Dziś jest:
Piątek, 3 grudnia 2021

Nie budźcie mnie nawet na koniec świata, chyba że miałby naprawdę dobre efekty specjalne.
Roger Zelazny, pisarz S-F

Komentarze: 18
Wyświetleń: 4782x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 3 luty 2021 02:46   
Autor: FN, źródło: FN   

ISTOTY Z POJAZDÓW UFO W STROJACH PRZYPOMINAJĄCYCH ZIEMSKICH ASTRONAUTÓW

W historii badania fenomenu UFO pojawiają się opisy humanoidalnych istot, które mają na sobie kombinezony przypominające stroje ludzi latających w kosmos. Część z istot przybywających z innych światów na Ziemię po opuszczeniu pojazdu UFO wymaga chronienia własnych organizmów za pomocą specjalnych skafandrów.

Wątek „kombinezonów istot z UFO” pojawił się w poczcie do FN po publikacji opisu spotkania z trzema „istotami z strojach kosmonautów”, który pojawił się w naszym dziale XXI PIĘTRO.

TRZY POSTACIE W BIAŁYCH KOMBINEZONACH

https://www.nautilus.org.pl/xxi-pietro,1200,trzy-postacie-w-bialych-kombinezonach.html

Jeden z naszych czytelników napisał e-mail:

From: […]
Sent: Monday, February 1, 2021 1:49 PM
To: Fundacja NAUTILUS
Subject: Historia o kosmonautach

Ostatnio była u Was na stronie historia kogoś kto widział ludzi przypominających kosmonautów będąc dzieckiem. Gdy Ci zrozumieli że dziecko ich widzi zniknęli. Na jednej z grup na Facebooku znalazłem stare zdjęcie że sprawy, która jest dość znana w krajach ufologicznych i u Was również na 100 % była poruszana. Zdjęcie dość szybko skojarzyło mi się z ową historią i kto wie? Może mają coś wspólnego? Zdjęcie w załączniku. Zdjęcie Slway Filthr ,,kosmonauta. Pozdrawiam załogant
Warto przypomnieć historię tego zdjęcia, choć było o nim wielokrotnie w serwisie FN. Zdjęcie jest znane jako „Kosmonauta z Solway Firth” (znany również jako kosmonauta z Solway lub kosmonauta z Cumberland) .

Fotografię wykonał w 1964 r. strażak Jim Templeton (13 lutego 1920 – 27 listopada 2011 roku). Miejsce wykonania zdjęcia to okolice Burgh Marsh (Anglia).  W dniu 23 maja 1964 r. Jim Templeton wykonał trzy fotografie swojej córki podczas wycieczki.


Tego dnia nie było na tych polach nikogo poza jego rodziną (oprócz córki w wycieczce uczestniczyła  także jego żona), a jedynymi osobami których zapamiętał były jakieś starsze panie, które siedziały w samochodzie zaparkowanym w pobliżu.

Po wywołaniu zdjęć o mało nie spadł z krzesła – na jednym z  nich było widać ogromną postać przypominającą kosmonautę. W liście do Daily Mail w 2002 r., Templeton napisał: "Wykonałem trzy zdjęcia mojej córki Elżbiety w podobnej pozie - i byłem w szoku, gdy podczas wywołania zdjęć zauważyłem coś, co wygląda jak astronauta w tle."

Templeton stanowczo wykluczył żart czy prowokację ze swojej strony. Powiedział, że zauważył postać dopiero po wywołaniu fotografii, a analityk firmy Kodak potwierdził, że zdjęcie było prawdziwe.

Jest jeszcze jeden ciekawy element tej historii. Templeton opisywał, że po opublikowaniu zdjęcia odwiedziło go dwóch mężczyzn, którzy mówili, że są z rządu, jednak odmówili okazania dowodu tożsamości.
- Mówili, że pracują dla rządu i wylegitymowali się wyłącznie numerem służbowym. Interesowała ich ta sprawa, musiałem ich zawieść na miejsce, gdzie wykonałem zdjęcia – mówił Templeton.

Wątek „istot w skafandrach przypominających stroje astronautów” pojawia się także w relacji z 1953 roku z Archiwum FN.

OBIEKT UFO Z 1953 – AUTOR PAUL VILLA, ARCHIWUM FN

Autorem zdjęcia UFO jest amerykański mechanik Paul Villa. W 1953 roku miał 47 lat.

Okoliczności wykonania zdjęcia były wyjątkowo ciekawe. Paul Villa opisywał, że tego dnia dostał telepatyczną wiadomość od „miłego głosu, który pojawił się w jego głowie”, aby udał się na wybrzeże Long Beach w Kalifornii. Pojechał w miejsce, które było całkowitym odludziem. Opisywał, że jakaś siła kierowała nim i jechał dokładnie tam, gdzie ten głos mu kazał. Na miejscu spotkał dziwnego, niezwykle wysokiego mężczyznę mierzącego ok. 220 cm, który był ubrany w strój trochę przypominający kombinezony kosmonautów.

Przez szybkę hełmu było widać ludzką, bardzo sympatyczną męską twarz. Istota wyjaśniła mu, że pochodzi z planety stojącej na bardzo wysokim (w porównaniu z Ziemią) stopniu rozwoju. Obcy wiedział o nim wszystko, znał każde wydarzenie z jego poprzedniego życia, a także podał mu kilka informacji o przyszłości Ziemi. Porozumiewał się z nim telepatycznie.
Następnie istota zapytała go, czy chce zobaczyć ich pojazd. Kiedy Villa odpowiedział twierdząco wtedy istota poprosiła go, aby szedł za nią. Po przejściu kilkudziesięciu metrów za wzgórzem dostrzegł unoszący się tuż nad ziemią pojazd w kształcie dysku. Następnie jakaś siła delikatnie poderwała go w powietrze i razem z „kosmonautą z UFO” przeniknęli do środka pojazdu.

Okazało się, że wewnątrz UFO jest potężne i jasno oświetlone pomieszczenie, w których było jeszcze ośmiu innych obcych z załogi pojazdu. Wszyscy go serdecznie przywitali. Nie mieli na sobie kombinezonów z hełmami, których wyraźnie używane były tylko wtedy, kiedy opuszczali pojazd.

- Byli to piękni, niezwykle wysocy ludzie. Porozumiewali się ze mną telepatycznie – opisywał Paul Villa.

Obce istoty pokazały mu hologram wszechświata i naszej galaktyki, w której była zaznaczona Ziemia. Pokazali mu, skąd pochodzą i dodali, że podobnych zamieszkałych planet we wszechświecie jest bardzo dużo. Przekazali mu, że kluczem do uratowania Ziemi jest przebudzenie duchowe ludzkości. Paul Villa miał aparat fotograficzny. Zapytał, czy po opuszczeniu pojazdu UFO będzie mógł go sfotografować. Dostał zgodę i tak wykonał jedne z najlepszych fotografii na świecie. Pan Villa użył japońskiego aparatu Rokuoh-Sha z obiektywem 75 mm i kliszą 120 Kodak.
Istoty z UFO powiedziały mu, że jeszcze powrócą i spotkają się z nim ponownie. Dotrzymały słowa - 18 kwietnia 1965 roku otrzymał telepatycznie informację, aby pojechał do Bernalillo w Nowym Meksyku. Tam na pustyni czekał na niego ten sam obiekt UFO i po raz kolejny spotkał się z „istotami z odległej planety”. Powiedzieli mu, że bardzo ich martwi kierunek, w jakim podąża ludzka cywilizacja.

Także w Polsce jest kilka incydentów, w którym uczestnicy Bliskich Spotkań z UFO mówili o tym, że obcy mieli niezwykłe skafandry. Wystarczy przypomnieć przypadek Lecha Chacińskiego, który 11 sierpnia 2003 roku pod Szczecinkiem spotkał się z dziwnymi istotami, które miały na sobie skafandry. Poniżej rysunek wykonany przez p. Chacińskiego, jak wyglądali obcy.I jeszcze jego relacja.


Komentarze: 18
Wyświetleń: 4782x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 3 luty 2021 02:46   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (18)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 31 mar 2021 14:01 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

jaka zabawka jaki marynarz? to albo dziecko albo zona fotografa. widac na innym zdjeciu niebieska sukienke

Sob, 6 luty 2021 03:04 | brak oceny

olek.demolek | Załogant

A ja zdecydowanie widzę tam ptaka. Głowę ptaka widzianą praktycznie idealnie z osi jego dzioba. Okrągłe oczka w górnych narożnikach "ciemnej strefy" i oświetlony z naszej lewej strony - co też zgodne z kierunkiem oświetlenia twarzy tej dziewczynki - trójwymiarowy dziób. To miejsce to właśnie jest taki "teren ptasi". A te niby ręce to skrzydła w konfiguracji wznoszącej, jakby ptak wymijał w górę przeszkodę która jest to dziecko, bo jest blisko za nią.

Pt, 5 luty 2021 19:02 | ocena: + 3

scyzoryk | Załogant

Nie tak dawno zgłosiłem telefonicznie i opowiedziałem historię kontaktu przez pewną panią { znam osobiście } która najprawdopodobniej była na pokładzie statku obcych , a wszystko wydarzyło się pod koniec lat 60 tych . Może warto było by zainteresować się tą sprawą , która wniosła by coś nowego a nie wracać ciągle do tych samych relacji.

Pt, 5 luty 2021 10:37 | brak oceny

88kropka | Załogant

Też uważam ,że za dziewczynką stoi jej matka obrócona jest tyłem, zdjęcie jakby było prześwietlone( słońce świeci mocno na tą postać) ponieważ,postać jest biała a to sukienka jej matki,nawet widać wycięcie w kształcie trójkąta jak na sukience jej matki ( tył na zdjęciu nr.2) jak sięga po kwiaty na łące obok córki. To nie żaden kosmita.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 6 luty 2021 16:49 | brak oceny

Javor | Załogant

@88kropka,
Przecież to zdjęcie zostało wyjaśnione już bardzo dawno temu i jest tak jak piszesz. Ale lepiej wierzyć że to kosmita.

Pt, 5 luty 2021 03:40 | ocena: -1

Kamchy5197 | Załogant

Ciekawa historia. Zauważyłam że czesto ci którzy byli na statku obcych są w czyms co jest białym światłem rozświetlonym pomieszczeniem. Chyba on spotkał się z dobrymi Nirdykami. Pan Jasnowidz Nazar Ibraimow, największy i co tu dużo mówić najlepszy współcześnie polski jasnowidz, powiedział raz na wizji, że jak przyjdzie wielka wojna to siły Wszechświata, jakieś siły kosmiczne uratują Ziemię przed zniszczeniem z ręki człowieka. Potem mówił o UFO. Te siły Wszechświata jakie on odczuwał wtedy to moim zdaniem są obcy tak uduchowieni jak Nordycy.

Czw, 4 luty 2021 11:38 | ocena: + 1

john_titor | Załogant

uwazam ze ufo to zjawisko realne ale nie lubie naciągać kazdej informacji na jedną narracje bo to nieprofesjonalne (sam kiedys zrobilem zdjęcie ptaka ktory na jednym zdjęciu wyglądał jak lecące daleko ufo (nie jak kropka tylko miał wyrazny kształ pojazdu) "problem" w tym ze na innych zdjeciach był to zwykły ptak (robilem serie zdjęc lustrzanką w tym momencie)

jesli chodzi o rzekomego kosmonaute stojącego za dziewczynką to sprawa okazała sie bardzo prosta:

1) wizjer aparatu nie dawał pełnego obrazu zdjęcia a tylko 70% dlatego w momencie robienia zdjęcia nie widac było w nim postaci (The viewfinder of Templeton's 1950s model SLR only allowed him to see 70% of the scene.)

https://rationalwiki.org/wiki/File:Solway-firth-spaceman3.jpg

2) Stojąca postać nie była ubrana na biało tylko na niebiesko (sukienka) , ale poprzez nadmierną ekspozycje na zdjeciu wyszła biała (ponizej zdjecie po korekcie ekspozycji)

https://i.imgur.com/Py7ZI9i.jpg

3) Stojącą postacią okazała sie żona, która widoczna jest tez na innych fotografiach zrobionych w tym samym czasie (ten sam strój i kolor i odkryte ramiona)

https://news.bbcimg.co.uk/media/images/75012000/jpg/_75012545_cumberland-spaceman2-1.jpg

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 4 luty 2021 15:39 | ocena: -1

yuzumin | Załogant

@john_titor, Profesjonalne wyjaśnienie sprawy,ale w wizjerze mógł widzieć postać żony,tzn było to zamierzone działanie aby sfałszować zdjęcie.
Ludzie fałszują zdjęcia praktycznie od początku istnienia fotografi.

Nie, 7 luty 2021 09:43 | brak oceny

Eua57 | Załogant

@john_titor, Rozumiem,że to zdjęcie jest wyjaśnione,podałeś linki.
Mam jednak pytanie czy próbowałeś sam dojść do końcowego efektu ?
A może ktoś podpowie np.na photoshopie ?

Śr, 3 luty 2021 20:00 | ocena: -1

Researcher | Załogant

To zdjęcie to znany klasyk ufologiczny - choć sceptycy twierdzą, iż jest to przebiegająca w momencie naciśnięcia migawki osoba, uprawiająca jogging.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 4 luty 2021 15:43 | ocena: + 1

yuzumin | Załogant

@Researcher, Właśnie o to chodzi,co w kto wierzy to to widzi.
Pareodilia klasyczna,ktoś zobaczy kosmonautę,niestety tutaj rozczarowanie,bo raczej postać ludzka odwrócona tyłem do fotografującego.

Śr, 3 luty 2021 19:05 | ocena: -1

Wbogdan38 | Załogant

Ci wysocy, łagodni, mądrzy... jak w "Misji"

Śr, 3 luty 2021 15:29 | ocena: + 3

yuzumin | Załogant

Witam.Dla Mnie na zdjęciu jest za dziewczynką widoczna postać ludzka która weszła w kadr lub po prostu podczas zdjęcia stała i odwróciła się TYŁEM.
Nie żaden kosmita tylko ktoś w białej bluzie,widać zarys kaptura na plecach.
A dlatego stoi tyłem bo widać łokieć,natomiast głowa przykryta krótką czapką i spod czapki widać ciemne,krótkie włosy.Ostrość aparatu wyregulowana na dziecko,reszta z tyłu rozmyta.
Ot czar prysnął :)

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 3 luty 2021 16:21 | ocena: -1

vladimir_putin | Załogant

@yuzumin,

Zdjęcie to jawne oszustwo i do tego bardzo prymitywnie wykonane. Ten "kosmita" to figurka kosmonauty wpięta do włosów dziewczynki. Zdjęcie robione jest od dołu, by wywołać efekt tego, że to bardzo duża postać.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 3 luty 2021 22:57 | brak oceny

vladimir_putin | Załogant

@vladimir_putin,

Tam było jeszcze jedno dziecko, więc to ono mogło trzymać tę zabawkę nad głową dziewczynki z pierwszego planu, tylko jego nie widać na tym najważniejszym zdjęciu. To nie musiał być celowy zabieg. Tak po prostu wyszło przy robieniu zdjęć.

Czw, 4 luty 2021 00:57 | ocena: + 1

Taki_Jeden | Załogant

@vladimir_putin, ktoś wszedł w kadr i stanął tyłem do dziewczynki.

Śr, 3 luty 2021 20:41 | ocena: -1

Makgreg | Załogant

Faktycznie, wygląda na marynarza stojącego tyłem. Strój biały i czapka z ciemnym otokiem. Ą z tylu taki trójkąt na plecach

Śr, 3 luty 2021 14:43 | brak oceny

Kasjopeja | Załogant

To są bardzo ciekawe zdjęcia, ale kilka kwestii mnie ciekawi. Kosmici moga wyglądać/przypominać ludzi? Do tej pory wszystkie relacje wspominały raczej o niskich, humanoidalnych, zielonkawych istotatch. Chyba, że podszywają się pod ludzi, ale to by oznaczało, że jednak nie robią tego zawsze. Po drugie, ten statek wygląda jak standardowe wyobrażenie UFO w latach 50. Przypomina statki, jakie mogły się pojawiać w filmach Kubricka. Dzisiaj ich wyobrażenie już jest inne i inne statki pojawiają się uchwycone na zdjęciach. Tzn. Ten na zdjęciu jest jakby mniej gładki, mniej oszlifowany, wygląda na toporny, na zdjęciach bardziej współczesnych obserwuje się smukłe maszyny, zrobione jakby z innych metali (bo zakładam, że to metal). Czyżby ewoluowały? Po trzecie, nie widzę sensu w opowiadaniu jakby przypadkowemu (?) facetowi o swoich niepokojach dotyczących Ziemi, takie sprawy to się jednak omawia na szczycie, z kimś, kto może mieć realny wpływ na wydarzenia (jakiś działacz, naukowiec, a nawet prorok). Po czwarte, dlaczego nie wymazali mu pamięci i pozwolili sobie robić zdjęcia, skoro podobno ludzkość nie jest gotowa, żeby poznać prawdę? Po piąte, ten skafander wygląda jak zwykła bluza, czyżby nie potrzebowali tak grubych skafandrów jak nasi współcześni astronauci? Jedni są uwieczniani (jak na tym rysunku) w kombinezonach bardzo przypominających współczesny, grubych, ocieplanych itd. A tamten wygląda jakby był z bardzo lekkiego materiału. No i dlaczego nie było go widać na żywo, tylko pojawił się na zdjęciu jak duch?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

2 grudnia:// [...] Zapraszamy wszystkich do obejrzenie filmu Zbigniewa Blani-Bolnara z 1994 p.t.: 'Zdarzenie w Emilcinie' Film trwa ponad 1,5 godziny i jest najdłuższym dokumentem o przypadku CE III w historii. Można go obejrzeć w naszym serwisie, jest zaprezentowany w okienku FILM FN  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 1 gru 2021 08:30 | 29 listopada 2021 jeden z naszych czytelników widział przelot jasnego obiektu nad Żywcem. Była to jasna kula, która poruszała się i zatrzymywała, w pewnym momencie jak opisuje świadek 'zgasła'. Manifestacja była widoczna ok. 20 sekund , natomiast według świadka była godzina ok. 23.55, czyli tuż przed północą.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

ZDARZENIE W EMILCINIE - DOKUMENTACJA o Bliskim Spotkaniu III Stopnia z UFO w 1978 roku - ARCHIWUM FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.