Dziś jest:
Wtorek, 3 sierpnia 2021

Duch ludzki, podobnie jak ciało, często nadmiernie tyje i niedomaga jedynie z racji zbyt wielkich wygód i, podobnie jak ciało, bywa skutecznie leczony środkami, które są bardzo przykre i niesmaczne.
/Charles Dickens/

Komentarze: 6
Wyświetleń: 6077x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 3 cze 2020 06:40   
Autor: FN, źródło: FN   

FRANCJA OTWIERA ARCHIWA INFORMACJI O UFO

Francuska Agencja Kosmiczna (CNES) to pierwsza na świecie państwowa instytucja, która zdecydowała się otworzyć swoje archiwa dotyczące obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO). Odwiedzający mają już internetowy dostęp do jednej czwartej spośród 1600 przypadków.
Francuska Agencja Kosmiczna (CNES) to pierwsza na świecie państwowa instytucja, która zdecydowała się otworzyć swoje archiwa dotyczące obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO). Odwiedzający mają już internetowy dostęp do jednej czwartej spośród 1600 przypadków UFO, o których informacje zebrano w całej Francji w ciągu ostatnich 30 lat.W bazie danych znajdują się dokumenty i relacje naocznych świadków o dziwnych zjawiskach. Towarzyszące im filmy wideo i fotografie po zdigitalizowaniu zostaną również dołączone do zbiorów.

Wiele spośród osobliwych zjawisk zarejestrowanych w bazie danych już wyjaśniono. Niektóre były mistyfikacjami (na przykład zrobione przez człowieka kręgi w zbożu), natomiast inne okazały się częściami meteorytu albo szczątkami satelity spadającymi na Ziemię.
Jednak, jak ocenia Agencja, dla 28 procent zarejestrowanych zdarzeń nadal nie znaleziono wytłumaczenia. Na przykład w 1967 r. dwoje małych dzieci pilnujących stada krów zauważyło cztery niewielkie czarne istoty wzrostu około 1,2 m, które wzniosły się w powietrze i weszły do obiektu o kulistym kształcie. Obiekt odleciał, pozostawiając po sobie zapach siarki i spaloną trawę.
Relację dzieci potwierdził inny świadek, który słyszał świst lecącego obiektu i czuł zapach siarki, ale nie widział samego zjawiska. CNES przeprowadziła drugie dochodzenie, ale do tej pory nie znalazła racjonalnego wytłumaczenia dla tego spotkania.

Inna relacja, która nie daje spokoju ekspertom, pochodzi od załogi samolotu Air France, która w 1994 r. zaobserwowała duży czerwonawo-brązowy dysk o nieustannie zmieniającym się kształcie, unoszący się na wysokości 10 500 metrów. Dysk został zarejestrowany na radarze, co potwierdziło obserwacje załogi.


We Francji obserwacjami UFO zajmują się naukowcy oraz pasjonaci z Grupy studiów i informacji nad fenomenem niezidentyfikowanych obiektów latających (Geipan) pod egidą prestiżowego Narodowego Centrum Studiów Kosmicznych (CNES)

Ta niewielka struktura prowadzi badania multidyscyplinarne i współpracuje m.in. z wojskowymi ekspertami z marynarki wojennej, Météo-France, Narodowego Centrum Badań Naukowych (CNRS), czy Komisji Energii Atomowej (CEA).

Z publikacji GEIPAN wynika, że do tej pory odnotowano we Francji 2806 przypadków obiektów latających, z których 101 można uznać za UFO, czyli obiekty latające, których nie udało się w żaden sposób zidentyfikować.

W kwietniu nagrania z zarejestrowanymi w podczerwieni niezidentyfikowanymi obiektami latającymi (UFO) opublikował Pentagon.

Powoli powstaje tekst publikacji o ostatnich obserwacjach UFO nad Polską (jest bardzo dużo filmów). Musimy jednak znaleźć co najmniej kilkanaście godzin, aby je wszystkie przynajmniej minimalnie przygotować do publikacji. Może uda się w ten weekend... zobaczymy.

Na razie odnotujmy bardzo ciekawy piktogram związany z koronawirusem, który powstał 29 maja 2020 w Wilthshire w Anglii. Pod jego wrażeniem (chodzi o precyzję wykonania) jest nasz znajomy z Meksyku Jaime Maussan (z jego serwisu pochodzi to zdjęcie).I jeszcze ciekawostka z naszej ostatniej poczty do FN.

-----Original Message-----
From:[...]
Sent: Tuesday, June 2, 2020 1:32 PM
To: Fundacja NAUTILUS
Subject: Re: Bylo bardzo wyraznie widac jakies lecace UFO podczas manewru manualnego wzdluz osi y

W koncu jest link z timestampem. Widoczne sa 2 UFO, najpierw od 6:03:35 jest slabo widoczne lecace po przekatnej ekranu poczawszy od prawego dolnego rogu:


a pozniej od 6:03:40 jest dobrze widoczne UFO lecace z dolu ekranu (blizej lewego dolnego rogu ekranu) tez po przekatnej i przecinajace swoim torem lotu kosmiczny statek Dragon. Wobec braku perspektywy i nadekspozycje nie wiadomo czy leci przed nim czy za nim i jaka ma wielkosc, moze to byc jakis pylek, a moze i kilometrowy kulisty statek,
;) w kazdym razie jest to niezidentyfikowany obiekt, ktory sobie lata w
kosmosie:

Komentarze: 6
Wyświetleń: 6077x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 3 cze 2020 06:40   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 6 cze 2020 21:14 | ocena: + 3

Rimobul | Załogant

Pisałem już wcześniej tutaj, że USA i inne duże kraje "uchylają" rąbka tajemnicy... która akurat dla nas załogantów Nautilusa nie jest wcale tajemnicą tj. kwestii NOL-i. Tym razem Francja. Szkoda tylko, że medialne "zbydlęcenie" mediów głównego nurtu nadal nic a nic się tym tak ważnym zagadnieniem nic wiele interesuje. No ale cóż... prawda w istocie zawsze wygrywa więc to co dobre w tej kwestii jest przed nami:)

Sob, 6 cze 2020 13:05 | ocena: + 1

Romeo | Załogant

Też tak uważam, że ok. 5-10% [spośród tych obserwacji UFO, których nie da się w żaden sposób racjonalnie wytłumaczyć] są prawdziwe, autentyczne. Ponad wszelką wątpliwość te pojazdy [a raczej energie, bo rzadko się materializują całkowicie] nie pochodzą z naszego świata. Już pomijając naukową, matematyczną statystykę świadcząca jednoznacznie iż przy tak bezgranicznym ogromie wszechświata-takich cywilizacji jak nasza muszą być miliardy, nie ma innego wyjścia -to wynika wprost z analizy prawdopodobieństwa! Przy czym nasze SŁONECZKO należy do bardzo młodych gwiazd w naszej galatyce [już nie wspominajac o tym,ile galaktyk jest we wszechświecie- to są liczby niewyobrażalne!] także można sobie wyobrazić jak wygląda ŻYCIE cywilizacji na planetacyh krążących wokół gwiazd znacznie starszych od naszego Słoneczka o np. parę milionów czy miliardów lat!:] Cywilizacje te wyprzedają nasza ziemską technologię, wyprzedają nas duchowo o setki, tysiące, miliony lat! Wiec dywagowanie, zastanawianie sie -czy UFO istnieje czy nie istnieje jest totalną aberracją! Tu nie może być miejsca na żadną "wiarę w ufo", U.F.O. jest faktem i tyle!
I na koniec powiem tak- jestem autorem tych nagrań U.F.O. , które od pół roku widnieją na YT FN, kamera to pięknie uchwyciła przy prawie 300x zoomie, ALE widziałem te obiekty także na własne oczy-bardzo jasne "duże gwiazdy" [ale to światło było jednak inne od typowej gwiazdy, bardziej "atomowe"] które stały w miejscu by po chwili odlecieć z niewyobrazalnym przyspieszeniem. TAK- WIDZIAŁEM OSOBIŚCIE OBIEKTY, KTÓRE NA 100% NIE POCHODZA Z TEGO ŚWIATA, NAGRAŁEM JE NAWET! Na tym filmie "UFO W KSZTAŁCIE TRÓJKĄTA" specjalnie pokazałem pare razy [także na zwolnieniu] sam moment odlotu.
Pozdrawiam

Czw, 4 cze 2020 23:35 | ocena: + 2

Pawel1326 | Załogant

Zaczęło się ... prywatna firma wysłała ludzi na ISS. Trump przyspieszył harmonogram załogowej misji na Księżyc z 2028 na 2024. W czasach, gdy każdy ma w telefonie większy procesor niż w lądowniku LEM z 69' ciężko będzie ukryć cokolwiek, gdy na Księżycu wylądują astronauci, a tam... nagle coś przywita.
W końcu Neil Armstrong już wtedy krzyczał, że coś widzi. Wtedy łatwo było to ukryć. Ciekawe czy w tych czasach też im się uda nie pokazać prawdy...?

Czw, 4 cze 2020 04:23 | ocena: + 1

Mario2571 | Załogant

Dziś ( 04.06 2020r około godziny 6.00 ) na ONET jest artykuł o teście nowej Ukraińskiej rakiety Neptun. Do artykułu załączone jest zdjęcie z odpalenia rakiety , na którym wyraźnie widać coś co przypomina UFO nagrane przez pilotów amerykańskiego lotniskowca. I choć sam raczej nie wierzę ,że ,, tic - tac UFO ,, jest pozaziemskiego pochodzenia , to jednak fanów UFO z Nautilusa to zdjęcie może zainteresować.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 4 cze 2020 04:54 | ocena: + 2

Mario2571 | Załogant

@Mario2571, Przepraszam , w dalszej części artykułu jest krótki filmik z odpalenia rakiety , widać na nim wyraźnie , że to nie UFO , tylko pokrywa z wyrzutni rakiety.

Śr, 3 cze 2020 13:53 | ocena: + 1

Einstein | Załogant

28% to na pewno nie będzie aż tylu prawdziwych ujrzeń U.F.O. Jest zbyt wielu cwaniaków, oszustów chcących zaistnieć w tak żałosny sposób. Moim zdaniem wśród tych zbiorów CNES około 10% będzie autentyczne. Ale oczywiście wielki szacunek dla Francuskiej Agencji Kosmicznej za odwagę! W ślad za nią pójdą inne kraje, to tylko kwestia czasu. Przełomu w sprawie U.F.O. spodziewam sie już wkrótce w związku z planowanymi lotami na Księżyc, Marsa a może dalej... pozdr.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

3 sierpnia 2021 : [...]  Już w najbliższy piątek kolejne spotkanie naszego projektu 'Otwarte Niebo' i wspólna, nocna obserwacja nieba z użyciem teleskopów podłączonych do komputerów w Bazie FN  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 27 lip 2021 04:50 | [...] Witam, chciałam opisać pewną sytuację, która miała miejsce w nocy z 18 na 19 lipca tego roku [2021 - przyp. FN] . Spędzałam noc na działce, byłam sama z psem, mąż został tego dnia w domu. Około godziny 1 wyszłam z domku do małej szopy zaraz za nim, tam mam prowizoryczną toaletę. Gdy wyszłam spojrzałam w niebo było gwieździste i bezchmurne. I wtedy zobaczyłam czarny trójkąt sunący bezgłośnie po niebie.Nie umiem opisać czy był mały czy duży, na środku miał jaśniejszy spory punkt, ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 7 czerwca 2021 | Kiedyś do Pabla Picassa przyszedł młody człowiek mówiąc, że on także chce być wielkim malarzem jak Picasso, też tak potrafi malować i chce kilku lekcji „od mistrza”. Picasso postawił przed nim wazon z kwiatami i poprosił, żeby namalował go najbardziej realistycznie, jak tylko potrafi – bez żadnych uproszczeń, pojedynczych linii czy abstrakcyjnych symboli znanych z obrazów Pabla Picassa. Wyjaśnił mu...

czytaj dalej

FILM FN

NAUKOWIEC Z HARVARDU - NASZ UNIWERSYTET ZAJĄŁ SIĘ TYM TEMATEM NA POWAŻNIE

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.