Dziś jest:
Piątek, 3 grudnia 2021

Nie budźcie mnie nawet na koniec świata, chyba że miałby naprawdę dobre efekty specjalne.
Roger Zelazny, pisarz S-F

Komentarze: 15
Wyświetleń: 3563x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 14 luty 2021 05:13   
Autor: FN, źródło: FN   

CZY TO BYŁ TEST POCISKU TRIDENT-II?

Media społecznościowe w USA zawierały tysiące relacji ludzi, którzy 9 lutego zauważyli na niebie nad wschodnim wybrzeżem USA dziwną smugę i światło. Zjawisko pojawiło się około 18:30.


Wiele osób zastanawiało się, czy jest to satelita spalajacy się w atmosferze czy może UFO.W sieci pojawiły się jednak informacje, że był to pocisk Trident-II. To rakieta balistyczna na paliwo stałe, która ma zasięg ponad 4 tysięcy mil morskich. Pocisk miał zostać odpalony w ramach testów z okrętu podwodnego amerykańskiej marynarki wojennej, który znajdował się w wodach na południe od Florydy.Amerykański meteorolog Brad Panovich wytłumaczył, że niezwykły widok spowodowany był porą dnia o której odpalono pocisk. Niski kąt padających promieni słonecznych podświetlił bowiem ciągnącą się za nią smugę kondensacyjną.
 

From: [...]
Sent: Friday, February 12, 2021 9:59 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: dziwne zjawiska dot. Księżyca

Witam serdecznie!
   Jestem mieszkanką Tomaszowa Lubelskiego, małego miasta na południowym krańcu województwa lubelskiego.
Od zawsze interesowały mnie dziwne zjawiska, których parę już spotkałam na swojej drodze życia. Dopiero teraz jednak trafiłam na Państwa stronę i postanowiłam się podzielić tym, co zaobserwowałam w ostatnim okresie. Różne państwa wysyłają sondy na Masa i cały świat się tym bardzo ekscytuje, stracono jednak zainteresowanie naszym Księżycem. Ale wreszcie do rzeczy.
   27 stycznia 2021 roku, kiedy już na dworze było ciemno, podeszłam do okna i zauważyłam na niebie księżyc w pełni, pięknie otulony chmurami, jednak żadna z nich nie przysłaniała . Postanowiłam więc wziąć aparat i zrobić mu zdjęcie. Na wszelki wypadek zawsze robię kilka zdjęć, aby można było wybrać najlepsze. Tym razem zrobiłam 3 i kiedy je później przeglądałam, zastanowiło mnie, jedna z chmur ma dziwnie okrągły kształt, jakby przysłaniała jakiś okrągły obiekt. Postanowiłam więc zrobić jeszcze parę zdjęć następnego dnia.
   28 stycznia 2021 r. księżyc świecił równie pięknie, więc zrobiłam tych zdjęć troszkę więcej. Zaznaczam, że gołym okiem, nie widziałam żadnych dziwnych rzeczy. Jakież było moje zdziwienie, kiedy przeglądając później zdjęcia, obok księżyca zauważyłam okrągły świecący obiekt w wielkości 1/4 księżyca. Jakby księżyc posiadał własny księżyc. Różniły się jedynie tym, że księżyc otoczony był  koroną, a obiekt czarną obwódką. Na każdym z kolejnych zdjęć zbliżał się do księżyca. Mam wrażenie, że obiekt był wciągany do wnętrza księżyca. Niesamowite wrażenie, żałuję jednak, że nie zrobiłam tych zdjęć więcej, jednak nie spodziewałam się tego, co ujrzałam.
   29 stycznia 2021 r. zrobiłam tych zdjęć o wiele więcej, na prawie wszystkich jednak był tylko sam księżyc. Jedynie na dwóch księżyc wyglądał jakby jakby coś rozpychało go od środka, bo pojawiło się w nim wybrzuszenie.
    Od 30 stycznia 2021 r. do dnia dzisiejszego niebo nad moim miastem jest bardzo zachmurzone i prawie bez przerwy pada śnieg, więc nie udało mi się czynić dalszych obserwacji.
     Wysyłam Państwu 1 zdjęcie z 27, 2 zdjęcia z 28 i 1 z 29 stycznia, byście mogli zrozumieć o czym piszę wyżej. Nie są może najlepszej jakości, ponieważ zostały zrobione przez szybę w oknie. Pozdrawiam serdecznie. [...]

From: [...]
Sent: Sunday, February 14, 2021 2:13 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Witam.

Pozwoliłem sobie napisać
ponieważ parę miesięcy temu monitoring zarejestrował jak mi się zdaje coś nadprzyrodzonego. Wcześniej w domu działy się niewytłumaczalne rzeczy np: nagle coś rzuciło z impetem patelnię która akurat była w użyciu, kilka razy coś rozbiło talerz a psy nie wiadomo dlaczego nie raz zrywaja się jakby w strachu z kanapy i z wielką agresja obszczekuja jeden kąt w pokoju. Być może panikuje ale często mam przeczucie że coś mnie obserwuje i nie wiem już czy powinienem się zacząć poważnie martwić. Nie mam problemów psychicznych ani alkoholowych bo wtedy to bym to jakoś sobie wytłumaczył. Będę wdzięczny za każdą sugestię.
Dołączam nagranie z monitoringu.
Pozdrawiam [...]


Komentarze: 15
Wyświetleń: 3563x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 14 luty 2021 05:13   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 15 luty 2021 10:05 | ocena: + 2

fryta0512 | Załogant

Witam,
Bardziej zastanawiające jest to czym jest malutki świetlisty obiekt, który pojawia się w momencie znikania rzekomego „pocisku”. Nie sposób go przeoczyć, pojawia się na ułamek sekundy lecz jest doskonale widoczny.
Pozdrawiam załoge! Ahoj!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 15 luty 2021 12:24 | ocena: + 1

daniello30 | Załogant

@fryta0512, właśnie o tym niżej pisałem od 29sekundy leci i miga i na 3 zdjeciu od góry jest nad drzewami po lewej stronie

Pon, 15 luty 2021 06:24 | ocena: + 1

daniello30 | Załogant

Na 3 zdjęciu od góry po lewej nad drzewami jest jakiś jasny punkt , a na pierwszym filmiku widać go jak leci najlepiej od 29 sekundy możliwe że to samolot ale aż tak by to wyglądało???

Nie, 14 luty 2021 19:45 | ocena: + 2

John-316 | Załogant

Również uważam, że gdyby nie szyba w oknie, to żaden obiekt nie zbliżałby się do księżyca. Od wykonawcy zdjęcia zależało tylko, czy fikcyjny obiekt zbliża się, czy oddala. Ruch aparatem w lewo, oddała się, ruch w prawo , zbliża się. Pozdrawiam serdecznie.

Nie, 14 luty 2021 12:52 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

Efekty na filmikach b. spektakularne.
Świadczą jednocześnie jak podmiotowo traktowane jest społeczeństwo nie informowane o takich próbach/eksperymentach.

Nie, 14 luty 2021 12:34 | ocena: + 7

Natenczas_Wojski | Załogant

Nic szczególnego nie dzieje się z Księżycem, moim skromnym zdaniem. Przynajmniej w wyżej opisanym przypadku. Zdjęcia wykonane przez zamknięte okno, co właściwie całkowicie tłumaczy ów "fenomen". Wygląda mi to na wewnętrzne odbicie światła w szybie zaspolonej i nic ponadto. Nie tylko w Tomaszowie Lub. taki efekt można uchwycić, przypuszczam, że wszędzie...

PS. A tajemniczy świetlny obiekt nad Florydą, według mnie, to faktycznie rakieta. Za to do nagrania z monitoringu się nie odniosę. Za mało jest danych, informacji, choć na pierwszy rzut oka wygląda dość ciekawie.

Nie, 14 luty 2021 12:22 | ocena: + 6

Arkturianin222 | Załogant

Sensacja ostatnich godzin- to odkrycie przy Alfa Centauri nowej planety "DRUGIEJ ZIEMI"... [gwiazdy PRAXIMA i ALFA CENTAURI-to najblizsze ziemi gwiazdy, oddalone o nieco ponad 4lata światlne od nas]. Planeta ta ponoć idealnie leży w ekosferze itd.., ale moim zdaniem to dopiero podwaliny do tego, co bedzie sie działo w najblizszych dniach, tygodniach, miesiącach w związku z ladowaniem łazika MARS2020 na czerwonej planecie. Odkrycie [nie prehistorycznego], ale aktualnego życia na Marsie jest tylko kwestią najbliższego czasu..., to oczywiste, ze OBCY jak najbardziej na Marsie mogą mieć swoje bazy itd..itp..
Ludzie "przebudzeni" wiedzą przecież , że cywilizacji [w 90% znacznie bardziej zaawansowanych od nas] są miliony we wszechświecie! - przecież wynika to wprost z rachunku prawdopodobieństwa itd.., już nie wspominając o odwiedzinach OBCYCH w U.F.O. itd..
No ale żeby w końcu coś realnie ruszyło w światowych mediach- takie sensacje jak odkrycie drugiej ziemi, czy życia na Marsie jest bardzo ważne...

Rozwiń odpowiedzi (2)

Nie, 14 luty 2021 18:43 | ocena: + 1

Orbs222 | Załogant

@Arkturianin222, Cywilizacja zamieszkująca tą nowoodkrytą planetę cieszy się 2 slońcami:] Bo Alfa Centauri to układ podwójny...

Wt, 16 luty 2021 04:10 | ocena: + 1

Mietek2018 | Załogant

@Arkturianin222, Nie tak dawno naukowcy z USA obwieścili, że w atmosferze Wenus odkryto gaz, który musiały wyprodukować żywe istoty. Kilka miesięcy później powiedzieli: A nie, pomyliliśmy się, to (bodajże) azot. Co z tego, że na zdjęciach z Marsa wypatrzyłem głowę konia i królika, skoro przy braku tlenu takie zwierzęta nie mogły się tam rozwinąć? Do powstania życia potrzebny jest księżyc, który chroni życie przed skutkami działania promieniowania słonecznego. To skomplikowany mechanizm sprzęgnięty z warstwami wewnętrznymi naszej planety, które dzięki księżycowi tworzą barierę dla zabójczych promieni naszego słońca. Nie jest tak, że jeśli nie ma księżyca, to rozwinie się inne życie, ono po prostu nigdy nie powstanie. Można zapomnieć więc o rachunku prawdopodobieństwa, bo nie wystarczy, że planeta znajduje się w ekosferze gwiazdy i posiada wodę, żeby to życie się rozwinęło, a dojście do istot inteligentnych zajmuje naturze tysiące milionów lat, więc szansa, że gdzieś w naszej galaktyce są inne istoty poza nami jest taka, że jeśli ktoś podałby liczbę takich cywilizacji nie jako milion, tylko jako 2, to już byłbym zdziwiony. Odległości w kosmosie są tak niewyobrażalnie wielkie, że moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest, że te pojazdy, które udaje się zaobserwować - są podróżnikami w czasie z przyszłości, niż że to kto inny, niż ludzie. Ludzie następnej generacji. Tak jak my dla Neandertalczyków, tak oni są następnym ogniwem, które pojawi się po gatunku Homo Sapiens, który wymyślną bronią, bezmyślnie zniszczy sam siebie.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 16 luty 2021 14:40 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@Mietek2018, Masz rację, bez Księżyca nie mielibyśmy pola magnetycznego (brak rotacji jądra Ziemi) bez którego nie mogło by powstać jakiekolwiek życie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 16 luty 2021 17:24 | ocena: + 2

Kepos | Załogant

@-relatysta, źródło pola magnetycznego Ziemi jest niezależne od obecności Księżyca.
Życie już było przed powstaniem tego świata, chodziło tylko o wykształtowanie warunków dla obecnej formy życia tu na Przeniesieniu Ziemskim.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 16 luty 2021 20:13 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@Kepos, Nie wiem o czym piszesz, życie przed powstaniem tego świata mogło sobie istnieć; my mówimy o polu magnetycznym Ziemi. Którego nie ma np. Mars bo nie ma odpowiedniego księżyca który by podtrzymywał rotację jądra.
https://www.gosc.pl/doc/3085489.Ksiezyc-nam-pomaga

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 17 luty 2021 11:33 | brak oceny

Kepos | Załogant

@-relatysta, napiszę ciekawostkę - pole magnetyczne (jak i grawitację) Ziemi wytwarzają duchy, które są ujarzmione wewnątrz Ziemi i zmuszone do pracy.

Wt, 16 luty 2021 16:33 | ocena: + 1

Romeo | Załogant

@Mietek2018, Niemal każda skalista planeta ma swój księżyc/księżyce! Droga mleczna ma średnicę ok. 100 000 lat świetlanych, posiada pok. 400 miliardów gwiazd- to oczywiste, że w drodze mlecznej są miliony cywilizacji i to w 90% starsze od naszej- to wynika z wieku gwiazd. Nasze słoneczko jest bardzo młodą gwiazdą, wiekszość gwiazd w naszej galaktyce jest znacznie starsza od naszego słońca. Arkturianin222 ma 100% racji! Według ostrożnych danych ilość cywilizacji w naszej galaktyce mozna szacowac w milionach, a wielkosc wszechswiata to ok. 350miliardów dużych galaktyk jak nasza droga mleczna i ok. 2 BI.LIONY galaktyk karłowatych- to najnowsze dane szacunkowe astrofizyków! O czym my tu w ogole gadamy???

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 16 luty 2021 18:18 | brak oceny

Mietek2018 | Załogant

@Romeo, Mówimy o tym, że bardziej byłbym zdziwiony, gdybym miał jakieś potwierdzenie tego, że druga taka cywilizacja rozwinęła się w naszej galaktyce, niż jak słucham, że ktoś twierdzi, że są ich miliony. Miliony, to abstrakcja, a 2, to konkret! Ja myślę, że Bóg tak to urządził: Jedna cywilizacja na jedną galaktykę, i chwacit. Żeby się ze sobą nie kontaktowali :-)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

2 grudnia:// [...] Zapraszamy wszystkich do obejrzenie filmu Zbigniewa Blani-Bolnara z 1994 p.t.: 'Zdarzenie w Emilcinie' Film trwa ponad 1,5 godziny i jest najdłuższym dokumentem o przypadku CE III w historii. Można go obejrzeć w naszym serwisie, jest zaprezentowany w okienku FILM FN  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 1 gru 2021 08:30 | 29 listopada 2021 jeden z naszych czytelników widział przelot jasnego obiektu nad Żywcem. Była to jasna kula, która poruszała się i zatrzymywała, w pewnym momencie jak opisuje świadek 'zgasła'. Manifestacja była widoczna ok. 20 sekund , natomiast według świadka była godzina ok. 23.55, czyli tuż przed północą.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

ZDARZENIE W EMILCINIE - DOKUMENTACJA o Bliskim Spotkaniu III Stopnia z UFO w 1978 roku - ARCHIWUM FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.