Dziś jest:
Piątek, 12 sierpnia 2022

Niech żywi nie tracą nadziei.
Juliusz Słowacki

Komentarze: 3
Wyświetleń: 6809x | Ocen: 57

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 25 sie 2020 08:05   
Autor: FN, źródło: FN   

NOWE ZAKUPY DO BAZY FN - DOKUMENTACJA PROJEKTU KONTAKT

Vajra (wersja tybet. - dorje) to znane od tysięcy lat rytualne narzędzie. Duże Vajry umieszcza się w najważniejszych buddyjskich miejscach mocy, w celu przesyłania i odbioru energii. Podobieństwo tego przedmiotu do rysunków z dokumentacji spotkania z UFO w 1956 roku jest uderzające - nie ma mowy o przypadku.

 

Okres wakacji powoli dobiega końca, a wraz z nim przyspieszają prace w ramach projektów prowadzonych przez Fundację Nautilus. Do naszej Bazy FN trafiły właśnie nowe eksponaty, które zostały zakupione dwa tygodnie temu.

Ich kształt już wcześniej budził zainteresowanie wśród naszych czytelników śledzących Projekt KONTAKT.

 

From: […]
Sent: Sunday, August 23, 2020 6:45 AM
To: FN
Subject: PROJEKT KONTAKT ZALACZNIK PRZEDMIOT

 

moze was zaintereuje o to i ten scrin z youtub jak i filmik prosze sie przyjrzec czy nie czasem to ten obiekt z projektu kontakt chodzi mi o zdjecie Chodzi mi o ten przedmiot szukam cos na jego temat podsylam załącznik cos to przypomina


 

Właśnie taki przedmiot został zakupiony do Bazy FN.

 
 

 

Zacznijmy może od tego,  czym jest przedmiot w buddyzmie tybetańskim nazywany Vajra.

 

Od: […]

Temat: Jedność przeciwieństw

Data: 17 października 2019 21:37:09 CEST

Do: FN

 

Panie Robercie, szanowni załoganci,

 Dzisiaj doznałem małego olśnienia. Mianowicie, jeśli już doszukujemy się symboliki buddyjskiej jak w znaku Enso na statku, to i sam statek , ze względu na swą unikalność, wart jest bliższego przyjrzenia.

W buddyzmie tybetańskim istnieje taki rytualny przedmiot jak wadżra, ang. vajra, który tłumaczy się ( niezbyt dokładnie) jako diament a symbolizuje w zasadzie nie sam diament a jego aspekt, naturę niezniszczalności. Jest to również symbol połączonych przeciwieństw czyli to samo co w taoistycznym jing-jang. "Zabawka" ta w rytuałach i praktyce tybetańskiej służy do odcinania (poskramiania) własnego ego. Pierwotnie w hinduiźmie były to dwa złączone pioruny, skąd symbol ten rozprzestrzenił sie na inne kultury. Reprezentuje męski aspekt rzeczywistości i wraz z dzwonkiem, żeńskim jego odpowiednikiem są symbolem oświeconego umysłu.

Kształt tego statku nie dawał mi spokoju od początku, proponuję byście sami wpisali w google "vajra pics" i sami ocenili czy to dobry trop...

[…]
Vajra (tyb. dorje) to znane od tysięcy lat rytualne narzędzie. Duże Vajry umieszcza się w najważniejszych buddyjskich miejscach mocy, w celu przesyłania i odbioru energii. Mniejsze używane są przez uzdrowicieli i kapłanów, którzy podczas ceremonii trzymają Varje w dłoni, co pomaga im odczuć w sobie spotęgowaną moc.

Praktyczne zastosowanie dorje:

  • położone na biurku powoduje napływ świeżej energii;
  • umieszczone (wzdłuż) między nadawcą a odbiorcą podczas konferencji, koncertów, negocjacji, wykładów, etc. potęguje skuteczność przepływu informacji;
  • umieszczona w poprzek blokuje przepływ niekorzystnych energii pomiędzy obiektami, które oddziela;
  • wpatrywanie się w nią harmonizuje lewą i prawą półkulę mózgową i wzmacnia intuicję;
  • trzymana w ręku: powoduje bezpośredni napływ energii; wspomaga i służy intensywnej medytacji; umożliwia osiągnięcie wewnętrznego spokoju.

Jak głosi przypowieść sam Budda wykorzystał Vajrę przed agresywną energią tygrysa, który go napadł. Umieścił ją bowiem w poprzek pomiędzy sobą a tygrysem. Tygrys skulił ogon i odszedł.

Podczas pujy (zbiorowych modlitw lub rytuałów ofiarowania) lub sadhana (indywidualne praktyki w drodze do oświecenia) dorje używane są w rytualnych gestach (mudrach). 

W tradycji tantrycznej dorje należą do stałego instrumentarium lamów, lecz utrzymuje się, że samo trzymanie tych świętych przedmiotów nie daje żadnych rezultatów – pojawiają się one wtedy gdy serce jest gotowe przyswoić ich symboliczną treść.

Wadżra to buddyjski symbol niezniszczalności, który jest jednym z atrybutów medytującego Buddy. Służy medytacji tantrycznej, pomaga w skupieniu i odseparowaniu się od świata materialnego.

 

Jest jeszcze jeden przedmiot, który został zakupiony do Bazy Fundacji Nautilus. To tybetański dzwonek, ale jego kształt jest poruszający dla wszystkich, którzy znają historię Martina Wiesengruna i jego spotkania z UFO w 1957 roku.

Na temat tej historii można przeczytać tutaj:

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3605,projekt-kontakt--sprawa-ce-iii-martina-wiesengruna.html

Najpierw warto zobaczyć, jak wygląda ten dzwonek, który właśnie trafił do dokumentacji projektu KONTAKT.


Poniżej pojazd UFO, na pokładzie którego przebywał Martin Wiesengrun i którego szkic narysował.


Można dostrzec, że kształt, proporcje, rozłożenie elementów itp. jest niezwykle podobne, wręcz wyklucza przypadek.

 
 

Relacja Martina Wiesengruna jest niezwykle wiarygodna, więc można założyć, że opisał on i narysował prawdziwy pojazd UFO. Co to znaczy? Wniosek jest oczywisty – starożytne ludy zamieszkujące Azję musieli obserwować takie same pojazdy, a następnie wykonali ich modele, które były traktowane jako przedmioty kultu, mocy, narzędzia święte itp.

Od wielu miesięcy pojawiło się bardzo dużo nowych materiałów do Projektu KONTAKT. Przez ogromną ilość korespondencji do FN ich publikacja będzie dopiero we wrześniu, ale już teraz pokażemy jeden z ostatnich e-maili z ciekawym spostrzeżeniem.

From: […]

Sent: Thursday, August 20, 2020 8:08 PM

To: Fundacja NAUTILUS

Subject: Kontakt-furkot-analiza c.d 3-6-9 Przypadek ?

 

Witam ponownie, pomijając wymiary kręgów o które pytałem... Nie wiem czemu dopiero teraz to zauważyłem... Pamiętacie dźwięk furkotu z mini obiektu za oknem? Bez żadnej obróbki dźwięku w darmowym audacity odpalamy analize widma i co widać?

Największa szpila ( czyli tego "dźwięku" jest najwięcej w całym pliku) to 30hz, druga w kolejności to 60hz a trzecia to oczywiście ... 90hz. Przypadek?

Mam świadomość że to być może harmoniczne pierwszej częstotliwości, bo dalej są kolejne już słabsze, no ale i tak daje to do myślenia, tym bardziej że tego typu aparaty z wbudowanym mikrofonem poprawnie rejestrują pasmo dopiero powyżej 100hz.

Podkreślam że to widmo oryginalnego dźwięku, bez żadnych filtrów więc każdy może sprawdzić sam, audacity jest darmowym programem. W załączniku opisane widmo nagrania.

Pozdrawiam serdecznie

 P.s. Cały czas analizuję temat ponieważ nie daje mi to spokoju, każda chwilę wolnego czasu spędzam na czytaniu i przeszukiwaniu sieci głownie w temacie fizycznego oddziaływania obiektów.

Niestety większość źródeł na zagranicznych serwisach, w dodatku niespójnych informacji. Ale są też i spójne ;) Prace projektowo - pomiarowe dot. oddziaływań mikrofalowych również pomalutku do przodu ;)


 

 

OD FN

Witamy,

Dziękujemy za wiadomość. Bardzo interesująca. Budujące, że ktoś jeszcze (poza nami) zajmuje się próbą analizy tej wręcz fenomenalnej historii przypadku manifestacji UFO. Naprawdę doceniamy Pana pracę!

Pzdr

FN


From: [...]
Sent: Wednesday, August 26, 2020 7:57 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Dorje, film

 

Dobry wieczór, Dzisiaj znalazłem informacje dotyczące dorje w książce "Ciekawość zakazana" von Dänikena. Może okażą się pomocne. (fotokopia w załączeniu)

Chwilę potem natknąłem się na ciekawy film: http://tophealthworldcare.com/huge-unidentified-space-wheel-was-seen-passing-through-our-solar-system-video/?fbclid=IwAR2chZga4w3Z7dRj4EmOi0bkdIYIzbOViiUmS5ydptXu0HhTGbS7auDCL2M

Pozdrawiam bardzo serdecznie, [...]Komentarze: 3
Wyświetleń: 6809x | Ocen: 57

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 25 sie 2020 08:05   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (3)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 3 paź 2021 21:25 | brak oceny

Joma46 | Załogant

Witam. Pewnie to już zauważyliście, ale ,,symbol" planety Nibiru bardzo przypomina obiekt ufo który nagrał wówczas ten dziesięcioletni chłopiec. Pozdrawiam.

Śr, 26 sie 2020 12:39 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

to co kupiliscie wyglada troche inaczej od tego zdjecia co przyslal czytelnik

Wt, 25 sie 2020 15:22 | ocena: + 4

lukasz... | Załogant

Jak się ma ta zachowawczość co niektórych odnośnie tej "niezwykłej manifestacji UFO" w odniesieniu do fragmentu z listu channelingowego pani ś.p. Marii Brachackiej - przypomnę, że jest to przekaz od pozaziemskiej cywilizacji a który to przekaz pani Maria Brachacka odebrała 24 października 1987 roku. Ten list jest częścią składową całego Kontaktu.

(...)Może jednak zawrócisz do dyskusji nad pracą komputera. Komputer szereguje dane w systemie dwójkowym: tak – nie. Pamiętasz, jak pouczał Jezus ludzi jak mają dokonywać wyboru w zakresie dobra i zła. Mawiał: tak, tak – nie, nie. Wy w swoim rozumowaniu i wyborze danych macie inny system: “Może tak. Może nie”. Wasz proces myślowy na obszarze waszego poznania charakteryzuje wysoki stopień niepewności odnośnie wyboru prawidłowych zachowań i informacji. Można powiedzieć, że wprowadzacie analizę wstępną danych. Prawdopodobieństwo błędu to wasza obrona przed porażką, jako, że nikt z was nie lubi przegrywać, a ta cecha to też odzwierciedlenie Mojej cechy w waszym negatywie(...)

Ten list wręcz zaważył na życiu niejednej osobie, tak jednak same treści z tego listu są już przez niektórych ... nieco ignorowane.

Ale na pewne rzeczy nie można patrzeć wycinkowo - wybierać wygodne fragmenty a niewygodne odrzucać.

"Moje rozumowanie jest zawsze całościowe, a nie wycinkowe, jak Wasze"

Czy to tutaj to strach przed popełnieniem błędu? Jak np. we wszystkim urywać zdania albo kończyć je pytajnikiem? Przecież powiedzieć coś otwarcie, a co się później okaże, że się pomyliliśmy - to mają być błędy wliczone w sztukę.

Albo może to nie strach przed popełnieniem błędu, rzekomym ośmieszeniem czy chęcią uzyskania 100% pewności.

Może "jednak uważacie, ze jesteście najwięksi i najlepiej uzbrojeni w narzędzia poznawcze".

...Ejże?


Z swojej strony zachęcam każdego do szukania. Ale nie po to, żeby ktoś Was później poklepał za to po plecach - to nie jest dobra motywacja.

Szukajcie sami dla siebie. A może dopiero później spróbujcie podzielić się z tym czego odszukaliście z innymi.

Pzdr.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.