Dziś jest:
Niedziela, 25 października 2020

Musisz powiedzieć światu, że nie chcemy was skrzywdzić. Wasz świat potrzebuje pomocy. Pomożemy wam w przyszłości, zanim będzie za późno. Jeszcze nie jesteście gotowi, aby to zrozumieć. Wkrótce znowu wrócimy.
/fragment przesłania obcych istot z incydentu z UFO nad rzeką Pascagoula, 1 października 1973 r./

Komentarze: 17
Wyświetleń: 4252x | Ocen: 25

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 1 paź 2020 20:37   
Autor: FN, źródło: CNN, BBC, gazeta.pl   

KORONAWIRUS STAN NA 1.10.2020 - WIELKIE WYZWANIE DLA ŚWIATA

Lawinowo rośnie liczba krajów, które po raz drugi w 2020 (!) mimo wręcz śmiertelnego zagrożenia dla gospodarek wprowadzają obostrzenia, aby powstrzymać pandemię wirusa z Chin. Nikt tak naprawdę  nie wie, co jest na końcu drogi, na którą w grudniu 2019 wkroczyła ludzkość. Pewne są dwie rzeczy: po pierwsze życie i zwyczaje ludzkości ulegną na zawsze zmianie. Po drugie obecna sytuacja na Ziemi z koronawirusem trafi do podręczników historii nawet za 5 tysięcy lat jako „moment przełomowy dla ludzkiej cywilizacji”.
Na pokładzie okrętu Nautilus odbyła się wirtualna narada uczestników zespołu projektu ‘TRZECIA OD SŁOŃCA’, o którym może niewiele jest w serwisie, ale który zajmuje się analizowaniem sytuacji związanej z koronawirusem. Używamy w tym celu komunikatora Zoom, który w czasach pandemii na całym świecie robi zawrotną karierę i trzeba przyznać – sprawdza się całkiem nieźle.

Warto było przez chwilę porozmawiać o tym, w jak nieprawdopodobnie zaskakującym kierunku potoczyła się pandemia koronawirusa. Nie ma sensu tym razem analizować przepowiedni, zapowiedzi jasnowidzów czy wielkich światowych mediów, bo tym zajmuje się nasz pokładowy Projekt MESSING. Rozmowa dotyczyła tylko i wyłącznie chłodnej oceny sytuacji, w jakiej znalazła się ludzka cywilizacja. To bodaj pierwszy przypadek w historii Ziemi, kiedy jest coś, co dotyczy wszystkich ludzi na planecie.Nie ma nawet jednej wyspy, nawet jednego zakątka planety, gdzie mieszka większa społeczność i gdzie nie istnieje problem koronawirusa. W tym sensie ma rację nasz kolega, autor serii książek „Instrukcje Przebudzenia” Igor Witowski, który mówi o wielkiej zmianie świata który znamy, która niepostrzeżenie dokonuje się na naszych oczach.

Można to określić tak: właśnie poprzez ten problem, który dotyczy wszystkich, powstał zalążek planetarnej świadomości ludzkości. Po raz pierwszy ktoś patrzy na sprawę nie poprzez pryzmat narodów, krajów czy jakiś królestw czy księstw, ale właśnie planety. Już to jest fascynujące, choć nie wszyscy chyba dostrzegli, że ten proces się rozpoczął.

Wracając do naszego spotkania (które zostało zarejestrowane, ale tylko na potrzeby dokumentacji FN) spróbowaliśmy podsumować to, jak wygląda sytuacja na początku października 2020 roku po 10 miesiącach od pojawienia się pierwszej osoby zarażonej w chińskim Wuhan.

Oto kilka informacji, które dwóch naszych kolegów zebrało jako materiał wyjściowy pokazujący  sytuację na świecie 1 października w związku z koronawirusem. Być może są osoby, które także z zainteresowaniem zapoznają się w tej publikacji z naszym „materiałem wewnętrznym”.


Poniżej kilka najważniejszych, ogólnie dostępnych informacji, które zostały zebrane przez dwóch naszych kolegów i zaprezentowane podczas narady zespołu projektu TRZECIA OD SŁOŃCA:

•    Liczba ofiar koronawirusa na świecie właśnie przekroczyła milion. Jest tu jednak kilka pytań, na które nie ma odpowiedzi. Różne kraje odmiennie klasyfikują zgony – jedne jako przyczynę śmierci podają Covid-19 tylko wtedy, gdy potwierdzono obecność koronawirusa w organizmie. W innych wystarczy do tego zestaw klasycznych objawów.
•    Jeśli założymy, że SARS-CoV-2 zabił już milion ludzi na całym świecie, to liczba ofiar jest raczej niedoszacowana niż zawyżona. Co to oznacza? Covid-19 okazał się groźniejszą chorobą niż grypa, która rocznie zabija od 290 tys. do 650 tys. osób.
• Pierwszą potwierdzoną ofiarę koronawirusa odnotowano w chińskim mieście Wuhan 9 stycznia br. Był nią 61-letni mężczyzna. Od tego czasu zmieniła się opinia lekarzy, że koronawirus „jest niebezpieczny tylko dla ludzi starszych”. Już wiadomo, że wszystkim, którzy zostali zarażeni koronawirusem, grożą zmiany w płucach (postępujące zwłóknienie na początku nie dające żadnych objawów), sercu i mózgu. Pojawiła się także teoria, że koronawirus niepostrzeżenie „wpisuje” w ludzkie DNA fragment własnego kodu. Dotyczy to zarówno osób z objawami zakażenia, jak i tych zupełnie bezobjawowych. O tym, czy osoby, które przeszły koronawirusa muszą liczyć się z jakimiś konsekwencjami tej choroby dowiemy się za kilka lub nawet kilkanaście lat, kiedy na przykład dorosną kilkuletnie dzieci, które przeszły w 2020 koronawirusa i nawet tego nie zauważyły.

• 90 proc. śmiertelnych ofiar koronawirusa to osoby w wieku powyżej 65 lat, 8 proc. jest w wieku 45–64, a 1 proc. to osoby z przedziału 35–44.
• Najbardziej dotknięte epidemią są na razie Stany Zjednoczone, które odnotowały dotąd ponad 208 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa. Kolejne kraje na tej smutnej liście to: Brazylia (ponad 140 tys.), Indie (ponad 93 tys.), Meksyk (ponad 75 tys.) i Wielka Brytania (ponad 42 tys.). Dla porównania – w Polsce na Covid-19 zmarło dotychczas 2,4 tys. ludzi.

Liczba zgonów z powodu Covid-19 w siedmiu krajach• Najciężej doświadczone pandemią były dotychczas obydwie Ameryki – połowa ofiar Covid-19 to mieszkańcy tych dwóch kontynentów.
• W amerykańskim stanie Nowy Jork koronawirus zabił więcej ludzi niż we wszystkich pozostałych stanach USA.
• Dwa miesiące zabrało wirusowi SARS-CoV-2, żeby przewyższyć liczbę ofiar swojego bardzo bliskiego kuzyna SARS-CoV, który pojawił się w 2003 r. i uśmiercił 774 osoby, po czym zniknął.
• SARS-CoV-2 w trzy i pół miesiąca zabił 200 tys. ludzi. Kolejne 200 tys. uśmiercił w ciągu dwóch miesięcy. Pod koniec sierpnia potrzebował już tylko miesiąca, by mieć na koncie następne 200 tys. ofiar. Na szczęście w ostatnich tygodniach liczba nowych zgonów już nie rośnie tak szybko jak w połowie roku.
Jak rosła liczba zgonów na Covid-19• W ostatnich tygodniach koronawirus zabijał na świecie 5–6 tys. ludzi tygodniowo.
• Aż 45 proc. zgonów na skutek Covid-19 odnotowano dotąd w najbogatszych krajach świata.
• Zaledwie 0,6 proc. światowych ofiar koronawirusa pochodzi z biednych krajów, głównie afrykańskich. Naukowcy nadal zastanawiają się, dlaczego tak jest. Czy szwankuje gromadzenie danych o zakażeniach i ofiarach pandemii, a może decyduje młoda populacja Afryki lub szybkie wprowadzenie obostrzeń i mniejsza liczba podróży lotniczych na Czarny Kontynent? To jest na razie zagadką.
• Według niektórych szacunków – jak podaje tygodnik „New Scientist” – koronawirus skrócił życie swoich ofiar średnio o 11 lat.
•    Koronawirus ma kilka cech wyjątkowych, które sprawiają, że jest bardzo niebezpieczny. Po pierwsze daje złudną gwarancję bezpieczeństwa (umierają starzy i to nieliczni, przeważnie nie daje objawów, szybko się zdrowieje itp.). To sprawia, że większość ludzi bagatelizuje zagrożenie, a część nawet ostentacyjne uznaje koronawirusa za nieistniejący problem na zasadzie „zwykła, banalna grypka”. Dzięki temu szanse na całkowite wyeliminowanie pandemii są zerowe.
•    O wiele groźniejsi są ludzie bez objawów koronawirusa, gdyż oni czują się zdrowi i nawet o jotę nie zmniejszają kontaktów z innymi, co sprawia, że rośnie liczba zarażeń. Pojawiły się nawet opinie, że ci „bez objawów” są w gorszej sytuacji niż ci „z objawami”, gdyż brak reakcji obronnej organizmu wcale nie musi oznaczać, że system odpornościowy po prostu poradził sobie z koronawirusem bez tych wszystkich dolegliwości, o których mówią osoby, które przeszły tę chorobę z typowymi objawami. Tak naprawdę świat medycyny porusza się we mgle oceniając długofalowe skutki pandemii dla ludzkości.

• Stany Zjednoczone odnotowały w tym roku 200 tys. zgonów więcej, a Wielka Brytania 60 tys. powyżej średniej w analogicznym okresie.
• 94 proc. zmarłych na Covid-19 w USA miało przewlekłe problemy zdrowotne (średnio 2,6) z listy sprzyjających ciężkiemu przebiegowi zakażenia koronawirusem, czyli m.in. nadwagę, choroby układu krążenia lub cukrzycę.
• Statystycznie najbardziej zagrożeni śmiercią są czarnoskórzy lub pochodzenia azjatyckiego (południowa Azja) starsi mężczyźni o niskich dochodach. Nie wiadomo, czy decydują o tym czynniki genetyczne, czy społeczne (lub obydwa).
.
• Za 1-2 lata  będzie szansa ustalenia liczby ukrytych, niebezpośrednich ofiar koronawirusa. Chodzi m.in. o ludzi cierpiących na nowotwory, którzy z powodu problemów służby zdrowia nie otrzymali na czas diagnozy lub odpowiedniego leczenia.
• SARS-CoV-2 w ciągu dziewięciu miesięcy zabił więcej osób niż w ciągu roku umiera na AIDS (955 tys.), malarię (620 tys.), a być może dobije do końca 2020 r. do poziomu ofiar gruźlicy (1,12 mln) lub wypadków drogowych (1,24 mln). Mniej niż ofiar koronawirusa odnotowuje się na świecie samobójstw (794 tys.) oraz zabójstw (405 tys.). Dane (poza tymi o koronawirusie) pochodzą z 2017 r.


Koronawirus jest nieustannie porównywany z grypą. Tymczasem fakty są bardzo ciekawe: śmiertelność z powodu koronawirusa znacznie przewyższa tę z powodu grypy. W ciągu dziewięciu miesięcy trwania sezonu grypowego w Polsce odnotowano 65 zgonów z powodu grypy. W ciągu nieco ponad czterech miesięcy trwania epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 odnotowano aż 1 844 zgony.

Najwięcej zgonów z powodu grypy (42) odnotowano w przedziale wiekowym 65+. 17 zgonów dotyczyło osób w przedziale 15-64, a pięć przypadków z przedziału 5-14 lat. Wydaje się więc, że grypa, podobnie jak koronawirus, jest dużo bardziej niebezpieczna dla osób po 65. roku życia. Jak wygląda śmiertelność z powodu grypy i COVID-19 w procentach? Dla grypy ten współczynnik wynosi 0,002, a dla COVID-19 - 3,4. Różnica jest ogromna. Należy jednak brać pod uwagę, że w przypadku COVID-19 mamy udokumentowane zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W przypadku grypy sezonowej do raportu wlicza się grypę i podejrzenia zachorowania, stąd ta liczba jest dużo wyższa.Biorąc jednak nawet pod uwagę szacunki ekspertów, że w Polsce zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 mogło być nawet 1 mln osób, wciąż śmiertelność z powodu COVID-19 jest wyższa niż z powodu grypy.

Źródło: polityka.pl, Worldometers.infoNa koniec spróbowaliśmy zadać kilka ciekawych pytań, na które na razie nie mamy odpowiedzi.

Czy koronawirus doprowadzi do światowego kryzysu gospodarczego? Na razie wiadomo, że ludzie stracili ochotę do latania samolotami i uczestniczenia w spotkaniach dużych zbiorowości, a już ten drobny fakt oznacza poważne kłopoty branży turystycznej, hotelarskiej i wielu innych.

Na ile koronawirus wpłynie na zdrowie ludzi, którzy przeszli tę chorobę? Czy to możliwe, że za kilka lat będziemy mieli problem z masowym zgłaszaniem się ludzi, którzy zauważą u siebie kłopoty z sercem czy płucami?

Czy koronawirus wzmocni świadomość planetarną, czy wręcz przeciwnie – obudzi nacjonalizmy i chęć odgradzania się, budowy murów i granic na Ziemi?

Jak koronawirus wpłynie na populację ludzkości? Wiadomo, że nie powoduje śmierci. Śmiertelność na poziomie 2-3 procent powoduje jedynie śmiech ludzi bagatelizujących pandemię koronawirusa i porównujących ją do grypy. Gdyby się jednak okazało powiedzmy za 15-20 lat, że - na przykład - obecnie kilkuletnie dzieci po bezobjawowym przejściu koronawirusa stały się w przyszłości bezpłodne, wtedy postrzeganie koronawirusa natychmiast by się zmieniło. I bez dwóch zdań wpływ na populację Ziemi byłby gigantyczny. Ludzie oczekują, że coś jest groźne kiedy zabija i „leży od razu trup”, a nie patrzą na problem z koronawirusem szerzej, z perspektywy najbliższych stu lat. A być może to jest właściwy wymiar i skala do oceny tego, co się obecnie dzieje na naszej planecie z wirusem z Chin.

Jak koronawirus wpłynie na człowieka? Czy zniechęci go do drapieżniczego rabowania surowców Ziemi? Czy ograniczy konsumpcję kosztem zasobów Ziemi?

Jak wpłynie na sytuację geopolityczmą świata? Będzie elementem sprzyjającym wojnom i lokalnym konfliktom?

Czy w ogóle można go wyeliminować z naszego życia, czy będzie on nam towarzyszył już zawsze?

Czym jest gwałtowny wzrost zachorowań w Europie i w Polsce w ostatnich dniach września i na początku października? Drugą falą? A może pierwszą, która wcale nie jest stłumiona?

Czy obostrzenia są skuteczne? Co oznacza sytuacja, kiedy żyjemy tak, jakby się nic nie stało? Dlaczego wycofała się z tego Wielka Brytania? Jak wygląda sytuacja w Szwecji, która spróbowała postawić na zbiorową odporność? /pojawia się ona dopiero wtedy, kiedy zachoruje min. 70 procent populacji/

Czy osoby, które przeszły koronawirusa są rzeczywiście odporne na ponowne zarażenie? Jeśli tak, to jak długo? Jak długo w ciele takiej osoby utrzymują się przeciwciała?

Czy szczepionki okażą się skuteczne i powstrzymają ekspansję pandemii?

I najważniejsze pytanie: czy koronawirus SARS-CoV 2 mutuje? Czy to, na co na początku października zachorowały tysiące ludzi w całej Europie to jest to samo, na co chorowali ludzie w marcu 2020? Jeśli nie, to czym się różni koronawirus w Europie z marca od tego, który jest na początku października?

To tylko niektóre z pytań, które pojawiły się podczas narady zespołu TRZECIA OD SŁOŃCA. Na praktycznie wszystkie pytania nie ma jasnych odpowiedzi. Medycyna próbuje porównywać obecną sytuację do tej z 2003, kiedy nagle wystrzelił SARS-CoV . Ale może to być błąd. SARS-CoV w 2003 bowiem nagle zniknął i liczono, że podobnie stanie się z SARS-CoV 2. Ale tak się nie stało i… do końca nie wiadomo, dlaczego.

Świat wyruszył w drogę, na której końcu jest wielka niewiadoma. Na naszych oczach rozgrywa się największe widowisko w dziejach świata. Ludzie ulegają złudzeniu, że skoro na ulicach nie leżą „sterty trupów ułożone rząd za rzędem” jak w czasach dawnych epidemii, to w zasadzie nie ma sprawy i o koronawirusie nie ma sensu nawet mówić przez minutę, bo nie jest tego wart. Mamy jednak podejrzenia, że w tej zagadkowej chorobie jest ukryte coś, co umyka ludzkim oczom oceniających ten wirus tak jak my – patrząc na ostatnie 10 miesięcy.

Tymczasem jeśli rzeczywiście prawdą jest to, co mówią nasi koledzy z projektu Messing, że ta „śmieszna grypka, która zabija tylko starców i obłożnie chorych” według jasnowidzów stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości, to właściwa ocena znaczenia koronawirusa będzie możliwa – powiedzmy – za 20 czy 25 lat. Wiadomo, że on coś zmienia w organizmach ludzi i w kodzie DNA. Tego w tej chwili nie widać, nie wyłapują tego ani ośrodki naukowe, ani tym bardziej lekarze, gdyż minęło zbyt mało czasu.

Na koniec jeszcze jedna wiadomość. Nasz kolega z Trójmiasta z projektu OTWARTE NIEBO zajmującego się UFO właśnie dowiedział się, że ma koronawirusa. W Bazie FN 1 października przeprowadzona została z nim rozmowa telefoniczna. Jej zapis będzie bardzo dobrym uzupełnieniem tej publikacji w serwisie FN.
/poniżej rozmowa z Bartkiem/

Z naszej poczty:
Następnym razem przedstawimy najnowsze informacje z zespołu projektu Messing. Tym razem będzie już tylko i wyłącznie o tym, co o najbliższej przyszłości (także sytuacji z koronawirusem) mówią największe światowe media i jasnowidze. Przez ostatnie tygodnie zebrało się naprawdę sporo nowych materiałów. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszego pokładu i przypominamy: my jako jedyny serwis tematyczny nie mamy… żadnych reklam! ;) Mamy nadzieję, że to doceniacie.

Komentarze: 17
Wyświetleń: 4252x | Ocen: 25

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 1 paź 2020 20:37   
Autor: FN, źródło: CNN, BBC, gazeta.pl   


Komentarze (17)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pt, 23 paź 2020 13:06 | brak oceny

sidhartha | Załogant

koronawirus kiedyś zniknie, media znajdą sobie inny temat, może będzie to kontakt ludzkości z UFO kto wie.

Pon, 5 paź 2020 06:50 | ocena: + 1

Wanda | Załogant

Dziękuję za ten artykuł! Jest bardzo pomocny, rzeczowy, potrzebny! Fundacjo, jesteście wspaniali!

Dzięki Wam wysłuchałam komentarzy panów Jackowskiego i Witkowskiego i jestem bardziej świadoma zmian na świecie.

Przyznam, że w pierwszej połowie roku, uważałam jeszcze, że świat wróci kiedyś do normalności. Dziś wiem, dzięki Wam, że będzie inaczej.

Co najśmieszniejsze, od trzech miesięcy pracuję na produkcji akcesoriów medycznych wykorzystywanych do produkcji i przechowywania szczepionek, również tych na COVID-19...
Na początku myślałam, ż to praca na chwilę, teraz trzymam się jej z całej siły.

Dodam, że zakład ten z powodu szalonego popytu na swoje produkty, pęka w szwach i przechodzi rozkwit...

Pozdrawiam, niech moc będzie z nami!

Sob, 3 paź 2020 19:47 | ocena: + 1

Nac2_3lny | Załogant

Krótko i na temat: doceniamy!

Sob, 3 paź 2020 19:36 | ocena: + 2

igan | Załogant

Coś o wiarygodności testów PCR po badaniach Uniwersytetu w Oxford :
strajk.eu/uniwersytet-oxfordzki-testy-na-koronawirusa-niewiele-znacza/
To o czym my właściwie mówimy ?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 5 paź 2020 06:55 | ocena: + 1

faceplace | Załogant

@igan, zgadza się, testy wykrywają, no właśnie, co wykrywają?
Przykład pani, która miała zrobić testy swoim pracownikom (Ukraincy). Próbki dostarczyła (15 sztuk) - 9 zakażonych, 6 czystych. Problem polegał na tym, że dostarczyła próbki ze swoim wymazem.

Sob, 3 paź 2020 19:05 | brak oceny

Stefan | Załogant

Ten wirus został celowo rozsiany przez USA by doprowadzić do kryzysu. Wcześniej próbowali z ptasią i świńską grypą teraz dodali zmasowaną propagandę strachu w mediach i udało się. Wirus nie jest tak szkodliwy jak mówi propaganda. Chodzi o zatrzymanie gospodarek na całym świecie by zniszczyć ekonomicznie Chiny. USA rozpoczęły globalizację ale wygrały ją Chiny. W tej sytuacji USA zadecydowały o zakończeniu globalizacji i użyły w tym celu plandemii.

Sob, 3 paź 2020 14:20 | ocena: + 1

Tenochtitlan3 | Załogant

Ciekawe pytania i spostrzeżenia.
Wydaje mi się, że odpowiedź na kilka z nich jest już dziś oczywista.
Odpowiedź na pytanie: dlaczego Wielka Brytania wycofała się ze szwedzkiej drogi jest prosta: Zatkała się służba zdrowia (angielski NHS).
Byłem zainfekowany w marcu w UK i pamiętam co się tu działo. Niby człowiek płaci składkę zdrowotną, a tu nagle okazuje się, że nie może liczyć na nic. Ja z żoną mieliśmy łagodne symptomy ale jak ktoś miał poważne problemy z oddychaniem to mógł liczyć (jak się dodzwonił) na poradę w stylu: ,,proszę przyjąć postawę siedzącą to lżej będzie oddychać''...
Braki w personelu (przede wszystkim łapali koronawirusa), masa zaniepokojonych ludzi dzwoniących po poradę, bo przychodnie zamknięte...
Rząd angielski po prostu się wystraszył, bo wszystko zaczęło się dziać lawinowo szybko. Za szybko: bez możliwości kontroli. A stąd prosta droga do chaosu...

Sob, 3 paź 2020 09:32 | ocena: + 2

Arkaim369 | Załogant

Niestety ale ta odmiana grypy jest z nami dłużej. Możliwe ze grypa zmutowała i jest mega groźna. Oglądając pod mikroskopem elektronowym nie ma większej różnicy miedzy wirusem grypy c z a covid. grypa typu C lub wirus tez potrafi przeskoczyć ze zwierząt na człowieka jak i w druga stronę szczególnie u świń dlaczego??? a tutaj jest tylko wycinek z dłuższego tekstu -Większość pacjentów, którzy zapadną na grypę, wraca do zdrowia w ciągu od jednego do dwóch tygodni. Każdego roku kilkadziesiąt milionów Amerykanów (od 10% do 20% populacji) zostaje zarażonych grypą. Średnio każdego roku w USA konieczna jest hospitalizacja 114 tys. chorych na grypę, a u 36 tys. kończy się ona zgonem pacjenta. Główną przyczyną śmierci nie jest sama grypa, ale występujące po niej powikłania. Każdego roku na całym świecie na ich skutek życie tracą 2 mln ludzi. Większość zgonów dotyczy pacjentów w wieku powyżej 65 lat lub młodszych, ale osłabionych przez inne niż grypa choroby. Grypa może być też niebezpieczna dla niemowląt oraz małych dzieci. W przypadku niewłaściwego leczenia albo jego braku nawet pacjenci w sile wieku mogą nabawić się poważnych komplikacji. Mamy choroby o wiele groźniejsze a sianie paniki na wyrost to jest to samo co serwowanie fake newsów na szklanym ekranie przez tv i ogłupianie ludzi.

Sob, 3 paź 2020 07:42 | ocena: + 3

Mario2571 | Załogant

Zagadnienie korona wirusa warto też rozważyć stosując analogię do innych wielkich epidemii , które nawiedzały ludzkość w dawnych czasach. Jak na razie covid 19 z milionem ofiar na koncie ( w skali całej Ziemi ) , - to raczej błahostka. Epidemia grypy hiszpanki z przed stu lat zabiła w dwa lata 50 mln ludzi . Tyle , że wtedy na Ziemi były niecałe 2 mld ludzi Teraz jest 4 razy więcej ludzi , a więc , aby uprawnione było jako takie porównanie z hiszpanką , musiało by umrzeć na covid jakieś 200 mln ludzi. Czy po stu latach można mówić , że grypa hiszpanka wywarła jakiś skutek dla ludzkości ? Raczej nie wywarła żadnego skutku ( mimo że było 200 razy więcej ofiar jak dziś ) , - mimo to ludzie o wiele bardzie pamiętają wydarzenia pierwszej wojny światowej ( 11 mln ofiar ) czy Wielkiego kryzysu z 1929r , jak grypę hiszpankę. Jeszcze jedna różnica między hiszpanką a covidem jest taka , że hiszpanka zabijała głównie ludzi młodych w sile wieku między 20 -ym a 40-ym rokiem życia. A średnia wieku ofiar covida wynosi powyżej 75 -u lat. Była w dziejach Europy jedna epidemia która wywarła trwały ślad w dziejach naszego kontynentu i świata. Według niektórych badaczy ten ślad utrzymuje się do dzisiaj. Tą epidemią była zaraza dżumy z 14-ego wieku. Wtedy w zachodniej Europie w krótkim czasie wymarło 50 -60 proc populacji.. Przekładając to na współczesne realia musiałoby umrzeć 3,5 - 4 mld ludzi

Sob, 3 paź 2020 05:52 | brak oceny

saharyn | Załogant

Świat się nie zmienia to My się zmieniamy.
Pozdrawiam&

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 3 paź 2020 13:25 | brak oceny

SovietVixen | Załogant

@saharyn, "Nic nie jest stale, wszystko sie zmienia"

Pt, 2 paź 2020 14:46 | ocena: + 3

SovietVixen | Załogant

Co jest na koncu drogi? Rozpieprzona ekonomia i spoleczne niepokoje. No chyba, ze wreszcie ktos na spokojnie oceni sytuacje, jak Szwecja.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Czyżby przedwojenny piłkarz wcielił się ponownie i jest... piłkarzem obecnie? Zapraszamy do działu PROJEKTY FN w naszej KAJUCIE ZAŁOGI. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 08:45 | [...] Dzisiaj nad Warszawską Wolą zauważyliśmy dziwne światło dość duże nieruchome i wyglądające  na zawieszone pod chmurami. Pojawiło się na południowym , poludniowo-wschodnim niebie. Chciałabym się dowiedzieć czy jest to zjawisko naturalne czy jakiś sztuczny obiekt. Wysyłam w załączniku zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie.Z Poważaniem[dane do wiad. FN]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

COVID-19 DO ŚWIATA? Tu mówi koronawirus... - polecane przez czytelnika serwisu FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.