Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 14
Wyświetleń: 7773x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 25 lis 2020 15:33   
Autor: FN, źródło: East News   

TAJEMNICZY SREBRNY MONOLIT NA PUSTYNI W UTAH (USA)

Patrol powietrzny pracowników Departamentu do spraw Publicznego Bezpieczeństwa w stanie Utah (USA) znalazł na pustyni zagadkowy obiekt. Został on określony jako jako "metalowy monolit", który ma około 3,5 metra wysokości i zdaniem ekspertów bardziej prawdopodobne jest, że został ustawiony celowo, a nie "przypadkowo upuszczony". Zdjęcia i film przedstawiający obiekt natychmiast obiegły media w USA. Władze stanowe nie chcą jednak ujawniać jego dokładnej lokacji w obawie o bezpieczeństwo obywateli.
O sprawie tego dziwnego monolitu dostajemy informacje na skrzynkę FN od samego rana. Oto kilka przykładowych e-maili.

-----Original Message-----
From: […]
Sent: Wednesday, November 25, 2020 8:16 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: monolit w Utah

Szanowni Państwo,

nie wiem, czy informacja o tym monolicie dotarła już do Państwa z innych źródeł,

ale moja fascynacja filmem Stanleya Kubricka nie pozwala mi być obojętnym.

Dlatego też przesyłam ten link:

https://www.o2.pl/informacje/nikt-nie-wie-co-to-jest-zdjecia-z-pustyni-obiegly-swiat-6579109376519008a

Pozdrawiam

[…]
(imię i nazwisko do wiadomości adresata)From: […]
Sent: Wednesday, November 25, 2020 7:34 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Monolit z Utah

Witam Fundację!
W sieci wrze, bo w Utah w USA znaleziono na pustyni ciekawą rzecz...

https://www.msn.com/en-us/news/us/utah-monolith-helicopter-crew-discovers-mysterious-metal-monolith-deep-in-the-desert/ar-BB1biqrx


Pozdrawiam!
[…]
 

From: […]
Sent: Wednesday, November 25, 2020 11:59 AM
To: Redakcja FN
Subject: Monolit

Monolit na pustyni Utah!!!
https://tvn24.pl/swiat/usa-utah-metalowy-monolit-na-pustyni-odnaleziony-przez-zaloge-helikoptera-4759446

 

 


From: […]
Sent: Wednesday, November 25, 2020 2:58 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: monolit z Utah...

Jeżeli to nie jest performance artystyczny, to mamy problem...

https://menway.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/zdjecie,iId,2987746,iAId,391939

 


 
 Hej FN

Co myślicie o znalezionym przez załogę helikoptera monolicie na pustyni w Utah w Usa.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-tajemniczy-monolit-posrodku-niczego-najdziwniejsza-rzecz-jak,nId,4874838

Pozdrawiam

 Oto, co na ten temat piszę serwisy informacyjne.

Według stacji CNN, Grupa biologów z Wydziału Powietrznego Utah Department of Public Safety, w ramach współpracy z Division of Wildlife Resources, instytucją zajmującą się ochroną zwierząt, obserwowała dzikie tereny w południowo-wschodniej części stanu z pokładu śmigłowca.

Nagle, pomiędzy skałami, jeden z nich wypatrzył dziwny, metalowy, foremny słup. Miejsce jest położone na pustyni, do którego jest bardzo trudno dotrzeć.
Pracownicy postanowili wylądować i przyjrzeć się bliżej czemuś, co okazało się 3,5-metrowym srebrnym monolitem. Jest on bardzo stabilnie wbity w ziemię. Wyglądem bardzo przypomina słynny „Czarny monolit” z filmu Odyseja Kosmiczna 2001.

- Ktoś krzyknął: "patrz, patrz, musisz to zobaczyć" - mówi w wywiadzie dla lokalnego serwisu KSL pilot śmigłowca, Bret Hutchings.

- Nie wierzyliśmy własnym oczom. Początkowo żartowaliśmy, że to jakaś fatamorgana i zaraz zniknie, ale wylądowaliśmy i pobiegliśmy do niego jak najszybciej. Wygląda on, jakby został celowo postawiony właśnie tam. Może przez jakiegoś fana filmu "2001: Odyseja Kosmiczna"? – powiedział Hutchings.

Załoga powietrznego patrolu nagrała materiał kamerą wideo, który trafił do sieci i natychmiast obiegł cały świat.
 Utah Department of Public Safety, wraz w władzami stanu, podjęły decyzję o tym, aby nie ujawniać szczegółowej lokalizacji dziwnego monolitu. Pustynne rejony Utah są bowiem niebezpieczne, nie da się dotrzeć tam żadnym lądowym pojazdem, tym bardziej na piechotę. Służby wyraziły obawę o to, że tłumy ciekawskich będą próbowały dotrzeć do monolitu, przez co mogą zrobić sobie krzywdę, zgubić się po drodze i potrzebować pomocy.

Departament wydał także oświadczenie, z którego można dowiedzieć się się, że według prawa stanowego umieszczanie jakichkolwiek struktur bez pozwolenia na publicznej ziemi jest surowo zabronione. "Niezależnie od tego, z jakiej planety" – głosi komunikat departamentu stanu.

Źródło: East News
Autor: Utah Department of Public Safety/Associated Press


Miejsce lokalizacji monolitu jest tajemnicą, ale w sieci pojawiły się możliwe wersje, gdzie może on być. Według jednej z nich stoi on tam od wielu lat, ale ze względu na bardzo trudny dojazd na miejsce nikt nie był w stanie tego zweryfikować.

Sprawa wygląda raczej na artystyczną prowokację, gdyż hipoteza z udziałem obcych istot przybywających na Ziemię w pojazdach UFO jest zbyt nieprawdopodobna. Oni po prostu… z założenia nie zostawiają żadnych, nawet najdrobniejszych przedmiotów, o czym świadczą tysiące relacji o spotkaniach z UFO na całym świecie, w tym zwłaszcza o Bliskich Spotkaniach Trzeciego Stopnia z UFO. Uczestnicy takich spotkań wielokrotnie prosili obcych, aby pozwolili im zabrać jakiś przedmiot jako dowód, ale zawsze dostawali stanowczą odmowę. Trudno sobie wyobrazić, że tym razem zrobiono by wyjątek i to na tak wielka skalę. Monolit przypomina ten z filmu „Odyseja Kosmiczna 2001”.
To zabawne, ale dokładnie ten sam monolit z tego samego filmu był inspiracją do stworzenia przez nas w 2005 roku słynnego „Pomnika UFO” w Emilcinie.Będziemy obserwować wydarzenia związane z tą bardzo ciekawą historią, ale jednak skłaniamy się do wersji, że jest to rodzaj ciekawego eksperymentu naukowego.

Poniżej wyjaśnienie zagadki - była to artystyczna prowokacja.


Podobny obiekt  ktoś postawił w Rumunii.


Tekst jest po kliknięciu na link.

https://www.nautilus.org.pl/news24,798,3-grudnia-2020--tajemniczy-monolit-na-pustyni-utah--zniknal-.html
Na koniec jeszcze ciekawostka z naszej poczty. Jeden z czytelników ze smutkiem zauważył zabawkę, która w sposób dramatyczny pokazuje barbarzyństwo naszej cywilizacji. Ten przykład dobrze pokazuje, że bardzo słusznie Ziemia jest traktowana przez wyżej rozwinięte planety jako świat zły, prymitywny, bezwzględny i głupi, który można obserwować, ale z którym nie można się w żaden sposób komunikować.

From: […]
Sent: Friday, November 20, 2020 1:58 PM
To: Fundacja NAUTILUS […]
Subject: zgłoszenie

Szanowni Państwo,
pominę słowa mojego komentarza na ten temat bo musiałbym użyć wielu niecenzuralnych i drastycznych słów. Żyjemy naprawdę na planecie bólu, smutku i łez. Napiszę Państwu tylko suche informacje.
Otóż moja żona wróciła wczoraj z zakupów w Pepco i przyniosła do domu gazetkę promocyjną. Na jednej ze stron jest do kupienia zabawka. Dla dzieci! Kosmita przykuty kajdankami do stołu ze łzami w oczach, któremu "na żywca" robi się sekcję jamy brzusznej. W czasie sekcji, jeśli zrobimy coś nie tak, kosmita rusza rękoma. Zapewne z bólu, który i tak ma wymalowany na twarzy...
W załączeniu zdjęcia z gazetki.
Poniżej też link do filmu na YouTube pokazującego tą "zabawkę".pozdrawiam
[dane do wiad. FN]

 


Ostatnie dni przyniosły 48 godzinną przerwę w działaniu naszego serwera (w tym poczty).  Za utrudnienia przepraszamy naszych wiernych czytelników, ale musieliśmy przeprowadzić dość istotne poprawki. Wszystkie konieczne zmiany zostały dokonane i teraz machina FN powinna działać bezbłędnie.

Przy okazji okazało się, że są specjalne mechanizmy antyspamowe, które niektóre adresy IP umieszczają w specjalnym rejestrze jako niebezpieczne, co skutkuje tym, że dostęp do stron dla określonych osób jest wyłączony. Był z tym mały problem, bo nie byliśmy świadomi istnienia takiego rozwiązania. Jeśli ktoś ma kłopot z otwieraniem się któregoś z serwisów, prawdopodobnie został automatycznie skierowany na taką listę. Gdyby rzeczywiście tak było dalej – prosimy o kontakt z administracją serwisu. Będziemy działać!

Komentarze: 14
Wyświetleń: 7773x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 25 lis 2020 15:33   
Autor: FN, źródło: East News   


Komentarze (14)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Śr, 9 gru 2020 21:16 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

Monolit (zbieżność ze słowem Moonlight jest czysto przypadkowa) miał w zamyśle kreatorów zapewne wyrażać modną, permisywistyczną ideę falliczną, aczkolwiek w tej akurat odsłonie - zakorzenioną w dość nietypowej estetyce kubistycznej. Swym epikurejskim wyrazem nawiązuje to dzieło do hedonistycznych i sybarystycznych przedstawień bożka Priapa, oraz wyuzdanych onego swawoli.
Faun, Satyr, czy Sylfem to właściwie kolejne oblicza tej samej, wielorakiej rozpustnej osobowości. Tak czy inaczej przekaz pozostał czysty jak stal chirurgiczna i woła do nas: Rozmnażajcie się i czyńcie sobie Ziemię poddaną... Jak nam nakazał Pan.

Nie, 6 gru 2020 00:09 | brak oceny

min | Załogant

Od samego początku ten temat miał wiele niejasności. Monolit to coś monolitycznego, pojedynczego, stworzonego z jednej bryły. Tym czasem na zdjęciach widać wyraźnie, że jest to zwykła konstrukcja z blachy, widać łączenia i... nity :-) Czyżby kosmici przywieźli "monolit: na ziemię w częściach i zmontowali na miejscu? :-) Tania sensacja, która się okaże kampanią reklamową.

Czw, 3 gru 2020 09:08 | ocena: + 1

Telefonowy | Załogant

Coś mi to pachnie jak akcja marketingowa

Pon, 30 lis 2020 20:05 | brak oceny

kruszon | Załogant

Pon, 30 lis 2020 18:25 | brak oceny

ZdjecieWsepii | Załogant

Słyszeliście, że monolit zniknął wczoraj, a dziś pojawił się w Rumunii??

Pt, 27 lis 2020 20:25 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

Szkoda że nic nie wiemy czy w pobliżu monolitu jak też na nim samym załoga helikoptera ujawniła ślady człowieka który ewentualnie mógł przyczynić się do jego montażu w tym odległym i trudno dostępnym miejscu. Osobiście chciałbym aby ten monolit bym dla świata drogowskazem do gwiazd. Pozdrawiam

Czw, 26 lis 2020 10:29 | ocena: + 1

Denniken77 | Załogant

Wyjaśnienie zagadki "monolitu".
Ten filmik mówi wszystko.

https://www.youtube.com/watch?v=dOt6BUswCpk

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 27 lis 2020 23:19 | brak oceny

Ruban | Załogant

@Denniken77,
Ten filmik nic nie mówi, aż prosi się żeby wykręcić te blachowkręty i zobaczyć co jest w środku - prawdopodobnie nic, ale wtedy już nie będzie to nikogo obchodziło.

Czw, 26 lis 2020 10:22 | brak oceny

Denniken77 | Załogant

Całe nagranie tego MONOLITU można obejrzeć na kanale "looknotv". W pierwszej części.

Śr, 25 lis 2020 23:17 | brak oceny

MrGreen | Załogant

Dzień dobry,

Troszkę poza tematem, ale zamówiona kilka dni temu książka dojechała wczoraj po południu do moich rąk.

https://indygobook.pl/pl/p/PREMIERA-Misja-MICHEL-DESMARQUET/375

Arcyciekawa pozycja.

Pozdrawiam serdecznie.

Śr, 25 lis 2020 20:23 | brak oceny

30Weteranka-9_ | Załogant

zwróciłam uwagę na skamieniałe nie wiem jak to nazwać, potwory, zwierzęta. Może to paraidolia. Jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ktoś oznacza teren z jakiś powodów ważny dla niego.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.