Dziś jest:
Czwartek, 22 października 2020

Czy obcy są przyjażnie do nas nastawieni? Myślę, że tak. Inaczej za nasze świństwa i bestialstwo wobec istot żywych już dawno powinni zamienić naszą cywilizację w stertę dymiących gruzów. /profesor J. Allen Hynek (1910 - 1986) amerykański astronom i ufolog/

Komentarze: 15
Wyświetleń: 4993x | Ocen: 33

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 3 sie 2020 19:08   
Autor: FN, źródło: CNN, BBC, gazeta.pl   

PIRAMIDY W EGIPCIE ZOSTAŁY WYBUDOWANE PRZEZ OBCE CYWILIZACJE – TWIERDZI SZEF KONCERNU TESLA

Elon Musk napisał na Twitterze, że kosmici budowali egipskie piramidy. Reprezentantka rządu Egiptu zareagowała na kontrowersyjny wpis, zapraszając miliardera, aby sam sprawdził, że to nieprawda. W Egipcie nikt nie jest w stanie przesuwać kamiennych bloków wielkości tych, których użyto do budowy piramid, ale sugerowanie „innej siły” jest uważane za największą obelgę i kłamstwo.

Elon Musk słynie z kontrowersyjnych opinii, które często ogłasza za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tym razem szef Tesli bardzo racjonalnie ocenił, że piramidy zostały wykonane przez obce cywilizacje. Jego krótka wypowiedź spotkała się z oburzeniem oficjalnych władz Egiptu.


"Kosmici budowali piramidy, oczywiste" - napisał Elon Musk kilka dni temu na Twitterze. Bardzo lapidarny wpis spotkał się ogromną liczbą odpowiedzi i reakcji innych użytkowników - polubiono go ponad 500 tys. razy, a podano dalej około 87 tys. razy.Post był również szeroko komentowany. Na kontrowersyjnego tweeta zareagowała między innymi szefowa egipskiego Ministerstwa Współpracy Międzynarodowej Rania A. Al Mashat, która zachęciła Muska oraz SpaceX do zapoznania się z informacjami dotyczącymi budowy egipskich piramid. Reprezentantka rządu zaprosiła również Amerykanina do odwiedzenia grobowców budowniczych piramid. "Panie Musk, czekamy na pana!" - napisała na końcu.Jak podaje BBC, egipski archeolog Zahi Hawass również odpowiedział w krótkim filmie opublikowanym w mediach społecznościowych, twierdząc, że pogląd Elona Muska jest urojeniem. Musk nie odniósł się do tego, ale w kolejnych godzinach dodał kilka innych wpisów na Twitterze dotyczących piramid. W jednym z nich wysłał link do materiału BBC, w którym opisane jest, jak powstawały piramidy. W artykule odrzucono tezę o udziale kosmitów w ich budowie.
Elon Musk być może jedynie chciał wywołać mały skandal i happening, lecz udało mu się zbliżyć do właściwej oceny pochodzenia piramid. Jest oczywiste, że starożytni Egipcjanie budujący rozlatujące się lepianki pasterskie nie byli w stanie wykonać budowli, która nawet obecnie pozostaje poza wszelkimi możliwościami obecnej technologii. Wystarczy przypomnieć film „Tajemnica Piramid”. Jeśli ktoś jeszcze z naszych czytelników jego nie oglądał – jest to pozycja wręcz obowiązkowa.


Komentarze: 15
Wyświetleń: 4993x | Ocen: 33

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 3 sie 2020 19:08   
Autor: FN, źródło: CNN, BBC, gazeta.pl   


Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 6 sie 2020 13:01 | ocena: + 1

Margot17 | Załogant

Witajcie
Przeraza mnie ten "archeolog" w Egipcie. Boje sie, ze teraz jeszcze bardziej zaczna chowac, niszczyc i wyprzedawac artefakty.
Lepiej ich nie prowokowac, zeby nie bylo jak z Bartresem i piramida slonca. Historia ich wszytkich osadzi, wszytkiego nie zniszcza i nie zataja! Swiat ma oczy otwarte na nasze wszytkich piramidy. Plakac mi sie chce kiedy sobie wyobraze co dzieje sie tam z mumiami z wydluzonymi czaszkami...

Czw, 6 sie 2020 06:51 | ocena: + 3

Odyseusz A | Załogant

Obecne tu opinie są bardzo zasadne . Zgodnie z przekazem książki ,,Misja " wiadomo iż piramidy budował wybitny uczony z Atlantydy Thot . Użyto technologii o której obecnie ,,nie wypada " uczonym opowiadać gdyż zachwiało by to systemem .Taka technika znana była na różnych kontynentach. Kapłani egipscy niewątpliwie utrzymywali kontakt z różnymi istotami , była to grupa ludzi utrzymująca wiedzę w wielkiej tajemnicy,znana była im nie tylko elektryczność. To co obecnie dzieje się w Egipcie jeśli chodzi o prace archeologiczne jest bardzo niepokojące ,z pewnością ukrywa się przed nami wiele artefaktów. ,,Byłe " cywilizacje o których się ,,nie wspomina " utrzymywały ze sobą współpracę w czasie kiedy oś Ziemi była innego położenia .

Śr, 5 sie 2020 09:15 | brak oceny

szymek8 | Załogant

Ciekawe ale jest to sprzeczne z czym mamy do czynienia w książce michel desmarquete .

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 6 sie 2020 06:48 | brak oceny

88kropka | Załogant

@szymek8, książka zawiera z 2 procent prawdy zaczerpnięta na podstawie przeżyć innych ludzi którzy naprawdę coś przeżyli reszta to fikcja literacka autora, prawdziwe info.ma Billy Meier i od niego też wiele osób kopiuje informacje do swoich dzieł, dużo jest informacji w jego kontaktach wyprzedzające nasz czas i odkrycia naukowców.

Wt, 4 sie 2020 16:29 | ocena: + 4

Rimobul | Załogant

Film zamieszczony w artykule oglądałem kilka razy już jakiś czas temu w C+, a potem na YT bo jest mega interesujący. Kto nie oglądał szczerze polecam. Jego najciekawszą częścią jest jak ten idiota z tytułem profesorskim stwierdza, że zawarte liczby Phi, Pi, kąty proste, a nade wszystko odwzorowanie gwiazdozbioru Pasa Oriona w piramidach jest dziełem... przypadku. Oczywiście to samo stwierdza, że to, iż piramidy nie mają czterech boków, a osiem i dziwnym trafem widać to gołym okiem tylko w momencie przesileń wiosenno-jesiennych tez jest przypadkowe. Przepraszam za wyrażenie użyte ale naprawdę trudno inaczej nazwać człowieka, który tytułuje się profesorem a używa argumentu dziecka mającego maksimum pięć lat. To jest kiedy ma buzię umorusaną czekoladą a mama go pyta "co się stało z czekoladą ze stołu?", ono odpowiada "nie mam pojęcia". Dlatego bardzo dawno nie biorę w ogolę pod uwagę to co mowią "normalni" egiptolodzy. Znacznie ciekawsze rzeczy omawia i opisuje np. dr Franz Zalewski. Kto chce może sobie posłuchać jego wykładów na YT nt. Piramid i generalnie pochodzenia naszej cywilizacji. Natomiast to co stwierdził Elon Musk nie jest niczym nadzwyczajnym, oczywiście tu na "pokładzie naszego okrętu". Choć z drugiej strony można polemizować z Muskiem tj. niekoniecznie musieli tego dokonać od razu "kosmici" tj. obca cywilizacja, a zwyczajni ludzie, tacy sami jak my. Jedyne co należy w takim przypadku dodać tj. że użyli technologii wykraczającej poza nasze wyobrażenia. Bo na pewno nie była to cywilizacja nie znająca koła jak próbuje wmówić nam "oficjalna egiptologia". To po prostu niesmaczny żart. Oczywiście nasuwa się pytanie dlaczego tak uparcie owa "oficjalna gałąź nauki" nie przyzna, iż się myli? Paradoksalnie odpowiedź jest bardzo prosta. To jest konkretnie odpowiedział na nią nieodżałowany badacz "nieznanego" ś.p. Stanisław Barski. Otóż "książki zostały napisane", "granty skasowane" więc jak teraz mają się zachować ludzie pokroju p. prof. Zahi Hawass-a? Po prostu mają stanąć przed ludźmi i powiedzieć "sorry pomyliliśmy się!". Bez żartów proszę. Przecież to oznaczałoby z ich punktu widzenia katastrofę, przede wszystkim finansową! Ci ludzie żyją z wydawanych podręczników i periodyków naukowych. A teraz co? Mają świadomie rzucić to wszystko w błoto i zacząć od nowa? Bez przesady:) natura ludzka akurat jest w tej materii bardzo mało skomplikowana. I nikt nigdy na ich miejscu tego nie uczyni. No może poza nielicznymi wyjątkami. Serdeczne pozdrowienia dla całej Załogi ze Szczecina:)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 6 sie 2020 00:04 | ocena: -1

Caoii | Załogant

@Rimobul,

W większości się zgadzam z Twoim komentarzem ale skąd wziąłeś bzdurę, że niby cywilizacja Egipska nie znała koła? Przecież mieli rydwany bojowe.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 7 sie 2020 11:43 | ocena: + 2

Rimobul | Załogant

@Caoii, Dlatego mieli nie znać koła, bo Wielka Piramida powstała wg oficjalnej egiptologii ok. 27 wieku p.n.e.. Dlatego o tym własnie piszę. Jest to oczywisty idiotyzm głoszony przez egiptologów bo to trochę tak jak by powiedzieć, że cywilizacja, która nie umiała zbudować roweru zbudowała prom kosmiczny:). Tak na poważnie są naukowe dowody erozji Wielkiej Piramidy świadczącej że była cała zalana wodą tj. znajdowała się pod jej powierzchnią. Co wcale nie jest aż tak abstrakcyjne jakby się mogło zdawać bowiem wszystkie (niemal) źródła historyczne mówią o wielkim potopie przed tysiącleciami. Przecież nawet Chrześcijaństwo oparte jest na "wielkim potopie", który zesłać miał Bóg na ludzkość by oczyścić go z grzechu. Jak mu wyszło? No szkoda nawet deliberować. Wracając do meritum Wielka Piramida miała powstać wg oficjalnej nauki w tzw. starym państwie a więc blisko 5 tyś. lat temu. Stąd o tym własnie piszę. Zresztą odsyłam Cię do filmu w tym artykule i tam jest o tym mowa. Serdecznie pozdrawiam ze Szczecina:)

Pt, 7 sie 2020 16:36 | ocena: + 2

Ruban | Załogant

@Caoii, W tym czasie gdy w/g egiptologów budowano Wielką piramidę Egipcjanie nie znali koła. Przynajmniej nie potrafili go wykorzystać do transportu. Cały transport był robiony na saniach (pooglądaj sobie ryciny z tego okresu).
Koła poznali dzięki Hyksosom, którzy podbili Egipt dzięki rydwanom, których Egipcjanie nie znali.

Wt, 4 sie 2020 14:16 | ocena: + 1

88kropka | Załogant

Pan Elon Musk ma rację,piramidy w Gizie zbudowali obcy nam ludzie pochodzący z gwiazdozbioru Oriona,informacja pochodzi od Eduarda
Billy Meiera,później w Egipcie jest w kontaktach podane ,że przejął te piramidy kolejny władca i wraz ze swoim synem zrobili z nich schronienie dla ludzi i magazyn aby schronić się przed asteroidą która spowodowała trzęsienie ziemi i potopy,zostawili tam dla nas informacje o tym co się wydarzyło.

Wt, 4 sie 2020 13:51 | brak oceny

EkOngKar | Załogant

Pan Elon nie wierzy w kosmitów, był o to wielokrotnie pytany. Podał też w swoim tweecie ten link http://www.bbc.co.uk/history/ancient/egyptians/pyramid_builders_01.shtml , gdzie jest napisane o istnieniu wioski, obozu obok piramidy, o znalezionych artefaktach świadczących o obecności tysięcy ludzi, o badaniach DNA robotników itd.

Wt, 4 sie 2020 13:33 | brak oceny

andipl | Załogant

czy czasem jego tesla wystrzelona na Marsa nie zrobila troche fotek Marsa ??
moze wlasnie dostal paczke fotek i sa tam takie same piramidy na Cydoni

Wt, 4 sie 2020 09:51 | ocena: + 2

speedy29 | Załogant

To jest prawda. A kto w takim razie zbudował piramidy na Antarktydzie ? Pewno też Egipcjanie ?

Wt, 4 sie 2020 06:42 | ocena: + 8

rafalJG | Załogant

Problem to nie KTO ale JAK. Bloki kamienne przycięte są z idealną precyzją, a kamień był transportowany z kamieniołomów odległych o setki kilometrów. Archeolodzy nie znaleźli na miejscu śladów obozów tysięcy robotników, ani ich kości. Świadectwa archeologiczne świadczą, że piramidy zbudowano szybciej niż sądzimy. Nie widzę więc innej możliwości niż wykorzystanie wysokiej technologii (są zachowane niedokończone bloki skalne z nacięciami, jak po pile). A skoro nie mamy żadnych śladów wielkiej cywilizacji technicznej na Ziemi - a tylko taka tworzy przemysł i zaawansowane narzędzia - nieuchronnie nasuwa się wniosek, że te technika nie była ziemskiego pochodzenia.

Pon, 3 sie 2020 21:26 | ocena: + 6

Gorki73 | Załogant

Witam Załogantów ! z całym szacunkiem do Pana Zahi Hawass'a, który mówi, że twierdzenie Musk'a jest urojeniem, to ja na miejscu Pana Muska zadał bym mu mu jedno pytanie; dlaczego tak pieczołowicie chroni informacji dotyczących co jest ukryte pod Sfinksem :) ...czyżby tam znajdowały się dowody na to, że wybudowali piramidy Obcy przybysze a nie jak uważa On Egipcjanie ... Jeśli Pan Hawass udowodni mi, że można przy pomocy miedzianych dłut wykuć 2.3 milion kamieni i je "poukładać" w piramidkę to zmienię zdanie ale matematyka jest nieubłagana policzmy 40lat to 14 600dni ...wiec dzieląc te liczby otrzymamy, że trzeba układać przez 24 godziny po 157 bloki- czyli 6.5 bloku na godzinę ...przecież to jest nierealne i dzisiaj nie wiem czy moglibyśmy to wykonać przy pomocy super nowoczesnego sprzętu. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 7 sie 2020 16:42 | ocena: + 3

Ruban | Załogant

@Gorki73, Możesz być pewny, że w nocy tych bloków nie układali czyli podziel to przez 2. Poza tym musiały być przerwy w pracy chociażby po to, żeby "podnieść" rampę, awarie, wypadki itd itp. Poza tym chociaż jeden dzień w tygodniu musieli mieć przerwę.
Egipcjanie nigdy nie zgodzą się z tym, że to nie Oni wybudowali tę piramidę od a do z.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Czy możecie napisać coś o teoriach spiskowych na temat tego, że miliardy ludzi uczestniczą w spisku, bo koronawirusa nie ma? W Polsce ludzie dosłownie zidiocieli i wlewają we łby to szambo szaleństwa wiadrami. Taki tekst jest potrzebny - pomyślcie o tym! Pozdrawiam. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 18 paź 2020 09:32 | Mieszkaniec miejscowości Świebodzin (województwo lubuskie) przysłał informację, że 17 października 2020 roku ok. godz. 23.15 wyszedł na papierosa przed swój dom (mieszka w domu jednorodzinnym). Ok. godz. 23.00 jego uwagę zwrócił dziwny, ciemny kształt, który przemieszczał się nad polem na wysokości ok. 10-12 metrów. Była całkowita cisza, obiekt nie był ani helikopterem, ani dronem. Jego wielkość świadek ocenia na 'rozmiary małego samochodu ciężarowego', czyli długość obiektu wynosiła ok. 8 metrów...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

UFO NAD ŁODZIĄ - dwie relacje świadków, którzy obserwowali UFO w kształcie dysków w latach 70-tych

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.