Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 3
Wyświetleń: 4024x | Ocen: 35

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Śr, 4 mar 2020 08:50   
Autor: FN, źródło: FN   

UFO W ZDANACH – SPOTKANIE ZESPOŁU ‘OTWARTE NIEBO’ FN

Wybraliśmy 5 historii związanych ze zjawiskiem UFO, które zamierzamy zaprezentować w tym roku w Las Vegas podczas kongresu MUFON. Jedną z nich będzie historia incydentu z UFO w Zdanach w latach 2005-2006.

 

Ubiegły rok był absolutnie przełomowy dla postrzegania UFO na świecie. Ujawnienie przez US NAVY (Marynarkę Wojenną USA) okoliczności obserwacji UFO z 2004 roku znanego jako „Incydent z Nimitz” i jednocześnie jednoznaczne potwierdzenie prawdziwości tej obserwacji – to bezprecedensowy przełom w badaniu zjawiska UFO, gdyż jest to niepodważalny dowód na prawdziwość tego zjawiska.

Poniżej warto zaprezentować dokument potwierdzający tę obserwację.

I jeszcze film prezentujący „minuta po minucie” tamte wydarzenia.

 

W Polsce mamy historie obserwacji UFO, które dla nas są dowodami absolutnymi na istnienie UFO i prawdziwość tego fenomenu. Historią, która wręcz może być wzorcowa jeśli chodzi o prawdziwość, wiarygodność świadków, a także nieprawdopodobne śledztwo i weryfikację nawet najdrobniejszych szczegółów jest Bliskie Spotkanie II Stopnia w Zdanach w 2006 roku.

Jak już informowaliśmy naszych czytelników w tym roku udajemy się do USA na spotkanie MUFON do Las Vegas. Już dostaliśmy informacje od naszych kolegów, aby zaprezentować podczas specjalnego spotkania 5 najważniejszych incydentów, które naszym zdaniem są dowodami na istnienie UFO. Podczas spotkania w Bazie FN zespołu projektu „Otwarte Niebo” i burzliwej dyskusji wybraliśmy pięć takich właśnie historii. Wśród nich „perłą w koronie” jest ta, kiedy dwóch policjantów z Siedlec (w tym jeden z najwyższych rangą w siedleckiej policji) postanowiło odwiedzić agencję towarzyską w styczniową niedzielę 2006. W drodze do tego miejsca na trasie Siedlce-Terespol na wysokości miejscowości Zdany zostali zatrzymani przez obiekt, który – jak opowiadał jeden z policjantów – najpierw mu się wydał, że jakieś dzieciaki „miskami rzucają przez drogę”. Kiedy wysiedli z Poloneza zobaczyli, że nad polem lata coś, co miało związek z pozbawieniem ich samochodu energii elektrycznej i całkowitym go unieruchomieniem.


W tym roku minęło 14 lat (!) od tego wydarzenia. Byliśmy oczywiście na miejscu w rocznicę tego incydentu i nagraliśmy na miejscu krótki materiał wideo.

 


ZDANY TO HISTORIA, KTÓRA NAUCZYŁA NAS PROWADZIĆ ŚLEDZTWO – rozmowa w Zdanach 8 stycznia 2020

 

Czy możemy chwilę porozmawiać o Zdanach?

O Zdanach zawsze i o każdej porze. Choć krótko, bo jak wiesz czas nas goni jak diabli... To najcudowniejsza, najbardziej przeze mnie zbadana historia związana z UFO, jaką znam… może obok ostatniej historii z operacji KONTAKT, ale jest to absolutny „Top od the Top”, jeśli chodzi o to, co mogłem sam zbadać w ciągu ostatnich 30 lat zajmowania się badaniem UFO.

Co jeszcze jest w tej sprawie do zbadania? Czy cokolwiek jeszcze zostało, czego byśmy nie ustalili?

Bardzo dużo rzeczy. Po pierwsze ludzie błędnie myślą, że Zdany to historia słynnego wyjazdu do agencji towarzyskiej dwóch znanych policjantów z siedleckiej komendy, w czasie którego doszło do tego najbardziej znanego incydentu z 8 stycznia 2006. Tymczasem Zdany i najciekawsze wydarzenia to przede wszystkim to, co działo się w grudniu 2005. Tam nie tylko, że doszło do identycznych zdarzeń czyli UFO zatrzymało pojazdy co do metra w tym samym miejscu co 8 stycznia, ale zostały wykonane zdjęcia latającego spodka o niebo ciekawsze niż te, które są najbardziej znane.

Znamy historię tych zdjęć z grudnia 2005?

Oczywiście. I to jest jeden z tych najciekawszych momentów naszego śledztwa, bo wiadomo, kto te zdjęcia zrobił, komu je przekazał, co potem się z nimi stało i gdzie wreszcie przepadły. Pamiętam każdy etap badania akurat tej sprawy i powiem wprost – kiedyś na ten temat ktoś nakręci duży film fabularny, bo Zdany to jest filmowa historia. Dopiero film pozwoli ludziom zaprezentować, jak daleko posunęliśmy się w badaniu tej historii.

Przekroczyłeś granice?

Kilka razy. Przykładem może być to, jak udało mi się dostać do redakcji dziennika Fakt i dotrzeć do 19-letniej dziewczyny, której zlecono napisanie tekstu o pierwszej serii zdjęć ze Zdanów z grudnia 2005 roku. Musiałem wykorzystać wszystkie moje znajomości w wydawnictwie Axel Springer, aby móc wreszcie znaleźć nazwiska dziennikarzy. Był z tym problem, bo tam jest duża rotacja – dziś jest ktoś reporterem, a jutro już z dziennikarstwem nie ma nic wspólnego i zajmuje się np. pracą w firmie wydawniczej. Zajęło mi pół roku, zanim zrozumiałem, jaki był los tych zdjęć. No i poznałem wszystkie szczegóły tego, co miało miejsce w redakcji Faktu, jak te zdjęcia tam trafiły, kto je zrobił, skąd się o nich dowiedzieli… Pół roku! O samych policjantach i kulisach ich wyprawy do agencji towarzyskiej nie mówmy, bo… z wielu powodów. (śmiech)

W Las Vegas zaprezentujemy tę historię…

…tak, ale trochę inaczej. Tym razem nie będzie to sprawa świadków, ale tylko i wyłącznie model obliczenia wielkości obiektu ze Zdanów na podstawie analizy odbicia linii przesyłowych średniego napięcia od powierzchni obiektu. Wystarczy tego na godzinę wykładu, a i tak będę musiał się skracać.


Czy w Las Vegas opowiesz o operacji KONTAKT?

Oczywiście! Przyznam szczerze, że kiedy pojawiła się ona na pokładzie okrętu Nautilus to incydent w Zdanach przybladł i stał się prawie banalny, bo przecież w historii projektu KONTAKT są tak z tysiąc razy bardziej interesujące wydarzenia związane z odpowiedzią tego, co stoi za UFO i co – nie ma co do tego nawet cienia wątpliwości – dało odpowiedź. A raczej odpowiedzi… (śmiech)

Ludzie pytają, kiedy będzie kolejny Livestream FN na temat operacji KONTAKT?

Wiem, wiem… mamy już marzec, a ja znowu za tydzień jadę na prezentację FN i tak ciągle mam tyle ważniejszych rzeczy, że przesuwam terminy innych spraw, w tym także Livestream`u. Obiecuję jednak, że jak tylko wrócę do Warszawy, to ustalimy termin i na wiosnę pokażemy nowe materiały w tej historii. Dodajmy, że moim zdaniem najważniejszej historii związanej ze zjawiskiem UFO, o jakiej w czasie badania historii UFO w Zdanach nawet mi się nie śniło… Gdyby ktoś w tamtych latach powiedział mi, że kiedyś będę miał okazję uczestniczyć w wydarzeniach, kiedy będzie jakaś reakcja „drugiej strony” na nasze skromne działania, to… szkoda nawet gadać, nie byłbym w stanie w to uwierzyć. Ale niech to nie sprawi, że zapomnimy o Zdanach, bo dopiero ta historia nauczyła nas wszystkich, co to znaczy prowadzić śledztwo w sprawie incydentu z UFO.

Zajęło to 14 lat. Czy na tym koniec?

Mowy nie ma! Za rok będziemy w Zdanach ponownie. I już mam pomysł na sprawdzenie jednego wątku związanego z policjantami z Siedlec, który ciągle na nas czeka i musimy wreszcie się nim zająć.

Dziękuję za rozmowę.

Baza FN, 3 marca 2020

 

P.s.

W Zdanach mieliśmy okazję zobaczyć bardzo ciekawy układ chmur... zdjęcia poniżej.Komentarze: 3
Wyświetleń: 4024x | Ocen: 35

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Śr, 4 mar 2020 08:50   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (3)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 5 mar 2020 21:31 | brak oceny

ania28261 | Załogant

Zdjęcie że Zdanow jest na skalę światwa, jest niesamowite i taki wyraźny ten obiekt. Powinien być w Zdanach pozostawiony jakiś ślad upamiętniający to wydarzenie.

Czw, 5 mar 2020 04:04 | ocena: + 1

Caoii | Załogant

Szkoda tylko, że tak mało robicie aby pokazać dowody na prawdziwość zjawiska UFO i historię z projektu Kontakt zwykłym ludziom...

Dodajecie masę wartościowych i bardzo ważnych treści na waszą stronę. Super, ale stronę przegląda tylko niewielka ilość wtajemniczonych ludzi oraz takich już wcześniej interesujących się tego typu tematami. Jeździcie na wykłady o UFO, nawet do USA. Ekstra, tylko, że tam są sami miłośnicy UFO co i bez was o tym zjawisku wiedzą, a zwykli ludzie dalej nie mają o tym pojęcia.

A co jeżeli istoty stojące za projektem Kontakt dały odpowiedź bo liczą, że dzięki wam uda się uświadomić ludzkość co do zjawiska UFO? Na zrobienie tego poprzez Ziemskie rządy nie mają co liczyć bo wiadomo, że rządy dużych państw zwłaszcza USA dobrze o UFO wiedzą i mają ogromny interes w tym aby zwykli ludzie byli tego jak najmniej świadomi. Więc może obcy wybrali własnie taką drogę kontaktu z ludzmi? Tylko, że Fundacja Nautilus mało co robi aby zwykli ludzie poznali te historię i o wszystkim wie tylko garstka wtajemniczonych :(

Wiem, że większość ludzi i tak pewnie by w to nie uwierzyła. Ale większość to nie wszyscy. Myślę, że przy pesymistycznym założeniu (podkreślam, że pesymistycznym) gdyby każdy człowiek dowiedział się o tych historiach o UFO, w tym tej z projektu kontakt to na każde 12 osób, 10-11 by mogło nie uwierzyć, 1-2 by uwierzyło (to pesymistyczny wariant, może by więcej uwierzyło).

I teraz sobie wyobraźcie co by się stało jakby na każde 12 osób żyjących w Polsce 1-2 osoby by uwierzyły w UFO i waszą historię. To daje co najmniej parę MILIONÓW uświadomionych ludzi. Jedyny problem w tym jak do nich dobrzeć, ale mamy internet więc coś by się pewnie dało wykombinować.

Śr, 4 mar 2020 10:59 | ocena: + 6

Orion_1957 | Załogant

Panie Kapitanie bardzo Panu dziękuję za powyższy materiał ze Zdanów - materiał który w 100% mówi nam o pojawieniu się na niebie obiektu w 2006 r. To minione wydarzenie omawiane teraz w 2020 r. jest za każdym razem coraz ciekawsze, jest jak nowe zdarzenie które miało miejsce parę dni temu. Myślę że jest to jedno z najbardziej wiarygodnych wydarzeń w Polsce jak też Europie kiedy zostało zarejestrowane tak niesamowicie UFO - obiekt który wielu ludziom otworzył oczy na obecność obcych w naszej przestrzeni.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.