Dziś jest:
Poniedziałek, 13 lipca 2020

Ten obiekt podleciał do mojego samolotu, obserwował mnie... Czy wierzę, że był pod inteligentną kontrolą? Absolutnie tak.
/fragment relacji pilota z archiwum płk Ryszarda Grundamana/

Komentarze: 36
Wyświetleń: 4481x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 19 wrz 2019 06:49   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl, CNN, Reuters   

US NAVY POTWIERDZA AUTENTYCZNOŚĆ FILMÓW Z OBIEKTAMI UFO

O sprawie już od kilkunastu godzin alarmują nasi czytelnicy. Oto mała próbka tego, co dostaliśmy na skrzynkę.

Witam,

Nie wiem czy już wiecie ale Pentagon oficjalnie potwierdził autentyczność trzech słynnych nagrań z UFO.

 https://www.geekweek.pl/news/2019-09-18/pentagon-oficjalnie-potwierdzil-autentycznosc-trzech-nagran-z-ufo/


 

Pozdrawiam

Albinus

 

 

 

[...] Witam. W serwisie TVN24 właśnie ukazał sie artykuł o UFO.

Podaje linka: https://www.tvn24.pl/trzy-nagrania-ufo-amerykanie-potwierdzaja-autentycznosc-filmow,970707,s.html#autoplay

Pozdrawiam

 

 

From: […]
Sent: Thursday, September 19, 2019 8:41 AM
To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: nagrania z UFO

 

https://www.tvn24.pl/trzy-nagrania-ufo-amerykanie-potwierdzaja-autentycznosc-filmow,970707,s.html

 

From: […]

Sent: Wednesday, September 18, 2019 4:11 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: US navy potwierdza autentyczność odtajnionych filmów z UFO

 

Dzień dobry

Właśnie wszędzie o tym piszą. Poniżej artykuł w polskiej sieci:

https://www.o2.pl/artykul/ufo-istnieje-marynarka-wojenna-usa-przyznaje-ze-nagrania-sa-prawdziwe-6425745539319425a

Pozdrawiam

From: [...]
Sent: Friday, September 20, 2019 2:42 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Materiał o UFO w Faktach TVN

 

Dzień dobry

 Fakty TVN wyemitowały materiał o tym że US navy potwierdza autentyczność filmów z UFO. Link do materiału poniżej:

 https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/wyciekly-tajne-nagrania-armii-czy-na-filmach-moze-byc-ufo,970880.html 

 Pozdrawiam. 

 

 

Faktycznie to wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy w historii informacja o UFO jest na… pierwszej stronie serwisu CNN na samej górze jako „URGENT”.


Okazało się, że US Navy potwierdziło w sposób oficjalny autentyczność nagrań UFO. Przedstawiciel floty USA oficjalnie przyznał, że ujawnione ponad rok temu nagrania niezidentyfikowanych obiektów latających, są autentyczne. Wojskowi nie potrafią wytłumaczyć, czym mogą być owe obiekty co oznacza, że nie są „dronami obcych państw”, lecz czymś zupełnie innym. Czym? To zdanie nie pada, ale jasne jest, że chodzi o techniczne obiekty wyprodukowane przez obcą, pozaziemską technologię. Ich zachowanie, tor lotu, prędkość itp. wykluczają wszelkie teorie „balonowe” lub o wędrujących chmurach itp.

 Najnowszy komentarz dotyczy trzech nagrań niezidentyfikowanych obiektów, które opublikowała pod koniec 2017 roku organizacja o nazwie "To The Stars Academy of Arts and Science" (TTSA). Miała do nich dostęp, dzięki pracującemu dla niej byłemu cywilnemu analitykowi Pentagonu, który brał udział w badaniu różnych niewytłumaczonych zjawisk zarejestrowanych przez wojskowy sprzęt.


Owe trzy nagrania od początku były traktowane jako autentyczne z dużą dozą prawdopodobieństwa. Zwłaszcza, że razem z TTSA dwa z nich opublikował dziennik "New York Times", który dodatkowo zdołał przekonać dwóch byłych pilotów wojskowych, którzy mieli brać udział w nagranych incydentach, do opowiedzenia o swoich przeżyciach. Zrobili to otwarcie i pod nazwiskiem, co bardzo uwiarygodniało całą historię.

Teraz jednoznacznie autentyczność nagrań potwierdził Joseph Gradisher, rzecznik prasowy wiceszefa Operacji Morskich ds. Wojny Informacyjnej. Zrobił to w rozmowie z portalem "The Black Vault", prowadzonym przez miłośników teorii spiskowych i zagłębiania się w niejawne informacje rządu USA. Później powtórzył to dla bardziej wiarygodnego portalu "The Vice".

- US Navy formalnie uznaje zjawiska widoczne na tych trzech nagraniach za "Niezidentyfikowane Zjawiska Powietrzne" - stwierdził Gradisher. Wytłumaczył, że przestano używać tradycyjnego określenia "Niezidentyfikowane Obiekty Latające", czyli UFO, ponieważ to nowe (UAP) ma lepiej opisywać naturę problemu. Nie wiadomo, czy chodzi o obiekty czy o coś innego, więc uznano, że lepsze będą "zjawiska".

 - Zdecydowanie spodziewałem się, że wojsko odpowie w kwestii tych wideo tak samo, jak zawsze robiło to wcześniej w oficjalnych dokumentach czy wypowiedziach, czyli określi owe zjawiska jako drony albo balony. Jednak nie zrobili tego. Oficjalnie potwierdzili, że zjawiska widoczne na tych nagraniach pozostają niezidentyfikowane - stwierdził w rozmowie z "The Vice" John Greenwald, główny administrator portalu "The Black Vault". - To bardzo mnie zaskoczyło, zaintrygowało i zmotywowało do jeszcze bardziej energicznego poszukiwania prawdy - dodał.

Ponadto Gradisher potwierdził to, co już kilka miesięcy temu podał portal "The Black Vault". Wszystkie trzy nagrania opublikowane przez TTSA pozostają formalnie niejawne i nie powinny zostać pokazane opinii publicznej, choć sama organizacja twierdzi, iż uzyskała stosowne zgody Pentagonu.

Jedno z nich zostało wykonane w 2004 roku przez systemy celownicze myśliwca F/A-18 Super Hornet, należącego do US Navy. Maszyna znajdowała się wówczas nad poligonem morskim w pobliżu San Diego na pacyficznym wybrzeżu USA. Nagranie przedstawia podłużny, owalny obiekt uchwycony w podczerwieni. W pewnym momencie to "coś" gwałtownie ucieka z pola widzenia systemów celowniczych, które nawet nie próbują utrzymać "na celowniku".

W pogoni za niezidentyfikowanym "zjawiskiem" uczestniczyła też druga maszyna F/A-18. Jej pilot zrelacjonował swoje przeżycia dziennikowy "NYT". Komandor David Fravor mówił, że podczas rutynowej misji treningowej został niespodziewanie skierowany do normalnego "bojowego" przechwycenia obiektu wykrytego przez radar krążownika eksportującego lotniskowiec USS Nimitz.

Po dotarciu we wskazany obszar dostrzegł coś "przypominającego kształtem podłużnego tic-taca". Obiekt unosił się na małej wysokości nad wodą, po czym gwałtownie ruszył w kierunku F/A-18 i zaczął wykonywać manewry mające "wykraczać poza możliwości naszej technologii". Po chwili odleciał. - Nie wiem, co widziałem. Nie miało piór, skrzydeł ani wirników i było znacznie szybsze niż nasze maszyny. Wiem, że chciałbym tym latać - powiedział komandor w rozmowie z "NYT".

Dwa kolejne opublikowane nagrania pochodzą z tego samego incydentu w 2015 roku. Je również wykonały załogi samolotów F/A-18 Super Hornet przy pomocy swoich systemów celowniczych. Te wydarzenia miały jednak miejsce nad Atlantykiem, u wschodnich wybrzeży USA. Na obu nagraniach widać szybko przemieszczający się i wykonujący dziwne manewry owalny obiekt. Słychać też komentarze załóg samolotów, które są wyraźnie zaskoczone tym co widzą i nie potrafią tego zidentyfikować.

 

 


 O tej sprawie będzie także w naszym najbliższym LIVESTREAM FN z pokładu okrętu Nautilus, który wyruszy w rejs już w najbliższą niedzielę 22 września o 21.00.

 

Komentarze: 36
Wyświetleń: 4481x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 19 wrz 2019 06:49   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl, CNN, Reuters   


Komentarze (36)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pt, 27 wrz 2019 15:26 | brak oceny

EwT5@s | Załogant

Do tur77ek: Nie sądzę,to jeszcze nie ten czas,pewno miną eony zanim dojrzejemy,tzn.nasz rozwój duchowy będzie wyższy niż ZERO.Kto teraz miałby zmieniać tych "złych"-ta garstka 'dobrych"??Wystarczy włączyć tv i obejrzeć newsy z całego świata,wojny i morderstwa codziennie.EGO ponad wszystko! Pozdrawiam.

Wt, 24 wrz 2019 00:59 | brak oceny

tecsun | Załogant

Określenie "obiekt nie zidentyfikowany", UFO, UAP, nie oznacza, że jest to obiekt pozaziemski, a na dodatek sztuczny i obcej cywilizacji. Zdjęcia zrobione sprzętem wojskowym, ale jakość jak z końca XIX wieku. To wszystko w czasach, gdy z satelity można zrobić wyrazne zdjęcie pudełka zapałek.... oj ... oj :)

Sob, 21 wrz 2019 18:57 | brak oceny

gregormax | Załogant

W tych filmikach nie ma nic nadzwyczajnego, tego typu obserwacje są/były dość powszechne, ale twierdzenie, że jest to wytwór obcej cywilizacji jest cokolwiek pozbawione sensu. To, że nie da się czegoś w sposób naukowy aktualnie wyjaśnić nie znaczy zaraz, że jest tworem obcych. Podobnie jak to, że np. porusza się z większą prędkością niż nasze maszyny. Światło też się porusza z większą prędkością i nie ma w nim nic paranormalnego. Mogło to być cokolwiek, choćby jakiś wariant piorunów kulistych czy innej energii. Wiele zjawisk nie jest zbadanych, bo po prostu nie da się ich przy obecnych metodach zbadać. Może być oczywiście tak, że jest to jakiś pozaziemski twór, ale na ten moment wiadomo dokładnie tyle co wcześniej, tj. nie wiadomo nic. Póki nie pojawią się twarde dowody, póty będzie to wszystko bardziej lub mniej sensownymi hipotezami. Faktem pozostaje, że zapewne życie nie powstało na Ziemi, tylko przybyło do nas z kosmosu i pewnie jest we wszechświecie powszechne. Ale też aby jakaś sonda obcych dotarła na Ziemię musiałaby się poruszać z prędkością większą niż światło, tudzież obcy musieliby potrafić zakrzywiać czasoprzestrzeń, ew. znaleźć jakiś skrót. Masa pytań i niestety zero odpowiedzi. Potrzeba twardych dowodów, a nie obserwacji, że coś się porusza niezgodnie z prawami fizyki, które nomen omen też wcale nie są do końca zbadane i np. w przypadku czarnej materii nie mają racji bytu. Nasze pojęcie fizyki opiera się wyłącznie na dotychczasowych obserwacjach ziemskich i pobliskich planet, a kosmos jak wiemy jest olbrzymi, a może i nawet nieograniczony, zapętlony, itd., słowem nasze prawa fizyki po pierwsze są niepełne, a po drugie mogą być całkowicie fałszywe w innym rejonie wszechświata. Jeszcze bardzo niewiele wiemy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 22 wrz 2019 18:34 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@gregormax, W pełni się z Tobą zgadzam - fizyka/nauka nic konkretnego jeszcze nie może nam zaoferować w jednoznacznym potwierdzeniu tego fenomenu.
Ale biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe obserwacje i opisy, te przedstawione konkretne "autoryzowane" obserwacje/akcje - są tam przecież manewry i radar - uprawomocniają do uznania tego zjawiska za istnienie Obcych.
To jest zwieńczenie wysiłków badaczy/obserwatorów w uznanie Ich obecność i zaangażowania w naszą rzeczywistość.
Co do powstania życia poza naszą planetą, to się z Tobą nie zgadzam.
Zgodnie z rezonansem pól morficznych, jeżeli życie powstało w jednym miejscu kosmosu to może/musi powstawać wszędzie gdzie są sprzyjające warunki.
To tak jest jak Sheldrek udowodnił w przypadku krystalizacji związków chemicznych. Przez lata różne laboratoria nie mogły skrystalizować jakiegoś specyfiku, a jak już ktoś skrystalizował to dokonali tego w krótkim czasie wszyscy na całej Ziemi.
Nie walczmy z Kopernikiem - Ziemia nie jest pępkiem świata.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 23 wrz 2019 08:14 | brak oceny

emczer | Załogant

@-relatysta, a właśnie, że dla nas Ziemia jest - lub przynajmniej powinna być naszym pępkiem świata. Tylko bez następujących po tym, zbytdalekoidących negatywnych powiązań z tym hasłem.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 23 wrz 2019 09:09 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

s @emczer, Na jakiś czas tak.
- Myśl globalnie działaj lokalnie. -

Wt, 24 wrz 2019 01:18 | brak oceny

tecsun | Załogant

@emczer, Kiedyś na niebie widywano cudowne krzyże i objawienia, a żółwie podtrzymywały płaską Ziemię. Teraz są UFO, czarna materia i energia. Nie ważne, że nikt tak naprawdę tego nie widział, nie ważne, że nie da się udowodnić istnienia na 100%. Ważne, że ciemnemu ludowi można coś pokazać. Jeżeli przy tym da się wmówić kontakty z kosmitami i załatwianie różnych fajnych rzeczy, na przykład zbawienia, nieśmiertelności, wyleczenia chorób i inne cuda, kasa popłynie szerokim strumieniem, a władza pośredników wzmocni się.
Wiara w bogów wymiera, a w kosmitów rośnie. To chyba logiczne, co należy zrobić.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 24 wrz 2019 08:26 | brak oceny

emczer | Załogant

@tecsun, wiadomo - uwierzyć w siebie. :)

Sob, 21 wrz 2019 14:20 | brak oceny

Bartek_94 | Załogant

Powolne uświadamianie społeczeństwa. Już któryś krok z kolei bo przecież już w 2008 roku Wielka Brytania odtajniła dokumentację o ufo i to zarówno relacje cywilów jak i żołnierzy; prowadziła też program badawczy na ten temat. Potem archiwa odtajniły Kanada i Hiszpania, wszystko można znaleźć na stronach rządowych.
Ale teraz nagranie, piloci z imieniua i nazwiska, było na głownych portalach, w radiu, w telewizji. Zaskakuje mnie jednak słabe zainterewsownie ludzi. Widać to małej liczbnie komentarzy pod artykułami. Poweidziałem to 4 osobom, ich reakcja: "Tak? No coś takiego." Nawet nie chiały obejrzeć nagrań.

Pt, 20 wrz 2019 20:05 | brak oceny

Einstein | Załogant

"Niezidentyfikowane Zjawiska Powietrzne"- to umowna nazwa tego fenomenu nagranego przez pilotów. Wiadomo, że chodzi o UFO - to oczywiste. I tak jak napisał "Chronos"- ten obiekt wykonywał manewry zaprzeczające prawom fizyki itd..itp.. Cywilizacja, która przybyła w tym obiekcie posiada technologie niewyobrażalne dla ziemian, technologie wyprzedające nas co najmniej o setki, tysiące, a może i miliony lat... Ale co najważniejsze- US Navy takich nagrań spotkań wojskowych pilotów z NOL-ami ma bardzo dużo!, ALE są tajemnicą państwową. Natomiast te nagrania po prostu przypadkiem wyciekły dla opini publicznej i [pod wpływem silnych nacisków kongresmenów] nie mieli innego wyjścia jak odnieść się do tego w sposób jednoznaczny.
Potwierdzenie autentyczności przez US Navy- jest równoznaczne z oficjalnym potwierdzeniem obecności obcych cywilizacji na naszej planecie!

Pt, 20 wrz 2019 14:07 | ocena: + 2

Mario2571 | Załogant

Jak czytam komentarze pod artykułem to odnoszę wrażenie że istnienie UFO zostało definitywnie potwierdzone i udowodnione, że oto nastąpiło jakieś przełomowe zdarzenie po którym świat będzie inny. Niektórzy tu są wręcz zdziwieni czemu odzew ludzi na tą wiadomość jest tak słaby , czemu w telewizji , radiu i internecie jedynym tematem nie jest UFO czemu nie przemawiają prezydenci , papież i Dalaj Lama. A warto przypomnieć że z informacji podanych przez US Army wynika tylko ,że zaobserwowano zjawisko powietrzne, którego wojsko nie potrafi wytłumaczyć . Jednocześnie warto przypomnieć że już wcześniej instytucje wojskowe USA czy Wlk.Brytanii w swoich raportach podawały że paru procent obserwacji domniemanego UFO , wojskowi i cywilni eksperci nie są w stanie racjonalnie wytłumaczyć . Tak więc sytuacja jest podobna do tej z przed roku , czy z przed paru lat , - coś zaobserwowano , ale nikt nie wie co . Ale mówienie i pisanie że to coś co zaobserwowano , to przejaw obecności obcej ,pozaziemskiej cywilizacji to ciągle jednak zbyt daleko idąca hipoteza.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 20 wrz 2019 15:49 | ocena: + 3

Chronos | Załogant

Jeśli coś lata z prędkością nieosiągalną dla zaawansowanych technicznie samolotów wojskowych, wykonuje manewry przeczące fizyce, nie przypomina kształtem żadnego stworzonego przez człowieka pojazdu, pojawia się i znika, zmienia kształt, przyspiesza w ułamku sekundy do niewiarygodnych prędkości – to co to niby ma być? Ptak, chmura, chiński dron, balon meteorologiczny, iluzja? Nawet doświadczeni piloci, którzy niejedno widzieli, byli zszokowani zachowaniem tych obiektów. Takie obiekty nie mogły powstać na Ziemi ani tym bardziej nie mogły być żadnym naturalnym zjawiskiem, nie ma nawet takiej opcji przy obecnym stanie zaawansowania technologii. Pisanie, że jest to wytwór dużo bardziej zaawansowanej od nas cywilizacji to nie żadna zbyt daleko idąca hipoteza, tylko oczywista logika wypływająca z faktów.

Pt, 20 wrz 2019 07:26 | brak oceny

88kropka | Załogant

Teraz trzeba się wziąć za nasze Polskie lotnictwo! Żądać ujawnienia filmów!,już czas aby pokazać cywilom że takie obiekty latają w naszym kraju,to jest już czas by mówić o tym ludziom otwarcie,koniec wyśmiewania ludzi którzy doświadczyli bliskich kontaktów,liczy się wiedza jaką Ci ludzi nabyli i mogą nam dużo informacji dostarczyć,koniec życia w ciemnocie i zakłamaniu to trwa już za długo lat,wszyscy wiedzą że wojskowi nam nie mówią prawdy!!!jak długo ma to trwać w nieskończoność....

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 20 wrz 2019 08:55 | brak oceny

emczer | Załogant

@88kropka, Ty się tak nie przejmuj - nie ma po co... :) Wymuszać na nich nie ma po co, naciskać też nie ma po co. Prawda wyjdzie na jaw w swoim czasie, to nieuniknione; ci co nie chcą jej mówić odejdą, a przyjdą ci, co wszystko nam powiedzą bez nacisków. Proces trwa, robi robotę i totalnie nie musisz się tym przejmować. Zajmij się sobą, bo świat się naprawia tym szybciej, jak my naprawiamy siebie i swoje sprawy. :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 20 wrz 2019 15:04 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@emczer,Zmieniając siebie zmieniamy cały świat - to prawda.
Ale jeden trafny gest, jeden czyn, jedna piosenka może zrobić więcej, więcej...

Czw, 19 wrz 2019 23:02 | ocena: + 5

Romeo | Załogant

No rzeczywiście bardzo ważny dzień w dziejach ludzkosci, współczesnej cywilizacji. Dla mnie jak i dla większości ludzi "przebudzonych" zjawisko UFO jest oczywiste. Setki, tysiące obserwacji na całym świecie. Dodatkowo widziałem 4 razy UFO, mam nagrania np. to "UFO NAD POLEM" zamieszczone na YT FN. Ciekawe co teraz zrobi z tym świat nauki???:] Co będzie z dogmatami religijnymi itd..itp.. Dlatego nie spodziewajmy sie, że nagle w telewizji zaczną o tym mówić..., zaczną, [bo nie maja innego wyjścia] ale dopiero po jakimś tam czasie, potrzebnym do oswojenia sie z tymi nowymi faktami- niezbitymi dowodami. ZACZNIE SIĘ DZIAĆ DOPIERO PO JAKIMŚ CZASIE- NIE OD RAZU!

Czw, 19 wrz 2019 19:51 | ocena: + 2

lukasz_torun | Załogant

Najśmieszniejsze jest to że oficjalnie to ogłosili, info było jako "pilne" na wielu serwisach, a nikogo to w sumie nie obeszło. Czy ktoś widział gorące dyskusje o tej informacji wśród rodziny, znajomych czy sąsiadów?

I gdzie są teraz ci katastrofiści co wieszczyli rozruchy, załamanie religii, masowe samobójstwa po ogłoszeniu oficjalnym że UFO to prawda? :)

Prawda jest taka, że przeciętny Kowalski woli przeglądać bzdety na smartfonie i w jego życiu nic się nie zmieniło...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 19 wrz 2019 23:34 | brak oceny

Romeo | Załogant

@lukasz_torun, Tak, masz rację, natomiast jedna uwaga- zacznie sie dziać, ale nie od razu- upłynie troche wody w Wiśle zanim ludzie przełknął tą gorzką [dla niektórych] pigułkę..., podważającą świat nauki, dogmaty itd..

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 20 wrz 2019 08:23 | brak oceny

emczer | Załogant

@Romeo, w sumie to naprawdę wiele dzieje się już od dawien dawna, tylko... Wiele jest zmian w "głębi", a nie na widzialnym przez ogół wierzchu. Teraz dopiero te zmiany powolutku wypływają faktycznie na wierzch. I fakt faktem - nie od razu wszystko wyjdzie, bo byłby ogromny kryzys i więcej złego niż dobrego. Jednak... Co się zaczęło, to się skończy; a wszystko w swoim czasie będzie na miejscu, dla naszego ogólnego bezpieczeństwa. :)

Czw, 19 wrz 2019 18:45 | ocena: + 2

MarKli1 | Załogant

Ciekawe, ze nie ma znaczacej reakcji ludzi na taka wiadomosc.Mimo , ze podano to w glownym nurcie wiadomosc przebrzmiala bez zbytniego wydzwieku. Nie ma tez reakcji instytucji koscielnych i wyznaniowych.Mechanizm odrzucenia zadzialal czy co?Czy ludzkosc juz jest tak zobojetniala,wyprana z ciekawosci czy docisnieta przez system?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 20 wrz 2019 12:25 | brak oceny

zmylna | Załogant

@MarKli1,
Nie ma reakcji bo podali tak na prawdę coś i nic. Wojsko potwierdziło, że widziało NOL'e. Co oznacza NOL chyba wiesz. Nie powiedzieli, że widzieli obcych, nie ludzi itp. Ni mniej ni więcej. Stąd brak jakichś spektakularnych reakcji.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Czy wierzycie w opowiesci Boba Lazara? Moim zdaniem musialby byc chory psychicznie, by przez tyle lat opowiadac o tych rzeczach. Chcialbym, by to nie byla prawda, ze jestesmy w posiadaniu tych spodkow. Ludzkosc jest za durna na taka technologie i gotowa jest uzyc jej w kolejnych wojnach. Cos jednak karze mi w to wierzyc. Pozdrawiam Załogę! [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 30 cze 2020 07:04 | Witam, Czy zgłosił się może do Was ktoś kto dokonał 'jakiejś' obserwacji z powiatu cieszyńskiego w nocy 27 na 28 czerwca (noc z soboty na niedziele)?Np. z gminy Brenna, bądź dalej Ustroń, Skoczów albo sam Cieszyn etc.? Albo i Bielsko-Biała? Jeśli można oczywiście prosić. Niekoniecznie spodziewam się twierdzącej odpowiedzi, ale... nie zaszkodzi zapytać, prawda? Takiej obserwacji mógł ktoś dokonać gdzieś w godzinach pomiędzy 22:50 a 00:20Nie miałem przy sobie zegarka, więc nie potrafię ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 3 maja 2020 | Miałem zabawne spotkanie z moim wiernym słuchaczem sprzed lat. Wtedy młodym chłopakiem, a dziś poważnym panem z rodziną, dziećmi i siwiejącymi skroniami. Dopiero patrząc na niego zobaczyłem dyskretny urok upływu czasu, który dotyczy przecież każdego z nas. Zadał mi ciekawe pytanie... Panie Robercie, jak można utrzymać pasję przez tyle lat? Przecież reszta pasjonatów panu podobnych dawno odpadła od...

czytaj dalej

FILM FN

FORMACJA UFO NAD MORZEM - 2019

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.