Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 25
Wyświetleń: 10263x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 27 sie 2019 10:31   
Autor: FN, źródło: FN   

KRZYSZTOF JACKOWSKI ZABIERA GŁOS W SPRAWIE OKOLICZNOŚCI ZNALEZIENIA CIAŁA PIOTRA WOŹNIAKA-STARAKA

Mapkę, która pomogła elitarnej grupie płetwonurków odnaleźć ciało Piotra Woźniaka-Staraka, sporządził człowiek, który tamtej nocy brał udział w nocnych regatach. Jasnowidz Krzysztof Jackowski rzeczywiście sporządził aż dwie mapy, ale do niczego się nie przydały - ustalił Onet. Jasnowidz Krzysztof Jackowski zdecydował się ujawnić SMS-y, które dostawał od szefa grupy płetwonurków.

Jak było ze sprawą Piotra Woźniaka-Staraka i udziału w znalezieniu zwłok jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego?

 

Ta sprawa była bardzo nagłośniona przez media. Krzysztof Jackowski powiedział, że prawidłowo wskazał miejsce położenia zwłok Piotra Woźniaka-Staraka w jeziorze Kisajno. Ta sprawa została zakwestionowana przez szefa płetwonurków wynajętych przez rodzinę milionera. To na podstawie jego wypowiedzi portal onet.pl postawił tezę sprowadzającą się do prostego stwierdzenia:

Jasnowidz guzik pomógł… wszystko dzięki uczestnikowi regat!

Nasi czytelnicy przysyłają nam w tej sprawie informacje.

Od: Maciek

interesujacy link
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/cialo-piotra-wozniaka-staraka-pomogl-odnalezc-swiadek-a-nie-jackowski/7f2ps4e


W tej sprawie długo rozmawialiśmy z Krzysztofem Jackowskim. Jest rozżalony postawą szefa ekipy płetwonurków, którego dobrze zna od lat. Wiadomo, że chodzi tutaj o duże pieniądze. Naszym zdaniem ekipa płetwonurków wynajęta przez rodzinę stara się wręcz zniwelować do zera udział jasnowidza, a wyeksponować swój i owego tajemniczego „uczestnika regat”. Ich działanie jest racjonalne z wielu powodów - wystarczy się chwilę zastanowić i wszystko jest jasne. Radziliśmy Krzysztofowi Jackowskiemu, aby machnął na to ręką.

O tym, jaka jest prawda, mówi zapis SMS-ów, który ujawnił Krzysztof Jackowski. Można o tym posłuchać w najnowszym odcinku wideo-bloga jasnowidza.

 

 

 Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka po raz pierwszy zabrała głos po jego śmierci. "Chcielibyśmy cofnąć czas"

Zaginięcie oraz tragiczna śmierć Piotra Woźniaka-Staraka wstrząsnęły Polską. Przypomnijmy, że producent filmowy uległ wypadkowi na jeziorze Kisajno w nocy z 17 na 18 sierpnia. Cztery dni później z wody wyłowiono jego ciało. Głos w sprawie po raz pierwszy zabrała rodzina zmarłego.


Piotr Woźniak-Starak był zawodowo związany z branżą filmową, a więc miał wielu znajomych z show-biznesu. Jego śmierć bardzo ich poruszyła, a w mediach społecznościowych zaroiło się od wspomnień i pożegnań milionera.
"Piotr kochał życie"

Do tej pory rodzina Piotra Woźniaka-Staraka milczała. W najnowszym wydaniu "Rzeczpospolitej" znalazł się jednak nekrolog przygotowany właśnie przez jego najbliższych.

 

 

W mediach i popularnych portalach triumfujące teksty: mapy Jackowskiego okazały się nieprzydatne! W sensie "żaden z niego jasnowidz" - sprawę położenia zwłok ustalił ktoś inny. ;) 

 

Krzysztof Jackowski po naszej publikacji przysłał bardzo ciekawego e-maila, którego prezentujemy poniżej.

Od: [dane do wiad. FN]

Temat: Onet

Data: 27 sierpnia 2019 14:17:04 CEST

Do: Krzysztof Jackowski

 

Dzień dobry,

w artykule onetu napisano:

"(...) Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. Uczestnicy regat pomogli płetwonurkom. Mapę, która okazała się pomocna przy poszukiwaniach ciała, stworzył i przesłał płetwonurkom świadek, który w dniu śmierci milionera brał udział w odbywających się w tym czasie w okolicach Giżycka 24-godzinnych regatach. (...) Uczestnik regat sporządzoną przez siebie mapę wysłał 21 sierpnia o godz. 22.24. - Potwierdzam, że okazała się ona pomocna w zlokalizowaniu ciała - mówi nam proszący o anonimowość członek grupy poszukiwawczej."

 Czytając dalej:

"(...) Jednak członek ekipy poszukiwawczej, który chce zachować anonimowość, zdecydowanie zaprzecza wersji podawanej przez Jackowskiego: - Pierwsza sporządzona przez niego mapa była kompletnie nietrafiona. Punkt, który wskazywał, był oddalony od rzeczywistego miejsca znalezienia zwłok o kilka kilometrów. A druga mapa? W ogóle do nas nie dotarłaDowiedzieliśmy się o niej już po zakończeniu akcji. Zresztą i tak okazało się, że była bardzo ogólna i wskazywała bardzo duży obszar - podkreśla nasz rozmówca.(...)"

Mamy trzy mapy:

Pierwszą stworzoną przez Pana, nietrafioną.

Drugą stworzoną przez Pana, jasnowidza oddalonego od jeziora Kisajno o 396 km, wysłaną do ekipy poszukiwawczej 21 sierpnia o godzinie 20:42

Trzecią stworzoną przez naucznego świadka, uczestnika regat, wysłaną do ekipy poszukiwawczej 21 sierpnia o godzinie 22:24.

 

Druga mapa, którą Pan wysłał do członków ekipy poszukiwawczej prawie 2 godziny wcześniej od tajemniczego świadka - uczestnika regat, jest DOKŁADNIEJSZA i jasno udowadnia, że cytowany anonimowy nurek w artykule Onet kłamie:

"Zresztą i tak okazało się, że była bardzo ogólna i wskazywała bardzo duży obszar". Na drugiej mapce wskazał Pan dwa punkty, z których jeden jest oddalony około 300-400 metrów od miejsca znalezienia ciała poszukiwanego.

Mapka uczestnika regat, dzięki której ekipa poszukiwawcza zlokalizowała ciało zaginionego, to linia o długości prawie 6 000 metrów, z której najbliższy punkt jest oddalony od miejsca wskazanego przez Pana o jakieś 1400 metrów!

 Mamy teraz dwa scenariusze, które bez względu na to czy są prawdziwe czy nie - w jednoznaczny sposób udowadniają, że zaliczył Pan kolejne spektakularne trafienie:

  1. a) Nurek, członek ekipy poszukiwawczej pomylił mapy bądź nie był świadomy, że korzystano z Pana mapy.
  2. b) Nurek, członek ekipy poszukiwawczej świadomie kłamie i jako mapę "bardzo ogólną i wskazującą bardzo duży obszar" wskazuje mape Pana, a nie tajemniczego uczestnika regat.

Każdy trzeźwo myślący człowiek, po zapoznaniu się z oba prezentowanymi przez Onet mapkami wyciągnie chyba takie same wnioski jak my.

 Proszę się nie przejmować i dalej robić swoje! :)


--

"There are some people who live in a dream world, and there are some who face reality; and then there are those who turn one into the other."

 

Z ostatniej chwili!


Cały tekst poniżej.

https://wiadomosci.wp.pl/sprawa-piotra-wozniaka-staraka-przedstawiciel-rodziny-potwierdza-zaslugi-jasnowidza-krzysztofa-jackowskiego-6418401262958721a?fbclid=IwAR1o2u3JQHZlcPsMv7OtVf8G3DMiEpH2WOYI-XYjNpCz4oCb6b2a4kbm734

 

Komentarze: 25
Wyświetleń: 10263x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 27 sie 2019 10:31   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (25)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Sob, 31 sie 2019 17:05 | ocena: + 5

Faust | Załogant

A jak umarł Pan bogaty
To mu nieśli wieńce, kwiaty
Order dali mu po śmierci
By mu złocił się na piersi

A jak umarł chłop z fabryki
Nie płakali, bo był nikim
Odszkodowań nie ma wtedy
Trumnę trzeba brać na kredyt

A jak padło dziecko z głodu
Nie ruszyło to narodu
Dalej po bogaczu kwilił
Taki to był nastrój chwili”

Czw, 29 sie 2019 12:46 | ocena: + 4

Czelsi | Załogant

Wiecie, wydaje mi się że tutaj nie chodzi o wysokość nagrody tylko o fenomen Krzysztofa Jackowskiego.
Fenomen, który może zmienić świadomość miliona ludzi, postrzeganie drugiego człowieka i otaczającego nas świata. Fenomen, który może w jakimś sensie zburzyć system już istniejący, obudzić masy z tego letargu w którego zostaliśmy wprowadzeni i w którym jesteśmy podtrzymywani przez ostatnie setki lat. To by oznaczało koniec wojen, kłamstwa, wyzysku drugiego człowieka. To by mogło tez oznaczać koniec kościoła rzymskiego i wszystkich religii na świecie...………….

Śr, 28 sie 2019 15:04 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

Brawo Panie Krzysztofie . Dobrze się stało,że upomniał się Pan o należne uznanie dot. poszukiwań za zaginionym. Uważam, że jest Pan za poważnym człowiekiem aby w ten sposób ekipa płetwonurków podsumowała Pana udział w powyższej sprawie.

Śr, 28 sie 2019 12:43 | ocena: + 2

najsampierw | Załogant

Jackowskiego w porównaniu z tajemniczym "szefem nurków" każdy zna. To wiele zmienia. Obejrzyj sobie jego vlogi, to facet prawdziwy, naturalny. Po twarzy widać, że swój chłop. Nie jakiś tam guru-mistyki-czarodziej, jakich wielu w polskim internecie.

Śr, 28 sie 2019 11:24 | ocena: -1

Bob_Lazar | Załogant

Jeżeli Krzystof posiada numer telefonu do szefa nurków, to dlaczego tej mapy nie wysłał jemu bezpośrednio? Kupy te wyjaśnienia się nie trzymają niestety. Jackowski nie ma żadnych podstaw, by obrażać tych nurków, czy też wysuwać jakieś insynuacje, że im o pieniądze chodziło.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 29 sie 2019 02:49 | ocena: + 2

PilotNes | Załogant

@Bob_Lazar, dlatego, że to nie szef nurków zamawiał tą mapę, tylko pełnomocnik rodziny, który przywiózł rzeczy do wizji. Myśl, to nie boli.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 29 sie 2019 13:58 | ocena: -2

Bob_Lazar | Załogant

@PilotNes, A chodziło o znalezienie zwłok, czy o wywiązane się z zawartej umomy? Chciałeś być błyskotliwy, ale znowu ci nie wyszło.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 29 sie 2019 14:55 | ocena: + 2

PilotNes | Załogant

@Bob_Lazar, ja nie muszę chcieć, błyskotliwy jestem z natury, tak samo jak ty z natury jesteś raczej niezbyt ogarnięty. Wskazuje na to fakt, że nie rozumiesz znaczenia zdań, które zamieszczasz w komentarzach. Niestety, tutaj przeciwieństwa się spotkały. A Mędrzec powiada; "Nie kłóć się z głupkiem, bo ludzie nie dostrzegą różnicy". Dlatego żegnam, miłego dnia, wracaj na onet.pl

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 31 sie 2019 23:06 | ocena: -2

Bob_Lazar | Załogant

@PilotNes, Każdy wariat jest święcie przekonany, że jest jak najbardziej normalny. Dokładnie tak samo jest z idiotami. Nie dostrzegają własnych ułomności i piszą, że są błyskotliwi z natury.

Śr, 28 sie 2019 07:34 | ocena: + 6

Kuban640 | Załogant

"Zaginięcie oraz tragiczna śmierć Piotra Woźniaka-Staraka wstrząsnęły Polską."- raczej wstrząsnęły mediami , Polska jakoś nie poczułem żeby się zatrzęsła. Wielu ludzi ginie codziennie tragicznie i przechodzi to bez echa, a tu zaraz polska się zatrzęsła.

Wt, 27 sie 2019 16:02 | ocena: + 1

Gajela | Załogant

Lata temu na trasie W-wa Siedlce i Siedlce W-wa, w nocy zniknął służbowy samochód z dwojgiem policjantów. Poszukiwania zaginionych się przedłużały. Wyznaczona została pieniężna nagroda za pomoc w odnalezieniu zaginionych. Do akcji wkroczył Pan Jackowski i wykonał wizję. Wskazał właściwe miejsce. Po jakimś czasie samochód z dwojgiem policjantów został znaleziony w wodzie. Pan Jackowski nie otrzymał nagrody, bo... poszukującym pomyliły się strony i szukali nie tam, gdzie wskazał Pan Jackowski. Wizja trafna, wskazanie prawidłowe i ciągle to samo. Ludzka małość, niedowiarstwo, ignorancja, kłamstwo, krętactwo, matactwo zazdrość, zawiść, szyderstwo, kpina z jasnowidzów i tego ich jakże bardzo niebezpiecznego DARU JASNOWIDZENIA. I wydaje się takim małym ludzikom, że można jasnowidzów tak bezkarnie i perfidnie wykorzystać, a później obśmiać, opluć, zohydzić i zniszczyć... Podziwiam odwagę i waleczność Pana Jackowskiego. Dzielny z Pana WOJOWNIK Panie Krzysztofie...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 28 sie 2019 10:00 | ocena: + 3

vladimir_putin | Załogant

@Gajela, Klika sekund w Google'u:

"We wtorek rano funkcjonariusze z Mińska Maz. dostali sygnał od mężczyzny, który przejeżdżał drogą Siedlce-Mińsk i zatrzymał się na chwilę. Zauważył on fragment opony, wystającej z rozlewiska biegnącej w pobliżu rzeki.

Po kilku godzinach wydobyto poloneza, w środku były ciała policjantów."

- Z przytoczonego fragmentu jasno wynika, że zaginionych policjantów znalazł zwykły kierowca, a nie "jasnowidz". Nie wprowadzaj cztelniów w błąd.

Wt, 27 sie 2019 14:18 | ocena: + 4

Orion_1957 | Załogant

Proszę pamiętać, że jasnowidz Krzysztof Jackowski jest takim samym człowiekiem jak każdy z nas. Też musi pracować aby opłacić wszelkie podatki, by się utrzymać aby normalnie żyć. W życiu jak wiemy nie ma nic za friko taka jest prawda. Wcale mu się nie dziwię że wkurza go iż kolejny raz ktoś usiłuje wątpić w jego zdolności a tym samym zaprzeczyć prawidłowego wskazania osoby zaginionej. Takie zachowanie ze strony ekipy płetwonurków jest bezczelną zagrywką wobec Pana Jackowskiego. Takie podejście do sprawy może każdego zniechęcić.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 27 sie 2019 14:48 | ocena: + 2

Gorki73 | Załogant

@Orion_1957, Zgadzam się z Tobą Orionie i dodam, że jakoś nikogo nie dziwią nieprzyzwoite zarobki aktorów, celebrytów, piłkarzy itp. I jeszcze Ci ludzie myślą, że są pępkiem Świata i mają to do powiedzenia, że nie mają nic do powiedzenia ! Dla niektórych to Pan Jackowski powinien pracować jako ślusarz w jakimś zakładzie pracy a po godzinach szukać ludzi za friko !Sam bym się wnerwił, jakbym miał robić takie "wielkie" rzeczy i wiązać koniec z końcem każdego miesiąca. Pozdrawiam "niejasnowidzących" i życzę Jasno-myślenia w życiu !

Śr, 28 sie 2019 10:25 | brak oceny

vladimir_putin | Załogant

@Orion_1957, A kto powiedział, że koniecznie trzeba żyć z "jasnowidzenia"? Można pracować na etatcie, jak większość normalnych ludzi, a jasnowidztwem zajmować się w czasie wolnym.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 28 sie 2019 14:31 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

@vladimir_putin, Witam Cię po Twoim niku to już można dużo powiedzieć o Tobie....wybrałeś sobie nie lada "godną" postać agenta KGB, którego uczono nieuczciwych metod i zabijania ludzi...gratuluję...ale każdy ma wybór...Co do tego co napisał Ci Kasprano i Orion to mają rację....Tobie na pewno by się chciało po godzinach jeździć i ponosić koszty z odnajdywaniem ludzi tak jak Pan Jackowski to robi...zastanów się, bo to co piszesz to są po prostu bzdury i brak empatii do ludzi- jeśli wiesz o czym piszę.. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 28 sie 2019 17:09 | ocena: + 1

hermiona | Załogant

@Gorki73, Już ci pisałam jakie są warunki jasnowidzenia. Nie można brać za to pieniędzy. Życie takiej osoby nie jest usłane różami, ale przecież nikt jej do tego nie zmuszał. Jak się tych warunków nie dotrzyma, to zaczną się pojawiać problemy z "lustrzanymi odbiciami" itp.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 29 sie 2019 05:43 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@hermiona, Witam Cię, tak pisałeś i nie przeczę, że tak nie jest...oburzyłem się tylko na Twój post, że stwierdziłeś, że nic o jasnowidzeniu nie wiem...ciekawi, mnie czy jak jasnowidz nie brałby za to pieniędzy tylko otrzymywałby datki, które by przyjął to tak samo by to działało...przy następnej próbie jasnowidzenia? Pozdrawiam Cię

Śr, 28 sie 2019 17:37 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

@Gorki73, Panie putin, tylko na tyle Cię stać dając zwykły minusik bez odpowiedzi....do tego Putina to Ci jeszcze sporo brakuje...rozbrajasz mnie i tyle .

Wt, 27 sie 2019 13:38 | brak oceny

Mowilem | Załogant

Trochę będe się czepiać Jackowskiego. Wiem, że ma dar ale go nadużywa za kasę i oto też własnie teraz poszło. O ile pamiętam czy to nie był jeden z warunków jakoby? czyli nie będzie korzystał z daru za pieniądze a prawda jest taka, że stawka emaila do niego jest dosyc droga. bez kasy nawet nie ruszy palcem. To chyba nie tak powinno wyglądać? osobiście nigdy bym nie wziął pieniędzy gdybym miał taki dar. Chyba z pewnością bym go lepiej spożytkował a nie wróżył ludziom jak pójdzie im w pracy.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 27 sie 2019 15:54 | brak oceny

John3-16 | Załogant

@Mowilem,
Czy Ty czasami nie mylisz Pana Jackowskiego z niejakim wróżbitą Maciejem? Wydaje mi się, że tak.

Śr, 28 sie 2019 09:08 | ocena: + 2

Mario2571 | Załogant

@Mowilem, Akurat Jackowski ma talent jasnowidzenia i jak go wykorzystuje to jego sprawa , i raczej nikt nie powinien go oceniać Lewandowski , Ronaldo czy Messi mają talent do strzelania goli i jakoś nikt nie twierdzi że powinni strzelać gole za darmo. Znani piosenkarze mają talent do śpiewania i mało kto twierdzi że powinni śpiewać za darmo . Doda ma jako taki głos i inne ,, walory ,, i też korzysta ze swoich talentów. Autorka ( pisarka ) Harego Potera zarobiła ponad miliard dolarów na swoim talencie literackim . Akurat Jackowski nie afiszuje się na łamach kolorowych magazynów samochodami za miliony Euro , czy wakacjami co dwa miesiące na Bora - Bora jak , większość znanych celebrytów których los obdarzył jakimś talentem. Dlatego nie nam go oceniać i krytykować.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 28 sie 2019 11:17 | ocena: + 1

Bob_Lazar | Załogant

@Mario2571, Lewandowski , Ronaldo czy Messi dużo zarabiają, bo są bardzo suteczni w tym co robią. Jackowski natomiast zawsze się myli, ale jakoś to nikomu nie przeszkadza.

Wt, 27 sie 2019 12:56 | ocena: + 4

PilotNes | Załogant

Z pewnością nurkowie otrzymali wysoką nagrodę i nie chcą się nią dzielić. Jakie to żałosne. Jednocześnie bardzo typowe. Krzysztof, trzymaj się.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.