Dziś jest:
Czwartek, 24 czerwca 2021

– Zdecydowanie dzieje się coś przerastającego naszą wiedzę i umiejętności – orzekł republikański kongresmen Tim Burchett z Tennessee. – Podchodzimy do kwestii niewytłumaczonych zjawisk napowietrznych (UAP, oficjalna nazwa UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających) bardzo poważnie – ujawnił nowojorski demokrata Sean Patrick Maloney w „New York Post”.

Komentarze: 9
Wyświetleń: 4716x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 22 kwi 2020 06:49   
Autor: FN, źródło: FN   

NOWE FAKTY W SPRAWIE SŁYNNEGO INCYDENTU UFO ‘USS NIMITZ’


Piloci marynarki wojennej USA po ujawnieniu filmu z zapisem obiektu UFO w kształcie Tic-Taca (2004 rok) byli przesłuchiwani przez prokuratorów wojskowych. Wszyscy piloci na lotniskowcach dostali instrukcje, jak zachowywać się, kiedy zobaczą w pobliżu samolotu Niezidentyfikowany Obiekt Latający. Pojawiły się nowe dokumenty potwierdzające prawdziwość zdarzenia z 2004 roku.Kapitan lotniskowca USS Nimitz Max Clark ujawnił, że piloci Marynarki Wojennej dostali szczegółowe instrukcje w sprawie dokumentowania spotkań z UFO po tym, jak jeden z samolotów w 2004 roku zarejestrował niezwykły obiekt w kształcie Tic-Taca.
   - Z mojej perspektywy wygląda to tak, że wszyscy mamy obowiązek najpierw upewnić się, czy taki obiekt jest UAP (Niezidentyfikowane Zjawisko Lotnicze czyli UFO – przyp. FN) czy UAV (Bezzałogowy Statek Latający) – wyjaśnił Max Clark.Jego wypowiedź pojawiła się zaledwie kilka tygodni po tym, jak Biuro Wywiadu Marynarki Wojennej ujawniło istnienie tajnego, niepublikowanego nigdy wcześniej nagrania wideo z UFO znanego jako incydent USS Nimitz w 2004 roku. UFO zostało określone sformułowaniem "Tic Tac" gdyż kształtem przypominało popularny miętowy cukierek.
Niesamowita szybkość i manewry obiektu wykluczyły, że był to obiekt wykorzystujący dostępną na Ziemi technologię. Oryginalne nagranie wideo z kamery typu FLIR wyciekło do sieci już w 2007 roku.
Świadkowie twierdzą, że klipy wideo z obiektem UFO były komentowane przez żołnierzy Marynarki Wojennej w wewnętrznej sieci przypominającej internet, która jest używana do komunikacji między okrętami całej floty. Prawdopodobnie wtedy ktoś zgrał materiał na nośnik zewnętrzny.

Sprawa stała się bardzo głośna na całym świecie, kiedy Pentagon potwierdził autentyczność nagrania z UFO w 2017 roku. Okazało się, że już wiadomo, kto był autorem słynnego „wycieku wiadomości o filmie z UFO”. Chad Underwood, były lotnik marynarki wojennej, który był tym który obsługiwał kamerę FLIR, przerwał milczenie w wywiadzie dla New York Magazine.
Powiedział, że podłużny, owalny obiekt w kształcie 'Tic Tac' został zauważony u wybrzeży Meksyku nad Pacyfikiem.


Ujawnił również, że od około dwóch tygodni krążownik z rakietą naprowadzającą klasy Ticonderoga USS Princeton, należący do Carrier Strike Group 11, śledził Niezidentyfikowane Obiekty Latające od dwóch tygodni na zaawansowanym radarze AN/SPY-1B.Zachowania UFO na ekranach radarów były tak nieprawdopodobne, że… system został nawet wyłączony i uruchomiony ponownie w celu sprawdzenia, czy nie ma w nim błędów - ale operatorzy nadal śledzili nieznany obiekt, który potrafił wyhamować z prędkości 15 tysięcy kilometrów na godzinę do zera i zatrzymać się w ułamku sekundy. Już wtedy było jasne, że takie manewry są poza zasięgiem dronów wojskowych używanych przez światowe mocarstwa.
14 listopada 2004 dowódca eskadry samolotów David Fravor powiedział, że leciał w F/A-18F Super Hornet, kiedy nawiązał kontakt wzrokowy z obiektem UFO. Ten zdawał się nurkować pod wodą, wynurzać się, a gdy jeden z jego pilotów spróbował się do niego zbliżyć, UFO odleciało z prędkością, której nie sposób było nawet określić, gdyż „zabrakło skali porównawczej”. Kiedy pilot David Fravor wylądował na pokładzie Nimitza, Underwood właśnie przygotowywał się do startu na swoim pasie startowym. Z podsłuchanych rozmów pilotów przez radio już wiedział, że nad oceanem porusza się coś, co można określić tylko jednym skrótem: UFO.
Fravor połączył się z Chadem Underwoodem i opowiedział mu o tym dziwnym spotkaniu z „latającym TIC-TACiem”. Radził, aby uważnie się rozglądał, gdyż UFO wydawało się nadal monitorować ten obszar oceanu. Pilot opisał, jak nagle zobaczył obiekt na swoim radarze, a następnie śledził go na kamerze FLIR.
- Byłem w szoku… To, co robił ten obiekt, wykraczało poza wszystko, co znałem do tej pory. Jego manewry były imponujące, wręcz nierzeczywiste - powiedział Underwood.

UFO potrafiło nagle zmienić wysokość, a także zredukować prędkość z ponaddźwiękowej do kilku kilometrów na godzinę, a nawet zatrzymać się w miejscu. Tak nie zachowują się żadne znane mi obiekty latające wyprodukowane na Ziemi – mówił pilot US NAVY.

Underwood opisał, że obiekt nie przestrzegał praw fizyki i spadł z wysokości 5 kilometrów na wysokość 100 metrów w ciągu kilku sekund, co jest po prostu niemożliwe. Underwood dodał, że nie widział żadnych śladów dysz wylotowych silnika ani żadnych oznak klasycznego napędu. Pilot odmówił jednak jasnej deklaracji, czy obiekt był obcym statkiem kosmicznym, czy też nie. Zrobił tak z obawy przed reakcją przełożonych.
- "To wykracza poza moje kompetencje. Ale ja coś widziałem. I widział to również zarówno mój dowódca Dave Fravor, jak i dowódca eskadry Hornetów Korpusu Piechoty Morskiej, który również tam był.” – oświadczył stanowczo Underwood.

W sprawie tego incydentu wyciekły także dokumenty potwierdzające całe wydarzenie.


Brytyjscy dziennikarze rozmawiali z dowódcą lotniskowca USS Nimitz, kapitanem Clarkiem o tym incydencie. W bardzo wyważony sposób, ale on także nazwał o obiekt Niezidentyfikowanym Obiektem Latającym, który nie był obiektem typu dron czy samolot.

Super-lotniskowiec Nimitz jest jednym z największych okrętów wojennych na świecie i flagowym okrętem lotniczej grupy uderzeniowej Carrier Strike Group Eleven (CSG-11).
Jego portem macierzystym jest Baza Marynarki Wojennej Kitsap w Waszyngtonie, a nazwa okrętu pochodzi od legendarnego admirała floty Chestera W. Nimitza (1885-1966), który pomógł USA pokonać japońską marynarkę wojenną w II wojnie światowej.
O całym incydencie został zrealizowany znakomity materiał, który bardzo polecamy (do obejrzenia w okienku poniżej.


Komentarze: 9
Wyświetleń: 4716x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 22 kwi 2020 06:49   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 21 sty 2021 07:47 | brak oceny

Mariusz2011 | Załogant

Niesamowite nagranie.Jestem katolikiem,wierzę w Boga,ale wiem też jeszcze jedno.Nie jesteśmy sami w kosmosie.Obcy ujawnią się,a w tedy ,Boże miej nas w swojej opiece.Tak naprawdę widziałem ufo,obcego,kule świetlne.Oglądanie pokazu samolotów,piruetów,to nic co te statki obce potrafią robić.My ludzie nie jesteśmy gotowi na spotkanie z obcą rasą.Nasze umysły nie wytrzymają tego.

Śr, 22 kwi 2020 17:06 | ocena: + 3

Einstein | Załogant

U.F.O. bardzo rzadko są widoczne dla ludzkiego oka, praktycznie w 99% nie widzimy tych pojazdów, które mogą sobie baraszkować nad naszymi głowami, a my o niczym nie mamy bladego pojęcia:] Radary widzą dużo, duzo więcej, ale to też zaledwie pare procent widzą. Jeśli U.F.O. już się zmatarializuje, to znaczy że ma ku temu powód, a powodów tych może być wiele. Według moich analiz wynika, że do niektórych badań tu na ziemi lepiej im jest przejść na chwilę w stan "półfizyczny" i wtedy widzą je na pewno radary, a niekiedy i nasze oczy. Niekiedy po prostu chcą sie "pokazać" wybranym ludziom itd... Przy czym bardzo rzadko zmaterializują się całkowicie, bo wiedzą jak prymitywny i niebezpieczny jest człowiek tu na ziemi. Komunikacja międzywymiarowa przez tunele czasoprzestrzenne jest dla nich czymś oczywistym, ponieważ wyprzedzają naszą ziemską technologię o tysiące, miliony lat. Osobiście widziałem 4 razy 100% U.F.O. , dwa razy udalo mi się nagrac na kamerę- to miedzy innymi ten filmik "UFO NAD POLEM", który od ponad pół roku widnieje na YT FN. A wracając do obiektów nagranych przez amerykańskich pilotów- no cóż, została potwierdzona autentycznośc nagrań, więc wszystko jasne, gratulacje dla tych odważnych pilotów!

Śr, 22 kwi 2020 16:15 | ocena: + 3

Rimobul | Załogant

W sumie od dłuższego czasu zauważam, że Wielkie Mocarstwa coraz częściej "uchylają drzwi prawdy" w tym zakresie. W sumie na naszym Okręcie to nic nadzwyczajnego. Kolejna z tysięcy obserwacji. Różnica jedynie polega na tym, iż dziś oficjele armii USA nie twierdzą, że to były zjawiska naturalne czy zbiorowa halucynacja. Szkoda tylko, że USA w końcu nie ujawni sprawy Roswell bo to w końcu najbardziej rozpoznawany i znany przypadek NOL-a. Przypomnieć tylko tu należy jaka wtedy była medialna panika tj. kiedy ten major lotnictwa amerykańskiego, weteran II wojny światowej ujawnił, iż siły powietrzne znalazły na pustyni koło Roswell latający spodek, a 12 godzin później "sprostowano" tę informację, iż był to... balon metrologiczny:) Głupszego tłumaczenia nie mogli wymyślić:) Przecież to tak jakby po stwierdzeniu doświadczonego mechanika samochodowego oglądającego niesprawny samochód powiedzieć jego właścicielowi, że trzeba wymienić silnik, a po 12 godzinach szef serwisu sprostowałby, iż nie silnik jest popsuty a szyba tylna...:) W sumie nie wiadomo, czy w takiej sytuacji się śmiać, czy płakać:) Pozdrowienia ze Szczecina dla całej Załogi!

Śr, 22 kwi 2020 11:47 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

ufo nas od dawna je a najczesciej je dzieci. poczytaj o adenochromie

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 22 kwi 2020 15:32 | ocena: -1

Gorki73 | Załogant

@magdakowalska48, Witaj Magda, znów widzę "odlecialaś" jakbyś mi łaskawie wytłumaczyła jaki jest związek UFO i adenochromu - związek powoduje działanie psychodeliczne, a niektórzy twierdzą, że niewłaściwy metabolizm w organizmie jest odpowiedzialny za schizofrenię....Pozdrawiam serdecznie

Czw, 23 kwi 2020 17:34 | ocena: + 1

Han_Solo | Załogant

@magdakowalska48, proponuję obejrzeć "Upadek Kabały"

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 25 kwi 2020 10:45 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

@Han_Solo, znam to

Śr, 22 kwi 2020 11:44 | ocena: + 3

magdakowalska48 | Załogant

Ten tik tak kojarzy mi sie z filmem ucieczka nawigatora

Śr, 22 kwi 2020 10:42 | ocena: + 6

Kasprano | Załogant

Dobrze, że coraz więcej pilotów się "otwiera" i zaczyna opowiadać o tym, co widzieli podczas przemierzania nieboskłonu. Osobiście znam kilku wojskowych których co jakiś czas męczę tematami ufo ale niestety większość jest sceptyczna... jeden coś wspomniał o "tajnych projektach rządowych" którymi miałyby być te obiekty. Jest też grupa ludzi którzy uważają, że ufo to "demoniczne byty" - do niej należy mój znajomy pilot który obdarował mnie egzemplarzem miesięcznika "egzorcysta" zamieszczającym co jakiś czas artykuły nachalnie wbijające do głów czytelników, że ufo jest "be" i chce nas zjeść ;) jakbym oglądał niskobudżetowe filmy sci-fi.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

24  czerwca 2021: [...]  – Zdecydowanie dzieje się coś przerastającego naszą wiedzę i umiejętności – orzekł republikański kongresmen Tim Burchett z Tennessee. – Podchodzimy do kwestii niewytłumaczonych zjawisk napowietrznych (UAP, oficjalna nazwa UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających) bardzo poważnie – ujawnił nowojorski demokrata Sean Patrick Maloney w „New York Post”.   [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 15 cze 2021 07:29 | [...] Zwracam się do Państwa z takim pytaniem,które od wczoraj chodzi mi po głowie i nie potrafię sobie na nie odpowiedzieć. Otóż wczoraj tj 14.06 wraz z żoną i synem poszliśmy na spacer i wracając do domu zobaczyliśmy 2 białe pkt na niebie (często patrzymy w stronę.nieba ponieważ lubimy obserwować  jak samoloty kierują się do lądowania na lotnisku w Pyrzowicach ) . Początkowo myśleliśmy,że to samoloty,jednak po chwili owe punkty stanęły w miejscu. Po około 3_4minutach obiekty odleciały ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 7 czerwca 2021 | Kiedyś do Pabla Picassa przyszedł młody człowiek mówiąc, że on także chce być wielkim malarzem jak Picasso, też tak potrafi malować i chce kilku lekcji „od mistrza”. Picasso postawił przed nim wazon z kwiatami i poprosił, żeby namalował go najbardziej realistycznie, jak tylko potrafi – bez żadnych uproszczeń, pojedynczych linii czy abstrakcyjnych symboli znanych z obrazów Pabla Picassa. Wyjaśnił mu...

czytaj dalej

FILM FN

11 czerwca 2021 - dwa podłużne obiekty zarejestrowane przez kamerę drona (UTAH, USA)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.