Dziś jest:
Sobota, 8 maja 2021

Jeśli są gdzieś inne światy daleko w kosmosie, to na pewno stoją tam piramidy.
/Jon M. Taylor, badacz Egiptu/

Komentarze: 19
Wyświetleń: 5690x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 20 kwi 2021 04:01   
Autor: FN, źródło: ARCHIWUM FN   

PIĘCIOLETNI CHŁOPIEC Z WIELKIEJ BRYTANII TWIERDZI, ŻE W POPRZEDNIM ŻYCIU BYŁ KSIĘŻNĄ DIANĄ

Brytyjczyk Billy Campbell (5 l.) powiedział swoim rodzicom, że kiedyś był księżną Dianą, która zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w sierpniu 1997 roku w Paryżu.  Chłopczyk zna szczegóły z życia księżnej Diany,  których nie miał szans poznać z mediów, książek itp.. Opisuje między innymi pomieszczenia zamku, w którym mieszkała Diana i które były niedostępne dla osób postronnych.

 

Reinkarnacja jest jedną z wielu spraw związanych z tematyką zjawisk niewyjaśnionych, która daje się weryfikować, wręcz namacalnie sprawdzić. Jest bowiem unikalny fenomen, którego natury do końca nie potrafimy wytłumaczyć – niektóre dzieci pamiętają swoje poprzednie wcielenia. W wieku 2-5 lat zaczynają mówić zdumionym i przerażonym rodzicom, że oni już na świecie kiedyś żyli, byli „duzi”, mieli małżonków, bardzo często dzieci, a potem umarli po długiej chorobie lub zginęli w czasie wypadku. O swojej śmierci mówią bez emocji. Ot po prostu – żyli, a potem umarli i polecieli do „krainy światła”. Takich relacji mamy już nie dziesiątki, ale setki. Do tego zbioru właśnie dołącza kolejna – tym razem z Wysp Brytyjskich.

Media w Wielkiej Brytanii obiegła informacja o bardzo dziwnej historii związanej z synem popularnego człowieka, prezentera telewizyjnego Davida Campbella.


Kiedy urodził mu się syn oczywiście informacje na ten temat były podawane w mediach, ale naprawdę szokujące informacje Campbell ujawnił w ostatnich tygodniach. Oto fragment jego wypowiedzi, która obiegła brytyjskie media:

- Zaczęło się, gdy ktoś dał mojej żonie Lisie kartkę ze zdjęciem Lady Di. Billy wskazał na nią i powiedział: „Spójrz! To ja, kiedy byłem księżniczką”.


Początkowo Campbellowie uznali, że pięciolatek chce w ten sposób zwrócić na siebie uwagę, jednak nabrali podejrzeń, gdy na widok wizerunków książąt Williama i Harry’ego, powiedział: „moi chłopcy”.

 

 

Kiedy jego syn po raz pierwszy zobaczył na ekranie księżnę Dianę w filmie dokumentalnym o wypadku w Paryżu pokazał palcem na ekran telewizora i z pełną powagą powiedział:

- To ja! Kiedyś tak wyglądałem, ale potem w takim czarnym samochodzie umarłem.

Rodzice początkowo bagatelizowali opowieści dziecka zrzucając to na „dziecięcą fantazję”. Ale chłopczyk nie tylko wciąż powtarzał, że był kiedyś księżną Dianą, ale także  - jak się okazało - zna setki szczegółów z życia księżnej, których nie miał szans się dowiedzieć w żaden inny sposób. I tak zapytany „gdzie mieszkałeś, kiedy byłeś w poprzednim życiu księżną Dianą?” Billy Campbell (5 l.) odpowiedział bez chwili zawahania:

- Mieszkałem na zamku Balmoral!

Dziecko nigdy nie było na tym zamku, a zna rozkład pomieszczeń, a nawet elementy wystroju komnat i parku przylegającego do zamku. Zamek Balmoral to letnia rezydencja rodziny królewskiej.

 

- Mamo... wiesz, że ja kiedyś żyłam, ale potem z mężem mieliśmy wypadek i umarłam? Najpierw umarłam ja, a potem mój Marek... ale już w karetce, bo ja to widziałam z góry, jak umierał! - te słowa córki (5 l.) o mało nie doprowadziły jej matki do zawału.

W 1996 roku mieliśmy okazję badać niezwykły przypadek „pamięci o poprzednim wcieleniu” z terenu Polski. 5-letnia dziewczynka powiedziała zdumionym rodzicom, że w poprzednim życiu miała męża, nazywała się Anna (podała także nazwisko), mieli czerwonego małego fiata 126p, w którym razem z mężem zginęli. Dziewczynka opisywała, że ona umarła od razu, a jej mąż skonał w karetce, co ona już w ciele astralnym obserwowała. Potem tunelem poleciała do krainy światła. To była tradycyjna, polska rodzina, która określała swój światopogląd jako katolicki i nie było tam miejsca na żadne „reinkarnacje i wędrówki dusz”. Jednak jedno wydarzenie sprawiło, że postanowili zgłosić sprawę do Nautilusa. 5-ciolatka podała bowiem miejscowość i ulicę, gdzie mieszkała przed śmiercią. Jeden z kuzynów tej rodziny tak zainteresował się tą historią, że pojechał do tej miejscowości, ustalił ulicę i dom, o którym mówiła dziewczynka nazywając go „budynkiem z czerwonej cegły”. Kiedy zapukał do drzwi wyszła kobieta, która potwierdziła, że kiedyś w tym domu mieszkała rodzina, w której doszło do tragedii. Para młodych ludzi miała małego, czerwonego Fiata 126p. Mieli jednak tragiczny wypadek i oboje zginęli. Po tym wydarzeniu ich rodzina zdecydowała się ten dom sprzedać.

Jak wygląda ustalanie szczegółów poprzedniego życia na podstawie relacji małego dziecka? Trzeba się spieszyć, bo dzieci ok. 5-6 roku życia przestają pamiętać o poprzednim życiu (pojawia się szkoła, relacje z rówieśnikami, dużo nowych emocji itp.).

Polecamy obejrzeć materiał z naszego archiwum o przypadku chłopca, który pamiętał, że w poprzednim wcieleniu był scenarzystą i „duży samochód go przygniótł, po czym umarł”.

Materiał wideo poniżej.

 

 

Na koniec jeszcze ciekawy przypadek podwójnej śmierci dwojga osób, który trafił do naszego projektu REGUŁY GRY.

Z POCZTY DO FN: […] Czy to może być przypadek że dwie osoby w odstępie dwóch dni giną w identyczny sposób w dwóch takich samych wypadkach samochodowych, chodzą do jednej szkoły razem się uczą i jeszcze wspólnie tworzą parę ??? Jak takie coś logicznie wyjaśnić ??? Może jedno z tęsknoty po utracie drugiego celowo popełniło samobójstwo w ten sam sposób co jej ukochany ??? […]

https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-dwa-auta-wjechaly-w-drzewa-oba-sie-zapalily-19-latka-i-20-la,nId,5167302

 

 

 

Dwie śmierci w płomieniach w prawie bliźniaczych wypadkach samochodowych – nie ma mowy o przypadku. Prawdopodobnie jest to silna więź związana z przeznaczeniem (karmą), którą ta dwójka przyniosła razem na świat z poprzedniego życia. Czekamy na ustalenia śledczych w tej sprawie, ale raczej można wykluczyć samobójcze śmierci ze względu na wyjątkowo okrutny sposób takiego zakończenia życia. W tym przypadku pokazała swoją moc potężna siła związana z tajemnicą ludzkiego życia.

 

I jeszcze z naszej "POCZTY DO FN".

From: [...]
Sent: Tuesday, April 13, 2021 4:15 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Reinkarnacja - zapowiedź

Witam
Od wielu już lat  jestem stałą czytelniczką Państwa strony. Pochodzę z chrześcijańskiej rodziny i również wierzę w Boga (stwórce, siłę wyższą, absolut) ale z istnieniem "raju" totalnie się nie zgadzam. Oczywistym jest dla mnie istnieje reinkarnacji bo tylko wtedy pojedyncza egzestencja człowieka na tej planecie ma jakikolwiek sens.
Ale do sedna. Piszę do Państwa pierwszy raz bo sen ze stycznia poruszył mnie do głębi i chciałabym się nim podzielić z ludźmi, którzy nie uznają mnie za ten pogląd za dziwaczkę. Mój Św.pamięci ukochany dziadek (tata mojej mamy) zmarł dwa dni przed moimi 18-stymi urodzinami (15 lat temu) Od momentu śmierci śnił mi się dość często. Zawsze były to sny pozytywne w tym sensie, że nigdy się dziadka nie bałam mimo iż miałam pełną świadomość, że nie żyje. Jakoś w połowie stycznia czyli właśnie koło rocznicy śmierci (i w pobliżu daty moich urodzin- żałuję bardzo, że nie zapisałam dokładnego dnia) przyśnił mi się dziadzio i powiedział tylko jedno zdanie: "Jak urodzisz dziecko to będę JA". Niecały miesiąc później okazało się, że nasze starania z partnerem się powiodły i jestem w ciąży. Dla mnie wydźwięk tego zdania jest jasny. Dusza mojego kochanego dziadka wróci na ziemię i to właśnie do naszej rodziny :)
Pozdrawiam Serdecznie cała redakcję Okrętu. Dziękuję za Waszą robotę. Jesteście niesamowici.
[...]
(dane osobowe jedynie do Państwa wiadomości jeśli mieliby Państwo ochotę zamieścić tę wiadomość w serwisie).

 

From: [...]
Sent: Friday, April 16, 2021 2:21 PM
To: Fundacja NAUTILUS
Subject: Przepiękna metafora życia wiecznego w audycji Krzysztofa Jackowskiego

Kapitanie,
Droga FN,

Wiem, że obserwujecie kanał Pana Krzysztofa Jackowskiego na YT.
W ostatnim swoim filmie wygłosił krótki wykład na temat życia tu na Ziemi i reinkarnacji.
Najpiękniejsza w tym wszystkim była metaforyczna puenta Liścia i Drzewa - samo sedno reinkarnacji. Kilkukrotnie odsłuchałem ten fragment. Gorąco polecam (jeśli jeszcze nie widzieliście od 32:00 do 37:00 min).

Link do filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=vSWeJqX-HbY&t=11s

Załogant Night

 


From: [...]
Sent: Thursday, April 8, 2021 3:23 PM
To: Fundacja NAUTILUS
Subject: reinkarnacja

Znalezione w sieci....
 
Co minutę ktoś opuszcza ten świat.
Wiek nie ma z tym nic wspólnego.
Wszyscy jesteśmy w tej linii, nie zdając sobie z tego sprawy.
Nigdy nie wiemy, ilu ludzi jest przed nami.

Nie możemy iść na tył.
Nie możemy wyjść z linii.
Nie możemy uniknąć linii.

Czekając w kolejce.
Ciesz się każdą chwilą.
Robię pierwszy krok.
Ustal priorytety.

Nie spiesz się.
Uszczęśliwiaj innych.
Robię małe rzeczy wielkie.
Niech ktoś się uśmiecha.

Kochaj tak mocno, jak potrafisz.
Zachowaj spokój.
Powiedz swojej rodzinie, jak bardzo ją kochasz.
Ale nigdy nie żałuj tego, co robisz, bo ty

Możesz żałować tego, czego nie zrobiłeś.
Nie żałuj niczego!
Żyj swoim życiem - tak jak ty
lubisz - a nie tak, jak inni by tego chcieli! 

Komentarze: 19
Wyświetleń: 5690x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 20 kwi 2021 04:01   
Autor: FN, źródło: ARCHIWUM FN   


Komentarze (19)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Wt, 4 maj 2021 13:20 | ocena: -2

sidhartha | Załogant

szczerze?to moim zdaniem dzieciak udaję mądrego, a kiedy starzy go robili wyszedł głupek.kuźwa, takim trzeba spuścić porządne lanie, nie pomoże?to jeszcze raz, w ostateczności powiesić go, będzie udawał świra ale w trumnie, ciekawe czy wtedy będzie taki mądry, jak go już nie będzie.

Czw, 22 kwi 2021 11:43 | ocena: -7

sidhartha | Załogant

kobiety trzeba "wytępić" a potem chłopów, to całe lekarstwo :)
co do tego dziecka, ja np.mam wrażenie że byłem ojcem pio xD
nie śmiać się, nie bez powodu tak uważam, co do tego dziecka, albo rżnie głupa dla jaj, albo coś jest na rzeczy z tą Dianą.

Wt, 20 kwi 2021 19:36 | ocena: + 2

Kasprano | Załogant

Moja siostra cioteczna jak miała kilka lat, to mówiła mojej mamie, że była nauczycielką... od małego była nadzwyczaj bystra i do teraz co roku jest prymuską w szkole :) ma 14 lat więc wchodzi w wiek dojrzewania ale mam nadzieje, że siła poprzedniego wcielenia będzie większa niż młodzieńcza głupawka :D Czekam tylko aż mój prawie dwuletni chrześniak zacznie mówić pełnymi zdaniami... trzymajcie kciuki ;)

Wt, 20 kwi 2021 16:52 | ocena: + 1

infinity_ | Załogant

Oby w tym życiu zaznał dzieciak miłości. Bycie bogatą księżniczką nie zapewniło szczęścia i spełnienia...

"Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się miedzią brzęczącą lub dźwięczącymi cymbałami.

Gdybym posiadał dar prorokowania
i poznał wszystkie tajemnice i wszelką wiedzę,
a wiarę miałbym taką, że góry bym przenosił,
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.

Gdybym też innych nakarmił wszystkim, co posiadam,
i szczycił się, że wydałem własne ciało,
a miłości bym nie miał,
niczego bym nie zyskał."

Dziś można by dopisać :

Gdybym był księciem czy księżniczką,
miał dar śpiewania popularność jak Whitney Houston,
albo władzę i pieniądze jak Howard Hughes,
ale miłości nie miał, byłbym jak głodujący na pustyni,
który znalazł cały wagon najsmaczniejszych na świecie... gum do życia...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 24 kwi 2021 01:00 | ocena: + 2

Natenczas_Wojski | Załogant

Słyszałem przypowieść o umierającym z pragnienia na pustyni, który dostrzegł leżące w oddali worki. W skórzanych workach - bukłakach przewoziły zazwyczaj karawany wodę, więc ogromna nadzieja napełniła jego serce! Bez tchu dopadł worków i wtedy... zawył z bezbrzeżnej rozpaczy. W workach było złoto.

Wt, 20 kwi 2021 14:19 | ocena: + 9

EwT5@s | Załogant

Wszystkim nieprzekonanym do reinkarnacji proponuję poszukać odpowiednich lektur w tym temacie,np.Wędrówka dusz,Przeznaczenie dusz,Zycie między wcieleniami,Wspomnienia z wędrówki dusz.Autorem jest dr Michael Newton.Czytajcie ze zrozumieniem.Pozdrawiam wszystkich z otwartym umysłem.

Wt, 20 kwi 2021 12:59 | ocena: -10

sidhartha | Załogant

jeśli to oszustwo ze strony rodziców, to jest mi ich żal, czy naprawdę dla sławy są gotowi na tą bajkę?jest tylko 1 życie.

Wt, 20 kwi 2021 12:57 | ocena: -15

sidhartha | Załogant

szczerze?to uważam że nie ma reinkarnacji!a ten bachor robi sobie jaja, trzeba mu wytłumaczyć że nie jest dianą, i że to sobie uroił, jeśli dalej będzie świrował i udawał psychola, lanie trzeba mu spuścić!

Wt, 20 kwi 2021 12:42 | ocena: + 1

MiroR | Załogant

Przykro mi Bracie że doznałeś takiego modelu wychowawczego bardzo współczuje.

Wt, 20 kwi 2021 12:26 | ocena: -6

Kepos | Załogant

Ja bym poważnie zastanowił się nad wiarygodnością małych dzieci i wziął pod uwagę, że człowiek oprócz Duszy i ciała ma jeszcze Ducha (Anioł Stróż) oraz opcjonalnie "przypisanego". W pierwszych latach życia człowieka Duch uczy się obsługi i kontaktuje się częściej z Duchami wyższymi, którzy promieniują odczuciami od ludzi z którymi mieli do czynienia np. przeprowadzali ich odebranie (śmierć).
Rozszyfrowanie człowieka kim był w Raju jako Duch jest bardzo trudne dla duchów wyższych. Mnie rozszyfrowano w ten sposób, że musiałem patrzyć się w oczy duchom potępionym oraz obsypany popiołami spirystycznymi śpiewałem profesjonalnie piosenki. Po tym uznali, że byłem śpiewakiem przed wcieleniem i pokazali mi kilka scen jak byłem w Raju, ale zrobili to duchy wyższe.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 23 kwi 2021 11:45 | ocena: + 4

walkirr | Załogant

odstaw te grzybki

Sob, 24 kwi 2021 01:16 | ocena: + 3

Natenczas_Wojski | Załogant

Abstrahując od całej treści tej wypowiedzi stwierdzić muszę, że w Anioła Stróża (czy inaczej: Uosobowioną Boską Opatrzność) to akurat bardzo wierzę! Kilkakrotnie bowiem i w sposób spektakularny interweniował ten błogosławiony Anioł - ratując mnie w życiu z sytuacji beznadziejnych. Dlatego jestem Mu nieskończenie wdzięczny i pragnę w tym miejscu dać temu świadectwo...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 24 kwi 2021 10:10 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

@Natenczas_Wojski,
A ja ich widziałem, rozmawiałem z nimi, ze swoim rozmawiałem, ale go nie mogłem zobaczyć.
Jest to wyższa doskonałość, piękna, że zakochać się można w Duchach towarzyszących tj. nazwa Ducha żeńskiego.

Wt, 20 kwi 2021 12:09 | ocena: + 4

Rimobul | Załogant

Oczywiście jeśli z tym chłopcem nie jest to typowa "ustawka" - bowiem jego rodzice to ludzie mediów a niestety w dzisiejszych czasach dla rozgłosu co poniektórzy są gotowi zrobić niemal wszystko to... byłaby mega informacja. Niestety biorę poprawkę na tę wiadomość uwzględniając jednak kim są jego rodzice. Dlatego sugerowałbym jednak umiar w entuzjazmie do tej informacji. Ostatnio np. Edycia Górniak nie będąc już na "topie" oraz "gwiazdą" kolejnych miłości, tudzież "przypadkowo" sfotografowanych cycuszków co akurat jest oczywiste bo kobieta ma 48 lat a jak mój kolega mawia PESLA oszukać się nie da, toteż pani Edytka mówi o tym, iż niejaka Lady Gaga pije krew dzieci. Uzasadnia to ponoć (nie śledzę jej FB ani innych portali społecznościowych), że ów Lady Gaga jest czcicielką diabła:) Hmm... w zasadzie trudno nie ulec wrażeniu, że w tym przypadku mamy do czynienia z zasadą "nie ważne co mówią i nie ważne kto mówi o mnie... byle by mówili w ogóle". Dlatego raz jeszcze radziłbym powściągliwość w tej relacji.
A zupełnie na koniec mała dygresja nt. owej "siły życia", a właściwie "siły karmy" o której wspomniano przy tych tragicznych wypadkach samochodowych. Pisałem już kiedyś chyba o tym tutaj na naszym portalu nt. pewnego małżeństwa z USA, które kilka lat temu było na wczasach we Włoszech. W dniu powrotu do domu spóźnili się na samolot. Byli tym oczywiście ogromnie sfrustrowani. Niemniej klika godzin później dowiedzieli się, że samolot uległ katastrofie i wszyscy jego pasażerowie wraz załogą zginęli. Wrócili następnym samolotem szczęśliwi i wdzięczni losowi z uratowania ich obojga. Niemniej dwa czy trzy dni później oboje zgnęli w wypadku samochodowym... stąd owo "prawo karmy" dało wyraźny znak, że jego ZASAD uniknąć niepodobna... pozdrawiam serdecznie ze Szczecina całą Załogę FN oraz naszego Kapitana!:)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 20 kwi 2021 18:25 | ocena: + 2

-relatysta | Załogant

@Rimobul,
Przyznam się że nie chce mi się szukać przykładów w Internecie, ale jest cała masa takich szczęśliwców/ocaleńców którzy w szczęściu i wdzięczności dożywali swoich dni. Nie wspominając o ocalonych "cudownie"żołnierzach, lotnikach, marynarzach...
Zbyt daleko idące wnioski.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

8 maja 2021: [...] Kolejna niepokojąca wizja przyszłości Krzysztofa Jackowskiego. W miesiącach wakacyjnych wydarzenie, które wstrząśnie światem - w konsekwencji pojawi się gospodarczy kryzys, który ze świata dotrze także do Polski. Na jesieni jak powiedział jasnowidz 'powrót zarazy z ogromną siłą. O wizji jasnowidza piszemy w ramach projektu MESSING  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 15:12 | [...] Witam wczoraj [ 7 maja 2021 - przyp. FN] około 19:10 dostrzegłem kilka ciemnych punktów wiszących rozproszonych na niebie. Miejscowość Bełżyce. obserwowałem je z okolic ulicy Przemysłowej na zachód. Zrobiłem nagranie i udało mi się złapać jeden z tych obiektów. Chociaż robiłem to trochę na ślepo, ponieważ lepiej było je widać okiem niż w ekranie telefonu. Nawet myślałem, że nic nie nagrałem. W każdym razie przesyłam nagranie do analizy. Proszę o anonimowość [dane do wiadomości Fundacji ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 20 kwietnia 2021 | Kolejne informacje podawane przez Pentagon i armie USA nie pozostawiają wątpliwości – zjawisko Niezidentyfikowanych Obiektów Latających jest równie prawdziwe jak istnienie Antarktydy. Praktycznie nikt z czytających ten tekst nie był na Antarktydzie, ale dobrze wie, że Antarktyda istnieje. Z UFO jest tak samo. I tak pojawił się poważny problem. Z czym? A z tym, co mówią "obcy z UFO...

czytaj dalej

FILM FN

UFO NAD BEŁŻYCAMI - 7 maja 2021, godz. 19:10

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.