Dziś jest:
Wtorek, 7 grudnia 2021

Ludzie kwestionujący istnienie UFO są albo ignorantami, albo głupcami. Szukałem trzeciej możliwości, ale jej nie znalazłem.
/Stanton Friedman, światowy ekspert od UFO (1934-2019)/

Komentarze: 12
Wyświetleń: 5356x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 16 paź 2019 11:13   
Autor: FN, źródło: FN   

UFO TO NIE TYLKO DYSKI CZY KULE – ZNACZNA CZĘŚĆ MA KSZTAŁT PODŁUŻNEJ TUBY

14 października 2019 dostaliśmy opis wydarzenia z września 2009 roku. Świadkami tej manifestacji były cztery osoby – małżeństwo z dwójką nastoletnich dzieci. Prowadzimy rozmowy w sprawie namówienia przynajmniej naszego czytelnika na opowiedzenie o wszystkim (anonimowo) w materiale wideo. Jest lęk przed ośmieszeniem, co zrozumiałe, ale gwarantujemy, że zostanie całkowicie zmieniony głos.

Na razie możemy napisać kilka słów o samym wydarzeniu. Miało miejsce we wrześniu 2009 roku w małej miejscowości w woj. Łódzkim. Rodzina podróżowała samochodem VV Passat. Było już szarawo (ok. 19.00-20.00 – przyp. FN), kiedy autor relacji podróżujący razem ze swoją żoną i dwójką nastoletnich dzieci podjeżdżał do swojego domu i nagle zgasł silnik, przestały się świecić także kontrolki na tablicy w samochodzie. Próba uruchomienia samochodu okazała się nieskuteczna. O tym, co się stało potem, opisał nam w liście:

[…] Kiedy mój syn wyszedł z samochodu krzyknął, że coś jest nad nami. Natychmiast opuściłem samochód i spojrzałem w górę. To coś miało kształt tuby, było całkowicie ciemne, choć dobrze widoczne na tle nieba. Oceniam, że obiekt był na wysokości ok. 10-12 metrów i miał ok. 10 metrów długości i ok. metra szerokości. Nie wydawał żadnego dźwięku, był całkowicie nieruchomy. Kiedy z auta wyszły moja żona i córka nagle obiekt zniknął. Nie odleciał, ale właśnie zniknął. W tej samej chwili wróciło napięcie w moim Passacie, bo zapaliły się przednie światła. UFO wyraźnie wpływało na układ elektryczny mojego auta. Do dziś wspominamy ten dzień i cała moja rodzina wierzy w UFO. Mam do FN pytanie: czy spotkaliście się z czymś podobnym o takim kształcie? Czy zdarza się, że UFO mają kształt tuby? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

[dane do wiad. FN]

 

 

Dziękujemy za szczegółowy opis. Odpowiedź jest jasna: bardzo często UFO ma kształt wrzeciona lub tuby. Poniżej mała próbka tego, co mamy w naszym archiwum fotograficznym Projektu OTWARTE NIEBO.
Jest też sporo nagrań wideo. Warto zaprezentować jedno ze starszych, które można obejrzeć w filmie UFO DOWODY. Tak wyglądał ten obiekt.


Można go zobaczyć na filmie.

Opis do tego filmu z UFO pojawia się w 18 minucie i 39 sekundzie filmu.

 

 

 

Większość relacji dotyczy rzeczywiście obiektów w kształcie dysków. Poniżej przykład z ostatnich dni.

From: […]

Sent: Monday, October 14, 2019 9:50 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: UFO

 

Witam,

w ramach obowiązku wieloletniego załoganta, pragnę zgłosić pojawienie się NOL w okolicy Głubczyc (opolskie).

Do obserwacji doszło ok. 13:10 w sobotę 12 października br. Obiekt miał formę dysku "pękatego w pionie", czyli kształtem przypominał złożone dwie miski aluminiowe  (powłoka  była matowa jak aluminium). Nie było słychać żadnego odgłosu. Leciał łukiem z północnego zachodu na południowy wschód i był widoczny przez ok. 4 - 5 sekund, po czym zniknął. Niebo było w tym czasie całkowicie bezchmurne. Świeciło ostre słońce i wiał silny wiatr. Z pewnością nie był to samolot, ponieważ w międzyczasie leciały dwa na znacznie wyższym pułapie i pozostawiały krótkie smugi kondensacyjne. Omawiany obiekt sprawiał wrażenie, że leci co najwyżej w połowie ich wysokości i nie pozostawiał żadnych smug. Przypuszczam, że był widoczny tylko dzięki załamaniu promieni słonecznych, ponieważ słońce w tym czasie było stosunkowo wysoko na południu i bardzo ostro świeciło.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za włożony wkład pracy

[…]

moje imię i nazwisko oraz adres podaję tylko do wiadomości Redakcji

 

 

Mamy jednak relacje, a nawet filmy, na których obiekt ma wyraźnie podłużny kształt. I także przykład z ostatnich dni.

 

From: […]

Sent: Monday, October 14, 2019 7:39 PM

To: FN

Subject: Dziwny obiekt nad Krakowem

 

Z 4-5 miesięcy temu pierwszy raz ujrzałem mały obiekt wielkości A4 świecący na żółto zielono pojawił się totalnie znikąd zawrócił i momentalnie wyparowal w powietrzu.

Dziś miałem dziwne zdarzenie, które było widoczne nad Krakowem też w tym samym miejscu (Stefana Rogozińskiego 3)

Jestem ciekaw czy potraficie wytłumaczyć to co udało mi się nagrać telefonem.

Pozdrawiam serdecznie

[…]

Poniżej film.

 

 

Na koniec jeszcze krótko o projekcie KONTAKT. W tej sprawie także dostaliśmy kilka ciekawych wiadomości.

From: […]

Sent: Friday, October 4, 2019 9:48 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Projekt KONTAKT

 

Witam serdecznie Fundację Nautilus !

 W nawiązaniu do Programu KONTAKT załączeniu chciałbym Państwu przesłać zdjęcie które znalazłem podczas przeglądania kwartalnika UFO Nr 4(44) październik-grudzień 2000 r. Na zdjęciu widoczny jest obiekt -matka którego obracające się obręcze wytwarzają opar w kształcie chmury. Myślę że obiekt ten z uwagi na swój kształt jest z lekka podobny do obiektu ze zdjęcia które jest w Waszej dyspozycji. Pozdrawiam (Orion_1957) 

From: […]

Sent:

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Mała uwaga

 

Szanowni Państwo,

Jestem jedną z tych osób, które z zapartym tchem śledzą informacje o waszym projekcie kontakt. Jak pewnie wiecie analizowałem dźwięk z obu filmów i jestem przekonany, że ten dziwny furkot zawiera w sobie coś więcej niż tylko wibrację. Dla osób zastanawiających się, czy filmy są prawdziwe chcę tylko powiedzieć jedno, że ten furkot jest poza zasięgiem ludzi zajmujących się zawodowo dźwiękiem jak mój przyjaciel [imię i nazwisko do wiad. FN], który jak wiecie był tak miły, że razem ze swoimi pracownikami pochylił się nad tymi filmami i dokonał analizy tego dźwięku. To jest najlepszy dowód na to, że oba filmy są w 100 procentach prawdziwe, bo rodzina na wsi może zapomnieć o tym, żeby celowo lub przypadkowo stworzyć taki dźwięk. No f… way!

Ja jednak zwracam uwagę na inną rzecz. Pokazaliście w serwisie bardzo ciekawą rzecz, czyli ten obiekt, którego rysunek wykonał Martin Wiesengrun, który spotkał się z obcymi z planety Aria i który pojawił się w blogu p. Witolda Zaleckiego.

/przypominamy ten odcinek wideo-bloga poniżej/

Analizowałem te dwa zdjęcia, czyli zdjęcie UFO z projektu KONTAKT i rysunek obiektu narysowanego przez p. Wiesengruna. Zwracam uwagę wszystkim z projektu, że podobieństwo szczegółów obu obiektów jest uderzająca i można śmiało obronić tezę, że obiekt UFO z projektu i z rysunku Wiesengruna to jest ten może nie ten sam obiekt, ale w 100 procentach obiekt stosujący ten sam napęd czy konstrukcję. Nie ma możliwości o przypadku! Opracowuję teraz dokładną analizę, ale już teraz mogę pokazać kilka elementów, które są dosłownie takie same. Przypadek trzeba wykluczyć. Proszę zwrócić uwagę, że po rozświetleniu zdjęcia UFO z projektu widoczny jest także pas (załącznik 4) na UFO, który także narysował Wiesengrun. Podobieństwo naprawdę zapiera dech – nie ma wątpliwości, że ktokolwiek wykonał ten obiekt musiał znać rysunek Wiesengruna.

/oto przykłady tego, co przysłał nasz czytelnik/


 


Polecam się waszej uwadze, jeśli będziecie chcieli przesłać gdzieś materiały o analizie tego dźwięku – mogę poprosić mojego kolegę o pliki tego, co próbował zrobić z tym dźwiękiem. Jest tego bardzo dużo, ale mogę to przesłać na przykład przez filetransfer itp.

Pozdrawiam

[imię i nazwisko do wiad. FN]

 

WIADOMOŚĆ Z OKRĘTU WWW.NAUTILUS.ORG.PL:

Od:Tomash

 

Treść o tekstu o planecie Buddow jest wyjątkowo interesująca. Przywyklismy do Zielonych Ludzikow albo monstrow w rodzaju Aliena z "Ósmego pasażera Nostromo" a tymczasem rzeczywistość może okazać się o wiele bardziej niezwykła niż najbardziej wymyślna fantastyka. Tak prawdę mówiąc, to taka koncepcja sprawia, że - przynajmniej wg. mnie - sporo faktów nabiera nowego znaczenia. I wiele spraw zaczyna do siebie pasować jakby na nowo. Trudno mi jeszcze tak na gorąco wymienić jakieś konkrety, niemniej jednak "Planeta Buddow" powoduje, że puzzle tworzą układają się w coraz bardziej fascynujący sposób. Pozdrawiam.

 

Witamy,

Dziękujemy za tę wiadomość. W pełni się z Panem zgadzamy -  właściwie w 100 procentach. Prawdę mówiąc jesteśmy zaskoczeni, że tak niewiele osób zauważyło, że „PLANETA BUDDÓW” to jest być może najważniejszy tekst o UFO, jaki w ogóle się pojawił w naszym serwisie. Bowiem te niezwykłe wnioski wypływające „trochę przy okazji” operacji KONTAKT dosłownie wywracają wszystko do góry nogami, całą naszą dotychczasową wiedzę o UFO. Prawda o tym zjawisku może być bardziej szokująca niż ktokolwiek mógł przypuszczać.

Ludzie chyba nie wyczuwają, z czym tak naprawdę mamy do czynienia, co to wszystko oznacza. Piszemy o tym, delikatnie sugerujemy, że to nie jest „kolejny tekst o UFO”, ale coś, co przerosło naszą wyobraźnię i – jak słusznie Pan zauważył – „sporo faktów nabiera nowego znaczenia”.

I już na koniec: czy wie Pan, że z tym nie bardzo wiadomo, co zrobić? Próbowaliśmy zawiadomić o tej sprawie świat ludzi zajmujących się UFO na naszej planecie. Efekt? Natychmiastowe odrzucenie, gdyż UFO to „przelot, lądowanie, ślady, świadkowie”. Taka jest zabawna sytuacja… Zdaje się, że musimy sami iść dalej i nie ma co liczyć na innych, gdyż na razie ludzie na świecie interesujący się UFO nie są w stanie uwierzyć, że taka historia mogła się wydarzyć gdzieś w małej Polsce… to przerasta ich wyobraźnię. ;) Ale to tylko dodaje uroku tej historii.

Pozdrawiamy

FN

 

Ta wiadomość została wysłana przez Fundację Nautilus.

Copyright © 1999-2019 FN. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Komentarze: 12
Wyświetleń: 5356x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 16 paź 2019 11:13   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (12)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 19 paź 2019 17:33 | ocena: -1

scyzoryk | Załogant

Szkoda że fundacja nie umieściła mojego zdjęcia tz, ,,cygara ,,zdjęcie wykonane w lipcu tego roku , dosyć wyraźne z dwoma innymi obiektami no i oczywiście wszystko koło lecącego samolotu.

Pt, 18 paź 2019 22:24 | brak oceny

R72 | Załogant

W artykule
https://www.nautilus.org.pl/pytania,329,czy-posiadacie-implanty-ktore-umieszczaja-obcy-w-cialach-ludzi.html
umieściliście Państwo zdjęcie
https://i.imgur.com/bhuElk3.png
Zastanawiające podobieństwo do obiektu.
A nagrany dźwięk? Moja bardzo śmiała i niczym nie poparta, czysto teoretyczna hipoteza - być może miał on wprowadzić chłopca w trans, zahipnotyzować go...

Czw, 17 paź 2019 21:43 | ocena: + 3

pawel1992k | Załogant

To troche smutne że taka wielka rzecz się dzieje krok po kroku którą można przeanalizować, gdzie wszystko sie ze soba łączy i nic nie można z tym zrobić. Kiedy juz wszystko sie wyklaruje może warto by książke napisac o tym? Albo nawet i kilkadziesiat pomniejszych wydań z różnymi przypadkami spotkań z nieznanym? Ciekawe co na to kapitan :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 17 paź 2019 23:15 | brak oceny

NAUTILUS | Mostek Kapitański

@pawel1992k, Dziękujemy za ten komentarz. Oczywiście pełna zgoda - historia ma wymiar poza wszelką skalą i naprawdę jesteśmy w kropce, bo okazało się, że nikt nie wie, co z nią zrobić dalej.Zwykłe obserwacje UFO czy nawet CE III wszystko jasne - świat ufologiczny jest przyzwyczajony i akceptuje - wiemy co z tym robić, jak to przekazywać. Ale to? Mamy kilkadziesiąt publikacji w serwisie FN, oddzielną ikonkę, projekt z grupą ludzi i... cały czas mamy poczucie bezradności i niepokoju, czy idziemy dobrą drogą. Naprawdę trudna sprawa. Dobrze, że ukazały się publikacje i przynajmniej są osoby, które widzą, co się dzieje. Dzięki temu nie jesteśmy z tą całą zagadką sami - pocieszenie niewielkie, ale zawsze jakieś.
Przy okazji - jeden z naszych czytelników wskazał trop, który naprawdę postawił ludzi z projektu "do pionu". Jeśli ma rację, to... W najbliższych kilkudziesięciu godzinach ukaże się ważny tekst być może z kolejnym elementem tej nieprawdopodobnej układanki. I jak zawsze prosimy o pomoc - udział czytelników jest w tej sprawie kluczowy. gwarantujemy, że ta sprawa którą zauważył czytelnik zrobi wrażenie na wszystkich, którzy śledzą Projekt Kontakt. Nam odebrało mowę z wrażenia... a widzieliśmy naprawdę w tej sprawie niejedno.
Pomysł z książką dobry, ale czy to nie za wcześnie? Rozmawiamy o tym, ale mamy wątpliwości, czy tę historię w ogóle da się opowiedzieć po naszych dramatycznych doświadczeniach z ludźmi zajmującymi się UFO na świecie. Zostaliśmy z tym sami - taka jest prawda.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 18 paź 2019 07:32 | ocena: -1

emczer | Załogant

@NAUTILUS, To, że sami zostaliście(/my), to akurat Wam na dobre wyjdzie. Spijecie całą śmietankę, kiedy reszta będzie sobie w brodę pluć, że była tak - jednak - ograniczona i ślepo pewna swego. To zupełnie inna liga jest i niektórzy są tego bardziej niż pewni. Więc nie ma co się dziwić, że niektórzy wolą swoją strefę komfortu, skoro ich to bezpośrednio nie dotyczy i nie szukają niczego nowego poza im "znanym" nieznanym. Sumienia Wasze przy tym czyste, intencje jasne - Wam się po prostu to "należało"... :)

Śr, 16 paź 2019 20:18 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

te ufo i inne to wszystko jest w nas. skoro nasze sny dzieja sie w naszej glowie i sa bardzo realistyczne wiec zakladam ze "rzeczywistosc" takze dzieje sie w naszej glowie. jest niczym innym jak snem.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 17 paź 2019 08:11 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

@magdakowalska48, To powiedz czy ja jestem w twoim śnie, Czy Ty w moim?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 18 paź 2019 16:04 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

@-relatysta, obaj snimy o sobie. panie fenikste pan niech sie nie wypowiada prosze bo pan sie tylko osmiesza

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 18 paź 2019 20:11 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

@magdakowalska48, Czyli tak jak w "Awatarze", ktoś/Ty śni moją rzeczywistość. A co robisz jak ja śpię?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 19 paź 2019 12:42 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@-relatysta, pewnie to samo co ty jesli jestesmy w tej samej strefie czasowej lol

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

6 grudnia:// [...] Polecamy nowy wpis w Dzienniku Pokładowym - o Emilcinie i nie tylko...  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 5 gru 2021 09:03 | [...] Bardzo ciekawe zjawisko obserwowałem razem z moim bratem w nocy z 1 na 2 grudnia 2021 ok. 1.00 w nocy. Mieszkamy w podwarszawskich Łomiankach. Nagle mój brat zauważył, że na niebie pojawiło się silne białe światło. Zatrzymaliśmy samochód i wysiedliśmy z niego. Nie zdążyłem zrobić zdjęcia, kiedy światło nagle ruszyło i odleciało z ogromną prędkością w kierunku północnym. Wszystko trwało najwyżej 30 sekund i gwarantuje, że nie było gwiazdą czy satelitą. Moje dane do wiadomości fundacji [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 6 grudnia 2021 | Historia batalii o prawdę w sprawie spotkania Jana Wolskiego z UFO w Emilcinie wraz z publikacją materiału wideo Zbigniewa Blani-Bolnara „Zdarzenie w Emilcinie” z 1994 roku wkroczyła w zupełnie nową, fascynującą fazę. Pasjonaci UFO śledzący parszywą i zakłamaną próbę opluskwienia tego incydentu idiotyczną teorią o „Wawrzonku – mistrzu hipnozy” mają fantastyczną okazję spojrzeć uważnie w twarze ludzi...

czytaj dalej

FILM FN

ZDARZENIE W EMILCINIE - DOKUMENTACJA o Bliskim Spotkaniu III Stopnia z UFO w 1978 roku - ARCHIWUM FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.