Dziś jest:
Czwartek, 22 października 2020

Czy obcy są przyjażnie do nas nastawieni? Myślę, że tak. Inaczej za nasze świństwa i bestialstwo wobec istot żywych już dawno powinni zamienić naszą cywilizację w stertę dymiących gruzów. /profesor J. Allen Hynek (1910 - 1986) amerykański astronom i ufolog/

Komentarze: 8
Wyświetleń: 9988x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 13 wrz 2019 06:14   
Autor: FN, źródło: https://gazetawroclawska.pl   

DZIWNA POSTAĆ W GÓRACH SOWICH ZAREJESTROWANA PRZEZ KAMERĘ FOTOPUŁAPKI

From: [...]
Sent: Thursday, September 12, 2019 2:57 PM
To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Nagranie z gór sowich

Witam ponownie załogę, tym razem przesyłam link z kawałkiem nagrania z fotopułapki zamonotowanej w górach sowich. Na nagraniu jest pewna nitkowata postać, czy może to być obcy?

https://pomorska.pl/dziwna-postac-w-gorach-sowich-co-nagrali-przyrodnicy-film/ar/c1-14415979

Pozdrawiam serdecznie :)


/tekst opublikowany przez gazetawroclawska.pl/

Wracamy z lasu do domku w górach, włączamy komputer a przez okno słychać pohukiwanie sowy. Przeglądamy materiał zebrany z dwóch tygodni i nagle pojawia się puste video. Przyglądamy się zawsze szczególnie takim klatkom, bo może coś ciekawego przebiegło w rogu nagrania. Ale wtedy... przeszły nas ciarki – czytamy w opisie przyrodników, którzy całość kwitują stwierdzeniem - trochę creepy nie sądzisz?

Wystraszyli się. Jak przyznaje w rozmowie z Gazetą Wrocławską mieszkająca w Górach Sowich Anna Tomańska, prawnik, pedagog i inżynier zootechniki, studentka medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, ona i jej koledzy początkowo próbowali podejść do nagrania jak „ludzie nauki”. Choć wideo wywołało u nich "falę strachu" starali się patrzeć na nie ze sceptycyzmem. Mimo to wciąż nie udało się wyjaśnić, co tak naprawdę uchwyciła kamera.

- Wracamy z lasu do domku w górach, włączamy komputer, a przez okno słychać pohukiwanie sowy. Przeglądamy materiał zebrany z dwóch tygodni i nagle pojawia się puste video. Przyglądamy się zawsze szczególnie takim klatkom, bo może coś ciekawego przebiegło w rogu nagrania. Ale wtedy... przeszły nas ciarki - napisali przyrodnicy na swojej stronie. Nagranie dziwi internautów, dziwi także nas. Im dłużej je odtwarzamy, słuchamy niepokojących dźwięków, wpatrujemy się w ciemność, tym bardziej wyraźnie widzimy dziwną małą postać, kręcącą się w prawym rogu nagrania. Wszystko sprawia, że po plecach biegną nam dreszcze... Postanowiliśmy skontaktować z autorami filmu. To wykształceni fachowcy, miłośnicy przyrody, Gór Sowich zwłaszcza.

- Przyrodnik Góry Sowie to pierwsza regionalna strona na Facebooku, która została w całości poświęcona przyrodzie i nauce oraz wiadomościom lokalnym. Jako mieszkańcy Gór Sowich obserwowaliśmy, że wszystkie portale i źródła prezentujące nasz region traktowały przyrodę jedynie jako wycinek zbiorczych danych, a przecież to natura jest naszym największym lokalnym walorem - tłumaczy nam Anna Tomańska, mieszkanka Gór Sowich, prawnik, pedagog i inżynier zootechniki, studentka medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, koordynatorka projektu.

Pomaga jej Adam Gil, którego można uznać za współautora i osobę zajmującą się techniczną organizacją materiałów. To właśnie Adam zajął się obserwacją przyrody za pomocą leśnej fotopułapki. Jak zaznacza pani Anna, to co zobaczyli, wystraszyło także ich.

- To co zobaczyliśmy wywołało w nas falę strachu, z prawej strony nagrania zaczyna poruszać się obiekt o nieznanym kształcie i nie przypominający niczego, co przez ostatni rok udało nam się kiedykolwiek zarejestrować. Do tego pojawiają się zakłócenia w formie zniekształconego dźwięku. Przyznam, że przyglądaliśmy się temu obrazowi wielokrotnie i na początku podchodziliśmy, jako ,,ludzie nauki” do niego dość sceptycznie lecz w gruncie rzeczy do dziś nie potrafimy wyjaśnić czym ów obiekt jest.Co to jest? - pyta kobieta.

I dodaje, że Góry Sowie ukryły w sobie z pewnością nie jedną tajemnice… nie tylko samą infrastrukturą, która została celowo utajniona, ale jak widać nawet przyroda może zaskoczyć i stanowić pewną zagadkę. Wideo pojawiło się na stronie Przyrodnika 24 maja i wywołało duże zamieszanie. Jak zaznaczają autorzy, sprawą zainteresowało się wiele osób, w tym specjalistów zza granicy.

- Prosili nas o przesłanie materiału celem analizy.

Nie wiemy, co wyniknie z rozważań, jednak każde z nich bierzemy poważnie. Nikomu nie można zabronić wiary ani też negować naukowych racji, dopóki nie dowiedzie własnych wyników wobec postawionej przez siebie tezy.


Czytaj więcej: https://gazetawroclawska.pl/dziwna-postac-w-gorach-sowich-co-nagrali-przyrodnicy-film/ar/c1-14415979


https://wroclaw.naszemiasto.pl/co-to-jest-co-przypadkiem-nagrali-przyrodnicy-dziwna-postac/ar/c1-7333363

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/tajemnicze-nagranie-z-gor-sowich-niektorzy-widza-tam-postac/903zce5

 

Dziękujemy wszystkich czytelnikom za informacje w tej sprawie, które dostaliśmy w ostatnich godzinach.

Komentarze: 8
Wyświetleń: 9988x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 13 wrz 2019 06:14   
Autor: FN, źródło: https://gazetawroclawska.pl   


Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 15 wrz 2019 15:02 | ocena: + 3

Natenczas_Wojski | Załogant

Zawsze staram się uciekać od trywialnych ocen i osądów, szukając głębszych wytłumaczeń dla prezentowanych na tym portalu zjawisk. Jestem ostatnim bodajże gotowym nabijać się z rzeczy, które komuś innemu wydały się frapujące bądź niezwykłe. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem płytkiego traktowania faktów i zdarzeń niezrozumiałych (choćby na pierwszy rzut oka) i sprowadzania ich na siłę do wspólnego mianownika banalnych przyczyn.

Tym razem jednak uczynię chyba mały wyjątek. Z całym szacunkiem, rzecz jasna, dla autorów nagrania. Otóż mnie osobiście (to konieczne zastrzeżenie!) wydaje się, że pokazane video nie odzwierciedla jednak żadnej "postaci", a ukazany kształt może faktycznie być czymś zwyczajnym. Co tylko przez przypadek ukazało się niespodzianie z tajemniczej strony.

Cóż by to być mogło? Na przykład zawisła na pajęczej nici gąsienica, która za podmuchem wiatru znalazła się przed obiektywem fotopułapki. Lub coś równie zwyczajnego. Czasem jakiś figiel wyobraźni pozwala nam zasugerować się do tego stopnia, że zwyczajny szczegół z otoczenia zyskuje rangę tajemniczości. Czasem lepiej zachować dystans. Świat i bez tego jest dość zagadkowy - wystarczy nam tajemnic do jego, oby nie rychłego, końca...

Sob, 14 wrz 2019 21:34 | brak oceny

kasiask | Załogant

Jest to zjawisko niewytłumaczalne.Obcy nie musza za każdym razem mieć wizerunku “szaraka”Osoby ,wykształcone,które zdecydowały się opublikować film musiały ze sto razy zastanowić się nad opublikowaniem go zdajac sobie sprawę z fali fejtu.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 15 wrz 2019 20:00 | ocena: + 1

Natenczas_Wojski | Załogant

@kasiask, doceniam oczywiście odwagę tych osób i dobrze, że to opublikowały - gdy wydało im się czymś ekstraordynaryjnym. Natomiast wykształcenie w rozumieniu zasobu wiedzy naukowej + doświadczenia, dość słabo sprawdza się, gdy przyjdzie faktycznie zmierzyć się z czymś spoza "horyzontu zdarzeń" przez naukę tolerowanych i uznanych za racjonalne. Przy sytuacjach wymagających wyjrzenia poza własny kokon, bańkę informacyjną, nauka robi się dziwnie bezradna...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 28 wrz 2019 20:47 | brak oceny

kasiask | Załogant

Zgadza się,ale postrzegam niestety iż osoby wciśnięte we własny kokon wylewaja jedynie z siebie hejt.

Sob, 14 wrz 2019 05:12 | ocena: + 5

88kropka | Załogant

Myślę że to był pająk wyżej na drzewie i ciągnął za sobą pajęczynę,ona tak zwisała w dół a na niej mogły być kropelki rosy,lub pozachaczał wcześniej o gałęzie i przyczepiły się jakieś brudy,też mi się skojarzy z babim latem. Uważam że to nic nadzwyczajnego przyroda robi swoje.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 14 wrz 2019 20:38 | ocena: + 1

Damian2 | Załogant

@88kropka, to samo chciałem napidać

Pt, 13 wrz 2019 22:20 | ocena: + 2

majomir | Załogant

jeśli babie lato , albo pajęczyna to ma być ludzik pamperek skrzat gnom krasnal lub coś pokroju Hansa Majnigela to na pewno nie na tym filmie .
Ten ostatni z Alp który jest wyreżyserowany też nie przedstawia nic z dziedziny niewyjaśnionych

Pt, 13 wrz 2019 18:25 | ocena: + 5

tomokrk | Załogant

Nie widzę tam żadnej postaci tylko jakąś kreskę....

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Czy możecie napisać coś o teoriach spiskowych na temat tego, że miliardy ludzi uczestniczą w spisku, bo koronawirusa nie ma? W Polsce ludzie dosłownie zidiocieli i wlewają we łby to szambo szaleństwa wiadrami. Taki tekst jest potrzebny - pomyślcie o tym! Pozdrawiam. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 18 paź 2020 09:32 | Mieszkaniec miejscowości Świebodzin (województwo lubuskie) przysłał informację, że 17 października 2020 roku ok. godz. 23.15 wyszedł na papierosa przed swój dom (mieszka w domu jednorodzinnym). Ok. godz. 23.00 jego uwagę zwrócił dziwny, ciemny kształt, który przemieszczał się nad polem na wysokości ok. 10-12 metrów. Była całkowita cisza, obiekt nie był ani helikopterem, ani dronem. Jego wielkość świadek ocenia na 'rozmiary małego samochodu ciężarowego', czyli długość obiektu wynosiła ok. 8 metrów...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

UFO NAD ŁODZIĄ - dwie relacje świadków, którzy obserwowali UFO w kształcie dysków w latach 70-tych

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.