Dziś jest:
Niedziela, 13 czerwca 2021

Negatywne skutki uboczne nowoczesności są znacznie większe niż chcieliśmy dostrzegać i trwałe. Homo sapiens chce obsesyjnie produkować i konsumować coraz więcej. By te obsesje realizować, musimy coraz więcej wykopywać z ziemi i więcej przetwarzać. Przyroda słabo sobie radzi z wytwarzaniem nowych minerałów i zajmuje jej to tysiące lat.
prof. Radosław Markowski, fragment wywiadu opublikowanego 11 czerwca 2021

Komentarze: 4
Wyświetleń: 3480x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 14 paź 2020 16:36   
Autor: FN, źródło: FN   

PREZYDENT DONALD TRUMP ODPOWIADA NA PYTANIE O UFO

W swoim pierwszym wywiadzie telefonicznym udzielonym po przejściu zakażenia koronawirusem Donald Trump został zapytany o sprawę UFO. „Uważnie przyjrzę się tej sprawie” – zapowiedział prezydent USA.

Prezydent Donald Trump został zapytany o istnienie UFO podczas niedzielnego wywiadu z Marią Bartiromo z Fox News. Trump powiedział, że po raz pierwszy od dziennikarki usłyszał o grupie zadaniowej  w ramach Pentagonu do spraw tzw.  Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych Pentagonu, która została ogłoszona w sierpniu tego roku.

Prowadząca Fox News Maria Bartiromo zapytała Trumpa podczas „Sunday Morning Futures” o ogłoszenie Departamentu Obrony, że Pentagon powołał w sierpniu grupę zadaniową do zbadania obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających. Grupa nazywa się Unidentified Aerial Phenomena Task Force (UAPTF).- Panie prezydencie, kiedy dowiemy się, czy istnieje UFO? - zapytała Bartiromo.
- Cóż, będę musiał to sprawdzić - odparł Trump. - To znaczy słyszałem o tym. Sprawdzę to. Przyjrzę się temu uważnie.

Zapytany o niezidentyfikowane obiekty latające w 2019 roku Trump wyraził sceptycyzm.
Wcześniej prezydent USA sugerował już, że kwestia życia pozaziemskiego bardzo go interesuje. Podczas innego prasowego wywiadu w czerwcu tego roku został zapytany o słynną katastrofę w Roswell z 1947 roku. Miało wtedy dojść do rozbicia się na terenie Stanów Zjednoczonych statku kosmitów z załogą.

- Nie będę z tobą o tym rozmawiał, ale to bardzo ciekawy temat - mówił wówczas Trump.


 Poniżej jeszcze ciekawa wiadomość z naszego projektu OTWARTE NIEBO.

 From: [...]
Sent: Tuesday, October 13, 2020 2:45 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl; nautilus@nautilus.org.pl
Subject: [...]

Witam, jak zawsze na początku pozdrowienia dla FN, załogantów!
Mam pytanie do FN , które pózniej rozwinę.
 Pierwsza moja obserwacja U.F.O. , która była dość dawno, bo ok. 15 lat temu- była bardzo specyficzna i bardzo dla mnie zaskakująca, bo wtedy moja wiedza na ten temat była znikoma. Chodziłem sobie po placu [mieszkam na wsi], było już dość ciemno, ale nie całkowicie.

Nagle na niebie ukazało się parę czerwonych punktów świetlnych, które mnie bardzo zaskoczyły- do razu wiedziałem że nie mogą to być samoloty, bo były to intensywnie czerwone punkty [5 albo 6-teraz już nie moge sobie przypomnieć] - LECIAŁY BEZGŁOŚNIE W CAŁKOWITEJ CISZY I CO NAJWAŻNIEJSZE W SZYKU, ale nie "gęsiego jeden za drugim", tylko tworzyły coś w rodzaju: TRAPEZU, a raczej ROMBU.   Leciały w tak idealnym szyku, że nie jestem pewien czy nie był to jeden ogromny obiekt z czerwonymi punktami świetlnymi. Zamurowało mnie, patrzyłem z niedowierzaniem i nagle światła zniknęły,

ALE CO NAJWAŻNIEJSZE- Z TEJ STRONY NIEBA Z KTÓREJ PRZYLECIAŁY ZAUWAŻYŁEM, ŻE JAKAŚ PRZEZROCZYSTO-CZARNA WIOTKA KULA SPADA Z NIEBA- SPADA BARDZO POWOLI, JEST BARDZO WIOTKA [tak jakby słabo wypełniona jakimś gazem]. Patrzyłem sie na to kilkanaście sekund, pół minuty maksymalnie. Po prostu spadała sobie powolutku z nieba. Musiało jeszcze nie być tak ciemno, bo widziałem ją wyraznie.

Jaka odległość? Bardzo ciężko określić- mogła spadać parę set metrów ode mnie [bliżej na pewno nie], a mogła 2-3km ode mnie-wtedy musiała by być bardzo duża skoro ją widziałem na własne oczy.
I tu mam pytanie do FN, załogantów- czy zetkęliście się z czymś takim? Pytam zarówno o te czerwone punkty świetlne cicho przelatujace w szyku trapeza lub rombu i przede wszystkim ta KULA CZARNA, PRZEZROCZYSTA, GAZOWA spadająca powolutku, wiotko z nieba??? Bo na 100% jedno z drugim miało związek.
Pozdrawiam.
[...]


Ciekawy opis obserwacji UFO. Dziwna, półprzezroczysta kula przemierzająca niebo została przez naszych ludzi nagrana w 1998 roku nad Warszawą. Film poniżej.


I jeszcze jedna relacja z serwisu EMILCIN.COM


From: [...]
Sent: Tuesday, October 13, 2020 7:02 PM
To: emilcin@emilcin.com
Subject: Ufo nad Gdynia po raz drugi

Dobry wieczór,
serdecznie pozdrawiam Załogę Nautilus!!!!
Chcę się podzielić pewną obserwacją:
dzień 30 sierpnia 2020r Niedziela, Gdynia Oksywie godzina około 21:40. Cały spektakl trwał do 23:12. Najpierw pojawiła się jedna zielonkawa ale spora kula . Obserwujemy to z tarasu w odległości 1-2 km nad budynkiem. Słychać ,ze widzą to też inni bo krzyczą UFO! Co nas cieszy bo to znak ,ze nie tylko my mamy tę przyjemność. Po chwili kula dzieli się i widzimy już trzy kule. Wiszą tak przez moment, następnie znów jest jedna, z której widać wypuszczony promień z góry do dołu jakby coś obserwowała lu pobierała jakieś próbki z Ziemi. Potem kula rozdzieliła się na kilka mniejszych i zaczęły poruszać się po niebie . Utworzyły następnie coś w rodzaju łuku jakby był to brzeg statku. Kule zaczęły mrugać.  Nagle wszystko zgasło i zapaliło się ponownie. Następnie kule utworzyły kwadrat, potem rozciągły prostokąt. Przemieszczały się na niebie ale były cały czas na przeciwko nas. Po godzinie 23:12 mniej więcej zgasły. Udało nam się nagrać kamerą z telefonu krótki film gdzie widać światełka w lini, widać,że mają różne kolory. Po odtworzeniu filmiku wydarzyły sie dwie dziwne rzeczy: w czasie nagrywania rozmawialiśmy podekscytowani a jednak głos sie nie nagrał ! ale za to słuchać dziwny szum ,którego nie słyszeliśmy. Głosy się nasze nie nagrały a nagrał sie dziwny szum. Druga dziwna rzecz to to,że obserwacja i nagranie filmiku były  30.08.20. / od razu po zdarzeniu zapisalimy na kartce notatki data, czas, co się działo/ a w telefonie zdarzenie zapisało się jako data 05.września 2020 i tego nie potrafimy wytłumaczyć i zrozumieć jak to możliwe.
następnego dnia 31.08.20 godzina koło 22.00 pojawiła się na chwilę kula , po chwili rozdzieliła na dwie. I zniknęła.
Wszystko wydarzyło się prawie w rocznicę po pierwszej naszej obserwacji Ufo. Był 24 lipca 2019r. godzina około 23:10 tez Gdynia Oksywie, obserwacja na tarasu domu. Wtedy widzieliśmy obiekt- czarny trójkąt może 20m od nas.
SZOK!!!
--
Z poważaniem
 
[...]

Komentarze: 4
Wyświetleń: 3480x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 14 paź 2020 16:36   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (4)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 19 paź 2020 00:02 | brak oceny

pawel1992k | Załogant

Co do czerwonych kul na nocnym niebie pamiętam historie która opowiedział mi ojciec, szedł z kolegą w nocy jeszcze w czasach kiedy nie było prądu u mnie na wsi i na niebie bezgłośnie przelatywały czerwone kule. Bylo to raczej dość nisko, wtedy myślał że to jakieś samoloty

Śr, 14 paź 2020 22:10 | ocena: + 1

John-316 | Załogant

Pewnie obiekt podobny do tego nad Waszyngtonem? Kolorowe światełka. Jak w filmie Spielberga. Lody! Zabawki! Bliskie spotkania trzeciego stopnia. To był film przerastający wyobrażenia kinomanów lat siedemdziesiątych. Dobrze piszę? Dobrze! 1977 r. Szok!

Śr, 14 paź 2020 17:23 | ocena: + 1

majomir | Załogant

Brakuje tylko
...odezwiemy się...

Śr, 14 paź 2020 17:07 | ocena: + 3

Knafel | Załogant

Może warto zbadać ten szum z nagrania? Mi od razu przychodzi na myśl "szum/furkot" z projektu Kontakt.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

13  czerwca 2021: [...]  Dzisiaj wgrywany nowe oprogramowanie do naszego teleskopu - pogoda nie będzie sprzyjała wieczornej obserwacji, ale będzie już przygotowany do sezonu letniego [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 3 cze 2021 17:49 | Dziś 2 czerwca o godz. 20.45 od południowej strony Polanicy Zdroju w kierunku na Duszniki przelatywał powoli i cicho duży kulisty obiekt o metalicznej powierzchni od której odbijało sie swiatło zachodzacego słońca. Czy ktoś widział tez ten obiekt , bo w Polanicy jest teraz sporo turystów. Wiadomośc tą otrzymałem od kolezanki która obserwowała ten obiekt z okna swego mieszkania.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 7 czerwca 2021 | Kiedyś do Pabla Picassa przyszedł młody człowiek mówiąc, że on także chce być wielkim malarzem jak Picasso, też tak potrafi malować i chce kilku lekcji „od mistrza”. Picasso postawił przed nim wazon z kwiatami i poprosił, żeby namalował go najbardziej realistycznie, jak tylko potrafi – bez żadnych uproszczeń, pojedynczych linii czy abstrakcyjnych symboli znanych z obrazów Pabla Picassa. Wyjaśnił mu...

czytaj dalej

FILM FN

ŻYCIE, ŚMIERĆ I REINKARNACJA - film z Archiwum FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.