Dziś jest:
Czwartek, 25 lutego 2021

Tylko martwi ujrzeli koniec wojny.
/Platon/

Komentarze: 9
Wyświetleń: 5070x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 17 sty 2021 07:02   
Autor: FN, źródło: FN   

CZY SŁYNNY KAMIEŃ BOGA NIEBA 'VAANIRAI KAL' TO POKAZ MOŻLIWOŚCI OBCYCH CYWILIZACJI?

Jego widok z bliska zapiera dech w piersiach. Próbowano go przesunąć, ale nikomu się nie udało. Vaanirai Kal lub Kamień Boga Nieba w Mahabalipuram (Indie) to jedna z największych tajemnic świata.
W 2021 roku pandemia koronawirusa pokrzyżowała kilka projektów FN, w tym plany wypraw do kilku miejsc na świecie. Jedną już z dawno zaplanowanych była ta do Indii, gdzie wśród licznych punktów był także pomysł, aby zobaczyć słynny Vaanirai Kal (lub Kamień Boga Nieba), który znajduje się w Mahabalipuram w Indiach.

Miasto od 1984 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Mieszczą się tu liczne świątynie i zabytki rzeźbiarskie z czasów dynastii Pallawów z VII i VIII wieku.
W 2003 roku podczas pobytu w Polsce i spotkania z Fundacją Nautilus o tym dziwnym miejscu mówił nam w prywatnej rozmowie Erich von Däniken, autor słynnej książki "Wspomnienia z Przyszłości". Na pytanie "Które z odwiedzonych podczas wypraw badawczych miejsc zrobiło na panu największe wrażenie?" Erich von Däniken odpowiedział, że wszystkie wielkie światowej kompleksy piramid, ruiny Puma Punku, ale także właśnie Kamień Boga Nieba.
Erich von Däniken mówił, że podczas pobytu w Mahabalipuram spotkał się z miejscowym historykiem, który pokazał mu bardzo ciekawe pisma o lokalnych legendach związanych z tym kamieniem. Oczywiście ta najbardziej znana dotyczy Kriszny, ale była także inna o "synach nieba". Mieli ustawić oni ten kamień za pomocą swojej siły, aby dać pokaz ludzkości możliwości Bogów panowania nad materią.Vaanirai Kal lub Kamień Boga Nieba znajduje się w Mahabalipuram w Indiach. Gigantyczna skała robi wrażenie nie tylko swoimi rozmiarami, ale bardzo osobliwym ustawieniem. Ważąca 250 ton skała wygląda tak, jakby zaraz miała sturlać się ze zbocza. Tymczasem w takiej pozycji znajduje się już "od zawsze", a próby przesunięcia okazywały się nieskuteczne.

Według hinduskich wierzeń bóg Kryszna, będąc małym chłopcem, notorycznie wykradał masło ze słoika matki. Uzbierało się tego aż tyle, że ogromny kamień ma masę... masła, które zjadł bóg. Druga wersja mówi o tym, że kamień w nienaturalnym położeniu zostawili tu bogowie chcący zademonstrować ludziom swoją siłę. Podobno przesunięcie głazu jest niemożliwe, choć próbowano to robić wielokrotnie.
Maślaną Kulę Kryszny próbowali już przesunąć lokalni władcy, począwszy od VII wieku. Jednak próby okazały się nieskuteczne. Na podobne przedsięwzięcie zdecydował się w 1908 roku gubernator Madrasu. Podobno w tym celu wykorzystał aż siedem słoni, ale jego starania także zakończyły się fiaskiem.


Mamy nadzieję, że jak tylko pandemia ustąpi kolejna odsłona projektu "Otwarte Niebo" i eksperyment z obserwacją nocnego nieba odbędzie się w Mahabalipuram.


Komentarze: 9
Wyświetleń: 5070x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 17 sty 2021 07:02   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 4 luty 2021 23:08 | brak oceny

Dominik7T | Załogant

Wygląda jak ucięty koniuszek palca

Pon, 18 sty 2021 08:06 | ocena: + 1

anetkab38 | Załogant

Nie wiem dlaczego ale skojarzył mi się ten kamień z odłamanym koniuszkiem palca:)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 18 sty 2021 12:01 | brak oceny

Mike_Alpha7 | Załogant

@anetkab38, oglądając film na końcu artykułu miałem takie samo skojarzenie :)

Nie, 17 sty 2021 22:00 | ocena: -2

fankafn | Załogant

A mozecie pokazac zdjecie tego kamienia Jackowskiemu? Moze on cos powie na temat przeszłosci tego kamienia? Piramid? Pochodzenia człowieka?....itd

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 18 sty 2021 04:44 | ocena: -1

Kamchy5197 | Załogant

@fankafn, ale Jackowski ma wbrew pozorom niska sprawdzalność. Jest tylko celebryta i medialny jest. Odkryciem wśród polskich jasnowidzów jest jasnowidz Nazar Ibraimow. Tam bym się udał o poradę.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 31 sty 2021 08:38 | brak oceny

fankafn | Załogant

@Kamchy5197, to sie udaj do Ibraimowa. Jackowski nawet gdyby mial jeden przypadek jak ten z Trynczy, lub ten dot. ofira mazurskiego szkwału to i tak byłby wyczyn- wskazac choc jeden raz nie bedąc na miejscu konkretnie polozenie ciala zaginionego z dala od miejsca wypadku. To, ze sie myli to i tak nie bardziej niż lekarze, policjanci, detektywni. Nie wiem czemu on ma akurat miec 100% skutecznosci. Celebryta moze być - to to komu przeszkazda przynajmniej cos soba reprezentuje nie tylko d..pe i cycki i poza tym jest dzieki temu mozliwy do poznania.. Mądry, wyważony gosc - dobrze go posłuchać, nawet bez jego wizji.
P.S. Swoją drogą jakie masz dowody na skutecznosc Ibraimowa? Kimkolwiek jest.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 31 sty 2021 09:40 | ocena: + 2

-relatysta | Załogant

@fankafn, Trochę więcej obiektywizmu.
Jackowski ma niewątpliwe osiągnięcia i niezaprzeczalny specyficzny dar - nie znam nikogo z ta udokumentowanym "dorobkiem".
Ostatnio niestety stał się też "celebrytą". Wypowiada się na tematy polityczne pod kątem swych osobistych upodobań - prawicowo-narodowych. I do tego niczym nie wytłumaczona sympatia do świata przestępczego.
Jako osoba o ogromnej oglądalności mimowolnie narzuca/sugeruje swym fanom, zwłaszcza młodym - przez co niedoświadczonym, swoje projekcje polityczne. W dzisiejszych czasach sto tysięcy głosów potrafi przeważyć szalę wyborów.
Z ostatniej Jego audycji wynikało by że w Polsce nie może nastąpić żadna zmiana polityczna bez akceptacji pana Jackowskiego - stwierdzenie że nie widzi nikogo godnego uwagi.
To niestety jest już niedopuszczalną manipulacją gdyż nie po taka informację większość wchodzi na Jego strony - raczej po duchowość i transcendencje.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 31 sty 2021 13:27 | brak oceny

fankafn | Załogant

@-relatysta, realizmu mi nie brakuje. Wiekszosc wyglasza swoje poglądy, celebrytów czy innych medialnych osób. I tez na temat polityki. I to wplywa na ludzi owszem. Tylko nie wiem czemu on jeden ma milczeć w tej kwestii. Niech gada o czym chce, jego prawo, wolna wola. Komus sie nie podoba, nie musi słuchać. Tez bym wolała wiecej wizji, wiecej o jego pracy, wiecej duchowych tematów, ale nie przekraczam granicy... kazdy decyduje o sobie.

Nie, 17 sty 2021 08:35 | ocena: + 2

infinity_ | Załogant

Azja jest pełna nieprawdopodobnych historii, z kamiennych jest więcej :

https://www.youtube.com/watch?v=LtAAcxKegQ4

https://www.youtube.com/watch?v=MPovVq8Xn4s

ale te ciekawy jest przypadek w Arabii Saudyjskiej :

https://geologyscience.com/gallery/al-naslaa-rock/

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zapraszamy wszystkich sympatyków okrętu Nautilus do wysłuchania kolejnego LIVESTREAM Z POKŁADU NAUTILUSA, który jest planowany w niedzielę 28 lutego o 20.00. Oprócz sprawy tajemniczych 'znaków na ludzkim ciele', obserwacji UFO i dziwnych energii będą także informacje o projekcie KONTAKT, w tym przede wszystkim wiadomości w tej sprawie od naszych czytelników. Zapraszamy wszystkich interesujących się największymi tajemnicami wszechświata tego dnia o 20.00 na pokład okrętu Nautilus!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Mimo ogromnego konsumpcjonizmu i materializmu tej planety coś jednak pomału rusza sie w kwestiach nie tyle nawet ekologii co oszczędzania jej i jej zasobów. Coraz więcej firm producentów AGD czy środków piorących wskazuje na sposoby 'oszczędzania' środowiska....zwracana coraz częściej jest uwaga czy to w artykułach czy reklamach na albo danie drugiego życia ubraniom (sprzedaż na różnych platformach, przekazywanie ich innym) albo o odpowiednie dbanie o ubrania tak by służyły...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 18 luty 2021 04:26 | 13.02.2021 roku około godziny 18 w miejscowości Okonek spędziłem czas z rodziną przy ognisku. Niebo było czyste gwiaździste. W pewnym momencie na niebie pokazała się jasnozielona długa łuna światła i zamierzała w stronę ziemi. Nie był to meteoryt czy bolid. Znam te zjawiska . To coś weszło w atmosferę zbyt wolno i w pewnym momencie wygasło bez płomieni i dymu. W ostatnim momencie udało mi się zobaczyć czarny obiekt który leciał dalej. Przez ułamek sekundy i zniknął . Widzieliśmy to wszyscy. Każdy...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 stycznia 2021 | Witam - Panie i Panowie… jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! Takimi słowami ostatnio rozpocząłem wirtualny wykład w sieci (mała fucha na boku) dla pracowników jednej z firm w ramach ‘szkoleń w sieci’. W zasadzie zabrzmiało to jak żart, bo przecież ktoś na naszej planecie musi być bardziej szczęśliwy niż ja, ale potem już po zakończeniu wykładu zacząłem długo o tym myśleć i doszedłem do...

czytaj dalej

FILM FN

UFO PODCZAS BURZY - BRAZYLIA 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.