Dziś jest:
Wtorek, 29 września 2020

Możemy stawić czoła prawom ustanowionym przez człowieka, lecz nie dajemy rady opierać się prawom natury.
/Tajemnicza wyspa, Juliusz Verne (1828–1905)/

Komentarze: 4
Wyświetleń: 5311x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 3 sty 2020 08:32   
Autor: FN, źródło: FN   

WZROST NAPIĘCIA NA LINII IRAN-USA: CZY TO POCZĄTEK WOJNY?

Generał Kassem Sulejmani został zabity w amerykańskim ataku w Bagdadzie. Był dowódcą irańskiej brygady Al-Kuds, sił specjalnych Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Był określany jako jeden z najważniejszych irańskich dowódców, "władca marionetek" kształtujący wydarzenia na Bliskim Wschodzie. Czy to może być początek światowego konfliktu, przed którym ostrzegają jasnowidze i media?

 

Sytuacja jest naprawdę poważna, a sprawy przyspieszyły 3 stycznia 2020. Generał Kassem Sulejmani został zabity w amerykańskim ataku w Bagdadzie. Był dowódcą irańskiej brygady Al-Kuds, sił specjalnych Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Był określany jako jeden z najważniejszych irańskich dowódców, "władca marionetek" kształtujący wydarzenia na Bliskim Wschodzie.

 

Generał Kassem Sulejmani zginął w wyniku amerykańskiego ostrzału rakietowego w stolicy Iraku, wraz z dowódcą irackiej milicji Kataib Hezbollah, Abu Mahdim al-Muhandisem. Śmierć poniosło też co najmniej 5 innych osób.

 

Sulejmani był dowódcą brygady al-Kuds, elitarnej jednostki irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Służył w irańskich siłach zbrojnych od wojny iracko-irańskiej i z czasem stał się jednym z najbardziej wpływowych dowódców wojskowych nie tylko w Iranie, ale w całym regionie. Siłami al-Kuds dowodził od ponad 20 lat. Sam generał i jego jednostka była zaangażowana w kształtowanie irańskiej polityki w regionie i konflikty zastępcze w Iraku, Syrii czy Jemenie. Korpusu Strażników Rewolucji to nie tylko jednostka wojskowa - ma też silny wpływ ekonomiczny i wg szacunków pośrednio i bezpośrednio kontroluje nawet 1/3 irańskiej gospodarki, opisywało BBC.

 W 2013 roku "New Yorker" opisywał generała jako "zmieniającego kształt Bliskiego Wschodu", a siły al-Kuds porównywał do "połączenia CIA i sił specjalnych", które odpowiadają za "zabójstwa przeciwników, uzbrajanie sojuszników" i "kierowanie siecią milicji, które zabiły setki Amerykanów w Iraku". Jednak pomimo wielkiego wpływu na wydarzenia w regionie pozostawał w cieniu i był nazywany "tajemniczym dowódcą" czy "zabójczym władcą marionetek". Jeden z cytowanych przez magazyn agentów CIA powiedział, że Sulejmani to "najpotężniejsza postać na Bliskim Wschodzie, a nikt o nim nie słyszał". Wpływy sięgały też dalej i generał miał stać za planowaniem ataków np. w Tajlandii czy Indiach.

 "Sulejmani przekształcił się z wojskowego przywódcy do działającego w cieniu władcy marionetek, który polegał na sprycie i talencie, by wzmocnić irańskie wpływy międzynarodowe. Jego błyskotliwość, efektywność i poświęcenie dla kraju były podziwiane przez sojuszników i potępiane przez krytyków. Wszyscy zgodzą się, że silna ręka skromnego lidera prowadziła irańską politykę przez dekady" - opisywał były amerykański generał Stanley A. McChrystal.

Sulejmani pomógł Asadowi zachować władzę w Syrii

Przed siedmioma lat "New Yorker" pisał, że "teraz Sulejmani zwraca się ku Syrii". Efekty tego były bardzo widoczne. Wsparcie Iranu (obok Rosji) było jednym z czynników, które pozwoliły reżimowi Baszara Al-Asada odwrócić trend wojny domowej i zacząć pokonywać rebeliantów i islamistów. Dziś prawie cała Syria jest z powrotem pod kontrolą Damaszku, a w kraju zainstalowano nowe irańskie i proirańskie siły.

Generał był szanowany, a nawet podziwiany przez część Irańczyków jako bohater wojenny i "ikoniczna postać" - opisywało AP. Pomimo swojej władzy zachowywał skromny publiczny wizerunek,  opisywał siebie jako "prostego żołnierza". Jednocześnie był w bliskich relacjach z Najwyższym Przywódca Iranu, a także m.in. liderem Hezbollahu Hasanem Nasrallahem. "New Yorker" opisywał, że zachodni agenci wywiadów traktowali go jako "specjalną kategorię wroga", który jest "zarówno znienawidzony i podziwiany". "Zdobył niemal mityczny status wśród wrogów i był ubóstwiany przez konserwatywnych zwolenników" - opisuje "Washington Post".

 Bardzo znamienny jest tweet, jaki zamieścił prezydent Donald Trump po ataku na generała Sulejmaniego.


Od wielu miesięcy publikujemy niepokojące prognozy jasnowidzów na całym świecie, że na Bliskim Wschodzie wybuchnie konflikt, który wymknie się spod kontroli i zamieni w ogólnoświatową wojnę obejmującą wszystkie kontynenty. Czy obserwujemy właśnie początek takiego konfliktu? Zapraszamy do udziału w naszej ECHO-SONDZIE.

 Iran: prezydent grozi USA zemstą za śmierć Kasema Sulejmaniego. Prezydent Hasan Rowhani zapowiedział, że USA czeka "miażdżąca zemsta" Iranu za zabicie Kasema Sulejmaniego, dowódcy elitarnej jednostki Al-Kuds. Czy uważasz, że to może być początek wojny USA z Iranem?

 https://www.nautilus.org.pl/echosonda,577,iran-prezydent-grozi-usa-zemsta-za-smierc-kasema-sulejmaniego.html

 

Nasi koledzy z Projektu MESSING przesłali właśnie najnowszy tekst dotyczący przepowiedni słynnego brytyjskiego jasnowidza Craiga Hamiltona Parkera, który także przewiduje wybuch wojny na Bliskim Wschodzie. Poniżej publikujemy ten tekst. Informacje zebrał i opracował koordynator projektu Messing Mirek.

/tekst z serwisu www.messing.org.pl /

CRAIG HAMILTON PARKER na 2020 (jego prognozy zostały spisane z tekstu opublikowanego 20.12.2019 w Daily News)

 

6 Najważniejszych prognoz :

 

Wojna na Bliskim Wschodzie

Trump ponownie wybrany

Meghan Markle w ciąży

Rewolucja w Chinach

Europejski kryzys gospodarczy

 

 

6 sprawdzonych prognoz w  2019

 

Bezprecedensowe australijskie pożary

Zamieszki w Hong Kongu

Theresa May ustąpiła

Boris Johnson jest premierem

Julian Assange aresztowany

Masywne powodzie w Wielkiej Brytanii

 

Prognozy dla świata:

Wojna na Bliskim Wschodzie

Zamieszki w Iranie.

Arabia Saudyjska sprzeda więcej akcji Aramco na giełdzie papierów wartościowych

Wojna między Arabią Saudyjską a Iranem.

Amerykański lotniskowiec uderzony rakietą.

Putin i Trump egzekwują tymczasowe porozumienie pokojowe.

 Trump nie zostanie osunięty od władzy

Jeden z jego najbliższych sojuszników zdradzi .

 Joe Biden zostanie skompromitowana przez skandal.

Donald Trump zostanie ponownie wybrany

Wojna handlowa z Chinami

 

W drugiej kadencji Donalda Trumpa:

 Donald Trump zostanie ranny w zamachu.

Będzie miał problem żołądkowy, który tymczasowo przerywa jego pracę.

Dalsze huragany, pożary i trzęsienie ziemi w USA zagrożą jego prezydenturze.

Trump będzie uspokoić ekologów poprzez uczestnictwo w planie ustanowienia parków morskich i nowych lasów      chronionych w Afryce i Ameryce Południowej.

 

Borys Johnson:

Największym problemem politycznym Johnsona w 2020  będzie Szkocja.

Jego umowa z Trumpem otworzy nową erę dobrobytu dla brytyjskiej gospodarki.

Brexit stanie się faktem

Johnson ogłosi nowe wsparcie publiczne dla brytyjskiego elektronicznego przemysłu samochodowego i nowego projektu joint Space z NASA.

 

Finanse światowe:

 Pomimo problemów w Chinach, na Bliskim Wschodzie i w Korei Północnej gospodarka światowa będzie umiarkowanie silna w 2020.

Nie będzie niedoboru ropy naftowej. Cena ropy naftowej pójdzie w górę. Amerykańskie firmy naftowe będą mocne. ARAMCO będzie sprzedawać więcej zapasów.

Cena Nieruchomości i gruntów  w Ameryce wzrośnie. Kanadyjskie ceny nieruchomości poprawią się. Brytyjskie ceny nieruchomości będą gwałtownie wzrosnąć po Brexit. Ceny nieruchomości w ośrodkach śródziemnomorskich spadną  (np. Costa del Sol, Grecja, etc.)

AMERYKAŃSKIE zapasy medyczne i farmaceutyczne zwiększą wartość.

Europa będzie musiała stawić czoła kryzysowi bankowemu w 2020 i potem.

Rewolucja w Chinach:

W przyszłości Tybet stanie się niezależnym krajem.

 

Korea Północna:

 Kim Jong-un będzie testował nowe pociski.

Odbędzie się szczyt nadzwyczajny w ww sprawie

Ostatecznienie w 2020 – Kim Jong-un zostanie zdetronizowany przez jego własnych ludzi. Będzie uciekać do  Chin.

 

Inne prognozy:

 Problemy między Indiami i Pakistanem wzrosną w 2020.

Członek brytyjskiej rodziny królewskiej umrze. (Prognoza z 25 października 2019)

W 2020 zobaczymy wiele trzęsień ziemi. W szczególności, Japonia i Indie agrożone poważnymi trzęsieniami, które mogą spowodować zakłócenia Letnich Igrzysk Olimpijskich. USA doświadczy również trzęsienia ziemi. Duża aktywność wulkaniczna na małej wyspie.  Pilna ewakuacja.

Miami - poważnie zniszczenia w wyniku  huraganu.

Voyager 2 przekaże tajemniczą  wiadomość, że niektórzy zinterpretują ją jako kontakt z UFO. Będą też jakieś dziwne wiadomości o planecie Jowisz.

Zamieszki w Boliwii.

Groźba nałożenia sankcji na Brazylię za nowe plany wylesiania.

Śmiertelny smog w Chinach.

wirus zabija tysiące ptaków.

Pomimo wielu kłopotów na świecie będzie wzrost duchowości


Komentarze: 4
Wyświetleń: 5311x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 3 sty 2020 08:32   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (4)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 12 sty 2020 10:00 | brak oceny

sidhartha | Załogant

wątpię żeby wybuchła 3 wojna światowa.to już bardziej realne jest objawienie obcych.niebawem zostanie wynaleziona antygrawitacja i parę innych ciekawych rzeczy

Pon, 6 sty 2020 01:04 | ocena: + 2

Natenczas_Wojski | Załogant

Sulejmani zginął śmiercią żołnierza, oni od tego są, żeby na wojnie ginęli. Sam zabijał, teraz jego zabili. Taki los, albo taka karma... A po naszemu - nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

Sob, 4 sty 2020 19:13 | brak oceny

najsampierw | Załogant

W starożytnej Grecji jak się komuś złorzeczyło, to mawiano: "obyś żył w ciekawszych czasach". No to chyba mamy te "ciekawsze" czasy.

Sob, 4 sty 2020 07:34 | brak oceny

staryjuh | Załogant

Same dobre wieści...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

12 kroków - nowy, ważny wpis w naszej SZALUPIE RATUNKOWEJ... polecamy! [...] /ikonka naszego działu SZALUPA RATYNKOWA na dole strony głównej serwisu FN po lewej  / .... ....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 04:10 | Obserwacja miała miejsce w Będzinie (woj. śląskie) a zjawisko zaczęło się w poniedziałek 21.09. ok. 21:00 i trwało przynajmniej ok. godziny. Wg znajomej zauważyła 'gwiazdę' większą i świecącą wyraznie mocniej od innych. Na powiększeniu zauważyła, że zmieniała ona kształt. Przesyłam filmiki i zdjęcia.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 26 września 2020 | Moje przypadkowe spotkanie przed wieżowcem firmy (w której pracuję) z Krzysztofem Jackowskim było tak zdumiewające, że można je śmiało uznać za potwierdzenie tezy, którą od kilku lat jasnowidz głosi publicznie. Zgodnie z nią świat jest rodzajem gry komputerowej, którą ktoś stworzył i czasami delikatnie potrafi przestawiać figury na szachownicy tworząc coś, co ludzie uznają za nieprawdopodobny zbieg...

czytaj dalej

FILM FN

Greenland 2020 ‧ Akcja/Katastroficzny

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.