Dziś jest:
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Fakty przemawiające za realnym istnieniem latających spodków są bardziej jednoznaczne niż te potrzebne do skazania kryminalistów.
/Stanton T. Friedman (1934-2019/

Komentarze: 8
Wyświetleń: 9680x | Ocen: 33

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Wt, 4 luty 2020 14:33   
Autor: FN, źródło: FN   

NIEZWYKŁA PRZEPOWIEDNIA O WIRUSIE Z WUHAN SPRZED 40 LAT


Nasi czytelnicy przysyłają nam informację, która stała się już ‘viralem’ w sieci www: fragment książki, który dokładnie opisuje inwazję zabójczego wirusa z Wuhan. Problem w tym, że ta książka miała się ukazać czterdzieści lat temu!

 

 

Poniżej publikujemy treść e-maili, które dotarły na pokład okrętu Nautilus.

From: […]

Sent: Monday, February 3, 2020 9:15 AM

To:

Subject: wirus

 

Taka informacja   WIRUS WUHAN W POWIEŚCI "Oczy ciemności" Deana Koontza z 1981 roku, wydanej w Polsce - 2009, autor wystąpił jako Leigh Nichols)


From: […]

Sent: Monday, February 3, 2020 12:59 PM

To: redakcja <redakcja@messing.org.pl>

Subject: Zapytanie.

 

Witajcie,

 

Dzisiaj przeczytałem artykuł na wp.pl że cała sytuacja jakia ma obecnie miejsce w związku z epidemią koronawirusa została już niemalże dokładnie przewidziana równo 40 lat temu w jednej z książek:

https://ksiazki.wp.pl/dean-koontz-przewidzial-wirusa-z-wuhan-napisal-o-nim-40-lat-temu-6474653427337345a

I zacząłem się zastanawiać nad tematem samospełniających się przepowiedni... Mam na myśli sytuacje wywołane tym, że wywołał je ktoś pojedyncza jakaś energią lub wywołała ją siła zbiorowa wielu indywidualnych energii...

Coś na zasadzie jak np. Warszawa która nazywana jest po angielsku Warsaw czyli miasto, które widziało wojnę i w pewnym momencie cała sytuacja się materializuje... Wybucha wojna i Warszawa staje się miastem, które zostaje prawie doszczętnie zrównane z ziemią...

Co Wy ludzie o wyjątkowo bogatych doświadczeniach w badaniu wszystkiego co nieznane sądzicie o tych samosprawdzających się przepowiedniach?

Wierzycie w taką możliwość w ogóle? Macie może jakiekolwiek inne przypadki tego typu zdarzeń w swoim przebogatym archiwum?

Pozdrawiam Was serdecznie,

Możecie jeśli chcecie opublikować ta kwestię na łamach swoich portali...

Internauta

 

Nie jesteśmy w stanie zweryfikować tej informacji i musimy oprzeć się na tym, co jest w sieci. Inaczej wygląda sprawa z kolejną przepowiednią, której autorką jest osoba z nasze Projektu MESSING.

 

 

[…] Witajcie, często ze względu na brak czasu zapisuje artykuły które mnie zainteresowały i odczytuje je dopiero po kilku miesiącach. Czy zwróciliście uwagę na przepowiednie Anny spisaną na stronie Messing.org.pl w dniu 19.10.2019 dotyczącej grudnia 2019

cytuje:

"Inna rzecz jaka się mi skojarzyła, to wirus. Jakiś nowy, śmiertelny wirus. Może się w bardzo szybkim tempie rozprzestrzeniać i zdziesiątkować populację ludzką na wielka skalę."

Link:

http://www.messing.org.pl/artykuly,2915,odpowiedz-z-projektu-messing.html

 W dniu dzisiejszym słowa z października wydają się trafione 10/10.

 Pozdrawiam,

[…]


Komentarze: 8
Wyświetleń: 9680x | Ocen: 33

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Wt, 4 luty 2020 14:33   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 12 luty 2020 21:27 | brak oceny

Intek | Załogant

Co roku ogłaszana jest regularnie jakaś pandemia jak nie świńskiej to ptasiej grypy, czy też asf... Big Pharma musi mieć z czegoś przecież żyć. Nic nie wspomina się np że co roku umiera ponad milion osób z powodu powikłań pogrypowych a wirusy grypy i tak co roku są nowe czyli że mutują. Łatwo jest wywołać mega panikę mając na względzie mega zyski jedynie. Pozdr.

Śr, 12 luty 2020 21:23 | brak oceny

Intek | Załogant

W sprawie wirusa-korono.... Proszę nie zapominać, że Chiny i ich (a zwłaszcza) gospodarka są solą w oku imperatora Donka Trumpa. Należałoby wyjaśnić także skąd np czerpie swoją wiedzę niejaki Bill Gates wieszczący hiobowe treści, że ludzkości zagrażać ma ponoć pandemia, która spowodować może około 30 mln ofiar ludzkich.... Ciekawe.... że facet nie zajmujący się biologią wieszczy takie treści.... Znaczy się, że ma dostęp do informacji niejawnych lub uczestniczy/sponsoruje projekty niejawne tzw. czarne. Zarówno on jak i ich fundacja tj fundacja Billa i Mellindy Gates ochoczo nad wyraz promuje i finansuje/sponsoruje wszelkie projekty, które mają na celu redukcję ludzkiej populacji z ok. 8 mld do - docelowo ok. 500 mln (Sic!). Vide: 20 mln USD wpompowane w projekty walki z wirusem E-bola, czy szczepionkami dziewczynek afrykańskim przeciwko wirusowi HPV, które nb okazały się iż mają także drugi nieupubliczniony efekt - chemicznej kastracji osób zaszczepionych. W Indiach działania sponsorowane przez w/w fundację wywołały zamieszki uliczne na skutek smierci kilkunastu osób zaszczepionych przeciwko czemuś tam szczepionkami sponsorowanymi przez ową fundację. Procesy zakończyły się wyrokami skazującymi dla pracowników pracujących na rzecz i w imieniu fundacji. Takie trendy są jak najbardziej zgodne z wytycznymi i zaleceniami WHO/ONZ. Multum roboty jeszcze przed nimi jak widać.

Pon, 10 luty 2020 14:46 | brak oceny

akgb | Załogant

https://m.youtube.com/watch?v=ksuFZ28bnG4

Film z 2012 roku. Pytanie kto to planuje?

Sob, 8 luty 2020 21:47 | ocena: + 1

Janusz777 | Załogant

W kwestii samospełniającej się przepowiedni pamiętam, że podobno w książce Titan 14 lat wcześniej przewidziano katastrofę Titanica.

– Była największym dziełem na morzu i najważniejszym dorobkiem ludzkości. W jej skonstruowanie i utrzymanie była zaangażowana każda nauka, każdy zawód i biznes znany cywilizacji – czytamy o statku, który miał opinię niezatapialnego cudu techniki.

Nie był to jednak opis Titanica, a początek noweli, która… z przerażającym podobieństwem przewidziała katastrofę. 14 lat przed faktycznym zderzeniem Titanica z górą lodową.


Jakie podobieństwa miała książka „Futility, or Wreck of the Titan” z rzeczywistą, późniejszą tragedią? Zapnijcie pasy…

Nazwa statku – W oryginale Titanic, w książce Titan,
Rozmiar – niemal identyczny (244 metry vs 269 metrów), z ledwie 25-metrową przewagą Titanica,
Wypadek – oba statki uderzyły w górę lodową w połowie kwietnia w czasie podróży przez Atlantyk u wybrzeży Nowej Fundlandii (!). O obu mówiło się, że są „niezatapialne”,
Bezpieczeństwo – oba statki zignorowały zabezpieczenie i zabrały ze sobą minimalną dopuszczalną liczbę szalup mimo ponad 3000 pasażerów,
Prędkość – oba potrafiły sunąć z prędkością ponad 20 węzłów. W momencie zderzenia oba płynęły niemal równie szybko.
Gdy Morgan Robinson wydawał swoją książkę w 1898, nie było jeszcze śladu po Titanicu. Co najwyżej konstruktorzy prawdziwego statku mogli wzorować się na jego twórczości – ale jest to mało prawdopodobne zważywszy na finał obu historii…

Mamy też różnice, w końcu nie był to raport z katastrofy, a twórczość literacka. Titan płynął z Ameryki do Anglii, a Titanic zmierzał w odwrotnym kierunku. Z Titanica ocalało ponad 700 osób, a z Titana ledwie 13.

Przypadek, czy wizjonerstwo? Morgan Robertson tak wyprzedził przyszłe wydarzenia, ponieważ jako były marynarz, dobrze znał się na statkach. Stąd precyzyjne mógł opisać techniczne szczegóły i miał wyobrażenie na temat zagrożeń. Swoją pracą chciał potępić ludzką pychę. Trzeba przyznać, że przynajmniej ta misja się udała.


Okładka książki

Bibliografia:

Lauren Davis, The novella that predicted the wreck of the Titanic, http://io9.com/5900083/the-novella-that-predicted-the-wreck-of-the-titanic
http://newsfeed.time.com/2012/04/14/author-predicts-titanic-sinking-14-years-earlier/
źródło:
http://polimaty.pl/2015/04/przepowiednia-katastrofy-titanica/

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 8 luty 2020 22:31 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@Janusz777, Witam ! jestem pod wrażeniem...krótki, zwięzły i stanowiący punkt zaczepienia post dla tych co są zainteresowani pogłębianiem wiedzy. Pozdrawiam

Śr, 5 luty 2020 15:31 | ocena: + 2

najsampierw | Załogant

"...zdziesiątkować populację ludzką...", powiało grozą :( Co do przepowiedni Jackowskiego odnośnie planowanego zamachu na ważnego polityka, mam podobne przeczucie. Moje typy: Łukaszenka lub Erdogan.

Wt, 4 luty 2020 17:24 | ocena: -2

John3-16 | Załogant

Jak donoszą media, źródłem zarażenia wirusem są nietoperze.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 4 luty 2020 17:56 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@John3-16, Ozzy Osbourne raz ugryzl jednego

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Po czterech dniach nieprzerwanej pracy po kilkanaście godzin dziennie (!) mamy znowu pocztę on-line. Wszystkie e-maile dostały odpowiedź, a ważne informacje opisane trafiły do odpowiednich katalogów. Wszystkich czytelników prosimy o wyrozumiałość, gdyż ilość materiałów docierających w ostatnich tygodniach na pokład okrętu Nautilus (zwłaszcza z UFO) jest nieprawdopodobna. Musimy decydować się na bardzo duże kompromisy, gdyż inaczej nie damy rady czasowo redagować serwisów. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Sob, 8 sie 2020 20:40 | Witam serdecznie Fundację Nautilus !  W dniu dzisiejszym tj. 08.08.2020 r. o godz. 22.05 na rozgwieżdżonym niebie można było zaobserwować przelot białego światła które sunęło bezszelestnie z zachodu w kierunku wschodnim. Światło to przesuwało się wolno i dość nisko - niżej jak satelity które możemy dostrzec na niebie. Światło to obserwowałem przez około 15 sekund na terenie Pragi Południe w Warszawie. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 3 maja 2020 | Miałem zabawne spotkanie z moim wiernym słuchaczem sprzed lat. Wtedy młodym chłopakiem, a dziś poważnym panem z rodziną, dziećmi i siwiejącymi skroniami. Dopiero patrząc na niego zobaczyłem dyskretny urok upływu czasu, który dotyczy przecież każdego z nas. Zadał mi ciekawe pytanie... Panie Robercie, jak można utrzymać pasję przez tyle lat? Przecież reszta pasjonatów panu podobnych dawno odpadła od...

czytaj dalej

FILM FN

DZIWNY OBIEKT NAD STARYM MIASTEM W ZAMOŚCIU - 2 sierpnia 2020

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.