Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 17
Wyświetleń: 6207x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 14 maj 2020 02:18   
Autor: Margo11, źródło: FN, Margo11   

NAJWIĘKSZY WYNALAZCA W DZIEJACH LUDZKOŚCI UCZESTNICZYŁ W SEANSACH SPIRYTYSTYCZNYCH

Thomas Alva Edison (ur. 11 lutego 1847 w Milanie, zm. 18 października 1931 w West Orange) był amerykańskim przedsiębiorczym wynalazcą, który został opisany jako największy wynalazca Ameryki.
Thomas Edison uznany jest za jednego z najbardziej genialnych i utytułowanych wynalazców na świecie, który zgromadził ponad tysiąc patentów za swojego życia. Jako przedsiębiorca i biznesmen wykorzystywał techniki masowej produkcji, aby przekonać, że jego wynalazki rozprzestrzeniają się na cały świat, dając energię elektryczną i światło, ruch, zdjęcia i nagrania dźwiękowe dla milionów

Większość z najwcześniejszych wynalazków Edisona były związane z telegrafią, a jego pierwszy patent dotyczy elektrycznego rejestratora głosów: patent amerykański 90,646 przyznany 1 czerwca 1869 r. Ten wynalazek niestety nie okazał się handlowym sukcesem, dlatego też później Edison skoncentrował się na urządzeniach, po których oczekiwał, że będą cieszyć się powodzeniem na rynku.

Wkrótce udało mu się udoskonalić system telegraficznego przekazywania abonentom kursów złota na giełdzie, otrzymał za to czterdzieści tysięcy dolarów. Następstwem tego wynalazku był szereg innych i dzięki temu Edison stał się sławny i bogaty.
Do jego najbardziej oryginalnego wynalazku należy fonograf, który został opatentowany w 1877 r. W 1879 r. wynalazł żarówkę elektryczną. Nie należał on do pierwszych wynalazców, którzy wpadli na to by zastosować elektryczność w oświetleniu. Już wcześniej stosowano lampy łukowe do oświetlania ulic Paryża. Jednak żarówka Edisona i stworzony przez niego system rozprowadzania energii elektrycznej umożliwiły rozprowadzanie energii elektrycznej do oświetlania mieszkań. W 1882 r. Thomas zaczął prowadzić przedsiębiorstwo, które wytwarzało energię elektryczną dla mieszkańców Nowego Jorku. Edison w znaczącym stopniu przysłużył się ulepszeniu kamery filmowej i aparatu projekcyjnego. Doprowadził do istotnych udoskonaleń w konstrukcji telefonu (mikrofon węglowy poprawił słyszalność), maszyny do pisania i telegrafu. Wynalazł też m.in.:

•    powielacz,
•    dyktafon,
•    akumulator.Mało znanym epizodem z jego życia jest ogromne zainteresowanie spirytyzmem, czyli kontaktem z duchami. Edison uczestniczył w wielu seansach spirytystycznych, podczas których widział na własne oczy tzw. materializacje duchów za pomocą energii medium na oczach zdumionych uczestników seansu. To właśnie te doświadczenia sprawiły, że w ostatnich latach swojego życia zaczął pracować nad telefonem do rozmów ze zmarłymi. Opowiedział o tym w jednym z wywiadów.

Od jakiegoś czasu pracuję przy budowie aparatu, aby sprawdzić, czy osoby, które opuściły ziemię, mogą się z nami komunikować” – zdradzał w rozmowie z B.C. Forbesem słynny wynalazca. „Jeśli to się kiedykolwiek uda, nie skorzystam z żadnych środków okultystycznych, zagadkowych, tajemniczych czy ekscentrycznych, w tym mediów, ale metod naukowych” - zapewniał Thomas Edison.

Mimo podjętych prób nie udało mu się doprowadzić prac nad urządzeniem do końca, a szczegóły projektu zaginęły.Thomas Edison miał także zdumiewający talent do wizji tego, jak będzie wyglądał świat, kiedy ludzkość opanuje podróże powietrzne.

Wizje Edisona o rozwoju lotnictwa

Prasa z poprzednich stuleci to fascynujące źródło informacji. Ciekawie jest czytać wypowiedzi osób, które dziś znamy z annałów historii. Oto, co o rozwoju lotnictwa – nazywanego wówczas aeronautyką – sądził 112 lat temu słynny amerykański wynalazca Thomas Edison (1847-1931). Wygląda na to, że nad klasyczne samoloty przedkładał… śmigłowce. Mimo, że te jeszcze nawet nie istniały.

Gazeta Robotnicza” z 10 października 1908 roku tak donosiła Czytelnikom w krótkiej notatce prasowej, zatytułowanej  Zdanie Edisona o aeronautyce.

 


„The Evening Standard” podaje interesujący interwiew Edisona o żegludze powietrznej. Słynny wynalazca wypowiedział zdanie, że ani balon, ani aeroplan nie rozwiążą kwestji aeronautyki.

Jestem silnie przekonany – rzekł Edison – że w powietrzu można będzie zaprowadzić komunikację równie pewną i łatwą, jak na lądzie lub morzu. Lecz mam mało zaufania do balonów, będących igraszką wiatrów, a tem mniej do aeroplanów.


Przyrząd braci Wright jest zależny głównie od osobistych zalet osoby, która nim kieruje. Dość tylko, aby zamiast Wrighta kierował aeroplanem ktoś inny, a przyrząd nie będzie funkcjonował.

Nie ulega wątpliwości, że balon i aeroplan zostaną z czasem ulepszone, lecz przywiązuję większą nadzieję do zastosowania innej zasady. Henryk Farman był na dobrej drodze. Przyrząd do latania w przyszłości będzie się unosił za pomocą mechanizmu, opartego na zasadzie śruby spiralnej, i nie będzie wymagał dla wzlotu ruchu popychającego. Będzie się podnosił na wysokość, na której znajdzie dogodne prądy powietrzne. Będzie latał z wiatrem lub pod wiatr i będzie mógł się unosić tuż ponad ziemią. Da się to dokonać przez proste zastosowanie starych wiadomości mechanicznych w nowym kierunku”.


Przywołany Henri Farman (1874-1958) był pionierem lotnictwa: pilotem, konstruktorem i producentem. Ten Francuz brytyjskiego pochodzenia najpierw studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych. Potem z pasją uprawiał cyklistykę i automobilizm. Gdy zaś za oceanem bracia Wright w 1903 roku opatentowali i zbudowali napędzany silnikiem spalinowym „latający aparat” o nazwie Wright Flyer, oszalał na jego punkcie. Był pierwszym pilotem, który przeleciał taką maszyną więcej niż kilometr po obwodzie zamkniętym.

Wkrótce – w latach 1908-1910 – a więc wówczas, gdy ukazał się ten artykuł, Farman zaczął bić rekordy świata w takich konkurencjach, jak odległość, prędkość, wysokość i czas lotu. Był pierwszym na świecie konstruktorem i producentem samolotów, który zastosował lotki.

A Edison? Uzyskał blisko tysiąc patentów, jednak te z dziedziny lotnictwa wolał zostawić innym… Natomiast pierwszy śmigłowiec – zwany wówczas „śrubowym samolotem” – skonstruował w 1912 roku duński inżynier i wynalazca Jacob C. H. Ellehammer.W muzeum Henrego Forda znajduje się ostatni oddech Thomasa Edisona. Przechowywany jest on w szczelnie zamkniętej probówce. Thomas Edison zmarł w 1931 roku po długiej chorobie. W dniu śmierci Wynalazcy w Stanach Zjednoczonych wyłączono elektryczność, aby upamiętnić to wydarzenie.

Autor: Margo11, FN


Uwaga wszyscy czytelnicy śledzący wydarzenia związane z naszym projektem KONTAKT. Temat pojawi się już podczas najbliższego LIVESTREAM FN z pokładu okrętu Nautilus w sobotę 16 maja 2020 o godz. 21.00. Zapraszamy na pokład!

I jeszcze jedna, ważna informacja. Na końcu tekstu PROJEKT KONTAKT – DŹWIĘKOWY ZNAK WODNY pojawiła się ważna aktualizacja. Prosimy o zapoznanie się z tym, co pojawiło się na końcu publikacji.

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3944,projekt-kontakt--dzwiekowy-znak-wodny.html

Komentarze: 17
Wyświetleń: 6207x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 14 maj 2020 02:18   
Autor: Margo11, źródło: FN, Margo11   


Komentarze (17)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 18 maj 2020 18:42 | ocena: + 1

de press | Załogant

margo margo ,po bandzie pojechałeś,poczytaj troche ,pomyśl troche,na pewno znajdziesz jeszcze wielu największych wynalazców,a nie tego podejrzanego typa ,co mojego faworyta N Tesle zwalczał nikczemnymi metodami,a co to za wynalazca ,jak on tylko podobno wynalazł prąd stały ,prymitywne to

Pon, 18 maj 2020 14:40 | ocena: + 2

Natenczas_Wojski | Załogant

Ja też brałem udział w seansach spirytystycznych. W młodości, gdy nic się jeszcze nie mówiło o niebezpieczeństwach z tym związanych. Nikt z uczestników tych sesji nie został opętany i ile mi wiadomo, choć trafiały się kłopotliwe duchy nie dające się odesłać tam skąd przyszły. Przekonałem się wówczas o realności świata duchowego i jak najbardziej namacalnie zapoznałem z niematerialnymi, inteligentnymi bytami. Stwierdziłem, że mogą być interesującymi partnerami do konwersacji, jak najbardziej. Od tego czasu przestałem "wierzyć w duchy" tylko wszystkim mówię, że one po prostu istnieją i już!...

Pt, 15 maj 2020 18:49 | ocena: + 2

Gorki73 | Załogant

Witam Załogantów...może się odniosę do niefortunnego tytułu, który zamieściła Fundacja...lepiej by brzmiało gdyby było napisane "jednym z największych" a nie największym...No bo jak tu się odnieść do najbardziej oświeconego człowieka wszechczasów jakim był niewątpliwie Leonardo da Vinci, jego potężny umysł wyprzedzał nie epokę lecz kilka !...a swoją drogą to nie ma co się wspierać o to kto był największym, większym etc...bo musimy sobie zdawać sprawę, że każdy człowiek jest umiejscowiony w danym czasie i przestrzeni...no bo jak myślicie co mógłby wynaleźć Tesla czy Edison jakby urodzili się w carskiej Rosji...zostali by co najwyżej profesorami na uczelni i mieliby małe pole do popisu w tym ustroju. Przypomina mi się jeszcze taki polski przypadek inżyniera Jacka Karpińskiego, który jako pierwszy stworzył najszybszy komputer świata, tu przytoczę wyszukane informacje z ogólnie znanego Jego życiorysu:

"Jacek Karpiński to pierwszy człowiek na Planecie Ziemia, który stworzył ultra szybki
komputer stacjonarny – tzw. minikoputer K-202.
Gdy inne komputery raczkowały i straszyły swymi rozmiarami wielkości szafy, śmieszną pamięcią oraz kosztem produkcji, polski Gates i Jobs w jednym wymyślił komputer, który był tak genialnym wynalazkiem, że nie pomieścił się w głowach osób decyzyjnych. "

Oto kilka znalezionych cytatów z życia genialnego polskiego inżyniera

"Nie chciano dopuścić do realizacji mojego projektu, bo Polska miała być krajem, gdzie uprawia się kartofle i buraki, a nie tworzy minikomputery. "

tu mówił o produkcji Elwro (Wrocławskie Zakłady Elektroniczne):

"Oni siłami 6 tys. ludzi produkowali Odrę: większą, wolniejszą, za 30 tys. dolarów. Ja robiłem mały i szybki komputer za 1.800 dolarów, dysponując 200 ludźmi. Nie mogło być tak, że obcy klasowo inżynier, wspierany przez kapitał z Wielkiej Brytanii, zabiera utrzymanie tysiącom reprezentantów klasy robotniczej "

...żal to wszystko komentować nie każdy ma to szczęście urodzić się we właściwym czasie i miejscu … i tu znów mi się ciśnie na język polski Grafen...ale może to zostawmy.

Pozdrawiam Załogantów

Pt, 15 maj 2020 09:14 | ocena: + 1

Jodyna | Załogant

Z innej beczki, czy ktoś może przypomnieć co mówił OSTATNIO Krzysztof Jackowski o Pani Kidawie-Błońskiej i jej udziale w wyborach? O jakiejś kompromitacji... Właśnie ogłosiła, że rezygnuje...

Czw, 14 maj 2020 22:51 | ocena: + 3

magdakowalska48 | Załogant

Edison wynalazca XDDDD przeciez on ukradl tesli pomysly

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 15 maj 2020 16:46 | ocena: + 1

speedy29 | Załogant

@magdakowalska48, - to prawda, i dokumenty oraz notatki Tesli drapnęli federalni.....

Czw, 14 maj 2020 18:27 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

Edison może i uczestniczył w seansach spirytystycznych, ale czy w czymś mu pomogły to wątpię.
Natomiast na pewno korzystał b. często ze zjawiska hipnagogi.
"Hipnagogia to wyraziste doznania zmysłowe, które pojawiają się w momencie przechodzenia ze stanu czuwania w sen". W tym czasie umysł ponoć jest najbardziej twórczy. Brał metalową kulę do ręki i rozkładał się wygodnie w fotelu, gdy zasypiał - co było by niepożądane - kula wypadała na podłogę budząc go. Doznał ponoć wielu "eurek" w tym stanie.
Dla miłośników Tesli dodam że był ogromnym fanem/wyznawcą eugeniki.
Sugerował nawet by "złych" studentów traktować prądem elektrycznym - dla ich dobra oczywiście.

Czw, 14 maj 2020 12:45 | brak oceny

Anarchista | Załogant

Thomas Edison jeden z tych któremu zawdzięczamy to:
Postęp - globalne oszustwo? / Breakpoint:A Counter History of Progress 2019
https://alltube.pl/film/postep-globalne-oszustwo-breakpointa-counter-history-of-progress-2019/90911

Czw, 14 maj 2020 12:39 | ocena: + 4

Anarchista | Załogant

Żyjemy w kapitalistycznym świecie rywalizacji min. Edisona chciwego złodzieja cudzych pomysłów celebryta XX wieku zamiast w świacie Tesli
hmm..Barabasza zamiast Chrystusa itd. Kasa ,władza ,wiedza ,luksusy dla nielicznej grupy ,kasty uzurpatorów .Kosztem całej ludzkości tzw zasobu ludzkiego , ekosystemu, środowiska,zwierząd, kosztem planety.Mentalne średniowiecze

Czw, 14 maj 2020 12:37 | brak oceny

Einstein | Załogant

Dodam tylko, iż Edisonowi należy się wielki "szacun" za ciągoty spirytystyczne, bo kontakt z innymi wymiarami, jest bardzo ważny. Powiem więcej- brak kontaktów z światami duchowymi [ tu z poziomu fizycznego] jest wielkim błędem. A dlaczego jest taki wielki opór i straszenie ludzi spirytyzmem?, to też temat na inny raz...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 14 maj 2020 15:48 | brak oceny

Kepos | Załogant

@Einstein, jestem świadkiem i ofiarą profesjonalnych seansów spirytystycznych. Spodkiem z namalowaną strzałką oraz innymi przedmiotami "targały" czarty. Tą moc wykorzystano do tego, aby mnie torturować, zrobiono ze mną rzeczy straszne.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 14 maj 2020 18:17 | brak oceny

Einstein | Załogant

@Kepos, wybacz, ale to o czym piszesz nie ma nic wspólnego ze spirytyzmem ! Nie myl bardzo pożytycznego, prawdziwego spirytyzmu Allana Kardeca z jakimiś satanistycznymi praktykami! pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 15 maj 2020 12:35 | brak oceny

Kepos | Załogant

@Einstein, Księgę Duchów posiadam. Zacytuję teraz słowa Archanioła, mówiące o Duchu człowieka, który autorowi księgi odpowiadał na zadane pytania - "poczuli się lepiej w nowym świecie i myślą, że wiedzą wszystko" - a sprawa dotyczyła reinkarnacji.

Czw, 14 maj 2020 22:55 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

@Kepos, nie wiem co bierzesz ale odstaw to

Czw, 14 maj 2020 12:29 | brak oceny

Einstein | Załogant

Największym wśród największych jest Albert Einstein:], który zahaczył o mechanizmy funkcjonujące głównie we wszechświecie.., to inna percepcja pojmowania "rzeczywistości" światów równoległych, wielowymiarowych. Owszem Edison [zresztą podobnie jak Tesla] wielki naukowiec, ma bardzo duży wkład w odkryciach dla ludzkości... , ale ogranicza się to głównie, a raczej tylko do naszego świata. Z Teslą jest trochę inaczej, ale to temat myślę na inny raz.., pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.