Dziś jest:
Środa, 20 stycznia 2021

Czy kiedyś przybędą nam z pomocą? Absolutnie nie, jeśli nie będziemy gotowi. Jako ludzkość - nie jednostki.
/Jim Maars, amerykański ekspert od zjawiska UFO/

Komentarze: 6
Wyświetleń: 4739x | Ocen: 24

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 15 sty 2020 07:40   
Autor: FN, źródło: wp.pl, CNN, BBC   

MARYNARKA WOJENNA USA POTWIERDZA ISTNIENIE TAJNYCH MATERIAŁÓW O INCYDENCIE Z UFO W 2004


Marynarka wojenna USA potwierdziła, że posiada tajne akta o spotkaniu z UFO w związku ze słynnym incydentem z udziałem samolotów z lotniskowca Nimitz w 2004.  US NAVY odpowiedziała na prośbę o ujawnienie informacji dotyczących tajemniczego incydentu z 2004 r. Potwierdziła, że posiada niepublikowaną dotychczas dokumentację, jednak jest ona sklasyfikowana jako "ściśle tajna" i nie zostanie upubliczniona.

W oficjalnej informacji podano, że wydanie tych materiałów spowodowałoby wyjątkowo poważne szkody dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.W skład dokumentacji ma wchodzić m.in. tajne wideo z 14 listopada 2004 r. To właśnie wtedy dwa samoloty F-18 poleciały z lotniskowca Nimitz, by zbadać niezidentyfikowany obiekt nad Pacyfikiem. Piloci opisali go jako "długi na 9-14 metrów biały, jasny Tic-Tac bez widocznych skrzydeł, ogona, okien, silnika i wydechu".

 

Od grudnia 2017 r. w mediach pojawiały się nagrania, na których miało być widoczne UFO. W ubiegłym roku marynarka wojenna po raz pierwszy przyznała, że filmy są autentyczne. Na jednym z nich zarejestrowano incydent z 2004 r., a dwa kolejne pochodzą z 2015 roku. Do dziś nie wiadomo jednak, czym były obiekty widoczne na filmach.    Marynarka wojenna określa obiekty, które widzimy na tych nagraniach mianem niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych.

- Używamy tego określenia, ponieważ dobrze opisuje obserwacje niezidentyfikowanych obiektów, które znajdują się w treningowej przestrzeni powietrznej kontrolowanej przez wojsko – powiedział Joseph Gradisher z marynarki wojennej USA.

Na początku listopada 2004 roku operatorzy radarów krążownika rakietowego klasy Ticonderoga USS Princeton zauważyli tajemniczy obiekt latający w pobliżu wysp Catalina i San Clemente. Przez następne sześć dni pojawiał się i znikał na ich ekranach, wykryły go również inne jednostki z ich grupy bojowej i samolot radarowy Hawkeye. Uwagę operatorów zwróciła szczególnie niska prędkość z jaką latał, wynosząca zaledwie ok. 190 km/h – dużo mniejsza, niż mógłby osiągnąć samolot odrzutowy.


14 października oficer operacyjny Princetona po kolejnej obserwacji radarowej skontaktował się z dwoma myśliwcami F/A 18 E/F Super Hornet z lotniskowca USS Nimitz, które odbywały w pobliżu lot treningowy, i poprosił ich o zbadanie sprawy Kiedy myśliwce dotarły na miejsce kontaktu ich załogi niczego jednak nie zauważyły. Obsługa radaru poinformowała ich, że tajemniczy obiekt zanurkował w stronę oceanu, obniżając się o ponad 8,5 kilometra w czasie krótszym niż sekunda.


Wkrótce potem piloci zauważyli owalny obszar na powierzchni morza, wielkości samolotu pasażerskiego, który wyglądał, jakby fale załamywały się nad czymś tuż nad jego powierzchnią. Przy kolejnym nawrocie dostrzegli sam obiekt, unoszący się jakieś 15 metrów nad powierzchnią wody. Obiekt miał przypominać ogromny, długi na 14 metrów cukierek tic-tac – był pozbawiony okien, skrzydeł czy widocznych silników. Jeden z pilotów zaczął krążyć, zniżając się w jego stronę, w odpowiedzi obiekt zaczął się wznosić robiąc zakręty w przeciwnym kierunku. Kiedy pilot skierował w jego stronę dziób maszyny, tajemniczy obiekt gwałtownie przyspieszył, znikając z pola widzenia w czasie mniejszym niż dwie sekundy.

Po kilku sekundach obsługa radaru poinformowała, że obiekt pojawił się w odległości 97 kilometrów od miejsca kontaktu – co oznaczało, że poleciał tam z prędkością niemal 4 tysięcy kilometrów na godzinę. Kiedy piloci dotarli do miejsca drugiego kontaktu już go tam jednak nie było.

O 12 tego samego dnia z pokładu Nimitza wysłano drugi patrol, który miał przechwycić tajemniczy obiekt. Tym razem ich samoloty były wyposażone w czujniki i kamery na podczerwień. Pilotom udało się nawiązać z nim kontakt i zarejestrować go na filmie. Śledzili go do momentu, w którym gwałtownie przyspieszył i zniknął z pola widzenia.

Trwające około minuty nagranie zostało w końcu ujawnione przez amerykańskie media i wywołało ogromną dyskusję. W połowie listopada zeszłego roku Pentagon potwierdził, że jest prawdziwe. Wojskowi stwierdzili, że nie mają pojęcia co przedstawia. Podkreślili jednak, że nie oznacza to, że ich pilotom udało się zarejestrować statek kosmiczny.


Niezależny badacz Christian Lambright poszedł do sądu i zażądał ujawnienia posiadanych przez marynarkę informacji o tym głośnym incydencie. W odpowiedzi rzecznik prasowy Biura Wywiadu Morskiego (ONI), czyli gałęzi wywiadowczej marynarki przyznał, że w ich posiadaniu są nieopublikowane dotychczas materiały w formie prezentacji dotyczących tego incydentu. Stwierdził, że zostały słusznie sklasyfikowane jako ściśle tajne. Rzecznik Pentagonu powiedział portalowi Vice News, że nie ma planów ich odtajnienia w przewidywalnej przyszłości. Zdaniem wojskowych ich ujawnienie mogłoby bowiem stanowić poważne zagrożenie amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego.

Rzecznik ONI przyznał również, że w posiadaniu marynarki jest tajny film z tego zdarzenia. Na razie nie wiadomo o jaki film chodzi. Wiele osób spekuluje, że chodzi tutaj o pełną wersję nagrania, która rzekomo ma trwać ponoć dziesięć minut i o istnieniu której plotkuje się od lat. Słowa rzecznika zdają się jednak temu przeczyć. Powiedział bowiem Vice, że krążące po internecie nagranie jest tej samej długości co nagranie źródłowe. Dodał także, że ONI nie odtajni tego nagrania nawet gdyby chciało, bo decyzja o jego utajnieniu przyszła z góry.

Źródło: Fox News            

 

 

Mamy bardzo szczegółowy opis tego, co jest związane z incydentem Nimitz z 2004 - jest to wielogodzinny materiał wideo. Bez dwóch zdań jest to absolutny dowód na to, że w naszej przestrzeni powietrznej istnieją obiekty UFO, których możliwości wykraczają poza wszystko, co oferuje ziemska technologia. Planujemy oddzielną publikację na ten temat w naszym serwisie. Od publikacji materiałów w sprawie Nimitz przez USA ARMY sprawa sporu o istnienie UFO powinna zostać zakończona. UFO jest 100 procentowym faktem, który został właśnie udowodniony.

Komentarze: 6
Wyświetleń: 4739x | Ocen: 24

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 15 sty 2020 07:40   
Autor: FN, źródło: wp.pl, CNN, BBC   


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 6 kwi 2020 16:13 | brak oceny

speedy29 | Załogant

No a co jeśli chodzi o hinduskie " Wimany" ??

Wt, 21 sty 2020 00:19 | brak oceny

Einstein | Załogant

Ludzkość nie dysponuje i nie będzie dysponować w najbliższym czasie czymś, co potrafi niemal zatrzymać się i przyspieszyć do prędkości hipersonicznej w sekundzie i to pod ogromny wiatr, zmieniając co rusz trajektorie lotu. W atmosferze ziemskiej wykonanie takich rzeczy wbrew prawom fizyki jest dla ludzkości NIEMOŻLIWE, NIEWYKONALNE! Te obiekty to były klasyczne U.F.O. Zresztą jak sami piloci potem relacjonowali- pojazdy te miały za nic nasze prawa fizyki,nie działała na nich grawitacja ..itd.. odbijały się jak "piłeczki pingpongowe od niewidzialnych ścian". W czasie II wojny światowej były podobne incydenty - niemcy myśleli, że to tajna broń aliantow i "vice versa" :]

Pt, 17 sty 2020 14:01 | brak oceny

KAlamata20-20 | Załogant

Według mnie armia amerykańska jest w posiadaniu nowej broni. Prawdopodobnie przeprowadzano testy nowego statku powietrznego o nowym napędzie. Piloci myśliwców nie musieli o niczym wiedzieć. Dlatego udostęniono te nagrania video o niskiej rozdzielczości które zrobili piloci myśliwców nieświadomie. Już podobny incydent miał miejsce podczas pierwszego lotu F117 w 1981 roku który był niewidoczny dla radarów

Pt, 17 sty 2020 09:07 | ocena: + 3

Dzibril88 | Załogant

Widzę, że jakimś cudem mój komentarz się nie dodał (pewnie wina problemów ze stroną) więc dodaję jeszcze raz!

Czy kojarzycie moment z książki ,,MISJA" na samym początku kiedy jeszcze autor nie dociera na "Planetę Buddów" a podróżuje z obcymi statkiem po różnych światach? Przypomnijcie sobie proszę moment kiedy jest wewnątrz statku "MATKA" i ogląda dane światy za pomocą... no właśnie, takiego oto "wysłannika/drona" z jakim mamy do czynienia i w tym przypadku! Zobaczcie dokładnie co się dzieje na owym filmie. Statek "Matka" zostaje namierzony więc chowa się pod wodę. Następnie wysyła swojego drona zwiadowcę, aby ten zwrócił na siebie uwagę i pozwolił się śledzić odrzutowcom. Wszystko po to, aby statek "Matka" mógł bezpiecznie opuścić przestrzeń i dokładnie tak się dzieje! Dron znika, a samoloty po powrocie w dane miejsce zauważają, że główny statek będący pod wodą również zniknął.
Dodatkowo, jeżeli weźmiemy ową książkę za fakt (,,MISJA") to możemy z owej sytuacji stwierdzić jeszcze jeden fakt. "Oni" nas nie chcą skrzywdzić i zależy im na nas. Pamiętacie jak "wysłannik" z książki wiązką energii w ciągu paru sekund unicestwił ogromne insekty, aby ocalić plemię człekokształtne? Bez problemu mogliby zrobić to z samolotami. Dla nas to jak uderzyć komara czy nadepnąć mrówkę. Nie zrobili tego, dołożyli starań, aby sytuacja rozwiązała się pokojowo.

Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam!

Czw, 16 sty 2020 14:11 | ocena: + 4

jotko49 | Załogant

Który to już raz tłuczecie ten sam materiał, a ponoć macie taaakie obszerne archiwa i notoryczny brak czasu by z nich korzystać. Zastanawiam się ile razy można tę skarpetę obracać na odwrotna stronę skoro nie moż na znależć na niej nic istotnie nowego. Oczywiście możecie jak poprzednią jedyną mą notkę ciepnąć do kosza . :-(

Śr, 15 sty 2020 13:35 | brak oceny

Einstein | Załogant

To oczywiste, że armia USA jest w posiadaniu bardzo wielu nagrań incydentów spotkań pilotów z U.F.O.! te dwa skromne nagrania, które "cudem" wyciekły są tylko czubkiem góry lodowej. Wszystkie te incydenty, spotkania z nolami są zarejestrowane na kamerach o bardzo dużych rozdzielczościach, będących na wyposażeniu myśliwców armi USA. No cóż..., trzeba poprosić Anonymous aby zainteresowali się po raz kolejny tymi materiałami:] Jest to niewątpliwy skandal na skalę światową, aby ukrywać tak ważne informacje dla ludzkości. Mało tego, jeszcze dodatkowo ośmieszać temat, wprowadzać świadomą dezinformację ośmieszającą wszystkich, którzy dociekają tego tematu! Myślę, że ten rok 2020 będzie jakimś tak przełomem, ponieważ ludzie "oświeceni" na całym świecie mają dość ukrywania prawdy!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Wygląda na to, że w Brazylii pojawiły się aż dwa nowe warianty koronawirusa, który - jak się wydaje - zmutował w obrębie białka kolca. Na razie dostępne są tylko informacje na temat sekwencji genomu, natomiast nie wiadomo jeszcze, co te zmiany oznaczają jeśli chodzi o zakaźność, patogeniczność oraz skuteczność szczepionki czy testów diagnostycznych. Więcej o tym w dziale FN24 - zapraszamy do lektury! [....]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 12 sty 2021 05:38 | 29 grudnia 2020 nad Nowym Sączem jeden z naszych czytelników zauważył na niebie bardzo ciekawe zjawisko. Bardzo wysoko na jasnym, bezchmurnym niebie poruszały się dwie białe kule. Oba obiekty były w bliskiej odległości i na kolejnych zdjęciach wykonanych przez świadka obserwacji widać, że poruszają się zachowując taką samą pozycję.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 stycznia 2021 | Witam - Panie i Panowie… jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! Takimi słowami ostatnio rozpocząłem wirtualny wykład w sieci (mała fucha na boku) dla pracowników jednej z firm w ramach ‘szkoleń w sieci’. W zasadzie zabrzmiało to jak żart, bo przecież ktoś na naszej planecie musi być bardziej szczęśliwy niż ja, ale potem już po zakończeniu wykładu zacząłem długo o tym myśleć i doszedłem do...

czytaj dalej

FILM FN

JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI W NAJNOWSZYM TELEDYSKU GRUPY KOKON 'WIDZĘ JASNO'

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.