Dziś jest:
Środa, 7 grudnia 2022

Człowiek ma ogromną moc. Medytacja i wewnętrzna siła zwielokrotniają tę moc. Nie zmierzy jej ani nauka, ani żaden przyrząd. Nie ogarnie jej wielkości także ludzki umysł.
/Liao Sifu, chiński mistrz Nei Kungu/

Komentarze: 13
Wyświetleń: 6240x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 9 lis 2020 07:01   
Autor: FN, źródło: FN   

INCYDENT Z UFO W TORUNIU – CZY NA PARAPECIE JEDNEGO Z MIESZKAŃ W BLOKU WYLĄDOWAŁA… CZERWONA KULA WIELKOŚCI PIŁKI NOŻNEJ?

Historia jest intrygująca z wielu powodów. Ludzi, którzy udokumentowali to wydarzenie znamy od lat i zapewniają, że nie jest to żart, a sam autor relacji jest człowiekiem wiarygodnym i w żaden sposób nie pasuje do niego „opowiadanie bajek”. Spróbujmy jednak przedstawić tę historię.

W Toruniu w zwykłym bloku mieszka p. Marek (l. 52), który na co dzień jest wychowawcą w Domu Dziecka.Wiedząc, że nasi koledzy interesują się UFO zawiadomił ich, że był świadkiem bardzo osobliwego wydarzenia. Sześć razy w nocy miał okazję ze swojego mieszkania obserwować pojawienie się trzech obiektów UFO w postaci kul, które zawsze poruszały się w szyku i potrafiły wykonywać dziwne manewry na niebie. Tak wygląda widok z okna p. Marka i miejsce na niebie, gdzie były widoczne te dziwne obiekty.
Według relacji świadka kule  były wysoko nad ziemią, nawet na wysokości 200 metrów. Dziwne ewolucje (zawsze w szyku) potrafiły wykonywać nawet przez pół godziny, po czym błyskawicznie odlatywały. Sprawiały wrażenie, że są kierowane przez inteligentną siłę.

- Początkowo miałem wrażenie, że jest to jakaś zabawa dzieciaków – opisywał pan Marek.Autor relacji wykonał nawet szczegółowy rysunek obiektów ustawionych w szyku.


Wszystko zmieniło się w dniu, kiedy doszło do zadziwiającego incydentu. Podczas kolejnego pojawienia się kul p. Marek z przerażeniem zobaczył, ze jedna z nich zbliżyła się do jego bloku, a następnie wylądowała na parapecie. Miała wielkość – jak się wyraził - piłki do gry w nogę.Kula świeciła na czerwono, wyraźnie drgała. Był jeszcze jeden, niezwykły efekt. Cała szyba, przy której wylądował dziwny obiekt, stała się całkowicie nieprzezroczysta, wręcz jak powiedział świadek „siwa, jakby w środku okna pomiędzy szybami pojawił się dym”. Najbardziej intrygujące jest to, że dziwny obiekt pozostawił na parapecie wyraźny ślad.
Następnie kula odleciała wykonując przy okazji dziwny manewr omijania drzew, po czym dołączyła do dwóch pozostałych. Wszystko było obserwowane przez świadka.

Kule (zawsze w szyku trzech) pojawiły się sześciokrotnie. Świadek w żaden sposób nie jest w stanie wytłumaczyć sobie, dlaczego akurat on miał okazję zaobserwować tę niezwykłą manifestację. Jest pewien, że nie był to przypadek.

Nasz kolega z Torunia Wojtek Budny na naszą prośbę wraz z kolegami udokumentował to wydarzenie i nagrał film z relacją świadka, który zamieszczamy poniżej. Dopiero słowa p. Marka i jego opis pozwalają dostrzec niezwykłość tego wydarzenia, jego wymiar.Zapytaliśmy naszego kolegę, dlaczego jego zdaniem świadek nie nagrał pojawienia się tych kul na kamerę, nie zrobił zdjęć (choćby telefonem komórkowym). Oto fragment e-maila z odpowiedzią, który przyszedł od Wojtka Budnego.

[…] Jak zauważyłem jest to typ człowieka, który nie za bardzo ogarnia technologię cyfrową. Jego smartfon jest z najniższej półki. Z tego co wiem, to próbował robić zdjęcia, ale nic na nich nie wyszło - obiekty były za daleko, było ciemno, aparat (smartfon) słabej jakości bez zoom 'a, a w momencie kiedy kula pojawiła się na balkonie to poczuł się jakby sparaliżowany i spanikowany. Bał się też ich prowokować - bo tę wizytę na balkonie odebrał jako jawną manifestację, prowokację, ostrzeżenie. W każdym razie jestem z nim umówiony, że w razie ponownej obserwacji ma do mnie dzwonić o każdej porze dnia i nocy a ja postaram pojawić się na miejscu jak najszybciej z profesjonalną kamerą. […]Jesteśmy w kontakcie z W. Budnym, który obiecał monitorować tę zadziwiającą historię. W Archiwum FN jest wiele historii, w których pojawia się dziwna kula wielkości piłki nożnej (lub mniejszej), która wydaje się zachowywać w sposób inteligentny i oddziaływać na świadków. Oto przykłady pierwsze z brzegu.

W dziale XXI PIĘTRO był opis incydentu z kulami, które były obserwowane przez świadków.

https://www.nautilus.org.pl/xxi-pietro,1152,12-wrzesnia-2020--te-dziwne-latajace-kule-widzialo-25-30-osob.html

Historia przypomina scenę z filmu Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia Stevena Spielberga z udziałem podobnej kuli (lecz mniejszej, wielkości piłki do tenisa) wydarzyła się w 1986 roku. Polska rodzina podróżująca Fiatem 125p. z przyczepą 126N i wracająca do domu przeżyła coś, co jest spotkaniem z UFO. Przebieg tego wydarzenia jest jednak nietypowy, bo na samochodzie (dokładniej na czubku anteny auta) wylądowała... mała kula.

Koniecznie posłuchajcie rozmowy nagranej z Bazy FN 28 i 30 września 2018 roku.


I ostatni materiał z tych, które zostały wybrane „na chybił / trafił” z Archiwum FN pochodzi z biblioteki wideo Fundacji Nautilus. W jednej z serii dokumentalnych, które zostały zgrane do postaci cyfrowej przez FN, jeden z odcinków opisuje podobny incydent z kulami, który miał miejsce na terenie Niemiec.Wielkie podziękowania dla Wojtka Budnego za materiał, który pozwolił na zrobienie tej publikacji.

Poniżej jeszcze e-mail od czytelnika serwisu FN.

From:[...]
Sent: Wednesday, November 11, 2020 3:00 AM
To: FN
Subject: Incydent Ufo w Toruniu, Teren bloków Pana Marka.

Witam serdecznie cała załoge fundacji.

Chciałbym podzielić sie z Państwem moimi uwagami i przypuszczeniami które sam zgromadziłem na przestrzeni lat podczas moich obserwacji tego typu "obiektów"

Według moich przypuszczeń i zgromadzonych informacji wynika że na tym terenie bloków (punkt widokowy z okna zdj. z artykułu) dochodzi do wielokrotnie powtarzających sie zjawisk tego typu w godzinach późno wieczornych

Z dużą dozą prawdopodobieństwa moge stwierdzić że do zaistnienia tego typu wielokrotnych manifestacji w danym miejscu moze odpowiadac :

a) odpowiednia struktura bloków, kamienic, otaczających jakby punkt widokowy na niebie. byc może odpowiednia geometria naziemnych struktur budowlanych lub ich polozenie wzgledem odleglosci miedzy soba wspomaga manifestacje tych obiektów.

b)odpowiednie warunki atmosferyczne takie jak czyste bezchmurne niebo ma znaczenie przy wszelkiego typu obserwacjach. Zle warunki atmosferyczne moga miec wplyw na to ze takie zjawiska w ogole sie nie pojawia, choc nie jest to do konca zwerfikowane czy to calkowicie uniemozliwia manifestacje ale z pewnoscia to spore utrudnienie.

Z moich obserwacji tego typu zjawisk dotyczacych "kul swiatla" wysuwam nastepujace hipotezy ze :

1. moze byc z nimi mozliwa komunikacja telepatyczna i gdyby cos takiego bylo w ogole możliwe i realne to prawdopodobnie mozna by bylo tego dokonac poprzez prace z wyzszymi osrodkami energetycznymi.

2. Za zjawiskiem świateł może odpowiadać jakas forma inteligencji. ciezko jednak stwierdzic czym ona jest i na jakiej zasadzie ona dziala. Kule przejawiaja inteligentne zachowanie lub takie ktore by byly przez nia sterowane. czesto formuja sie w roznego rodzaju statyczne odstepy miedzy soba podczas projekcji ruchu i manifestuja sie w idealnie zrownowazonych formacja typu : romb, bumerang, trójkat.

Raz byłem świadkiem formacji złozona ze świateł ktora poruszała sie ruchem wężowym po niebie, nadal jednak zachowywała w tym nietypowym ruchu idealne proporcje odnosnie polozenia odleglosci miedzy soba. trudno jest wiec stwierdzic czy sa to manifestacje swiatel nawigacyjnych pojazdow z innego wymiaru, intrografiki wyswietlanej w naszym wymiarze przez inna forme inteligencji, lub tez po prostu obecnosci jakis istot duchowych. Mozna jednak wysnuc przypuszczenie ze stoi za tym jakas inteligentna forma działania.

Nie używałem do tego typu obserwacji sprzetu który nagrywałby takie zdarzenia kamerą która obsługiwałaby nagrywanie w podczerwieni. Przypuszczam jednak na podstawie innych materiałów nagrywanych tą metodą że takie działanie mogłoby przynieść pozytywne rezultaty.

Moje osobiste doświadczenie w tym temacie podpowiada mi że dyskrecja w tego typu obserwacjach jest głęboko zalecana.

Pozdrawiam, i życze powodzenia  - [dane do wiad. FN]

Komentarze: 13
Wyświetleń: 6240x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 9 lis 2020 07:01   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 12 lis 2020 10:32 | brak oceny

88kropka | Załogant

Widziałam białą kule nad moim domem 2018 roku,po pokazach lotniczych wykonanych na ławicy w 2018 r,i czerwoną w 2009 roku latała nad polami sąsiada za jego gospodarstwem daleko nad polami gdzie nikt nie mieszka,obserwacja trwała do 1 minuty na dłużej się nie pokazują.Szyk te kule tworzą na moich zdjęciach z pokazów lotniczych są białe, tam układały się w różne wzory geometryczne.

Śr, 11 lis 2020 15:11 | brak oceny

szumbes | Załogant

Witam załogę Nautilusa. Znalazłem ciekawą biografię Michela Desmarqueta. Można tam też nabyć jego książkę MISJA. Pozdrawiam.

https://indygobook.pl/pl/c/Michel-Desmarquet/91

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 11 lis 2020 17:41 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

@szumbes, Dzięki Ci serdeczne za wiadomość. Od dawna szukam tej książki. Myślę, że wreszcie zrobię sobie niespodziankę. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za wspaniałą wiadomość.

Czw, 12 lis 2020 00:19 | ocena: + 4

Smaggie | Załogant

@szumbes,
Jest możliwość ściągnięcia tej książki "Misja" za darmo w wersji pdf oraz epub. Jest dostępna na stronie docer. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce "Michel Desmarquet Misja docer" i ją bez problemu znajdziecie.
Poza tym polecam stronę http://www.thiaoouba.com/ (jak widać nazwa powiązana), stworzona prawdopodobnie przez tłumacza Misji Tomasza Chałko. Jest tam dużo ciekawych rzeczy, a także pytania FAQ, na które Tom odpowiada. Można tam też ściągnąć inne książki za darmo lub kupić wersje drukowane. Strona nie jest zbyt intuicyjna, więc warto dokładniej w niej pogrzebać, żeby wszystko znaleźć. Najlepiej sprawdzić każdy link, ponieważ każdy gdzieś prowadzi. Np. w dziale "freebooks" odnośniki obok książki "English", a dalej "free download" to różne odnośniki, a wydawałoby się, że znaczą to samo.

Wt, 10 lis 2020 21:26 | brak oceny

Nac2_3lny | Załogant

Świetnie się słucha relacji p. Marka, bardzo sympatyczny i otwarty człowiek. Jednak muszę do sprawy "dolać łyżkę przysłowiowego dziegciu". 4 min. 11 sek. na nagraniu - rzuca się w oczy charakterystyczne pismo, 4.04 - wyraźnie jest drżenie prawej dłoni. Może to być efekt problemu neurologicznego nie rzutującego zupełnie na sprawę, ale może to być też efekt odstawienny substancji psychotropowej, w pewnych przypadkach mogący objawiać się widzeniem nie do końca materialnych obiektów. Bardzo delikatnie zasugerowałbym, aby zaproponować panu Markowi badanie EEG w celu potwierdzenia lub wykluczenia możliwości ewentualnych przywidzeń.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 12 lis 2020 06:06 | brak oceny

John-316 | Załogant

@Nac2_3lny, słuszne spostrzeżenie, a rzeczowe określenia sprawiły, że zgadzam się z Nac2_3lnym. Również jestem nieco wnikliwy i daleko mi do tzw. hura optymizmu. Pozdrawiam serdecznie.

Wt, 10 lis 2020 18:41 | ocena: + 1

Pantograf | Załogant

Byc moze "dym" w srodku szyby jak to okreslil p. Marek byl zabezpieczeniem jej przed peknieciem lub uszkodzeniami, bo byla najblizej obiektu od pozostalych, choc pewnie sie myle co do szarej szyby;-)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 10 lis 2020 19:58 | brak oceny

Orion_1957 | Załogant

@Pantograf, Może faktycznie tak było jak mówił Pan Marek ale możliwe że ten tzw. dym którym był pomiędzy szybami był kamuflażem przed patrzącą osobą co sprawiało, że kula ta nie miała w sobie ostrości albo przymglona szyba stanowiła barierę przed promieniowaniem lub silną energią mogącą zagrozić w pewnym stopniu osobie patrzącej na wspomnianą kulę. Takie moje spostrzeżenia. Fakt, że kula pozostawiła na parapecie pewien ślad przypominający wytopienie powłoki. Ja bym jeszcze pokusił się o sprawdzenie tej części parapetu lampą UV bo może jest tam ukryty jakiś znak, symbol. Pozdrawiam.

Pon, 9 lis 2020 21:11 | ocena: + 4

Iwona31 | Załogant

Ja też wierzę temu Panu! Sama zarejestrowałam tyle przedziwnych rzeczy na niebie, że ufam w prawdziwość tej historii.

Pon, 9 lis 2020 12:46 | ocena: + 6

Orion_1957 | Załogant

Bardzo podobają mi się tego typu relacje. Człowiek opowiada o zdarzeniu które na pewno miało miejsce. Jest całkowicie otwarty a tym bardziej nie ukrywa swojej postaci. Dziękujemy Panie Marku za tajemniczy opis kul które zagościły na Pana balkonie. Do tego wszystkiego brakuje materiału w postaci filmu lub zdjęć ale miejmy nadzieję, że to nastąpi podczas kolejnego spotkania z tymi obiektami. Serdeczne podziękowania dla Pana Wojtka Budnego i jego kolegów z ekipy którzy zarejestrowali ten obszerny wywiad. Pozdrawiam.

Pon, 9 lis 2020 10:57 | ocena: + 2

pierdyl | Załogant

Bardzo ciekawa historia. Sam kiedyś widziałem z moją żoną podobną kulę, która zeszła z chmur, stanęła i wskoczyła znów w chmury.

Ta historia jest bardzo ciekawa, dlatego mam dla Fundacji Nautilus pewną propozycję. Mogę stworzyć praktycznie identyczną wizualizację, jaką opisuje świadek. Najlepiej jakby świadek porobił jakieś zdjęcia w dobrej jakości swojego pokoju, lub ustawił kamerę na statywie i nagrał siebie podchodzącego do okna w nocy. Zdjęcia lub filmy parapetu, i okolicy widocznej z balkonu. Możemy także podjechać na miejsce i sami to nagrać profesjonalnym sprzętem, według współczesnej sztuki filmowej wraz z oświetleniem, jeśli nie jest to zbyt daleko od Złotowa. Do tego dorobimy wszystkie efekty specjalne i stworzymy krótki film, jak najbardziej odpowiadający temu co widział świadek.

Na co dzień zajmuję się filmem i efektami specjalnymi więc wykonanie tego nie będzie problemem. Film zrealizujemy za darmo, jedynie ewentualny koszt dojazdu na miejsce, zakwaterowanie i jedzenie. Link do portfolio https://www.dpstudio.pl/portfolio

W razie czego proszę pisać: dp.studio@wp.pl

Pozdrawiam.
Damian

Pon, 9 lis 2020 09:57 | ocena: + 3

daniello30 | Załogant

Według mnie nie było to materiale a wręcz jakiś byt energetyczny jakaś świadomość ...o takich kulach jest mnóstwo historii jak i nagranych filmów moze to jesie byty duchowe???

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁE LOSY PILOTÓW (II WŚ)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.