Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 12
Wyświetleń: 4596x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 17 gru 2020 22:28   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl, BBC   

WŁOCHY: WIERNI CZEKALI NA CUD ŚW. JANUAREGO, KTÓRY SIĘ NIE ZDARZYŁ. TERAZ BOJĄ SIĘ NIESZCZĘŚCIA.

Wierni w Neapolu są zawiedzeni, bo mimo trwających cały dzień modlitw nie doszło do cudu św. Januarego. Wbrew ich oczekiwaniom przetrzymywana w ampułce krew świętego nie zmieniła swojej postaci, co według wierzeń ma przepowiadać nieszczęście.
Trzy razy w ciągu roku ampułka z zaschnięta krwią św. Januarego, chrześcijańskiego męczennika z IV w., wystawiana jest w miejskiej katedrze. Wokół relikwii gromadzą się wierni, modlący się o zmianę postaci krwi ze skrzepniętej w postać płynną. Pomimo dwóch tur modlitw krew św. Januarego nie zmieniła swojej postaci.

Włochy. Nie było cudu św. Januarego. Dla Neapolitańczyków to zły omen

Mieszkańcy Neapolu modlili się o upłynnienie krwi swojego patrona w środę 16 grudnia. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa do katedry nie mogli wejść wszyscy wierni. Jak podaje agencja Reutera, pierwszą turę modlitw zorganizowano nad ranem. Krew pozostała w swojej dotychczasowej postaci, dlatego postanowiono zorganizować drugą, specjalną modlitwę w godzinach popołudniowych. Brak cudu św. Januarego mieszkańcy Neapolu odebrali jako zły omen, który zwiastuje nieszczęście.Modlitwy o upłynnienie krwi św. Januarego odprawiane są trzy razy do roku - w pierwszą majową niedzielę, w rocznicę śmieci męczennika 19 września oraz 16 grudnia. Neapolitańczycy najbardziej liczą na cud św. Januarego we wrześniu. Wierni zwracają uwagę, że gdy w 1980 r. nie doszło do upłynnienia krwi świętego, w południowe Włochy uderzyło trzęsienie ziemi, które doprowadziło do śmierci 3 tys. osób. Crescenzio Sepe, arcybiskup Neapolu, uspokaja jednak swoich wiernych i prosi ich, aby nie byli nadmiernie przerażeni. - Jeśli coś musi się stopić, to są to ludzkie serca - powiedział.


Wielu naukowców uważa, że w ampułce nie znajduje się krew tylko płyn tiksotropowy. Substancja staje się lekka, gdy się ją zamiesza, a w czasie spoczynku zastyga. Badacze podważają również wiarygodność analiz spektroskopowych z 1902 i 1989 r., które miały potwierdzić obecność hemoglobiny w ampułce. Według badaczy analizy nie zostały opublikowane w recenzowanych periodykach naukowych tylko w prywatnych zbiorach dokumentów Kurii neapolitańskiej.

Wielkie podziękowanie dla wszystkich, którzy przysłali kartki lub listy z życzeniami świątecznymi. Do Bazy FN trafił także niezwykły prezent - żeglarski sekstant.

/zdjęcia wykonane 17 grudnia 2020/... i już w "Messie Kapitańskiej" Bazy FN.


Po przyjeździe do Bazy FN natychmiast pojawili się nasi czworonożni przyjaciele Czaruś i Soro, którrzy także byli zainteresowani nowym elementem wyposażenia siedziby Fundacji Nautilus. ;)Komentarze: 12
Wyświetleń: 4596x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 17 gru 2020 22:28   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl, BBC   


Komentarze (12)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 19 gru 2020 16:40 | ocena: + 2

Natenczas_Wojski | Załogant

Osobiście nie mam wyrobionego zdania co do autentyczności "cudu San Gennaro". Cuda, owszem, się zdarzają na przykład eucharystyczne. Cuda czasem czynią jednostki wybitne, silne mentalnie i uduchowione. Każda wysoka technologia również zakrawa na cud albo magię.

Tak sobie tylko myślę, że gdyby za owym potencjalnym cudem stało zjawisko czysto fizykalne, to zachodziłoby za każdym razem bez wyjątku. Wszak doświadczenie, eksperyment naukowy charakteryzuje się absolutną powtarzalnością w danych warunkach, co nawet stanowi warunek sine qua non uznania danej naukowej teorii za poprawną. Dane związki chemiczne czy pierwiastki ZAWSZE reagują ze sobą gdy się je w określonych proporcjach połączy. Koloid za każdym razem przechodzi z zolu w żel czy odwrotnie, w danych warunkach. Tymczasem pochodząca z głębokiego średniowiecza ampułka z domniemaną krwią Świętego charakteryzuje się pewną efemerycznością, co każe podać w wątpliwość proste i racjonalne wyjaśnienie tego przypadku.

Powstaje jednak pytanie: czy cud powtarzający się cyklicznie nadal może być za cud uważany? Wszakże cud z definicji nieodparcie kojarzy się z czymś incydentalnym, absolutnie wyjątkowym! A tu mamy prawie w 100% periodyczne i permanentne zjawisko. Kościół sam, jak widać ma dylemat ze św. Januarym z Benewentu i pozostaje w rozterce, na wszelki wypadek nie uznaje oficjalnie cudu, nie chcąc być posądzonym o hołdowanie gusłom.

Jednak neapolitańska tradycja tego cudu, którą mocno żyje cała miejscowa społeczność, wydaje się czymś więcej niż tylko lokalnym zabobonem. Zatem może nadchodzące czasy wraz z rozwojem technik badawczych pozwolą na weryfikację? Dopóki jednak z niezbitą pewnością nie wiemy jaka jest natura tego zjawiska, powstrzymajmy się od arbitralnych ocen. Pozostawiając otwartymi wszystkie możliwe wyjaśnienia na kolejne lata, a jeśli faktycznie to autentyczny cud (czego nauka nigdy nie przyzna) - być może na zawsze...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 19 gru 2020 17:59 | ocena: + 4

de press | Załogant

@Natenczas_Wojski, cud ,nie cud, ,a może czas skończyć z tą odwieczną nekrophilią ,to zrobiło sie niesmaczne .Szczytem ,było wożenie na światowych dniach młodzieży ich patrona w drewnianej jesionce jakiegoś włocha co zmarł na pocz XXw ,ocz. świętego. Może powinni postawić na świstaka , z zimą się sprawdził.Zwierzątko ładne i sympatyczne ,lewaki sie odczepią .

Pt, 18 gru 2020 20:38 | brak oceny

Jolaos | Załogant

Magda - to nie będzie - jak myślę - takie widowiskowe jak twin towers na Manhattanie.
Są tam stare spasione buldogi które będą warczeć na każde słowo prawdy czy krytyki.
A że wśród kleru jest wielu agentów narodu handlującego to i media nie będą tak usłużne jak w sprawie kosronoświrusa.

Pt, 18 gru 2020 13:01 | brak oceny

sidhartha | Załogant

co do zabobonów to nie wierzę że w tym roku np.21 grudnia coś się stanie. swoją drogą jestem ciekaw przyszłego roku.

Pt, 18 gru 2020 07:51 | ocena: + 3

realman | Załogant

We Włoszech zatrzęsła się ziemia

"Najsilniejsze od 500 lat trzęsienie ziemi nawiedziło w czwartek Mediolan, ale nie wywołało szkód. Wstrząs miał magnitudę 3,9. Drżenie ziemi było odczuwalne w całym mieście i wywołało niepokój. Krajowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii poinformował, że to najsilniejszy wstrząs sejsmiczny od pięciu wieków w tej okolicy."

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-12-17/trzesienie-ziemi-we-wloszech-najsilniejsze-od-pol-tysiaca-lat/?ref=1491574

Pt, 18 gru 2020 05:53 | ocena: + 3

John-316 | Załogant

Watykan pokazał kto jest bogiem eksponując stajenkę betlejemską. Papież nie chce tak od razu sekretu ujawnić, bo by ludzie pogłupieli i na ziemię padłby blady strach. Wiara jest prywatną sprawą każdego człowieka. Trzeba w coś wierzyć, ale odkrycie, bądź ujawnienie prawdy, obali wiele stereotypów, dlatego robi się to stopniowo. Masa wiernych przekazuje swoje życiowe dorobki kościołowi. Jak zareagują, gdy na jaw wyjdzie, że sponsorują darmozjadów, a objawienia fatimskie i tym podobne manifestacje to sprawa obcych cywilizacji? Panika murowana, samobójstwa, przypadki zwariowań itd. Dlatego instytucje upoważnione będą ujawniać prawdę stopniowo. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam serdecznie

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 18 gru 2020 09:47 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@John-316, nie moge sie doczekac jak to wszystko jeb*** znaczy pier*** znaczy upadnie

Rozwiń odpowiedzi (3)

Pt, 18 gru 2020 12:57 | ocena: + 2

sidhartha | Załogant

@magdakowalska48, przecież kiedyś pisałaś że nie chcesz kataklizmu a teraz zmieniłaś zdanie?
nic nie upadnie nie ma takiej potrzeby :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 18 gru 2020 15:28 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

@sidhartha, kobieta zmienna jest. i tak jest potrzeba zeby to upadlo. zmiana jest jedyna stala

Sob, 19 gru 2020 08:15 | ocena: -3

Natenczas_Wojski | Załogant

Widzę, że strasznie męczy cię menopauza, ale nie musisz tym absorbować wszystkich wokoło...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 20 gru 2020 20:04 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@Natenczas_Wojski, szkoda ze ciebie nie dotknela meska pauza :P

Sob, 19 gru 2020 12:12 | ocena: + 4

hmsnelson | Załogant

@magdakowalska48, Ponownie przyłożyła z pyrlika tzn. ciężkim młotem.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.