by zemścić się na jej matce za odrzucenie.

Czw, 20 cze 2019 17:52 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

Jak pisze karakan - matka zmarłej dziewczynki była kuzynką sprawcy tzn. tym gorzej dla matki. Proszę wysłuchać wypowiedzi matki sprawcy która wiedziała o jego podejściu do owej kuzynki - nie chciała by się angażował w to wszystko. To doprowadziło do nieszczęścia. Winni śmierci dziecka są niestety ludzie niby dorośli.

Czw, 20 cze 2019 14:58 | ocena: -5

Kepos | Załogant

Przeznaczenie zapisane w księgach anielskich można zmienić, ale musi to zrobić ktoś władny np. Archanioł. Dużego wyboru nie ma, a człowiek wcześniej czy później i tak musi zostać uśmiercony. Wszystko to jest wyrachowane, ale jest część wypadków tragicznych, których nie da się przewidzieć. Zabójstwo i samobójstwo z wolnej woli są największymi przestępstwami, i są za to największe kary.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 21 cze 2019 20:23 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@Kepos, nie wiem co bierzesz ale odstaw to. wypowiadasz sie jakbys zjadl wszystkie rozumy a guzik tak naprawde wiesz. ja bym prosil o blokade dla keposa zeby takich glupot nie gadal

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 22 cze 2019 11:38 | ocena: -2

Kepos | Załogant

@magdakowalska48, moja wiedza dotycząca struktur Świata, zdobyta w sposób bezpośredni, wyprzedza współczesną epokę. Jeżeli do tej pory żaden z uczonych nie odkrył tych struktur to prędko to nie nastąpi. Struktury tego Świata są proste lecz ciężko jest ich wytłumaczyć.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 22 cze 2019 18:05 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@Kepos, tez mam wiedze. i ja moge to latwo wytlumaczyc. moze to nie tyle twoja wiedza ile twoje wierzenia. to w co wierzysz to otrzymasz

Sob, 22 cze 2019 12:07 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

@magdakowalska48, Magdo szkoda "polemizować" z Takim gościem jak Kepos, z mojej obserwacji takich ludzi jest dużo wokół nas...gryzie go coś całe życie i nie wie co...wpada we frustrację ...i dalej robi co robi, tzn nic konstruktywnego....żałuję gościa, który obija się od ściany i nie bardzo wie dlaczego....na pewno są do działania destruktywne swojej osobowości prowadzące wcześniej czy później do upadku. Psychika odgrywa duże znaczenie jeśli chodzi o zdrowie fizyczne czego dowodem są np jogini, którzy do perfekcji opanowali swój umysł i zarazem ciało. Jedno co poleciłbym mu to, żeby uświadomił sam sobie co go tak naprawdę "gryzie". Nie rozumiem dlaczego mamy takiego "załoganta"..może tu działa również entropia ( nic we wszechświecie nie może być trwale uporządkowane). Pozdrawiam Cię serdecznie

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 22 cze 2019 14:56 | ocena: -1

Kepos | Załogant

@Gorki73, przeżyjesz dwie śmierci kliniczne, spotkanie z Lucyferem oraz duchami, którym przyjemność sprawia zadawanie ludziom cierpienia, a także z ludźmi, którzy siedzieli we więzieniu i dla swojej przyjemności torturują ludzi - to się pomądrzysz.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 22 cze 2019 20:07 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

Słuchaj Kepos jeśli znów robisz sobie jaja z tej śmierci klinicznej to naprawdę jest źle z Tobą. Moja wypowiedź nie była skierowana po to aby Cię urazić,czy zgnoić ale po to żebyś się zastanowił nad Twoimi wypowiedziami, widzę po tym co piszesz, że coś "nosisz" w sobie, jakąś złość, jakąś zadrę. Z całym szacunkiem do Twojej Osoby nie chce mi się jakoś w to wierzyć, że przeżyłeś dwa razy śmierć kliniczną, ponieważ to zmieniłoby Ciebie na plus nie byłbyś taki kpiący w swoich wypowiedziach. Pisz najlepiej co czujesz, pisz co przeżyłeś nawet w tym więzieniu a na pewno nikt nie będzie Cię banował czy dawał Ci minusy. Życzę Ci szczerze jak najlepiej i pozdrawiam. Jesteśmy przecież jakby nie patrzeć braćmi jednej wielkiej rodziny jaką jest Ludzkość.

Sob, 22 cze 2019 18:06 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@Gorki73, on za bardzo sie zafiksowal na tym. rowniez serdecznie pozdrawiam

Śr, 19 cze 2019 22:32 | brak oceny

Jolaos | Załogant

Poraża mnie styl narracji autora tego artykułu. W tym sensie że pisząc o reinkarnacji używa słów miliardy , miliony tych żyć i tych inkarnacji w których " aktorzy " opisywanych wydarzeń będą sobie wzajemnie dokopywać. Bez sensu. Myślę że emocje przy pisaniu tegoż felietonu wzięły górę i Pan redaktor trochę się zagalopował.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁE LOSY PILOTÓW (II WŚ)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.