Dziś jest:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 8
Wyświetleń: 5400x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 28 luty 2021 09:19   
Autor: FN, źródło: FN   

AUTOSTOPOWICZE WIDMA – TO ZJAWISKO JEST ZNANE NA CAŁYM ŚWIECIE

Osoby podróżujące samochodem przeważnie biorą ich za zwykłych ludzi, którzy akurat stoją przy drodze lub proszą o to, aby ich podwieźć. Potem okazuje się, że często po raz pierwszy w życiu mają okazję spotkać się z istotą z innego świata. „Austostopowicze-widma” – relacje o spotkaniach z nimi są uważane za klasykę zjawisk niewyjaśnionych.

Na początek klasyczna relacja o spotkaniu z autostopowiczem-widmem z naszego archiwum. Relacja o tyle cenna, że jej autorem jest policjant. Historia pochodzi z 2014 roku.

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Thursday, March 20, 2014 8:17 AM
To: FN
Subject: Witam Serdecznie

Witam serdecznie
Z góry chciałbym zastrzec do wiadomości redakcji adres z którego została wysłana wiadomość gdyż ujawnienie go mogło by mnie narazić na kpiny środowiska.
Jestem Policjantem od 10 lat. W 2005 roku odbywałem praktykę zawodową w jednym ze Śląskich miast. Jako młody funkcjonariusz bardzo często moje służby odbywały się w godzinach nocnych tj: 22-6. Było to w Październiku 2005 roku końcówka miesiąca tuż przed świętem Wszystkich Zmarłych.
 Z kolegą wracaliśmy z Izby Dziecka do macierzystej jednostki gdzie zostawiliśmy młodego gniewnego za przestępstwo którego dokonał. Była godzina mnie więcej 23.00. Do jednostki zostało nam około 5 km z czego długa prosta poprzez nieużytki przemysłowe. Poruszaliśmy się pojazdem VW T4. W pewnym momencie zobaczyliśmy idącą prawym poboczem staruszkę. Zatrzymaliśmy się i zapytaliśmy czy jej nie podwieźć z uwagi na późną porę i na dość podeszły wiek. Staruszka zgodziła się i siadła z tyłu. Wraz kolegą zapytaliśmy się jej z kąd wraca tak późno. Staruszka odparła że jedzie do jednej z dzielnic gdyż zbliża się Świeto Wszystkich Zmarłych i chce odwiedzić grób swojej córki.
Przez kolejne kilka minut jechaliśmy w ciszy po czym odparłem do staruszki że dojeżdzamy do przedmieść przedmiotowej dzielnicy i czy możemy ją tutaj wysadzić.  W tym momencie staruszka już nic nam nie odpowiedziała gdyż nie było jej w pojeździe.
Ja wraz z kolegą zbledliśmy i pojechaliśmy wykonywać dalsze czynności. Hmmm zapytacie mnie co się z nią stało. My do tej pory nie wiemy. Nie było możliwości aby wysiadła z uwagi na blokady drzwi jak również na topornie odsuwane tylnie drzwi w radiowozie które zwyczajnie słychac jak się otwiera.
O zdarzeniu tym nigdy nie rozmawialiśmy z nikim innym z uwagi na kpiny które by nas nie ominęły.
Pozdrawiam.
[dane do wiad. FN]O spotkaniach z „autostopowiczami-widmami” było bardzo głośno w Japonii po tragedii z falą tsunami w 2011 roku. Kolejne osoby informowały o dziwnych wydarzeniach z terenów, które w 2011 zalała woda zabijając tysiące osób. Duchy wsiadały do taksówek, prosiły o podwiezienie, a następnie… znikały. Raport w tej sprawie opracowała dziennikarka lokalnych mediów  Yuka Kudo.

Taksówkarze raportu "pasażerów duchach 'w obszarze zniszczonego w 2011 roku tsunami
21 stycznia 2016

Yuka Kudo  skoncentrowała się na relacjach taksówkarzy, którzy pierwsi zauważyli niezwykłe zjawisko. Zdarzało się, że ich klienci nagle… znikali, kiedy taksówka zjawiała się na miejscu. Oto historia prosto z jej raportu:

Na początku lata 2011 trzy miesiące po tsunami taksówkarz w Ishinomaki (Prefektura Miyagi) miał tajemnicze spotkanie z postacią ludzką, która nagle znikła.

Kobieta, która miała na sobie płaszcz weszła do jego taksówki koło stacji Ishinomaki. Kobieta zapytała:

- Czy może mnie pan podwieźć do Minamihama?

50-letni kierowca odpowiedział.

 - Ale ten teren jest prawie pusty. Czy naprawdę chce pani tam jechać?

Wtedy, kobieta wypowiedziała dziwne słowa.

- A czy ja naprawdę umarłam?!

Zaskoczony tą odpowiedzią kierowca natychmiast się obejrzał, ale na tylnym siedzeniu nie było nikogo.

Yuka Kudo prowadziła liczne rozmowy z taksówkarzami z terenów dotkniętych przez tsunami w 2011 roku. Okazuje się, że bardzo wielu przyznało się do tego, że spotkali się z pasażerami, którzy prosili wieźć się na miejsca dotknięte kataklizmem, na których nikt od dawna nie mieszka. Zdarzało się, że kierowcy rozmawiali z tymi pasażerami, widzieli ich w „tylnym lusterku”. Kiedy jednak obracali się do tyłu zaskoczeni jakąś dziwną odpowiedzią, wtedy okazywało się, że… w taksówce nie ma nikogo!
Jeden z taksówkarzy opowiadał, że do jego auta wsiadł młody chłopak w wieku ok. 20 lat. Kiedy zapytał go, gdzie mają jechać, ten odpowiedział:

- Hiyoriyama! (jedna z okolicznych gór)

Po przyjechaniu na miejsce taksówkarz chciał pobrać zapłatę od pasażera, ale ten rozpłynął się w powietrzu na jego oczach! Przerażony kierowca przez ponad godzinę bał się wejść do własnego samochodu.
Wracamy do Polski. To było w 1997 roku. Dwójka młodych ludzi z Warszawy podróżowała samochodem wracając z krótkiego 2-dniowego wypadu na Mazury. Jechali samochodem, była noc – jak oceniają kilkanaście minut po pierwszej. W pewnym momencie dostrzegli samotnie stojącą kobietę na poboczu. Oto fragment relacji, która jest w naszym archiwum FN.

- Początkowo myślałem, że jest to jakaś starsza kobieta, która wraca nocą do domu. Dziwne było tylko to, że stała na poboczu, ale przecież mogła się zmęczyć. Jechaliśmy ok. 80 km/h, ale światła mojego samochodu wyraźnie oświetlały z daleka jej sylwetkę, gdyż jechaliśmy na długich. Potem długo rozmawialiśmy o tym, jak ta kobieta wyglądała. Miała na sobie czarną chustę, była do nas odwrócona tyłem, więc ani ja, ani moja dziewczyna nie widzieliśmy jej twarzy. Kiedy byliśmy od niej w odległości ok. 25 metrów, nagle po prostu odwróciła się i znikła. Nie widziałem żadnej twarzy, ale widziałem wyraźnie ruch ciałem, kiedy się odwracała, a potem dosłownie wyparowała w powietrzu. Moja dziewczyna zaczęła przeraźliwie krzyczeć, bo widziała to samo co ja widziałem. To był jakiś duch, zjawa – nie był to żaden człowiek! Natychmiast przyspieszyłem i po ok. 10 minutach zatrzymaliśmy się na stacji benzynowej, gdzie dosłownie nie mogłem opanować drżenie rąk. Pracownik stacji powiedział nam, że nie jesteśmy pierwsi, którzy widzieli „ducha staruszki”, bo tak nazywali tę zjawę miejscowi. Mogę także poprosić moją byłą dziewczynę (nie jesteśmy razem i mamy już własne rodziny), aby wszystko potwierdziła. Myślę, że bez problemu się zgodzi. – relacjonował świadek pojawienia się ducha przy drodze z 1997 roku. Relacja jest w naszym archiwum.
I jeszcze jeden opis historii, który trafił na pokład okrętu Nautilus. Sprawa jest ciekawa, bo było do opisu dołączone zdjęcie – e-mail dostaliśmy w 2019 roku.

-----Original Message-----
From: […]
Sent: Tuesday, February 19, 2019 12:05 PM
To: FN
Subject: Dziwna postać


Witam,
Chciałbym podzielić się pewną historią, jaka spotkała wujka mojej dziewczyny. Pochodzi on z małej wsi na Lubelszczyźnie, a tamte rejony uchodzą za szczególnie magiczne, pełne niezwykłych zjawisk. Pewnego razu opowiedział mi dość ciekawą historię. A mianowicie pewnej nocy wracając od brata drogą ujrzał małą postać stojącą na poboczu. Wpierw pomyślał, że to ktoś wyrzucił stare ubrania na pobocze lub jest to jakieś zwierzę, jednak postać zaczęła lewitować i sunąć w jego kierunku. Chłop mając ponad sto kilo i niemalże 2m struchlał jak osika, nie myśląc za wiele wyciągnął telefon i zaczął pstrykać zdjęcia. Postać zatrzymała się i z ogromną prędkością "popłynęła w powietrzu" w kierunku rzeki wydając przeraźliwy pisk.
Opowiadając historię rodzinie od matki dowiedział się, że w opuszczonym domu, który stoi obok miejsca w którym stała postać mieszkała kiedyś rodzina, która miała kilkoro dzieci. Jednak jedno kilkuletnie zmarło. Dom stoi pusty ,jak wiele w tamtym rejonie. Gdy usłyszałem tą historię i zobaczyłem zdjęcie aż mnie zmroziło. Gdy byłem tam ostatnio i przechodziłem tym miejscem zauważyłem, że latarnia drogowa włącza się i gaśnie. Podobno zakład elektryczny co chwile ma zgłoszenia i niestety awaria powraca. Nie wiem, co jest powodem takiej sytuacji. Wujek jest wiarygodnym człowiekiem, wierzącym, nie potrafi wyjaśnić co to było, nie mówił tego ludziom, bo jak by zareagowali... Może ktoś z internautów miał podobne przeżycia. Zdjęcie jest autentyczne, można je sprawdzić. Pozdrawiam.
[dane do wiad. FN]
Na koniec historia, którą opowiedział kiedyś znany i niestety od wielu lat nieżyjący amerykański aktor Telly Savalas. Dotyczy ona dokładnie spotkania z duchem, który nazywamy „autostopowiczem-widmem”.

From: […]
Sent: Saturday, February 27, 2021 9:10 PM
To: NAUTILUS HD
Subject: Znani o nieznanym - Telly Savalas

Witam!
Przesyłam link do wywiadu z Telly Savalsem, w którym opowiada o swoim spotkaniu z duchem w latach 50-tych !
 Pozdrawiam serdecznie :)
[dane do wiad. FN]


 Komentarze: 8
Wyświetleń: 5400x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 28 luty 2021 09:19   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 4 mar 2021 01:36 | ocena: + 2

majomir | Załogant

Fajnie gdzie to zdjęcie?

Pon, 1 mar 2021 08:08 | ocena: + 1

ABe11 | Załogant

Relacja Savalasa upiorna... Najdziwniejsza jest tam materialna strona zdarzenia: nie słyszał samochodu, a nagle się pojawił, potem w nim jechał, kierowca-zjawa dał mu zanotowany na świstku kontakt do siebie. To jakieś nad wyraz silne oddziaływanie na materię.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 1 mar 2021 16:46 | brak oceny

gryzonek80 | Załogant

Elisabeth Kübler-Ross miala bardzo podobna sytuacje ze swoja pacjentka, ktora zmarla podarowala jej napisany odrecznie list dla znajomego pastora pismo sie zgadzalo z oryginalem :)

Pon, 1 mar 2021 21:07 | ocena: + 2

RyszardGr | Załogant

Nie wydaje mi sie aby to zdarzenie bylo "upiorne". Niektore osoby ktore opuscily cialo fizyczne probuja pomoc bliskim lub tym ktore w danej chwili potrzebuja pomocy. Maja wolna wole i moga to zrobic poniewaz czuja taka potrzebe. Kazdy z nas predzej czy pozniej odejdzie i jesli bedzie mial taka wole to bedzie postepowal podobnie. Czy tez bedziemy postrzegani jako -upiory-pomimo tego ze tak postepujemy z potrzeby okazania milosci do blizniego?
Pozdrawiam serdecznie. n@ABe11,

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 2 mar 2021 07:45 | ocena: + 2

ABe11 | Załogant

@RyszardGr, myślę, że dla większości osób takie doświadczenia są jednak przerażające mimo intencji ducha, który się pojawia. I liczę się z tym, że moje pośmiertne odwiedziny mogą być traumatyczne dla osób, które mnie wówczas ujrzą lub poczują moją obecność. A intencje mogę mieć najlepsze, choćby chęć zobaczenia wnuka czy odwiedziny żyjącej tu nadal koleżanki, dobrej sąsiadki. Zakładam, że nocne wizyty zmarłych są właśnie podyktowane ich świadomością jak my - żyjący jeszcze tutaj, reagujemy. Śpiąc możemy nawet nie wiedzieć, że ktoś nas odwiedził, stał przy łóżku, chodził po mieszkaniu, i dla większości ludzi tak jest lepiej... Pozdrawiam!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 6 mar 2021 20:28 | ocena: + 1

RyszardGr | Załogant

Zgadzam sie z Panem i Pozdrawiam Serdecznie .@ABe11,

Nie, 28 luty 2021 17:24 | ocena: + 4

Romeo | Załogant

Chodzi oto, że dusze ciał które zginęły w tragicznych wypadkach samochodowych bardzo często [zanim się ponownie inkarnują] powracają na miejsce tragedii- miejsca w którym przeszły do innego wymiaru. Zresztą tak dzieje się z każdą duszą -często przebywają w miejscach opuszczenia swojej zewnętrznej skorupy fizycznej w danym wcieleniu. Dusze zanim reinkarnują się bardzo często odwiedzają swój dom, domowników, osoby najbliższe- PAMIĘTAJMY O TYM!
Apropo tak przy okazji- łazik Perseverance wysłał już tysiące zdjęć z powierzchni Marsa! Dlaczego te foty W STANIE SUROWYM, NIEMODYFIKOWANYM nie są udostępniane na bieźąco ludziom? Dlaczego nikt się nie upomina oto? Bardzo dziwne..., pozdr.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 2 mar 2021 17:14 | ocena: -1

Kepos | Załogant

@Romeo, I te dusze mają to robić tak same z siebie ?
We wcieleniu mają do wyboru tylko samobójstwo, albo żyć dalej.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.